Jump to content

Препоручена порука

Cega se najvise plasite? Kako se vasi strahovi ispoljavaju u svakodnevnom zivotu, kako se branite od njih, kako ih prevazilazite? Ignorisanjem ili suocavanjem? Sta za vas znaci strah? Da li imamo stalno veru da pomeramo planine, jer kako jedna ovde dobra dusa rece, ljubav izgoni strah... Hajte klapklap

Stalno posmatram kolika je neosetljivost osetljivih ljudi prema osetljivosti njihovih bližnjih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najveci strah imam od sebe same..

Sapta koji srcu otvaraju mogucnosti a dusi rane..Bojim se prevelikih dilema i neodlucnosti..jer istina tako cvrsto stoji kao jedna jedina mogucnost,bez kolebanja ..

Bojim se da cu umreti a necu se pokajati kako treba..iskreno i cisto..

I bojim se gubitka straha Bozijeg..

To i bili strahovi..e sada kako se protiv njih borim..pa recimo da su najbolji oslonac u tom poslu dobra dela i molitva..no kada bi malo konkretizovala pricu.. sitna odricanja mogu da utemelje  coveka u shvatanju njegove ontoloske nadmoci nad strahom.. dakle,dajmo prednost banalnostima 0110_hahaha nemoj ici uvek autom do grada iako mozes..nekada prosetaj..  :smiley:

no kakve li to veze ima sa strahovima.. klapklap ko razume shvatice..

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0110_hahaha

Zlato, prepoznah se u tvojim recima, ali kada sam otvarala temu nisam mislila na tu vrstu strahova...

Kako mi uopste i dozivljavamo zaista Gospoda, kako se odnosimo prema smrti, ono najdublje i najintimnije, a ne sta mislimo da osecamo i kako treba da osecamo.

Na recima smo svi jaki ali da zaista imamo "jaku veru", ma, vere ko zrno goruscino planine bismo pomerali, a gledaj nas, pogledas oko sebe i vidis zivot, vidis toliko bola, toliko stradanja i lutanja. Pa sad onda nesto s nasom verom nije u redu jelte, jer da zaista verujemo koliko o tome trubimo ne bi ovaj narod takav bio...

Delim neke od tvojih strahova, meni je najskoriji strah bio da cu poludeti, ali tu dilemu sam razresila, poludeh :cheesy2: klapklap

Salu na stranu videh mnoge ljude koji su pred kraj zivota "pomerili pamecu", koji su bili meni neka vrsta uzora, dobri ljudi, sjajni, cvrsti u veri, ali stize bolest, i op, kao da im je razum potpuno nestao, nema, odbijaju da se priceste, ne zovu svestenika ni one bakice koje su u veri koliko mi skupa imamo godina...

Tako sam nesto pricala sa kominicom, starom inace, kaze ona meni, "eh, to mi je najveci strah sada, ako poludim pod starost, kako cu?"

Slazem se, sitnice, sitnice...

Pa ko ne moze da nadje radost u "sitnicama" on ce uvek traziti sve vise i vise i nista ga nece "zadovoljiti", uvek ce traziti jos.

A Gospod nam je dao i nebo i zemlju i ptice i biljke i svasta nesto...

Samo sto mi nekad ne mozemo da prepoznamo lepotu i smeta nam radost, meni prvoj, to je vec ozbiljan problem.

Mnogo smo jaki na recima, ali sa strahovima se valja i suociti.

0110_hahaha

Stalno posmatram kolika je neosetljivost osetljivih ljudi prema osetljivosti njihovih bližnjih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

meni je najskoriji strah bio da cu poludeti, ali tu dilemu sam razresila, poludeh joooj joooj

    0104_cheesy

onaj ko se pita retko kada odluta  klapklap a psihicka kriza, ukoliko se pravilno iskoristi moze samo dobre plodove da donese..ojaca i razvije resurse,upotpuni licnost kroz sazrevanje..

jedna moja sestra mi rece "ako drvo ne treses sa  njega ce padati samo truli plodovi..a kada ga dobro prodrmas,nacice se tu i oni zreli" mudra joj ta bese  0104_cheesy

zanimljivo je tumaciti koliko pozitivnih rezultata donesu takva pitanja..no to nemam opet veze sa temom..izvini..pogodila si mi zicu pa sam se nadovezala  joooj

Sto se tice konkretnog odgovora, ne mogu da odgovorim..ne zato sto necu..vec zato sto ni sama ne znam i nemam definisan odgovor..sve zavisi od duhovnog razvoja coveka..iz perioda u period sam drugacija,naravno da su osnove iste,ali opet uvidjanje se menja..Lepo je to svestenik Ivan rekao,parafraziram, kada nekoga zaista volimo onda tu osobu zamisljamo kroz vecnost tj besmrtnost..sve ostalo proizilazi iz truda :)

Prastaj sestro  meni nedostojnoj..

