Jump to content

Otac Marijan Knezevic Stave kod Valjeva

Оцени ову тему


Препоручена порука

Inace isto jedan od podataka da kad su sa episkopom Lavrentijem isli u Vatikan i svestenici te eparhije na poklonjenje,jedini koji je odbio da ide je upravo otac Marijan.

 

Samo da skrenem pažnju da je ovo podmetanje. Nije se radilo ni o kakvom POKLONJENJU. To je klasično udbašenje. 

Kurtoazna studijska poseta je nešto sa čim POKLONJENJE nema nikakve veze. 

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa dobro,mislim ja sam od te posete video samo poklonjenje svestenika i dobijanje poklona od strane pape. A iskren da budem ne znam sta znaci studijska poseta.Poenta je da kad sam se malo raspitao o ocu Marijanu ne znajuci do danas za njega,cuo sam i tu pricu kako je on odbio da ide kod pape i kako mu je zbog toga i preceno itd itd. No ako sam pogresio,oprosti,nemam zlu nameru,istina pre svega.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je drago kada cujem da je crkva puna i da se narod sabira na Liturgiju ali ne volim bas ovakve stvari. Smatram da iskrena i usrdna molitva, vera u Gospoda pomazu pa molitve imaju isceliteljski efekat. Verujem da su u nekom momentu usrdne molitve oca Marijana pomogle nekome konkretno jer sam i sama osetila sta to znaci ( ne mislim na njegove molitve, rec je o jednom kaludjeru u jednom manastiru ) ali nikada od takvih ljudi, velikih molitvenika ne bih pravila, Bog da prosti, neke isceljitelje kod kojih se ide organizovano, busevima, ceka se u redovima ... to mi nekako ima vise neku magijsku notu nego pravoslavnu, no tako je to u nas Srba smiley.gif

старац Јефрем Катунакијски, чедо чувеног светитеља Јосифа Исихасте, молио се за једну жену која је умрла а која се за живота бавила врачањем. У току молитве зачуо је глас : немој да се молиш за њу. Он је тада пао на колена и завапио Господу, спомињући то да је Господ на крсту пролио своју пречисти крв, да је пострадао за све људе....тада се појавио сам Христос пред њим и ударио му шамар и рекао: НЕМА молитве за оне који се баве магијом. 

Свако ко се бави врачаријама се свесно одриче Христа, сједињује са нечистим и служи свесно њима а хули на Бога. За такве се можемо молити да се покају али ако умру непокајани за њих нема молитве

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, мени није јасно шта значи да се молимо за некога "за кога не треба"? Нећу, рекох, да улазим у све мистичне сфере појединих изјава али заиста ми многе ствари нису јасне. Верујем да је то због тога што сам на веома ниском духовном ступњу. Може човек ногу да сломи и да се не моли и да се моли. Оно што се слажем са о. Марјаном јесте да је Света тајна јелеосвећења веома значајна молитва.
 

старац Јефрем Катунакијски, чедо чувеног светитеља Јосифа Исихасте, молио се за једну жену која је умрла а која се за живота бавила врачањем. У току молитве зачуо је глас : немој да се молиш за њу. Он је тада пао на колена и завапио Господу, спомињући то да је Господ на крсту пролио своју пречисти крв, да је пострадао за све људе....тада се појавио сам Христос пред њим и ударио му шамар и рекао: НЕМА молитве за оне који се баве магијом. 

Свако ко се бави врачаријама се свесно одриче Христа, сједињује са нечистим и служи свесно њима а хули на Бога. За такве се можемо молити да се покају али ако умру непокајани за њих нема молитве

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од оца Марјана сам добила благослов за сликање икона. Диван свештеник.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нико није теран да иде у Италију. Доста свештеника није ишло и никоме није ни прећено, нити је то била нека сметња за даље службовање.

