Jump to content

Ziloti by Vukman Cejovic

Оцени ову тему


jovan zilot

Препоручена порука

Добра ти је идеја ово са папиром и сефом. Ја мислим да је мерило је на коју страну се спава. Ко спава на левој страни је нажалост у јереси јер се зна да је предањски и једино исправно спавкање на десној страни. Мислим и да се бројанице не смеју држати у џеповима испод појаса. То је исто јако битно.

kome ovo sada -iznenadi me

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Povodom pisanja brata Zeljka, jednog od administratora ovog foruma, zelio bih da pitam "vijece staraca" sa ovog foruma,

da li je dozvoljeno da odgovorim bratu Zeljku.

Pitam ovo zbog toga, jer sam posle pisanja na forumu www.novinar.de odjednom odbanovan sa ovog foruma, pa ne znam da li je u pitanju neka greska, vas takticki potez ili vase pokajanje.

Molim gospodu "duhovnu elitu" da mi odgovori.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ZELJKO

Ja taman kad te primetim na forum a tebe banuju.

JOVAN ZILOT

To je brate klasika.

Tako ti je to kad se druzis sa duhovnom elitom, koji vise od svega cijene slobodan dijalog, pa su zbog toga uclanjeni u svetski savez crkava, jer slobodan dijalog sa samanima, Indijancima, gutacima vatre i masonima je univerzalna vrijednost.

ZELJKO

A bas sam ti se uzelio.

JOVAN ZILOT

Volim i ja tebe brate.

ZELJKO

Kad ono ti oso u sektu, sto se rece.

JOVAN ZILOT

Mislis, otiso Vule u ekumeniste, ukljucio se u svetski savez crkava, postao njihov organski clan, moli se Ceja zajedno sa jereticima, ljubi ruku papi, pali svijecu u sinagogi, prolazi kroz ociscujuci oganj, koji zapalise Aboridzini. Na koju od ovih sekti si msilio, da sam otisao?

ZELJKO

A ja nisam vidio vecih cudesa, sto pred kraj 20 i pocetak 21 veka Crnogorci poceli ici po sektama.

JOVAN ZILOT

Da, zaista me njegovo preosvestenstvo vladika Amfilohije Radovic mnogo iznenadio. Da se on zalaze za svetski savez crkava, da on cuti, kada srpski episkopi pale svijece po talmudistickim sinagogama, da on uvodi jereticko ucenje vladike Zizjulasa a izbacuje svog duhovnog oca svetog avu Justina, sa beogradskog teoloskog fakulteta, da je on poceo ici po sektama nju ejdza i da on govori da je ucesce srpske crkve u svetski savez crkava za dobrobit naseg naroda.

Ludilo brate, zar ne.

ZELJKO

To je vama dao komunizam, priznaj Cejo da je tako!

JOVAN ZILOT

Brate Zeljko, ja sam clan crkve istinskih pravoslavaca, koju nazivaju zilotskom. Dakle, nisam clan beogradske patrijasije, koja je danas nju ejdz sekta i kao takva organski clan svetskog saveza crkava. Ako si mislio na njih, to jest pripadnike beogradske bezblagodatne patrijasije, reci cu ti da to nije obavezno produkat komunizma, nego je njihovo otpadanje od jedne svete, saborne i apostolske Crkve vise posledica djelovanja masonerije i svjetskog jevrejstva, koje pokusava da od hriscanstva napravi jednu judeisticku sektu.

To ti moze i objasniti njihovu najtesniju povezanost sa konstatinopoljskom "patrijasijom", koja je nista drugo do jedna od velikih masonski loza a takodje i njihova najtesnjija povezanost sa Vatikanom, koji je davno potpao pod masonsku kontrolu, i kojemu je sada data sloboda da malo izigravaju hriscanstvo, ne bi li papo-katolici nekako u sebe upili crkve svjetskog ekumenistickog pravoslavlja.

ZELJKO

Jerbo do komunizma kod vas nije mogo niko bivati ko nije Srbin i srpskoga roda i pravoslavne vere a posle komunizma sto narod kaze "ko proba jednom" gotov je, odoste u stotinu nekijeh sekata.

JOVAN ZILOT

Da bas, ovi iz beogradske patrijasije pocese da ekumenisu i sto bi narod rekao, "ko proba jednom, gotov je" i eto ih sada u organskom jedinstvu sa nekoliko stotina jeresi, tako da nema te gadosti, pod kapom nebeskom, koju je djavo izmislio da vodi covjeka u vjecni oganj a da beogradska para sinagoga sa njima nije u zajednici, to jest u organskom jedinstvu.

ZELJKO

A bruka je to Cejo

JOVAN ZILOT

Bruka brate, ko bi se to nadao od njih, da slavnu srpsku Crkvu, koja nikada u jeresi bila nije toliko ponize, da su im drugovi u vjeri pagani i gutaci vatre.

