Jump to content

Које су ми протестантске заједнице симпа и зашто?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Значи ништа икумена, ништа екумена, него онако из душе. Да ли имате неку протестантску заједницу да вам је симпа?

Нико од вас не тражи да идете у њихове цркве и да се молите са њима, него просто човечански онако да има нешто код њих што вам је запало за око и прија вам.

Ја нисам никада присуствовао конкретно протестантским службама, сем неких предавања (која су опет нека врста службе), и наравно на интернету, ТВ и филму сам видео бројне церемоније.

Након свега тога могу рећи да издвајам баптисте, који су ми се свидели кроз писање Перл Бак. У једном њеном роману (мислим да је "Божији људи") она говори о баптистичкој породици у предратној Кини. Веома их је лепо описала, не задирући у неку теолошку дубину, и све ми се то свидело.

Затим бих издвојио оне црнце што стално певају и плешу на служби..вероватно сличан приступ има више тих америчких евангелистичких заједница.

И за крај издвојио бих Мормоне. Они су тешка симпа. Увек насмејани, крајње љубазни, али никада навалентни и непријатни као Јехове рецимо. И док Јехове шаљу увек неке бабетине на врата, Мормони су увек неки атлетски мушкићи, наглашених аријевских црта. :)

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени су готивни они што праве клипове о Судњем дану и што проричу пропаст света. Мислим да их има у свим протестантским "заједницама". Кад сам био клинац, стално сам то гледао, а сценарио увек исти.

Дође неки у оделу за кога се испостави да им је вођа, прича како је спасење немогуће без Библије (којом маше нападно док прича о томе), и најављује брата који је раније био заблудела овца, али се уз помоћ Добре Књиге (коју тада високо подигне) вратио Господу. И онда изађе Брат, прича како је био изгубљен, ал ето сад се вратио, то су вазда били неки секташи, масони, или слично, и онда прича колико је све једна велика завера и колко је Откривење у праву све што каже, и онда тумачи делове Откровења у контексту садашњих догађаја, и онда онај део како ћемо сви ускоро да горимо. Након тога, каже где имаш да купиш његову књигу или ДВД и заврши се клип.

Е, они су ми најспимпа.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

никад се нисам дојмио са протестантима јер кад загребеш све је врло чудно, нелогично и накриво, ал један другар ме пита јуче:

Imam jedno pitanje...

Znaš i sam da nisam baš pobožan, al danas sam bio na sahrani koja mi se "svidela"!

Naime nije dolazio pop nego propovdenik, pričao je na čisto Srpskom, a ne na crkveno Srpskom (kao što radi naš/pravolsavni pop).

Citirao je svete pismo, govrio o smrtil vaskrsu, Isusu, potom je hor otpevao prelepu crkvenu pesmu opet na Srpskom. To je sve bilo u kapeli.

Isto se ponovoli, naravno druga pesma i druga priča, na gorbnom mestu.

Bilo me tamo sramota po kojim je običajami, al ja sam nekako zaključio da su to Subotari, posle sam izGooglo da su Advetntisi. Na kraju ispada da su Subotari i Adventisti isto...

Da li imaš neki sajt ili literaturu na kojem bih moga malo više da pročitam o toj vrsti ili grupi pravolsvne vere?

иначе, протестанти су обично јако фини људи ал су мало тврди на морал и пуни предрасуда.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени су готивни они што праве клипове о Судњем дану и што проричу пропаст света. Мислим да их има у свим протестантским "заједницама". Кад сам био клинац, стално сам то гледао, а сценарио увек исти.

Дође неки у оделу за кога се испостави да им је вођа, прича како је спасење немогуће без Библије (којом маше нападно док прича о томе), и најављује брата који је раније био заблудела овца, али се уз помоћ Добре Књиге (коју тада високо подигне) вратио Господу. И онда изађе Брат, прича како је био изгубљен, ал ето сад се вратио, то су вазда били неки секташи, масони, или слично, и онда прича колико је све једна велика завера и колко је Откривење у праву све што каже, и онда тумачи делове Откровења у контексту садашњих догађаја, и онда онај део како ћемо сви ускоро да горимо. Након тога, каже где имаш да купиш његову књигу или ДВД и заврши се клип.