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бојим се понекад саме себе...

Као што рече Афтр Сајленс, тачно се некад бојим да ћу да полудим...али то је више неки страх од губитка контроле (као и да имам неку контролу :drugarstvo:)...

Чудан је овај период сазријевања, понекад и тажак, почне човјек да измишља страхове... :smiley:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sojer i Sara in kombinejshn  1317_womens i vrlo interesantan deckic..

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Strah me straha...

onaj koji dolazi svaki dan i nikada ne odlazi..

onaj koji mi je ostavio dozivotne traume...

jos veci je strah da se necu moci odvojiti od njega...

ne ignorisem ga, brojim..

znam da ce doci svaki dan, ali ga pustam u sebe na kratko...

mozda je moja greska sto se povlacim duboko u sebe,

ali jedino na dnu mene nikada nije dosao...

a po sebi i oko sebe ga osjecam...

kao mala sam se sakrivala u ormar.. i stavljala ruke na usta da ne disem glasno...

a sa nekih 14 godina kada je moj strah bio najveci zatvarala sam oci...

strah me jer nisam naucila zivjeti bez straha...

i dalje se bojim mraka...

praznih soba..

svoje majke...

strah me buducnosti..

i neizvjesnosti..

ne znam da li vise mogu...

razbili su me negdje kao malo dijete....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

„Ne smem da se bojim. Strah satire um. Strah je mala smrt koja donosi potpuno brisanje. Spremno ću se suočiti sa strahom. Dopustiću mu da prođe preko mene i kroz mene. A kada bude minuo, upraviću svoje unutrašnje oko da mu osmotrim tragove koje je ostavio.Ali tamo kuda je strah prostrujao neće ostati ničega. Preostaću samo ja

Herbert, Dina

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moj se upravo ostvaruje crvenilo

Tavi srcee srcee srcee

Duso, kad god pozelis da zakoracis, znaj da cemo te docekati ne samo sa onim balonom za naduvavanje koji sprecava pad nego i kaficom i kolacima i zagrljajem i toplinom...

Karadjordje, pisi slobodno!

Ovo su zive reci utehe bleh

Zlato 0703_read i mene si pogodila ali sada ne mogu pisati duze...

Slozicu se sa tobom, ne da nas ponekad treba tresti nego dobrano prodrmati osamucen

Stalno posmatram kolika je neosetljivost osetljivih ljudi prema osetljivosti njihovih bližnjih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Размишљала сам шта да одговорим и ево: имам страх да напишем чега се све плашим. То је турбо страх, јел да др Афтер?  :drugarstvo:.gif' class='bbc_emoticon' alt='0202_238' />

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ?????? ?????: ????????? 5 ???????? ???????

strah je jedna od osnovnih emocija, ?ak se može re?i da je strah uslovljen, bebe se ra?aju sa uro?enim strahom od jakog zvuka(iznenadnog, prodornog) ipropadanja, na primer :smiley:

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????????? ??? ??? ?? ????????? ? ???: ???? ????? ?? ??????? ???? ?? ??? ??????. ?? ?? ????? ?????, ??? ?? ?? ??????  0506_music.gif' class='bbc_emoticon' alt='crvenilo' />

0501_music

khm, khm, sada ce vama dr after da da dijagnozu i terapiju, nista se vi ne sekirajte 0507_music0504_music

dg: nepopravljivi saljivdzija i veseljak i zena lafica koju mi je cast poznavati! 0508_music

terapija: mnogo smeha, ispijenih kafa, ljubavi i mazenja sa Miljanicom i detencem na putu!

0505_music

Stalno posmatram kolika je neosetljivost osetljivih ljudi prema osetljivosti njihovih bližnjih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...