Jump to content

ЗАШТО САМ ПРОТИВ РЕЛИГИЈЕ, КАО ТАКВЕ ... ?! (видео)

Оцени ову тему


Guest о. Агапије

Препоручена порука

  • Гости
Guest о. Агапије

Исту тему сам поставио и на форуму АС... али је добро да и овде о овоме поразговарамо.

Више пута смо на форуму писали да су религија и религиозност потпуно страни светоотачком православљу и теологији а да су саборност и живот у Христу аутентични доживљаји ранохришћанске заједнице као Цркве.

По религији (етим. повезивање, веза са оностраним) Бог је негде далеко, у некој метагалаксији, одвојен од света. Он је оставио нека правила (-заповести,каноне,догмате) људима уз помоћ којих се они спашавају, умилосрђују Бога ...

Ево једног интересантног видеа који на један типично протестантски начин говори против религије, а опет о љубави према Џизасу... Наравно, пропагира екстремни индивидуализам који је и узрок многих хришћ. подела, насупрот саборности и животу у Цркви као телу Христовом.

Инџој !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest о. Агапије

Наравно, муслимани су нам одмах показали како они боље поштјују Џизаса од хришћана : :)

А почитовање Исуса и Марије такође није изостало од стране католика :

Бога ми, и антитеисти нису били лењи, па су одмах изхејтовали све што се појави од стране "затуцаних" верника :

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А почитовање Исуса и Марије такође није изостало од стране католика :

Najzanimljivije se proveo ovaj najvjerovatnije irsko-americki mladjani katolicki templarcic, njega su "ocerupali" i bezboznici i ovi nasi hard katolici, hahahaha. Evo kakvog mu se poucenia na njegovu oglasnu tablu od You Tube profila dostalo:

JESUS founded the Catholic Church

when he gave the Keys to PETER (First Pope)

JESUS is not separate from his Church.

His True prescence is in his Church, proven by centuries of Eucharistic

miracles, which no other Church has. Jesus gives us his Body & Blood,

THROUGH HIS CHURCH

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad sam vidio taj komentar ja sam si vec predstavio i to kako ga taj autor komentara lupa tim ogromnim kljucevima crkvenim od svetog Petra po glavi da mu to prije udje u pamet, hahahaha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest о. Агапије

А ево и православног одговора на тему. Сад видех. :)

Драго ми је што, за разлику од осталих наслова, почиње речима : "ВОЛИМ цркву и волим Исуса ...."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...