Е, они су ми најспимпа.

симпа до мојег ... мозго-испирачи.

у ту генерализацију обично упадају јехове и адвентисти, иначе најмоћније, најобразованије и најфинансираније секте на свету.

од њих потичу корнфлејкс и слепило од мастурбације, па ти види колики су утицај на свет извршили од 19. века на овамо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени су англиканци тотална готива, премда они и нису протестанти у пуном смислу речи. Увек ће ми остати у сећању њихове бадње мисе у патријаршији. Заправо, посећивао сам их за време студија, а ево ове године сам опет ишао са супругом. Нарочито њихов енглески - изговор, дикција... "We have sinned. Forgive and heal us". И наравно, ћелави велечасни Роберт Фокс :)

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја имам драгу пријатељицу-адвентисткињу седмог дана (е то читај суботарку) која се родила у таквој породици и са којом сам се својевремено више напричао о вери него са многим православцима, да не помињем оне који су попа виђали само о славама, крштењима и са`ранама... Јер на свадбе не иду у цркву, само у оВштину.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1340536029' post='665837]

симпа до мојег ... мозго-испирачи.

у ту генерализацију обично упадају јехове и адвентисти, иначе најмоћније, најобразованије и најфинансираније секте на свету.

од њих потичу корнфлејкс и слепило од мастурбације, па ти види колики су утицај на свет извршили од 19. века на овамо.

Internet, Y U no kno sarcasm?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја познајем наше несретне Србаље, који су почели тако, са симпатијама, за секте.

као што рекосте "симпа" на новосрпском.

Касније би се дружили са њима одлазили на предавања и завршили у раљама хијене.

Сећам се некад давно, можда пре 30-так година, била сам веома млада, на једном месту, сам прочитала

коментар нашег Патријарха Павла, да су то хијене у јагњећој кожи јер кидишу на оно најсветије у човјеку,

на његову душу.

а да мало загребете по површини, и сами би дошли до тога, да прости перл бак, и све остале, које

су писале на ту тему.

Мени ниједан њихов стил није симпатичан, ниједан гест, не мрзим их, али оно што они представљају, и што

пропагирају под кринком, љубави и милосрђа, је пакао.

запита ли се ико, колико су душа такви погубили?

Колико омладине је завршило у њиховим, налакираним канджама?

- Далеко им лепа кућа!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

извинте што вам дирам у илузије, ал међу православнима има ипак највише протестаната ...

ови што су отворени, они ме и не брину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени су готивни они што праве клипове о Судњем дану и што проричу пропаст света. Мислим да их има у свим протестантским "заједницама". Кад сам био клинац, стално сам то гледао, а сценарио увек исти.

Дође неки у оделу за кога се испостави да им је вођа, прича како је спасење немогуће без Библије (којом маше нападно док прича о томе), и најављује брата који је раније био заблудела овца, али се уз помоћ Добре Књиге (коју тада високо подигне) вратио Господу. И онда изађе Брат, прича како је био изгубљен, ал ето сад се вратио, то су вазда били неки секташи, масони, или слично, и онда прича колико је све једна велика завера и колко је Откривење у праву све што каже, и онда тумачи делове Откровења у контексту садашњих догађаја, и онда онај део како ћемо сви ускоро да горимо. Након тога, каже где имаш да купиш његову књигу или ДВД и заврши се клип.

Е, они су ми најспимпа.

Bio bi veci efekat da je crnja greengrin greengrin greengrin

First I was lost... greengrin greengrin greengrin

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1340538677' post='665883]

извинте што вам дирам у илузије, ал међу православнима има ипак највише протестаната ...

ови што су отворени, они ме и не брину.

Moze li ovo malo podrobnije da se objasni :)?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...