Jump to content

Које су ми протестантске заједнице симпа и зашто?

Оцени ову тему


Препоручена порука

@Lady Godiva , problem je napisan sa znacima navoda, a ovde sad nemam opciju da to ukucam. Ja sam iz sredine gde svi gledaju samo sebe i kad bi nekog pretukli na ulici samo bi glavu okrenuli ili ako bi im komsija umirao od gladi pozvali bi inspekciju da ga prijave za nesto. Hocu da kazem da je lepo kad ljudi brinu jedni od drugima, misle na njih. Ja nisam bas u situaciji da pomazem ljudima ali kad sam radila u skoli uvek sam prvo gledala blagodet deteta, njegov interes a ne moju sujetu, sad kad radim na drugom mestu kad znam da neko koga poznajem nema posao / pratim oglase ili ako cujem za neki prigodan posao - pozovem prijatelja ili poznanika i javim ili preporucim ga, mislim da je to ok. Ne zivimo mi ovde samo sebe radi nego Boga radi i cele zajednice ljudi radi u sabornosti, ne treba da budemo tudjini jedno drugom, zajedljivci i podsmesljivci, nego ako smo u prilici da pomognemo, utesimo, ucinimo drugom - time cinimo i svojoj dusi i mislim da se sigurno i Bog raduje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нарвно, слажем се да је хришћански помоћи. Само не видим какве везе то има са браком. Мислим не знам како неко ту икоме може да помогне, одмогне.. ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ariadna рече

da li se stvarno mormoni mogu zeniti sa vise zena?

Да, по угледу на њиховог преварантског пророка, али колико чујем ту су у дефициту је чувају жене за конвертите, то јест маме их у веру лепим мормонкама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Lady Godiva рече

Нарвно, слажем се да је хришћански помоћи. Само не видим какве везе то има са браком. Мислим не знам како неко ту икоме може да помогне, одмогне.. ne_shvata

Može... Jedna baka upoznala jednog dečka sa jednom devojkom dok je bio sa drugom devojkom, i sad se ženi tom koju je kasnije upoznao. Pomoć njima dvoma, odmoć ovoj što je ostala sama... 

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ala ih opljuvaste, mora da malo pokazemo i onda i onu lepu stranu. Veoma su pobozni i posteni, a i brate prave :) najbolje animirane filmove o Hristu i Novozavetnoj nauci Bozjoj, Hristos kao da je sisao sa ikone. Mnogi od vas su ih gledali i  divili se a da nisu imali pojma da su ih ti navodni "moroni" mormoni napravili... 

 

 

 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je u tom protestanskom sarenilu licno  ipak najdraza Tradicionalna protestantska crkva   PROTESTANTSKA REFORMIRANA HRISCANSKA CRKVA U RH (Reformed Episcopal Church),  ne samo sto je biskup Jasmin Milic veoma dobar covek i svakako prosvetitelj Hrvatske koji propovedju daje doprinos izvlacenju Hrvata iz zacaranog kruga velikoustaskog nacionalizma,  vec sto su pored ispovedanja hriscanskog Simvola vere  zadrzali (kao i luterani) u izvesnoj meri i evharistijsku veru, da je u Evharistiji prisutno istinsko Telo i Krv Hristova, ali pod vidom evharistijskog hleba i vina (mada, tako veruje danas i jedan broj pravoslavaca :O ). Da, da, iako licno i cvrsto verujem u presustavljenje svetih darova, transupstancijaciju...

 

 

Jasmin Minic.jpg

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Danas su svi tzv. tradicionalni hriscani SLICNIJI izmedju sebe nego rani hriscani u svakom smislu i pogledu, cak slicniji izmedju sebe nego li i rani Sveti Oci Crkve  ;) 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Благовесник рече

Veoma su pobozni i posteni

То јесу, и отворени и детињасто искрени и изванредно је лако спријатељити се са њима, дружио сам се са двојицом, једино што не можеш да их одведеш на пиће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Vladan ::: рече

Аха... доообро... причај ми још мало о томе

Ааа нема то код нас, код нас само мушки долазе :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

cuj simpa :smeh1: nema sta da mi budu simpa kad ne veruju u Duha Svetoga, meni su svi osakaceni bez Liturgije i Duha Svetoga...zao mi ih je...bejah bas na drzavnom festivalu svih hriscanskih zajednica i horova, i sta da kazem...nego da jos vise cenim i volim moje pravoslavlje, Liturgiju, sve nase Svete, Presvetu Bogorodicu...ma reci nemam koliko mi ih je zao, ali nisu oni krivi za to jer ne znaju...svi su mi prilazili i pitali sta ja to pevam, kako je lepo, kako lepo zvuci...a  jedino zena predikant, glavna iz te protestantske crkve me je zaobisla, ja krenula da se pozdravim i sa njom ona pobeze, a bio prevod Bogorodice Djevo na bimeru, dok sam pevala xaxa sta da kazem, mogu svi biti dobri i posteni ali su osakaceni za Duha Svetoga jer u njega ne veruju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Sofija_ рече

nema sta da mi budu simpa kad ne veruju u Duha Svetoga, meni su svi osakaceni bez Liturgije i Duha Svetoga...zao mi ih je

Знате како, све то стоји, али ја ипак њима завидим и веома бих волео да смо ми Срби, који имамо привилегију и терет истинске вере, упола толико чедни, смерни, поштени, непрорачунати и благонаклони као Мормони које сам познавао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вукашин Ковачевић рече

Знате како, све то стоји, али ја ипак њима завидим и веома бих волео да смо ми Срби, који имамо привилегију и терет истинске вере, упола толико чедни, смерни, поштени, непрорачунати и благонаклони као Мормони које сам познавао.

da, bas zato sto imamo privilegiju moramo se ugledati na nase Svete i boriti se za Carstvo Nebesko, boriti se iz petnih zila, kad padnemo da ustanemo...da sami sebe popravljamo, nije nimalo lako ali imamo svetle primere i molitvenike pred Gospodom, da opravdamo sve ono sto nam je dato..naravno, ne mozemo se svi ni spasiti, mnogo zvanih, malo odazvanih, bice ono: ne boj se stado malo..samo Boze pomiluj i spasi!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...