Jump to content

Moje zapazanje o ateistima

Оцени ову тему


Препоручена порука

Битно је. Ако ћемо скептицима понудити нешто као чудо, и да се свако у то може увјерити, дакле доказ треба да буде објективне природе, онда свако може да га доживи. Па кад га доживи онда је на њему да прихвати, и хоће ли то изазвати неку промјену на њему или неће. Овако има превише покрета који подсјећају на варање. Ако ћемо рећи да мораш да вјерујеш како те огањ не би опекао, онда то није објективан доказ, него субјективан и не вриједи то наводити као чудо. Чудо које треба да увјери више људи да је истинито треба да буде објективне појаве. Тако је бар било са свим Христовим чудима. Исцјељења, вазнесење, умножење рибе, сви остали су могли видјети ефекат који је био намјењен одређеном субјекту или њих више.

Зато када је у питању благодатни огањ, онда не би било згорег да ако хоћемо објавити свијету да је то чудо, онда лијепо поставити једну камеру свана да се види како силази, једну у гроб да се лијепо сними како из ничега настаје огањ. Овако ако је све обавијено мистеријом, само патријарх може ући, нико други не може да види шта се дешава итд...онда то ће увјек побуђивати сумњу код скептика да је ријеч о превари.

Ево за причешће не објављујемо да је чудо. Већ кажемо да по вјери бива сједињење са Божанским енергијама и тијелом и крвљу Христа, док вино и хљеб задржавају материјалну форму. Дакле кад се неко причести, пошто му бива по вјери, он може и да осјети неке "турбуленције" по тијелу, а и не мора. Ето допустили смо камерам да директно снимају причешће, и гдје се види да се ништа материјално не дешава. Свето причешће је због тога тајна.

Благодатни огањ није тајна. Камере би могле ухватити огањ ако је он стваран. Сад би могао да питам због чега се не дозвољава снимање силаска и појаве у гробу? Причешће је еквивалнет огњу, има поријекло у нествореним Божанским енергијама. Анафору допуштамо да се сними камерама, огањ не, зашто?

Ако нема одговара..то је то, сваки скептик има потпуно право да сумња, нема му се шта замјерити, јер не бива му допуштено да буде свједок као светоме Томи, коме је Христос допустио да Га опипа преко ребара, иако је овај био скептичан.

Dakle, sa dve kamere da se snima isti prizor, obicna i IC kamera.

Gde pomenu nevernog Tomu, pa njemu je odgovoreno da ne bi moralo nama da se odgovara po hiljaditi put!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 274
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Danas znamo da zvezde poput naseg Sunca imaj vek trajanja od nekih 10 000 000 000 godina, da moraju da "umru" i da se taj kraj ne desava jer je to odluka Suncevog Zivotodavca (tj imamo objasnjenje za kraj na osnovu osobina samo ovog sveta, bez obzira da li ima jos svetova nastanjenih Bogom (Bogovima)). Ne umire se od raka jer u raku cuci nekakvo zlo, nego sto je drasticno narusen proces metabolizma. Kraj sleduje svakako. To sto smo odlucili da je priroda sve i da nema nicega sem prirode je posledica osobina te prirode: jos uvek u njoj ne zapazamo nista sto ima osobine koje ona nema. Nismo videli ni jednu burnu oksidaciju (plamen) koja ekscituje atome da emituju zracenje samo u vidljjivom delu spektra, ali ne i u infracrvenom (toplotnom) delu. Ako onaj Oganj ne prlji, na infracrvenom snimku se nece ni videti. Smatram da nema trika ni svesne prevare nikakve tamo, ljudi zaista veruju da je to moguce, kao sto su verovali vekovima u proslosti. Svetlost je oduvek imala mitska svojstva, ali nismo oduvek znali za fotone.

Па ја и рекох: смрт је природна ствар. То није никаква казна Божија. И шта се онда жалите? Све објашњавате природом, нема ништа сем природе, а буните се што Бог не спречи пад авиона, рак и сличне патње.

To sto smo odlucili da je priroda sve i da nema nicega sem prirode je posledica osobina te prirode: jos uvek u njoj ne zapazamo nista sto ima osobine koje ona nema.

Видиш, зато и не видите где је живот и истина. Доклегод природу посматрате "у њој", као самодовољну и самообјашњиву - дотле ће смрт бити реалност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto se tice igranja sa plamenom... pa nesto me bas svi snimci ovog hepeninga guraju u pravcu da ovaj plamen pece... nisam jos video ni jedan snimak u kojem neko stavi ruku na plamen i drzi je desetak sekundi... svi nesto provlace ruku iznad plamena, sto nije problem ni sa obicnim plamenom... narocito ako si oznojen... a brada svestenika na klipu je predaleko od plamena da bi se zapalila... i tu je kad pogledam klipove velicina brade u obrnutoj proporciji od blizine prinosenja plamena licu...

0102_laugh Ти си неуништив у свом скептицизму. Да држе десет секунди, вероватно би рекао: мало је, хајде петнаест. Пробај да по коси провучеш запаљену свећу. А има још убедљивијих снимака, потражи на нету. :) Заиста сте ви атеисти безумни и слепи људи, када је Бог у питању. Чуј, сад је и брада далеко од пламена, обрнуто је пропорционална пламену... 0102_laugh Хајде, пробај приближи косу само једној свећи. Не мраш да је гурнеш у пламен, само је приближи - једној свећи, не мораш свежњу као онај монах.

