Jump to content

Које су ми протестантске заједнице симпа и зашто?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Simpa su mi svi koji veruju u Hrista, Njegovo Evandjelje, te slave Boga Svetu Trojicu.

Tu spadaju i Tradicionalne protestanske zajednice (Evangelici, Anglikanci...), uz zelju da se priblize Pravoslavnoj veri sto se tice i eklesiologije i ucenja o Svetom Pricescu kao istinskom telu i krvi Hristovoj.

Od tzv. netradicionalnih protestanata - Mormoni (oni slave Hrista, Njegovo Evandjelje i veruju da je jedan Bog, ali, veruju da je taj jednog Bog Sveta Trojica jedan u tri bića (a to je jeres, pravilno je - tri ličnosti),

i to iz jednog jedinog razloga:

snimili su odlican animirani serijal O Hristu i Evandjelju, koji zaista nema ni jedne "koske", za razliku od istoimene tematike koji su uradili, mislim da su baptisti ali nisam siguran, ipod nazivom Biblisjke price,

a sa blagoslovom su i SPC ione Imaju par koski tj. par ne bas pravoslavnih scena!

Ovi su mi bas odlicni crtaci o Hristu, a uradili su ih, kao sto rekoh, mormoni:

http://www.youtube.com/watch?v=rEcMUOWEbg4

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја волим Адвентисте, имам тамо веома добрих пријатеља. То су већином веома добри људи и верници, само ето у заблуди по неким питањима...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја волим Адвентисте, имам тамо веома добрих пријатеља. То су већином веома добри људи и верници, само ето у заблуди по неким питањима...

Malo da obnovimo gradivo, davno nismo greengrin greengrin greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od tzv. netradicionalnih protestanata - Mormoni (oni slave Hrista, Njegovo Evandjelje i veruju da je jedan Bog, ali, veruju da je taj jednog Bog Sveta Trojica jedan u tri bića (a to je jeres, pravilno je - tri ličnosti)

mozes da mi ovo objasnis: ne tri bica, nego tri licnosti?

evo sta kaze episkop ignjatije:"зато што су св. Оци хтели да покажу да Бог Отац, Бог Син и Бог Св. Дух нису феномени неки, роле неке које игра једно божанство. Свети оци су наглашавали да су то три бића"

http://www.verujem.o...ja/pred_02.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Malo da obnovimo gradivo, davno nismo greengrin greengrin greengrin

Наши свештеници и монаси нажалост имају обичај да о томе причају по мало "офрље", што је веома лоше и контрапродуктивно. Ако хоћеш да разговараш или проповедаш о томе мораш веома добро и у детаље да познајеш ствари. Пре десетак година сам направио сајт о Адвентизму који разјашњава многе њихове заблуде, ево га овде: http://true.faithweb.com

Мада не препоручујем никоме да се тиме бави ако баш не мора. Ако се човек тиме бави из погрешних разлога може да донесе немир итд.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mozes da mi ovo objasnis: ne tri bica, nego tri licnosti?

evo sta kaze episkop ignjatije:

"зато што су св. Оци хтели да покажу да Бог Отац, Бог Син и Бог Св. Дух нису феномени неки, роле неке које игра једно божанство. Свети оци су наглашавали да су то три бића"

http://www.verujem.o...ja/pred_02.html

Tu Vladika Ignjatije aludira proiv savelijeve jeresi, da tri ličnsoti u Bogu nisu tri uloge koje u cilju spasenja sveta i coveka igra jedan Bog, pa stoga naglasava da su to kao tri bica.

Mormoni, to tri bica shvataju ovako: uporedjuju sa tri coveka,

Srecemo to i kod nekih Svetih Otaca (npr. Sv. Vasilija Velikog) ali :) mor(m)oni tj. njihov osnivac Dzozef Smit, to svetootacko simvolicno poredjenje shvataju krajnje bukvalno.

Ima kod njih raznih knjiga doktrina koje navode razne najblaze receno nebuloze

i totalne konfuzno-protivrecne doktrine. Medjutim, primarno je po njima da jedan mormon veruje u Sveto Pismo i Knjigu Mormona, a ostale knjige i misljenja, tumacenja i sl. i knjige koje citiraju ucenje Dzozefa Smita (izuzev Knjige Mormon) nisu opsteobavezujuce.

Knjiga Mormona kod njih ima vaznost slicno kao kod nas Sveto Predanje - nije bas najtacnije poredjenje, ali cisto da priblizim o cemu se radi. Nije najbolje poredjenje jer je Sveto Predanje nezapisani deo Svetog Pisma, i iskustvo je Crkve, a potvrdu ima u Svetom Pismu, a to ne stoji kada je rec o Knjizi Mormona.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tu Vladika Ignjatije aludira proiv savelijeve jeresi, da tri ličnsoti u Bogu nisu tri uloge koje u cilju spasenja sveta i coveka igra jedan Bog, pa stoga naglasava da su to kao tri bica.

Mormoni, to tri bica shvataju ovako: uporedjuju sa tri coveka,

Srecemo to i kod nekih Svetih Otaca (npr. Sv. Vasilija Velikog) ali :) mor(m)oni tj. njihov osnivac Dzozef Smit, to svetootacko simvolicno poredjenje shvataju krajnje bukvalno.

ali i dalje mi nije jasno zasto je ispravno tri licnosti, a nije ispravno tri bica?

koliko sam razumeo i vladika ignjatije je na onom predavanju poistovetio tri licnosti i tri bica?

koliko sam razumeo on kaze da je svaka licnost bice za sebe. a ti kazes da je to jeres, nego je ispravno tri licnosti, ali ne kazes koliko bica? jedno bice, a tri licnosti? mozda ako bice poistovetimo sa prirodom, pa jedna je priroda bozanska a tri licnosti(osobe) koje su nosioci te prirode. ako nije tako onda ne razumem kako mozemo pricati o tri licnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mormoni kada kazu tri osobe misle na tri bica, kao tri coveka ( i to bukvalno).

Vladika Ignatije kada kaze tri bica misli na tri osobe (licnosti) nasuprot ucenju o tri uloge koje vrsi jedno Bozansko bice,

a kako je ucio jeresijarh Savelije Libijski (pocetkom III veka).

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ni meni to nije jasno oko licnosti, bice je sustastvenije od licnosti, licnost je po meni vise ovozemaljska odrednica

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mени се ниједна протестантска деноминација не допада. Искључивши сад саме људе, којих засигурно има пријатних у свим, сама религиозност, исповједање вјере, богослужење и све остало не допада ми се ни код једне протестантске деноминације.

Симпатије изван православља, а тиче се хришћанских деноминација поклањам само дохалкидонцима.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...