Jump to content

Шта мислите о богословљу о. Серафима Роуза?


Guest

Препоручена порука

Bozhe sto sam volela Oca Serafima dok nisam pochela da citam forum...
Potrebno je bataliti idolopoklonstvo prema ljudima, i uzdati se jedino u Boga...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 202
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

мислам дека пред неколку години на некој сајт, видов иконописан лик на отец Серафим (Роуз) Платински, со свиток на кој пишуваше: „Покасно е отколку што мислите, затоа побрзајте да го исполните Божјото дело.“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отац Серафим Роуз није признавао Московску патријаршију само на почетку,касније је променио свој став и признавао је.Како може РПЗЦ да буде расколничка кад су јој припадали и неки свети људи,један од њих је св.Јован Шангајски.Постојале су неке групице у РПЗЦ које су одрицале благодат Цркви,али то није био званичан став РПЗЦ.Увек су имали општење са нама.Да ли су људи на форуму који говоре тешке речи читали неку књигу о Заграничној Цркви или о.Серафиму Роузу?Уосталом, о.Серафим се није слагао са монасима из Бостонског манастира који су одрицали благодат Цркви.Тако да су смешне приче да је он расколник,поготово што је уснуо у Христу са осмехом на лицу,а и људи сведоче о исцељењима на његовом гробу и његовим јављањима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

РЗПЦ као и Ново Грачаничка СПЦ никада нису биле у расколу...

признавале су све свете тајне и РПЦМОСПАТ и СПЦ..

једино нису хтели да добијају наређења из БГ и МОСКВЕ јер су били под комунистима...

а као што је доказано........ много агената УДБЕ.ЧЕКЕ... итд су били убачени у редове...

О.Серафим Роуз тако ...је био органски део Православне Цркве...

имао је своја виђења...и своја искуства Православља...

тако многи живе у Цркви...и никако да сконтам Александра...зашто то брани О.Серафиму...

Пази,РПЗЦ је општила са нама,а не са Српском слободном црквом.На једном сабору РЗЦ свети Јован Шангајски је викао на епископе Леонтија и Аверкија што су предложили сарадњу са Српском слободном црквом.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

A znas li ti ista Aleksandre osim da pljujes i blatis sve koji nisu po tvom siberu?

Ponasas se ama bas isto kao ovi turborevnitelji, ma sve isto

Pa što, baš je simpatičan tako zapenušav i balav :D

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa što, baš je simpatičan tako zapenušav i balav :D

Ti si jedan buzdovan?

Ала сте ви богослови дивни људи и јадни морате лично да ме вређате, иако ја, велики зликовац, нисам никога лично (а то што се ви вређате на моју критику Роуза или римокатолицизма, то није мој проблем), али вам јесам одговарао и хоћу, зато што ми се никако не допада хипокризија. Ја сам хришћанин и мени апсолутно не смета да ме вређате како год ви хоћете, што се мене тиче може и сваки дан (али је, што би сте ви рекли, лоше по вашу душу)...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Potrebno je bataliti idolopoklonstvo prema ljudima, i uzdati se jedino u Boga...

Ajde...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отац Серафим Роуз није признавао Московску патријаршију само на почетку,касније је променио свој став и признавао је.Како може РПЗЦ да буде расколничка кад су јој припадали и неки свети људи,један од њих је св.Јован Шангајски.Постојале су неке групице у РПЗЦ које су одрицале благодат Цркви,али то није био званичан став РПЗЦ.Увек су имали општење са нама.Да ли су људи на форуму који говоре тешке речи читали неку књигу о Заграничној Цркви или о.Серафиму Роузу?Уосталом, о.Серафим се није слагао са монасима из Бостонског манастира који су одрицали благодат Цркви.Тако да су смешне приче да је он расколник,поготово што је уснуо у Христу са осмехом на лицу,а и људи сведоче о исцељењима на његовом гробу и његовим јављањима.

Upravo tako, brate...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли су људи на форуму који говоре тешке речи читали неку књигу о Заграничној Цркви или о.Серафиму Роузу?

Ја сам читао и био у Америци у манастиру који је основао и причао са монасима који тамо живе и слушао приче људи о њему из прве руке, па тврдим:

био је јако неотесан у богословским расправама, искључив по многим питањима, са једном дозом непрележаног почетникчког неофитства и секташког менталитета.

С друге стране, вероватно није могао боље од тога и хвала му макар и на томе.

надам се да је нека његова књига некоме и помогла, а мислим да јесте, посебно у САД.

А ово о његовом посмртном смешку и исцељењима и није тема.

Исцељења има где оћеш: код РКЦ, будиста, муслимана, па чак и атеиста. Овај аргумент није за озбиљне теолошке расправе, нити ишта доказује, нити његово богословље чини "истинитијим". Отвори о томе другу тему, па пиши на њој о чудима Серафима Роза, овде је прича о његовом богословљу, које, угред буди речено, није за никакву посебну похвалу и неке грандиозне домете.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево шта каже један његов сународник, занимљиво:

http://www.youtube.com/watch?v=-ab6xbiqH9w&feature=g-all-u

Осврнуо бих се на оно што каже да је Роуз био велики аскета и да ће због тога вероватно бити канонизован. Свети Јован Златоусти када је причао о целибату, напоменуо је да они који сматрају да је тело нечисто, да је материја зла, па живе у целибату и аскези пролазе много горе од пагана који се прејадају, напијају, оргијају итд. Пренео је поуку, против хуљења на творевину Божију, онако просто, народским језиком: и једни, и други ће вероватно у пакао, али су пагани барем уживали у телесним насладама...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам читао и био у Америци у манастиру који је основао и причао са монасима који тамо живе и слушао приче људи о њему из прве руке, па тврдим:

био је јако неотесан у богословским расправама, искључив по многим питањима, са једном дозом непрележаног почетникчког неофитства и секташког менталитета.

С друге стране, вероватно није могао боље од тога и хвала му макар и на томе.

надам се да је нека његова књига некоме и помогла, а мислим да јесте, посебно у САД.

А ово о његовом посмртном смешку и исцељењима и није тема.

Исцељења има где оћеш: код РКЦ, будиста, муслимана, па чак и атеиста. Овај аргумент није за озбиљне теолошке расправе, нити ишта доказује, нити његово богословље чини "истинитијим". Отвори о томе другу тему, па пиши на њој о чудима Серафима Роза, овде је прича о његовом богословљу, које, угред буди речено, није за никакву посебну похвалу и неке грандиозне домете.

Ја нисам ништа писао о његовом богословљу,већ сам критиковао тврдње да је он расколник.Иначе,у историји је било св.отаца који су имали грешке у богословљу,па су опет свети.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nikoga do sada nisam vredjao, ali mozda ove dve recenice i nisu bas primerene...

Medjutim, zasto sam to rekao tj. samo uputio ti takvo pitanje - da li si to i to? Zato sto si verska osecanja drugih povredio, i smatram da si povredio i samoga Hrista Spasa. Dakle, ti si taj koji je vredjao, a ja sam te onda upitao da li si to i to jer to sluzi da se maklja time i rusi!

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...