Jump to content

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

пре 1 минут, Дејан рече

Hoćemo da prestanemo?

moze, kad mi ona sjasi s kicme i prestane da se sprda, ne diram je...ne znam sta hoce od mene? 

 

"Ovako govori Gospod Car Izrailjev i Izbavitelj njegov,Gospod nad vojskama:Ja sam Prvi i Poslednji,i osim mene nema Boga."

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Благовесник рече

 

Zaista je zalosno videti ovoliko emotivno praznih i nezadovoljnih svojim zivotom, kako proganjaju nepoznatu osobu koja ih ne dira niti izaziva.

 

"Ovako govori Gospod Car Izrailjev i Izbavitelj njegov,Gospod nad vojskama:Ja sam Prvi i Poslednji,i osim mene nema Boga."

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Silvija рече

emotivno praznih i nezadovoljnih svojim zivotom

Све тебе неко дира, а ти дајеш процене и сматраш да је то ок?

Ево, ја се повлачим. Само морам да кажем још ово: "Свако зло вришти- ја сам добро!" - рече један мудар човек. Размисли мало о томе. Свако добро ти желим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Silvija рече

Zaista je zalosno videti ovoliko emotivno praznih i nezadovoljnih svojim zivotom, kako proganjaju nepoznatu osobu koja ih ne dira niti izaziva.

Jao bre Nešo ne s**i leba ti :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Trazitelj_ рече

Ne vidim razlog zasto se ne smiju koristiti sredstva za sprijecavanje trudnoce ako smisao seksa nije samo razmnozavanje, nego i iskazivanje ljubavi prema partneru.
 

Смисао секса јесте пре свега и на првом месту размножавање. Бог нам је дао тај најјачи нагон да би могли да испуњавамо ту заповест "рађајте се и множите се и напуните земљу" и ако ми то спречавамо, директно кршимо ту Божију заповест и не можемо себе правдати тако што тиме показујемо тзв. љубав према своме супружнику. То је као да кажеш, оправдано је да другоме чиним зло, како би могао да искажем љубав према својој вољеној. А љубав се не исказује кроз секс јер то представља обострано задовољство, већ се исказује спремношћу на жртву, где жртвујеш себе, своје жеље, своју вољу зарад другог. Е ту се показује права љубав.  

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Broken рече

Јесте, јесте...

Као медицинар, не могу да се сложим са овим. Хормонални статус човека је индивидуалан, некога не попуштају ни у 60! Свако по својој мери нека се суздржава колико може, не зависно од година...  Колико сам приметила, ми,  наместо да будемо нормални Хришћани, покушавамо да глумимо Св. Отачке подвиге, а да истински нисмо спремни на то. Нисмо искрени. Секс у старости је увек био присутан. Књига ,,Монах Калист" и говори о тим стварима. Ако неко може да се суздржава- слава Богу, ако не- исто слава Богу. Табу долази од неискрености, по мом мишљењу. Исфрустрирани људи, који зато што нешто ,,не могу" осуђују друге, исшчуђавају се, цокћу...- превасходно нису расчистили са собом.. Нико ко истинки може да се суздржава неће никада осудити другог, јер схвата да и њему Бог помаже у подвигу. А, ове теорија ,,завере против тела" праве само јадне и бедне Хришћане, који не раде нешто зарад људи, а не Бога ради. Телесни односи су природна и нормална ствар, а моћени фантазирати о свему, упаљивати се и чинити још већи грех... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Иванушка87 рече

Као медицинар, не могу да се сложим са овим. Хормонални статус човека је индивидуалан, некога не попуштају ни у 60!

Kao medicinar moram primetiti da često uzimaju određene opasne po zdravlje tablete...da bi postigli to stanje koje je odavno popustilo... :)

  • Хахаха 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, sanja84 рече

Kao medicinar moram primetiti da često uzimaju određene opasne po zdravlje tablete...da bi postigli to stanje koje je odavno popustilo... :)

mislite na vijagru?:citac:

 

"Ovako govori Gospod Car Izrailjev i Izbavitelj njegov,Gospod nad vojskama:Ja sam Prvi i Poslednji,i osim mene nema Boga."

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Petar-M рече

љубав се не исказује кроз секс јер то представља обострано задовољство, већ се исказује спремношћу на жртву, где жртвујеш себе, своје жеље, своју вољу зарад другог

Srećno! :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...