Jump to content

Nije za sablaznjive... al' ozbiljno nije...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Otvaram ponovo ovu temu, posto je prva nestala.

Ovako, imali smo na forumu milion tema o bludu, masturbaciji, homoseksualnosti i svemu i svacemu,pa mislim da je red da postoji i tema o odnosu pravoslavlja prema analnom/oralnom sexu izmedju dvoje hriscana u braku.

Odmah cu izneti svoj stav, a to je da ne vidim bilo kakve teoloske probleme, te da to prepustam u potpunosti zajednickoj odluci njih dvoje.

I samo da rascistim na samom pocetku: ovu temu nisam otvorio kako bih bilo koga provocirao niti bilo sta slicno. Znam da ce biti onih koji ce se nad njom zgrazavati, ali ja, s druge strane, smatram da ovakva tema moze i treba da se nadje na pravoslavnom forumu.

Izvolite. :)

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ziveli, eto nama veselja. :D

Mislim da sa teoloske strane nema ali moze biti sa psiholoske. To sam konkretan par kao dve licnosti

treba konstantno da se preispituju kakva je priroda strasti koja ih vuce na tako nesto pa da presude.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo da ubacim rec, pre nego sto izadjem: Ja itekako vidim teoloske probleme, i to velike k`o planina.

Sad nemam ich vremena da pisem, ali smatram da to i nije potrebno - sve je to ocigledno onom ko ima oci da vidi.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ziveli, eto nama veselja. :D

Mislim da sa teoloske strane nema ali moze biti sa psiholoske. To sam konkretan par kao dve licnosti

treba konstantno da se preispituju kakva je priroda strasti koja ih vuce na tako nesto pa da presude.

Na sta tacno mislis?

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Написао је Бојан јуче у вези оралног секса један коментар (парафразирам): Није у реду мећати оне ствари у уста јер на уста уносимо причешће.

Слично сам ја покушавао објаснити неким људима који иду у Цркву зашто то не иде.

За анални секс нећу ни да коментаришем..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja ne mogu nista da kazem jer sam u celibatu :P

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аргххх,нееее, тешко сам саблажњен темом, ја и моја проклета радозналост. Зашто ме, ах зашто нико није упозорио ?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Žena nije gospodar od svojega tijela, nego muž; tako i muž nije gospodar od svojega tijela, nego žena." (1. Korinćanima 7,4)

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Написао је Бојан јуче у вези оралног секса један коментар (парафразирам): Није у реду мећати оне ствари у уста јер на уста уносимо причешће.

Слично сам ја покушавао објаснити неким људима који иду у Цркву зашто то не иде.

За анални секс нећу ни да коментаришем..

Čitao sam jednom pitanje jednog vernika,da li treba da osveštanom vodom pomazujemo polne organe ako smo bolesni?

Odgovor je bio:"Da,treba, polni organi su organi kao i svaki drugi".

Ako mogu dvoje da se ljube svuda po telu mislim da ne treba da zaobilaze polne organe.

Moje mišljenje.

Što se tiče ananlnog tu baš i nemam neko mišljenje ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...