Jump to content

Шта мислите о богословљу о. Серафима Роуза?


Guest

Препоручена порука

Јуџин на најгрђи, лажљиви начин чупа цитате из контекста, као што протестантски фундаменталиста (како је он и одрастао, одгајан и васпитан у том духу) ради са Библијом. На такав начин свако може да докаже било шта, а ја ти тврдим да нико, али баш нико од Светих Отаца није веровао у митарства (а веровали су у све и свашта, али ето у митарства баш нико). Што је занимљиво, чак ни они хришћани који су анатемисани јер су претерали у платонизму нису веровали у митарства...

Мисли како хоћеш.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 202
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Мисли како хоћеш.
То није мишљење, већ чињеница; а уместо што верујеш Јуџину могао би сам да узмеш и да читаш Свете Оце па да видиш...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јуџин на најгрђи, лажљиви начин чупа цитате из контекста, као што протестантски фундаменталиста (како је он и одрастао, одгајан и васпитан у том духу) ради са Библијом. На такав начин свако може да докаже било шта, а ја ти тврдим да нико, али баш нико од Светих Отаца није веровао у митарства (а веровали су у све и свашта, али ето у митарства баш нико). Што је занимљиво, чак ни они хришћани који су анатемисани јер су претерали у платонизму нису веровали у митарства...

Александре,ако кажеш Јуџин,онда мислиш на његове списе док није постао монах,а он тада није писао о овоме,а ако говориш о овоме,онда лепо реци отац Серафим Роуз,јер је то његово име.

Друго,он је тумачио како је схватао и знао,онако како је могао да појми,зато у његовим текстовима има пуно пропуста.Ништа није радио лукаво,лицемерно и намерно лажљиво.

Ако познајеш браћу Американце,поготово клир,онда си сигурно и сам морао да приметиш да су они доста далеко од извора,да им је тешко да уђу у суштину и да за то требају године.

  • Волим 1

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То није мишљење, већ чињеница; а уместо што верујеш Јуџину могао би сам да узмеш и да читаш Свете Оце па да видиш...

Опет...

Серафим Роуз,не Јуџин...

:)

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Александре, ако кажеш Јуџин, онда мислиш на његове списе док није постао монах, а он тада није писао о овоме, а ако говориш о овоме, онда лепо реци отац Серафим Роуз, јер је то његово име. Друго, он је тумачио како је схватао и знао, онако како је могао да појми, зато у његовим текстовима има пуно пропуста. Ништа није радио лукаво, лицемерно и намерно лажљиво. Ако познајеш браћу Американце, поготово клир, онда си сигурно и сам морао да приметиш да су они доста далеко од извора, да им је тешко да уђу у суштину и да за то требају године.
Кажем Јуџин зато што је био расколник, а изгледа и умро ван Цркве, па је то израз непризнавања његовог монашења. За њега и сматрам да је био намерно лажљив, мислим шта рећи, предговор за његову књигу О Стварању је написао секташ, "поново-рођени-хришћанин" који иначе у својим сопственим књигама говори како ХИВ и СИДА не постоје (протестантски фундаменталисти верују да је то божија казна за хомосексуалце).

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ништа, само питамо онако.

Многи у православљу верују у митарства.

Е, добро.

Не знам, сусретао сам се подједнако и са онима који верују и са онима који не.

Немам неко нарочито мишљење у вези тога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отац....хм,само моменат да се сетим...Авросије је сад...ах,да био је у свету отац Алексеј Јанг,добар пријатељ моје пријатељице,говорио је о томе,како је његова супруга,била исцелена на гробу оца Серафима Роуза.

Надам се да ће се остварити да преко ЖРУ видите и чујете ђакона Мајкла Вилсона,он би могао да нам пренесе своје виђење.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не бих ишла дотле да га зовем Јуџин, ни Владика Атанасије што исто има оштре речи га тако не зове.
У реду, (можда?) претерао сам са „тоналитетом" на форуму у последње време...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У реду, (можда?) претерао сам са „тоналитетом" на форуму у последње време, али шта знам, ред је, мора неко да ради и непопуларне ствари...

Просто,да будемо коректни,ништа друго.

:)

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Просто,да будемо коректни,ништа друго. :)
Када бих, хипотетички, отишао код неког од старокалендарских „епископа", и он ме замонаши, да ли бих био монах у „очима" (канонске) Цркве?

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево сад баш причам са Мајколом на скајпу и он каже овако,

well maybe in the beginning ,,just tell then that he was with St John ..and every thiung he do in begging was blessed by Vadka John.

Мислим да је и Мајкл достра уздржан,али опет је и спокојан јер је био под окриљем Светога Јована Шангајског.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мајкл ми је још рекао,да је ове године 30 година његовог упокојења,гроб ће бити отворен и тада ће се коначно видети истина.

Ето тако.

:)

  • Волим 1

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мајкл ми је још рекао,да је ове године 30 година његовог упокојења,гроб ће бити отворен и тада ће се коначно видети истина.

Ето тако.

:)

Нераспаднуто тело не значи да је неко светитељ, нити распаднуто значи да неко није светитељ.
Видео сам лично нетрулежна тела светог Јована Шангајског у Сан Франциску, као и светог Амвросија Миланског у Милану. И она не личе на ова горе нашминкана тела римокатолика која су покривена маскама, већ скоро идентично као непокривене мошти са приложене слике горе.

Ја лично не верујем у ово као знак светости, ни код нас нити код њих. Мада, може да буде и ја не инсистирам на максимализму код свог става.

Видео сам и мошти таквих светитеља као што су свети Григорије Богослов и свети Василије Велики, али то су само обичне кости и то само делићи. Познато је на пример да је тело, па чак и саме кости светог Серафима Саровског, скроз иструлело. Тако да ништа уопште није остало. Само прах. Ето.

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...