Jump to content

Оцени ову тему


Препоручена порука

Хај да атеистима објаснимо неке ствари.

Урадила деца видео-клип, па да им мало помогнемо, јер се много плаше да ћемо их (у 21.веку) побити ...

За почетак, мој предлог им је да питају друга Тита, Стаљина, Мао Цеа и остале хумане чике, кога треба убити ...

Друго, ниједан цитат који су навели није из Новог Завета, што ми је некако посебно драго...

Треће, они обичне ствари у развоју човечанства неће да схвате а желе да схвате и појме бесконачног Бога...

Четврто, ма много су инфантилни ...

Хајте сад ви.

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 200
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Мада би било корисно за Цркву, да се и тамо на Јутјубу напишу неки одговори... да се и остала деца не би замрачила од атеистичког мрачњаштва и мизантропије.

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма колико су овакве приче резултат елементарног непознавања Хришћанства, и ма колико мени или теби изгледале банално, мене ипак гризе једна ствар...

Како то да у држави, у којој се толики проценат становништва изјашњава као верујући, такве приче пролазе, и то највише код факултетски образоване омладине?

И не само код њих - верујем да би и за незанемарљив проценат верујућих такве ствари заиста и биле сасвим прихватљиве...

Једини одговор који ми пада на памет је да смо и ми хришћани макар донекле одговорни за то...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма колико су овакве приче резултат елементарног непознавања Хришћанства, и ма колико мени или теби изгледале банално, мене ипак гризе једна ствар...

Како то да у држави, у којој се толики проценат становништва изјашњава као верујући, такве приче пролазе, и то највише код факултетски образоване омладине?

И не само код њих - верујем да би и за незанемарљив проценат верујућих такве ствари заиста и биле сасвим прихватљиве...

Једини одговор који ми пада на памет је да смо и ми хришћани макар донекле одговорни за то...

Одговор :

Просвета је деценијама била антитеистички настројена...

Друго, врло су агресивни и преприсутни у јавности. Погледај, код Бећковићке, не скидају се са студија, све саме шклопоције од личности : Наташа, Борка, Соња, Вучо, Латинка ...

Треће, зар не знаш да је Луцифер највећи хуманиста од Адама па до сада ...

Треће, под хитно да се уведе закон против хришћанофобије, попут оног антисемитског...

Јер, овде у Србији, али и у свету, се непрестано вређају и клеветају верници...

Код бата Путина, то не би прошло...

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одговор :

Просвета је деценијама била антитеистички настројена...

Друго, врло су агресивни и преприсутни у јавности. Погледај, код Бећковићке, не скидају се са студија, све саме шклопоције од личности : Наташа, Борка, Соња, Вучо, Латинка ...

Треће, зар не знаш да је Луцифер највећи хуманиста од Адама па до сада ...

Треће, под хитно да се уведе закон против хришћанофобије, попут оног антисемитског...

Јер, овде у Србији, али и у свету, се непрестано вређају и клеветају верници...

Код бата Путина, то не би прошло...

Ма читав свет је одувек био антихришћански настројен, и све то стоји...

Међутим, чини ми се да је ипак то само један део истине. Не могу да се отмем утиску свих ових година колико се бавим теологијом да је Црква некако прећутно пустила и просвету и просвећене низ воду, а да подилази сујеверју и затуцаности, и да се такав став јавности о којој причаш и са наше стране свакога дана све више потхрањује...

Неће нас ту покрпити ни све владе ни сви КаГеБеовци овога света - ако сами нешто не урадимо по том питању...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу да се отмем утиску свих ових година колико се бавим теологијом да је Црква некако прећутно пустила и просвету и просвећене низ воду, а да подилази сујеверју и затуцаности, и да се такав став јавности о којој причаш и са наше стране свакога дана све више потхрањује...

pa vidi, popovi upravo u tom sujeverju kod naroda najvise profitiraju... narod im daje kintu a oni narodu psihologiju umesto ontologiju.

Prosta stvar... zato nam se i desio komunizam. jer smo prodavali maglu nacionalizma narodu od 1918 do 1941, umesto zivog Boga.

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa vidi, popovi upravo u tom sujeverju kod naroda najvise profitiraju... narod im daje kintu a oni narodu psihologiju umesto ontologiju.

Prosta stvar... zato nam se i desio komunizam. jer smo prodavali maglu nacionalizma narodu od 1918 do 1941, umesto zivog Boga.

Управо о томе ти и причам...

Да смо се више бавили причама о новозаветној теологији, њеном односу са старозаветном, хришћанској љубави, праштању, уместо што смо се бавили причама о националном идентитету и јуначкој историји и биткама, имали бисмо данас другу причу у медијима, и далеко би теже било повезати хришћанство и убијање.

И да смо више покушавали да створимо добре људе и добре вернике уместо добру државу, имали бисмо и бољу државу и боље људе.

И да смо мање мислили о броју људи који ће доћи у Цркву, и убацити неку кинту на тас, а више о томе какве ће проповеди чути у Цркви, више бисмо интелектуалаца имали на својој страни...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto se ateisti sekiraju kada se oni ne spominju u Bibliji. :)

Ajde da postoji ovakav stih "Neka se pogubi onaj ko atom obozava i slovu "A" idolopoklonise,ko veruje u eksploziju vecma nego u Stvoritelja,takav da se istrebi iz naroda" pa da ih covek i razume :D

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ne možemo izbrisati Stari Zavet :)

Ne možemo ni Novi.O tome se radi.Ateisti ne citiraju NZ koji je pun ljubavi i u kome se Stari ispunio.SZ je imao svoju svrhu i razloge zašto je bio takav.Aleksandar Milojkov je to lepo objašnjavao.Ako hoće može i ovaj klip da objasni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iako smatram da su ovo ateisti zlonamjerno uradili (vama) to ne znači da u odgovoru njima se ide na sprdanciju.

Polazeći od konstatacije da se novi zavjet u Starome skriva a novi u starome otkriva trebate im adekvatno odgovoriti tako da im začepite usta(da me ne shvatite pogrešno ili optužite za zlonamjeru)

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Polazeći od konstatacije da se novi zavjet u Starome skriva a novi u starome otkriva trebate im adekvatno odgovoriti tako da im začepite usta(da me ne shvatite pogrešno ili optužite za zlonamjeru)

Stvar je u tome sto oni namerno nece da prihvate normalne stvari i cinjenice u zivotu...

Jer je glupo da pravilima, zakomima i uverenjima 21.veka meriš i uporedjujes zakone, pravila itd iz 14. veka pre Hrista.... kada je zive npr Mojsej.

To bi bilo kako kad bi svom prijatelju stalno nispochitavao zasto nije znao da govori kad je bio mali, zasto nije znao da hoda itd.

Mislim, koliko covek treba da bude nezreo da ne moze da shvati ove cinjenice. A ovi ateisti se ponasaju kao deca... Mada vidim da je vecina tamo balavurdija, iskreno da ti kazem.

Ljudi drugacija pravila zivota su vladal tada a drugacija pravila sada vladaju!

Drugacije je bilo pre 30 godina, a kamoli tek pre 2 ipo milenijuma u vreme Mojsijevo...

  • Волим 1

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу да се одупрем утиску да, иако ми сами не дајемо најбољи пример онога што хришћанство јесте, ови организовани атеисти ипак много игноришу неке чињенице.

Делују инфантилно на први поглед,а на други као неко ко продаје одређену причу одређеној циљној групи.

  • Волим 1

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...