Jump to content

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

пре 3 часа, grigorije22 рече

Ali ja nisam još uvek oženjen. To onda znači da još uvek mogu da ždrakam sto odsto. :)))

Их, опасан си ти, не само да си неожењен. Знао си шта ће да ти се одговори па си припремио терен да се рекламираш ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесте, узвишен је чин. Бог га је благословио браком и да на тај начин долази не само до духовне већ и до потпуне телесне блискости мужа и жене. До јачања њихове љубави. А колико знам, пошто заврших и средњу медицинску школу, жена је у току једног месеца само 4 или 5 дана у стању када може њена јајна ћелија да се оплоди. Ето, Бог је то лепо уредио и за оне који не могу да се суздржавају. Али, ако ни тих пар дана не могу да се суздрже.. А контрацепција није сигурно благословена од стране Цркве јер би Црква у супротном противуречила Божјој Заповести:  ''И благослови их Бог, и рече им Бог: рађајте се и множите се, и напуните земљу..''. А то да би се онда рађало по 10 и више деце, то је само изговор, јер, понављам, жена је у току једног месеца само 4 или 5 дана у стању када може њена јајна ћелија да се оплоди. Дакле, мушкарци, ако довољно волите своје жене онда треба да знате и када су њени менструални циклуси, а не да вам она о томе говори. Бог је човеку дао мозак да мисли главом, а не ''оном ствари''.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Плаво Небо рече

Бог је човеку дао мозак да мисли главом, а не ''оном ствари''.

Стидим се док ово пишем

Ал сатана помрачио ум,  па мишљење  свео на доњу половину тела. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Плаво Небо рече

Дакле, мушкарци, ако довољно волите своје жене онда треба да знате и када су њени менструални циклуси

Ovo prvi put čujem od muškarca :scratch_head:...ne znam šta bih rekla ne_shvata.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Natasa. рече

Ovo prvi put čujem od muškarca :scratch_head:...ne znam šta bih rekla ne_shvata.

Сви ми то пратимо, само не говоримо о томе. Веома важна вештина за преживљавање...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Natasa. рече

Ne bi ni oni bili da su znali za drugačije. Ko zna kad bi prababa stala da je imala sredstvo kontracepcije. 

Да, да су оне имале све ово што и ми имамо и живеле у оваквим околностима, могуће да би се и оне промениле и другачије радиле. Али пошто нису, нема потребе да у томе тражимо неко оправдање да би нам се савест умирила.

 

пре 9 часа, Natasa. рече

Ili bolje obrazovanje i standard koji želimo i našim potomcima.

Многа наша велика имена су изникла из сиромашних и многодетних породица, тако да то није никаква препрека да би неко био образован и имао добар стандард. Када би бирао једно са свим тим могућностима или петоро са скромним животом, бирао бих ово друго. Јер откуд ми знамо како ће живот њихов да се одвија. Могу из скромних породица да постану и високо образовани и добростојећи, а могу и из богатих породица, да заврше без ичега. Најважније је да своју децу васпитамо како треба, да им усадимо основне вредности које треба да их красе, да од њих направимо добре људе, па наравно после тога и све ово остало.

 

пре 9 часа, Natasa. рече

To je prirodno...K-selekcija i R-selekcija.

Neko bi rekao i sirotinjska zabava. Nije ni poenta da napraviš gomilu gladne dece i zoveš Tamaru da gradi kuću jer rastu bez wc-a. Nema tu ničeg za divljenje.

Увек се за такве примере хватају они који су у могућности да имају гомилу деце. Ал када си их већ споменула, онда да кажемо нешто и о њима. Та деца јесу можда гладна сада али су хвала Богу добила могућност да ЖИВЕ. Бог им је подарио ту децу и видећемо где ће она бити за 10, 20 година. Верујем да многи који сада тако причају, тада ће се постидети.

 

пре 9 часа, Natasa. рече

I nisam za to da se parovi sa jednim ili dvoje dece osuđuju kako su sebični i egocentrični

Не осуђујемо никога. Говорим за оне који имају за један више него пристојан живот, па нека буде и скроман, неће више деце јер им је главни изговор како немају довољно да би их одгајили, а на другој страни у себе улажу, толико да би комотно још двоје-троје могли да издржавају. То што раде, ја називам себичношћу и егоцентричношћу.

 

пре 9 часа, Natasa. рече

Koliko divnih ljudi se bori da dobije makar jedno, to mi je tužno.

То је и мени тужно. Колико се они боре бар за то једно, а на другој страни, некоме се да и више али он неће.

 

пре 9 часа, Natasa. рече

Kad otvoriš crnu hroniku-pitam se kome sve Bog daje decu...ali opet nije na meni da to pitam

Топли савет: не отварај црну хронику :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Рапсоди рече

Стидим се док ово пишем

Ал сатана помрачио ум,  па мишљење  свео на доњу половину тела. 

sta fali donjoj polovini? da nema donje polovine ne bi ni tebe bilo

 

"Ovako govori Gospod Car Izrailjev i Izbavitelj njegov,Gospod nad vojskama:Ja sam Prvi i Poslednji,i osim mene nema Boga."