ZELJKO

Bolje ti je da se nisi vato u kolo sa tijem popovima i verom, nego sto vako jadno skonca svoj duhovni zivot u nekih, kako se rece florentinaca, ako sam dobro rekao.

JOVAN ZILOT

Najbolje bi bilo, da sam svoju slobodu, koju mi je Bog dao, ne samo kao ono sto mene i sve nas cini slicnim Bogu, nego i radi cuvanja svete pravoslavne vjere i Crkve Bozije, stavio pod noge i da sam se obukao u novo propagirani mini pravoslavni papizam, da sam zazmurio na oba oka i da sam pustio lazne svestenike i episkope da me vode u vjecni pakao, zajedno sa svojim drugovima jereticima, koji se u svjetski savez crkava udruzise na zajednickom poslu unistenja svete pravoslavne vjere i stvaranja nove nju ejdz judeisticke vjere, koja ce propagirati hiljadugodisnje carstvo na zemlji i koja ce zajedno sa talmudistima cekati velikoga mejsiju, cara zemaljskog, koji ce biti antihrist.

ZELJKO

Ja sam tebi govorio nije za nas Srbe a pogotovo vas Crnogorce Srbe, a to ti je Srbin puta 2 pa ili poludi ili je supermen, znaci da nije za nas da se bavimo tijem popovskijem filozofijama.

JOVAN ZILOT

Da brate, tebi kao modernom teologu, skolovanom na ucenju Zizjulasa, Smemana i kompanije, najvise bi odgovaralo da vjernici srpske pravoslavne Crkve spavaju, ili bar da prihvate mini papizam u kojemu mi za nista nismo odgovrni. Da li mozes reci, koja razlika postoji izmedju takvih pravoslavaca i zombija?

ZELJKO

To ti je za one Grcice poso, oni su ti vecali na sabrima i svadili se i pravili sekte i sad ih prave.

JOVAN ZILOT

Da i one male Jevreje, zajedno sa Grcima, naprimjer: Sveti Apostol Pavle, pa Sveti Luka a i Sveti Sava se nesto mnog druzio sa malim Grcima, svadjao se i sirio onu sektu sto Hrista propovijeda.

Najbolje da smo ostali da vjerujemo u boga Pauna i da smo se posvetili lovu i ribolovu.

ZELJKO

jer kao sto vidis nema sekte u Srbiji i medj Srbima a da nije dosla sa strane.

Sto znaci Srbi izvorno nisu skloni tijem budalastinama.

JOVAN ZILOT

Da, da, doce vam Zizjulas glave.

ZELJKO

Nase je da se bakcemo politikom i vojskom, sveckijem zavjerama i prevarama i da iscerujemo pravdu a ne nekim popovskim marifetlucima, al dzaba sam ja to tebi kazivo, kad nisi imo usi da cujesi oci da citas moje postove

JOVAN ZILOT

Da, brate, cuo sam da si veliki duhovnik i izvini sto svoju licnost nisam stavio pod tvoje duhovno rukovodjenje.

Ali, kad je politika i vojska najvaznije u zivotu i kad se ne treba baviti ovijem popovskijem stvarima, zbog cega onda postoji ovaj forum i zbog cega se vi ovdje nadljutskijem naporima trudite, na propagiranju nove ekumenisticke jeresi i zbog cega brate ti licno bas na ovom teoloskom forumu napisa skoro 9000 poruka?

ZELJKO

Bolje ti je da si tamo u Njemackoj pravio neko udruzenje za ispomoc ovim nasim jadnim Srbima na Kosovu i Metohiji koliko si vremena utuko na ove forume

JOVAN ZILOT

Pa da vas pustim da jeretickim ucenjima trujete ovaj narod a sto se tice pomoci nasim jadnim Srbima na Kosovu i Metohiji, evo predlazem da zajednickim snagama, preko ovoga foruma pocenmo akciju za prikupljanje pomoci crnoreckim monasima u egzilu ili katakombnoj Crkvi u Barajevu, ako se slazete.

ZELJKO

Nes se ti Cejo spasiti ni kod kojih popova, ni kod ovih mojih niti kod tvojih ili onih trecih Artemijevskih ili onog raspopa kod koga ces na kraju da zavrsis Mirasa.

JOVAN ZILOT

Brate, iznenadjujes me, izgleda da ipak nisi dobro savladao modernu teologiju.

Dakle, dragi brate, ne postoji pakao i svi cemo biti spaseni a kada umremo osteje nasa licnost, ne dusa, nego licnost, koja se moze definisati kao sjecanje, recimo sjecanje na Ceja legendu.

A to sto kanoni uce drugacije, to je zato jer ljudi ne shvataju, da kanoni i dogme nisu vjecne, nego vaze samo za jedan vremenski period.

