Jump to content

Градоначелник Париза против градње православне Цркве

Оцени ову тему


marko_13

Препоручена порука

A meni je vec muka od nasih novosagradjenih projekata za crkve "ala Pedja Ristic" ; ovo mi se svidja; drugacije je, neobicno, moderno a opet u ako je pogledas iz prve znas da je ruska crkva. A gradonacelnik neka se napije od muke :)

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mojem stricu bi se svidjela, on je arhitekta i slikar nadrealista. Izgleda istovremeno i realno i surrealistički, nadrealno. A sviđa se i meni, pustite tog gradonačelnika da priča šta hoće. Kad bismo znali kako su izgledali njegovi crteži sa časovca likovnog iz osnovne škole vjerovatno bi nam odmah bilo jasno s kim imamo tu čast, s kakvim velikim poznavaocem slikarstva i umjetnosti uopšte, hahahaha!

tramvaj.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao arhiteTKa mogu da kazem da je ovo vrlo fino izvedeno i osvezavajuce...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А мени се, да будем искрен, ич не свиђа...

Црквица је сасвим ОК, али кров је грозан...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ni meni se taj krov, ili sta je vec to, ne dopada. Crkva je lepa i mislim da ne bi bio problem dobiti dozvolu - ali bez ovog pokrova za celu cetvrt ;)

Zaista bi izgledalo kicasto u toj zoni sagraditi nesto ovako ( mislim na krov da ponovim ).

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao arhiteTKa mogu da kazem da je ovo vrlo fino izvedeno i osvezavajuce...

Такође као архитекта могу да кажем да је пројекат, тј. модел интересантан и лепо уклопљен у непосредно окружење, даје ново виђење сакралне архитектуре. Прави празник за очи! Црква је светла, чиста и лепа у својој једноставности, као и симболици.

На сајту пројектног бироа можете да видите и остале приказе:

http://maket.abtb.ru/pariz.html

А што се тзв. покрова тиче, не треба да вас брине: на моделу он сјајно изгледа и архитекте се често служе таквим детаљима да објасне своју идеју у симболичком смислу, не мора да значи да би се тај сегмент пројекта нужно реализовао.

Е сад, питање је да ли је градоначелник Париза против градње цркве јер му се она као објекат не допада (субјективно), или му се не свиђа идеја да се гради православна црква?

Што се тиче овог првог, па и Ајфелова кула се мало коме свидела у време кад је саграђена...

"Smatraj svaki dan kao jedan ceo, otpočet i završen život. Odživi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan čovek s kojim ćeš želeti da se opet sastaneš kao s prijateljem, i da ga bez stida pokažeš vasioni." - Sveti Vladika Nikolaj Srpski

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Из чланка и из градоначелникових изјава се, по мојој процени, јасно види да му смета аритектонско решење, и то из естетских разлога, а не то што је црква православна...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не свиђа ми се.

Личи на бункер. Да скину мрежу изгледало би много лепше и отвореније.

Али ако ће архитектура привући младе Парижане ка цркви, зашто да не.

Уосталом, на младима свет остаје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па добро, вероватно не би баш журио да каже да му смета православна црква, али се питам да ли би једнако критиковао пројекат католичке.. Но добро, можда нисам у праву.

Колико видим, пројекат је изабран на међународном конкурсу, вероватно је и жири брижљиво одабран, па субјективно мишљење градоначелника не мора да буде од значаја.

"Smatraj svaki dan kao jedan ceo, otpočet i završen život. Odživi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan čovek s kojim ćeš želeti da se opet sastaneš kao s prijateljem, i da ga bez stida pokažeš vasioni." - Sveti Vladika Nikolaj Srpski

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Монструозно. И морбидно.

Какву ли то поруку шаље верницима...

"Smatraj svaki dan kao jedan ceo, otpočet i završen život. Odživi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan čovek s kojim ćeš želeti da se opet sastaneš kao s prijateljem, i da ga bez stida pokažeš vasioni." - Sveti Vladika Nikolaj Srpski

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лепа је, и мени врло позната :)

Али, да будем искрена, нисам никад улазила.

Јеси ли ти Манолис негде из околине, или баш из БЦ?

"Smatraj svaki dan kao jedan ceo, otpočet i završen život. Odživi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan čovek s kojim ćeš želeti da se opet sastaneš kao s prijateljem, i da ga bez stida pokažeš vasioni." - Sveti Vladika Nikolaj Srpski

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лепа је, и мени врло позната :)

Али, да будем искрена, нисам никад улазила.

Јеси ли ти Манолис негде из околине, или баш из БЦ?

Хехе драго ми је да вам се допада.

Ајде да кажем да јесам из Беле Цркве, мада сам и са свих других страна бивше Југе :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...