Jump to content

Које су ми протестантске заједнице симпа и зашто?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Zar Brana misli da protestanti ne vole?

Ja sam i naveo na početku da je ova tema laganica. Da ne ulazimo u teologiju i neke kerefeke, masonština, narodne pevaljke i lažni Josip Broz. Nego onako iz duše, šta je lepo u oku posmatrača.

I najružniji cvet ili živuljka ima lepotu i samo neznalica odvraća pogled od njih.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

First I was lost... greengrin greengrin greengrin

АЛЕЛУЈА! 0304_smile4 0304_smile4 0304_smile4

Има један посебно симпа, који је причао како је био илуминат осадес и неког степена (каже да су она 33 степена само за спољни део масонерије), вештац, вампир, илуминат и штасве није био. Онда крене да држи предавање против масонерије, па се онда малко занесе и крене да прича како се ђаво врло радо храни евхаристијом, па се онда врати на приче о масонима и вампирима, па онда опет крене да прича како је то што неко поштује иконе идолатрија, и тако даље. Па онда прича како су адвентисти седмог дана највише допринели да се он извуче, како су мормони под директним сотоњарским утицајем, и тако даље. Наравно, позвао је људе да купе његову књигу и ДВД.

А кад ми паде на памет да потражим ортака, да видим шта сад ради, видим да је пустио огромну браду, основао неку своју заједницу и да је сад главни баја.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zar Brana misli da protestanti ne vole?

Ja sam i naveo na početku da je ova tema laganica. Da ne ulazimo u teologiju i neke kerefeke, masonština, narodne pevaljke i lažni Josip Broz. Nego onako iz duše, šta je lepo u oku posmatrača.

I najružniji cvet ili živuljka ima lepotu i samo neznalica odvraća pogled od njih.

Znate brate, Sićani, nije brana tu nimalo bitna.

jer da jeste, nebi te hijene zgrabile nijednu živu dušu u svoje nalakirane kandže,

upražnjavale bi svoje rituale u zatvorenim prostorima, kao što i Pravoslavci rade,

ne izlazimo van, i ne nosimo pločice sa natipisima, i ne vrbujemo ljude u Sveto Pravoslavlje.

To što oni rade čisto je duhovno silovanje, i na prvi pogled se ne vidi.

Imajući to u vidu, kroz tu prizmu ih i gledam, meni doduše niko se i ne usudi držati predavanje

ali ima omladine, koji nisu imali kućno vaspaitanje čuvanja vere i poretka,

i koji su ranjivi, svako na svoj način, i kad se sjetim šta mu mogu uraditi, tako reagujem.

A o hortikulturi nebi sad, i koji je cvvijet ljepši i koji ružniji, vi nehotice, ste rekli da je njihovo cvijeće ružno.

Pa kad ste tako otvoreni, i spremni za dijalog, zašto su njihovi cvjetovi ružni?

I što zamjerate neznalicama da odvraćaju pogled od njih?

Neznalicama mirišu ti cvjetovi, oni koji poznaju njihovu kontaminaciju zaobilaze ih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znate brate, Sićani, nije brana tu nimalo bitna.

jer da jeste, nebi te hijene zgrabile nijednu živu dušu u svoje nalakirane kandže,

upražnjavale bi svoje rituale u zatvorenim prostorima, kao što i Pravoslavci rade,

ne izlazimo van, i ne nosimo pločice sa natipisima, i ne vrbujemo ljude u Sveto Pravoslavlje.

To što oni rade čisto je duhovno silovanje, i na prvi pogled se ne vidi.

Imajući to u vidu, kroz tu prizmu ih i gledam, meni doduše niko se i ne usudi držati predavanje

ali ima omladine, koji nisu imali kućno vaspaitanje čuvanja vere i poretka,

i koji su ranjivi, svako na svoj način, i kad se sjetim šta mu mogu uraditi, tako reagujem.

A o hortikulturi nebi sad, i koji je cvvijet ljepši i koji ružniji, vi nehotice, ste rekli da je njihovo cvijeće ružno.

Pa kad ste tako otvoreni, i spremni za dijalog, zašto su njihovi cvjetovi ružni?

I što zamjerate neznalicama da odvraćaju pogled od njih?

