Jump to content

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

да ли је храна потребна или не? Па зависи која храна,у којим количинама и колико..тако је и са односом...децу не могу донети роде и нигде не пише да то не чинимо.Савет мог духовника мени је да се оженим,па да чиним те ствари,нормално и у време које је за то предвиђено.Среда,петак,постови,празници..значи и недеља, спадају под те дане.У старости сигурно да није потребан а самим тим сматрам да једноставно ствар избора и слободе коју нам је Господ дао одређује у којој мери и на који начин,колико често то чинимо.Причам за оне који су у браку.Сматрам да нам није неопходан да би функционисали нормално.Суштина је каквим животом желимо да живимо..православним или блудним..одговор се крије у сваком понаособ..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У старости сигурно да није потребан...

berlusconi_silvio.jpg

... ali se dogadja...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Савет мог духовника мени је да се оженим,па да чиним те ствари,нормално и у време које је за то предвиђено.Среда,петак,постови,празници..значи и недеља, спадају под те дане

 

Jesi ti zadovoljan i imaćeš blagosloveno poslušanje?

 

Vidi da se razumemo meni je poslušanje svojevrsan podvig ali ga nisam uvek ispunjavao.... pri tom ni duhovnik niti bilo ko ne može znati da li će te Bog vezati recimo sa ženom mnogobožcem naprimer...pa tu imamo razne poteškoće u podvizima (poslušanju).

 

I da ti je žena mnogobožac ne odpuštaj je, no svetim svojim životom čini dobro, kako bi i ona našla put spasenju. 

 

Eto ukratko deo po deo za razmišljanje....

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesi ti zadovoljan i imaćeš blagosloveno poslušanje?

 

Vidi da se razumemo meni je poslušanje svojevrsan podvig ali ga nisam uvek ispunjavao.... pri tom ni duhovnik niti bilo ko ne može znati da li će te Bog vezati recimo sa ženom mnogobožcem naprimer...pa tu imamo razne poteškoće u podvizima (poslušanju).

 

I da ti je žena mnogobožac ne odpuštaj je, no svetim svojim životom čini dobro, kako bi i ona našla put spasenju. 

 

Eto ukratko deo po deo za razmišljanje....

 

Da, ovo vezano za post je posebna tema, a i postoji vec na forumu.

Nisu ista misljenja i ima duhovnika koji ne traze takvo uzdrzanje u toku posta.  Drugo , koliko se dece samo rodi u decembru i januaru i medju njima koliko je svestenika, vladika, pa i svetaca....

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, ovo vezano za post je posebna tema, a i postoji vec na forumu.

Nisu ista misljenja i ima duhovnika koji ne traze takvo uzdrzanje u toku posta.  Drugo , koliko se dece samo rodi u decembru i januaru i medju njima koliko je svestenika, vladika, pa i svetaca....

 

To sam napisao geniju ista misao :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И мени је дат благослов за брак, па ја преслушала: нема.............. :D

Секс јесте потреба, е сад ту енергију треба усмерити и каналисати на што бољи начин јер уме да буде опасно. :.mislise.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

да ли је храна потребна или не? Па зависи која храна,у којим количинама и колико..тако је и са односом...децу не могу донети роде и нигде не пише да то не чинимо.Савет мог духовника мени је да се оженим,па да чиним те ствари,нормално и у време које је за то предвиђено.Среда,петак,постови,празници..значи и недеља, спадају под те дане.У старости сигурно да није потребан а самим тим сматрам да једноставно ствар избора и слободе коју нам је Господ дао одређује у којој мери и на који начин,колико често то чинимо.Причам за оне који су у браку.Сматрам да нам није неопходан да би функционисали нормално.Суштина је каквим животом желимо да живимо..православним или блудним..одговор се крије у сваком понаособ..

Ako te ja razumijem, duhovnik ti je dao savjet, kad se ozenis, da nemas seksualne odnose u sredu, petak, postove, praznike i nedjelju?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И мени је дат благослов за брак, па ја преслушала: нема.............. :D

Секс јесте потреба, е сад ту енергију треба усмерити и каналисати на што бољи начин јер уме да буде опасно. :.mislise.

 

Samo opušteno sestro ono što mi miševi ne znamo, Hristos sigurno zna i daće nam na dar.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sex je potreba kao i keks.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"...i ostavi covjek oca svog i mater svoju i priljubi se zeni,te tako ne budu vise dvoje nego jedno tijelo..."

   ne znam zasto  :.mislise.

    radi produzenja vrste sigurno,ali zamislite da je "produzavanje vrste" neprijatna "rabota" koliko bi 

    se ljudi manje rodilo i steklo mogucnost spasenja i vjecnog zivota i u kakvom bi psihickom itd. stanju 

    bili ljudi "radeci" ono sto ne vole!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...