Naprimjer Bog je Sveta Trojica, ali to je nekada bilo, u buducnosti ce biti, da je Bog veliki arhitekta svemira, sto se opet moze definisati, da je Bog priroda a vjecni zivot ti je sjecanje na dobre ljude i na njihova dobra djela. Ako malo bolje proucis moderne teologe i one koji stoje iza njih, shvatices da grijeha i pakla nema, osim ako nisi antisemita, daleko bilo. Takodje brate, Isus Hristos je samo veliki ucitelj, koji je imao porodicu, zenu i djecu, kapiras.

Mislim, tako se uci u ekumenistickom pokretu, pa ako oni lazu, onda lazem i ja a da ekumenisticki pokret laze, ne bi valjda nasi gorostasi, nasi div duhovnici, Justinovi ucenici i najveci teolozi dvadesetog vijeka bili tamo.

Pa ne bi valjda nasi: Amfilohije, Atanasije, Irinej-A i Irinej-B, zajedno sa citavim Saborom i Sinodom, dopustili da budemo organski clan sa takvijema, koji uce da nije Hristos Bog, ili koji uce da je Bog Buda, ili Hara Kriscan, ili koji upraznjavaju paganizam, ili satanizam.

Kako bi to moglo da bude.

ZELJKO

Eto i nemoj da te banuju dok mi ne odgovoris na ovo sto ti rekoh.

JOVAN ZILOT

Ne znam sta se desilo, da me sada posle vise od mjesec dana odbanjuju i daju mogucnost da ti odgovorim.

Da li je to posledica mojeg pisanja na www.novinar.de ili je to posledica pucanja demokratske zljijezde kod administratora ovog foruma, ne bih znao reci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Предлажем да се овај текст

СПЦ су екуменисти, а екуменисти верују да...ne postoji pakao i svi cemo biti spaseni a kada umremo osteje nasa licnost, ne dusa, nego licnost, koja se moze definisati kao sjecanje.

A to sto kanoni uce drugacije, to je zato jer ljudi ne shvataju, da kanoni i dogme nisu vjecne, nego vaze samo za jedan vremenski period.

Naprimjer Bog je Sveta Trojica, ali to je nekada bilo, u buducnosti ce biti, da je Bog veliki arhitekta svemira, sto se opet moze definisati, da je Bog priroda a vjecni zivot ti je sjecanje na dobre ljude i na njihova dobra djela.

Grijeha i pakla nema, osim ako nisi antisemita, daleko bilo.

Takodje, Isus Hristos je samo veliki ucitelj, koji je imao porodicu, zenu i djecu.

Tako se uci u ekumenistickom pokretu, pa ako oni lazu, onda lazem i ja a da ekumenisticki pokret laze, ne bi valjda nasi gorostasi, nasi div duhovnici, Justinovi ucenici i najveci teolozi dvadesetog vijeka bili tamo.

Pa ne bi valjda nasi: Amfilohije, Atanasije, Irinej-A i Irinej-B, zajedno sa citavim Saborom i Sinodom, dopustili da budemo organski clan sa takvijema, koji uce da nije Hristos Bog, ili koji uce da je Bog Buda, ili Hara Kriscan, ili koji upraznjavaju paganizam, ili satanizam.

прогласи за зилотски символ вере.

Нико га до сада није тако добро срочио.

Додуше, ја сам га мало средио, надам се да је то ОК.

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja se izvinjavam sto upadam u ovu diskusiju,nisam zilot ali stvarno mi nije jasno koji je smisao ucesca SPC u SSC?O cemu oni razgovaraju?Sta je krajnji cilj te organizacije?Ako moze neko da objasni...

Формално-протоколаран и дипломатски.

Да нема тога, зилоти би се ухватили за неку другу формалност да би оправдали своје расколништво - да ли су врата отворена или затворена за време Литургије, да ли жене носе мараму у Цркви или не, да ли се на Васкрс јаја куцају са предње или са задње стране, итд...

Наравно - далеко од тога да у СПЦ све функционише савршено, али коме СПЦ није довољно православна и довољно истинска, ни једна "црква" му неће бити довољно православна и истинска...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Формално-протоколаран и дипломатски.

Да нема тога, зилоти би се ухватили за неку другу формалност да би оправдали своје расколништво - да ли су врата отворена или затворена за време Литургије, да ли жене носе мараму у Цркви или не, да ли се на Васкрс јаја куцају са предње или са задње стране, итд...

Наравно - далеко од тога да у СПЦ све функционише савршено, али коме СПЦ није довољно православна и довољно истинска, ни једна "црква" му неће бити довољно православна и истинска...

Sve je to u redu ali koji je cilj takvih razgovora?O cemu se to razgovara?ja ne napadam nikog i volim svoju Crkvu ali mi iskreno nije jasno o cemu je tu rec?Sta imaju zajednicko pravoslavci i hare krisna,budisti, i ostali?Sta je cilj u razgovorima sa katolicima,protestantima?Sta nasa Crkva zeli time da postigne?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nemoj da pitas ako vec znas odgovor.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...