Neznalicama mirišu ti cvjetovi, oni koji poznaju njihovu kontaminaciju zaobilaze ih.

ajde sta ti imas protiv mene na primer. uzmimo da sam baptista? jel ti znas kako ja verujem u boga(ispovedam veru)?

jel ti poznajes pre svega pravoslavnu dogmatiku?

po cemu su protestanti hijene i vode ljude u pakao?

smuci mi se kad vidim protestantofobe. :/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moze li ovo malo podrobnije da se objasni :)?

имају све одлике протестаната - реформатори су :)

пре свега, не признају историју Цркве и самим тим и негирају Свето Предање већ скоро искључиво полажу на Свето Писмо уколико немају неког квази-пророка (малог христа) који им је мерило Библије, тумачења верских текстова већ дају своја "продуховљена" а обично буквална или слабоумна, слабо стоје са свештенством и хијерархијом па нема посланика или медијатора између њих и Бога па су буквално сви свештеници илити проповедници, обично не разликују никог другог од себе практично паклено поистовећујући све који нису у заједници са њима, бестелесне силе су им или поистовећене са Богом или су опозит људима, сваке године барем једном чекају други Христов долазак, обично немају ни замену за свето причешће, конзервативни се више држе Старог Завета и јако се диче моралом док су либерлани исто морални ал се више држе романтичне представе о Новом Завету, обично мисле како ће само вером да се спасу, теологија им се своди на цитатологију, ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1340535541' post='665831]

никад се нисам дојмио са протестантима јер кад загребеш све је врло чудно, нелогично и накриво, ал један другар ме пита јуче:

Imam jedno pitanje...

Znaš i sam da nisam baš pobožan, al danas sam bio na sahrani koja mi se "svidela"!

Naime nije dolazio pop nego propovdenik, pričao je na čisto Srpskom, a ne na crkveno Srpskom (kao što radi naš/pravolsavni pop).

Citirao je svete pismo, govrio o smrtil vaskrsu, Isusu, potom je hor otpevao prelepu crkvenu pesmu opet na Srpskom. To je sve bilo u kapeli.

Isto se ponovoli, naravno druga pesma i druga priča, na gorbnom mestu.

Bilo me tamo sramota po kojim je običajami, al ja sam nekako zaključio da su to Subotari, posle sam izGooglo da su Advetntisi. Na kraju ispada da su Subotari i Adventisti isto...

Da li imaš neki sajt ili literaturu na kojem bih moga malo više da pročitam o toj vrsti ili grupi pravolsvne vere?

Овај твој другар ме је добро насмејао (задња реченица)!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1340540619' post='665938]

то би многе ствари објаснило :D

sta cu izlete mi... a mislio da vas prevarim i odvedem u pakao. :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1340540471' post='665936]

имају све одлике протестаната - реформатори су :)

пре свега, не признају историју Цркве и самим тим и негирају Свето Предање већ скоро искључиво полажу на Свето Писмо уколико немају неког квази-пророка (малог христа) који им је мерило Библије, тумачења верских текстова већ дају своја "продуховљена" а обично буквална или слабоумна, слабо стоје са свештенством и хијерархијом па нема посланика или медијатора између њих и Бога па су буквално сви свештеници илити проповедници, обично не разликују никог другог од себе практично паклено поистовећујући све који нису у заједници са њима, бестелесне силе су им или поистовећене са Богом или су опозит људима, сваке године барем једном чекају други Христов долазак, обично немају ни замену за свето причешће, конзервативни се више држе Старог Завета и јако се диче моралом док су либерлани исто морални ал се више држе романтичне представе о Новом Завету, обично мисле како ће само вером да се спасу, теологија им се своди на цитатологију, ...

Je l m. Zizjulas malo naginje ka protestantizmu :unsure: , liberalnom delu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Je l m. Zizjulas malo naginje ka protestantizmu :unsure: , liberalnom delu?

немам појма, нисам стиго дотле :)

сигурно ћеш чути различита мишљења, ал мислим да би требала да држиш отворен ум а не да упадаш у предрасуде или генерализације.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Симпа су ми Амиши.

Зашто ?

Зато што су и током другог светског рата у сред Америке причали матерњим језиком.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...