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Дејан рече

Suštinski nije tačno.
Kada je komunistička Jugoslavija uspostavila socijalni i penzioni sistem i kada se stanovništvo masovno preselilo u gradove, broj dece u porodicama je opao.
Prosto nije bilo potrebe za toliko dece.

Има и тога, слажем се. Али не бих рекао да су наши стари рађали децу само ради неких својих потреба, већ су имали мало другачију свест од ове данашње. И та свест доласком комунизма се полако мењала и сад имамо то што имамо. Боже опрости, испада као да су деца производи неке индустрије, јуче су нам требала, а данас нам не требају. Изгубила се та љубав која је спремна на жртву и вера, па се данас око деце више праве рачунице него што се гледа са неком љубављу и жељом за новим животом. Да смо задржали тај дух наших предака, не би можда у градовима било по 10-ро и више деце али сигурно би било у просеку више него данас и не би се толико изговарали и правдали. То нам говоре многи примери данас, којих хвала Богу и даље има. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Petar-M рече

. Али не бих рекао да су наши стари рађали децу само ради неких својих потреба, већ су имали мало другачију свест од ове данашње.

Prosto mi žao što mi prababa umrla , a da je nisam pitala o ovome.11  je njoj odraslo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моја покојна баба је родила њих осморо, тачније деветоро, двоје умрло. Како каже- било доста њива, требало је то обрађивати. У то време су били срећни ако дете оде у ман или се уда што пре- мање гладних уста, о факултету није било ни помена, јер није било ни пара. И данас је тако, ако се нема довољно средстава, заиста је мало чудно рађати децу и викати ,,помоћи ће Бог", а после роптати јер се нема за најосновније, зато што је живот јако скуп. Раније није било толико понуде и потражње на тржишту, толико доступних информација ,,гладних очију"... Данас се једва двоје деце може пристојно одгајати (не говорим о луксузу) већ најосновније. Тешко је, претешко данас, теже него пре, јер ове генерације деце нису оне које су расле на вршкој чуки без тв-а и крпиле патике, мењале књиге. Сада се само уџбеници мењају на годишњем нивоу. О Дионисије из Липовца и његива сестра која је ту Игуманија, отишли су у ман јако млади и са благословом родитеља- једна уста мање за храњење плус да служе Богу. И раније је било присутан абортус- пиле су траве, па насилно рађале у 4-5 месецу, закопавале децу иза куће, неке и умирале на таквом порођају. Наивно је говорити да је то нека претерана љубав према деци била. Шта је моја баба знала у 14 година сем да држи мотику, рађала јер није имала избора, а требала и деца за рад... Мени је троје/четворо деце сасвим ок, иако тешко за одшколовати у земљи Србији, али је ипак лепо- могу да се играју жмурке. ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Silvija рече

sta fali donjoj polovini? da nema donje polovine ne bi ni tebe bilo

ха,ха,ха.

Ништа наравно,  ал не ваља када  помисли да је мозак операције . :smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Juanito рече

Сви ми то пратимо, само не говоримо о томе. Веома важна вештина за преживљавање...

Дабоме. Да се зна кад је у овулацији, а када је расположена да галами. :)))

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 30.1.2020. at 21:53, Иванушка87 рече

Ма,јок. Намена и пилула и спирала је спречавање за зачећа. Пилуле имају исто дејство, било пре или после, исто! Идентично. Нема разлике. И нема лагања себе и ублажавања-  спречавање зачећа им је основна намена. Све су то средства да се спречи одлазак под нож. АБОРТУС... Само у увијеној форми. Толико знам. Средства за спречавање нежељене трудноће- абортивна средства.

Врло чудан збркан одговор... У сваком случају не може се абортивним звати средство коме то није намена и које такав ефекат може да има услед неправилног деловања и незнања жене.

Дакле, ако пилуле за контрацепцију (или спирала) из било ког разлога (без знања тј. одлуке жее) закажу, деси се трудноћа, а онда њихово деловање доведе до неуспеха те трудноће то онда није абортус него побачај. И абортус и побачај су прекиди трудноће али абортусом називамо случај када се прекид обавља намерно и свесно а побачајем када се то деси ван воље или свести жене.

Чак и ако лекар каже жени да ако пилуле не спрече трудноћу могу да онемогуће њен даљи развој жена не може да буде одоворна ако се то деси јер то није ни њена намера нити она некако може да утиче да се то деси или не деси.

Да је тако како ти кажеш онда би трудница била крива за абортус ако попије рецимо пар гутљаја вина и деси се спонтани а она је рецимо знала да алкохол (у већим количинама) може да доведе до тога.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...