Добро, нећу више да вас смарам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i tu je kad pogledam klipove velicina brade u obrnutoj proporciji od blizine prinosenja plamena licu...

Ово је врх! Јој, Авокадо баш си ме насмејао. 0110_hahaha

Не знам, брате. Могуће је да су пропорције у питању. :cheesy2: Нисам ја због овога православан. Поставих чисто због вас, јер волите да истражујете, мерите, доказујете. Ја никада нисам био у Јерусалиму. То је мисаона именица за мој кућни буџет. Али, био је колега који ми је причао. Пробао човек, каже: не пече. Е сад, да имам једно 1000 евра вишка, ја бих отишао па проверио. Овако, остаје ми да верујем колеги. :-

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ја и рекох: смрт је природна ствар. То није никаква казна Божија. И шта се онда жалите? Све објашњавате природом, нема ништа сем природе, а буните се што Бог не спречи пад авиона, рак и сличне патње.

;) da, mi tvrdimo da Bog postoji ali da nije u redu sto ne podigne nivo bezbednosti leta na visi nivo.

Видиш, зато и не видите где је живот и истина. Доклегод природу посматрате "у њој", као самодовољну и самообјашњиву - дотле ће смрт бити реалност.

Kljucno neslaganje u nasim pogledima je sto u prirodu, kako je ja posmatram, spada i mozak koji produkuje i u kojem stanuje svest, kompletna licnost sa svim emocijama, zeljama, verovanjima, znanjem... i da bi interakcija bestelesne duse ili drugh bestelesnih bica sa ovakvom prirodom morala da se manifestuje u njoj.

Sveti Oganj ocigledno emituje fotone bar u vidljivom delu spektra i ti fotoni se ponasaju kao i obicini fotoni. Da li oni imaju jos i neku nepoznatu osobinu koja se nikakvim eksperimentom ne moze ustanoviti? Sta nas sprecava da dodamo jos dve takve osobine kojeuvidjaju samo oni koji slave Odina?

Kada bih rekao:"Tvrdim da bi Sveti Oganj bio izrazito plave boje kada bi bio u blizini istinskog Odinovog poklonika. Ko to ne uvidja, jos nije spoznao pravu istinu.", kako bi iko mogao da me opovrgne?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А не можеш рећи да си верник ако не познајеш учења Цркве, неке од најзначајнијих теолога и њихова учења, и ако ниси једном прочитао макар Јеванђеља.

Ovim kriterijumima bi ispalo da samo teolozi mogu da se nadaju da bi imali šanse da ikada budu vernici :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је врх! Јој, Авокадо баш си ме насмејао. 0110_hahaha

Не знам, брате. Могуће је да су пропорције у питању. :cheesy2: Нисам ја због овога православан. Поставих чисто због вас, јер волите да истражујете, мерите, доказујете. Ја никада нисам био у Јерусалиму. То је мисаона именица за мој кућни буџет. Али, био је колега који ми је причао. Пробао човек, каже: не пече. Е сад, да имам једно 1000 евра вишка, ја бих отишао па проверио. Овако, остаје ми да верујем колеги. :-

jedva nadjoh adminstratora-molim vas da mi izbrisete moj nalog i prijavu ,nemogu sama nece ,neznam sto pa mislim da vi to mozete,nisam nigdje mogla da napisem ni privatnu poruku,nemam dopusta za to,hvala na vasem razumjevanju i svako dobro vam svima

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jedva nadjoh adminstratora-molim vas da mi izbrisete moj nalog i prijavu ,nemogu sama nece ,neznam sto pa mislim da vi to mozete,nisam nigdje mogla da napisem ni privatnu poruku,nemam dopusta za to,hvala na vasem razumjevanju i svako dobro vam svima

Форум не допушта брисање налога. Постоји само могућност бановања. Не разумем, чему такав захтев? Ако вам се не пише, једноставно не пишете, не читате форум и то је то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

0102_laugh Ти си неуништив у свом скептицизму. Да држе десет секунди, вероватно би рекао: мало је, хајде петнаест. Пробај да по коси провучеш запаљену свећу.

Трновит је пут од хипотезе до доказане чињенице. Кад не би било овог нашег скептицизма, свет би био преплављен преварантима и заблудама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Трновит је пут од хипотезе до доказане чињенице. Кад не би било овог нашег скептицизма, свет би био преплављен преварантима и заблудама.

Постоји паметни и безумни скептицизам. Поздрављам паметни скептицизам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Може ли мало детаљније објашњење, по могућству са примерима?

Постоје плитки закључци, плитки погледи и ставови на којима стоји безумни скептицизам. Један од плитких, наивних ставова јесте сциентизам. Једно је наука, њој капа доле. А друго је сциентизам, наивно веровање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Постоје плитки закључци, плитки погледи и ставови на којима стоји безумни скептицизам. Један од плитких, наивних ставова јесте сциентизам. Једно је наука, њој капа доле. А друго је сциентизам, наивно веровање.

Онај ко познаје научни метод и његову строгост није неко ко наивно верује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онај ко познаје научни метод и његову строгост није неко ко наивно верује.

Јел ти знаш разлику између науке и сциентизма?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Јел ти знаш разлику између науке и сциентизма?

Сцијентизам је идеологија која се заснива на веровању у свемогућност науке, суштинско непознавање науке.

Знам шта је наука и знам разлику.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...