Jump to content

Slovenski narodi - istorija, jezici, kultura, običaji, krajolici - videa, članci

Оцени ову тему


Препоручена порука

11 minutes ago, Гајић рече

Eto oduševljen sam :-) dođosmo do jednog dela odgovora. Još kada bi hteli da bez uvredljivosti uvažite moj upit (koji i shvatate, ali Vam odgovor ne ide u prilog), a neka na kraju ispadnem glupak, kao što jesam :-) i date odgovor, a ne tumačenje upućenog upita došli bi do male doze iskrenosti u ovom krstaškom pohodu na pravoslane talibane :-)

Ne sjećam se da smo mi išta drugo rješavali osim lingvističkih kontroverzija koje kako sam dokazao vam ne idu baš sasvim od ruke. A crkvene kontroverzije ja ne riješavam ani sa katoličkim ani sa pravoslavnim ani sa protestantskim "talibanima", fundamentalistima ili radikalima jer s njima to rješavat je isto što rješavat kvadraturu kruga. Nema tu ničeg ličnog, to je isto kao kad bih sa nekim ko priznaje samo alternativnu medicinu rješavao to da li standardna, klasična medicina ima nekakvih efekata i da li uopšte učinkuje.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

53 minutes ago, Гајић рече

Eto oduševljen sam :-) dođosmo do začetka jednog dela odgovora. Mada ste tvrdili suprotno... No, da li ćete ići po pravu, ili drugačije, ne znam.

Šta sam to tvrdio suprotno? Tvrdio sam da istina, pravda imaju korijensko značenje "pravost, tačnost" a u sanskrtu tome odgovara:

एष्टि     eSTi     f.     seeking to go towards

A to što ste naveli vi je ovo:

इष्टिन्     iSTin     adj.     one who has sacrificed

Istina ima korijen u eSTI (jistota, jastota, jastvo, jestvo, istost)

a ne u iSTin (stinat, obezglavljivat). eSTI i iSTin nisu ista stvar.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Slatko se smejem Vašem izigravanju neveštog čoveka koji povrh svega još glumi amneziju :-D

Ovde je prebačen deo rasprave iz one gnusne teme o Stefanu Prvovenčanom. Sve je hronloški poređano, pa vidite ko je laža :-) 

Sve biste da podredite sebi tražeći povoljan ugao napada, a sve da biste briljirali. Ali zarad čega? Pa pobogu tako se postavljate i spram Gospoda Boga...

Gnevite se kada vas tumače! No kada trebate drugoga da izrugate i da mu dajete neprikladne epitete, tada ne birate sredstva! 

Ostalo objasnite sebi samom, a modus u duhovnoj vertikali već sa Gospodom rešite :-)

Što se mene tiče konverzacija je završena, jer ste nečasni i skloni manipulacijama, a osnov za od mene iznet zaključak se vidi u hronologiji prepiske!

Svako vam dobro želim :-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Гајић рече

Slatko se smejem Vašem izigravanju neveštog čoveka koji povrh svega još glumi amneziju :-D

Ovde je prebačen deo rasprave iz one gnusne teme o Stefanu Prvovenčanom. Sve je hronloški poređano, pa vidite ko je laža :-) 

Sve biste da podredite sebi tražeći povoljan ugao napada, a sve da biste briljirali. Ali zarad čega? Pa pobogu tako se postavljate i spram Gospoda Boga...

Gnevite se kada vas tumače! No kada trebate drugoga da izrugate i da mu dajete neprikladne epitete, tada ne birate sredstva! 

Ostalo objasnite sebi samom, a modus u duhovnoj vertikali već sa Gospodom rešite :-)

Što se mene tiče konverzacija je završena, jer ste nečasni i skloni manipulacijama, a osnov za od mene iznet zaključak se vidi u hronologiji prepiske!

Svako vam dobro želim :-)

Niste bili u stanju da otgovorite na jasno postavljeno pitanje. Vi u čemu briljirate je u neistini, neznanju i nečasnosti. Nazdar i sretan put!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...