Ови из Телеграфа су све помешали по обичају, које молитве из Јеванђеља, поноћне Литургије, волшебне силе....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Onda moji izvori nisu tacni i izvinjavam se zbog toga. Medjutim i dalje mi je cudno da preko 40(ili koliko vec) svestenika ima zelju da ode tamo,pogotovo sto je vecina iz manjih mesta gde to svakako nije ni blizu "popularno" i gde postoji mogucnost da ce ih narod u tim mestima zbog toga poceti gledati malo drugacije a da to sa druge strane nije bilo dobro "organizovano". Hocu reci da ne verujem da su svi tad to pozeleli da ucine bez nekih sugestija.

 

No,to sam ponavljam nasao kad sam se informisao o ocu Marijanu,nije bitno toliko za ovu temu.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

старац Јефрем Катунакијски, чедо чувеног светитеља Јосифа Исихасте, молио се за једну жену која је умрла а која се за живота бавила врачањем. У току молитве зачуо је глас : немој да се молиш за њу. Он је тада пао на колена и завапио Господу, спомињући то да је Господ на крсту пролио своју пречисти крв, да је пострадао за све људе....тада се појавио сам Христос пред њим и ударио му шамар и рекао: НЕМА молитве за оне који се баве магијом. 

Свако ко се бави врачаријама се свесно одриче Христа, сједињује са нечистим и служи свесно њима а хули на Бога. За такве се можемо молити да се покају али ако умру непокајани за њих нема молитве

 

Лепа прича , али ми садржи много апокрифног

And Abraham said unto Zed:
This is my son, sir. We were playing a game, alright? It's called... "Burny Burny Cut Cut"!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Pola Srbije traži spas kod o. Marjana u selu kod Valjeva

crkva-pop-marijan-selo-stave-mondo-goran

 

Za sveštenika Marjana Kneževića koji služi u Crkvi svetog Petra i Pavla pri Valjevskoj eparhiji, vernici sa kojima smo razgovarali imaju samo reči hvale, jer kako kažu, zahvaljujući njegovim molitvama desila su se prava čuda...

Sv. Tajna Jeleosvećenja

Ljudi koji dolaze u crkvu zaista veruju da molitve sveštenika imaju isceliteljske moći.  

Bolesnici od raka su izlečeni, mnogi nepokretni su prohodali i izlečili se od raznih drugih teških oboljena, a ima i onih koji dolaze, jer ne mogu da imaju decu, rekla je za MONDO meštanka sela Stave koja se, kako tvrdi, i sama uverila u moć molitvi i ozdravila.

Međutim, kako kaže otac Marjan, on ne leči, već se moli za ozdravljenje vernika koji od njega zatraže pomoć, a "Bog je taj koji će nekoga izlečiti".

HILJADE VERNIKA KOD OCA MARJANA

Kroz Stave nedeljno prođu stotine vernika - mladih, starih bolesnih i zdravih, a godišnje više hiljada njih. Dolaze i ljudi sa Kosova, iz Republike Srpske, Hrvatske...  Čak postoji i organizovan autobuski prevoz iz mnogih gradova do crkve u Stavama, posebno kada su praznici. Službe se vrše svaki dan, pa i subotom.

Crkva svetog Petra i Pavla prilagodila se narodu, tako da služba radnim danima počinje u 17 časova, kako bi vernici koji rade mogli da dođu posle posla.

Otac Marjan kaže da u crkvu dolaze ljudi sa raznim problemima, ali da je "put do izlečenja uz njegove molitve lakši samo za prave vernike“.

Sa svakim vernikom koji dođe i želi da razgovara sa mnom ja to činim s ljubavlju i uz prijatan razgovor. Prvo je neophodno da se pronađe uzrok te muke, a to detektovanje se stiče iskustvom. Nekada 500 ljudi dođe do mene za 15 dana i kada se pronađe uzrok, kreće se sa molitvama. Oni koji dolaze ovde da traže pomoć moraju biti pravoslavni, u pravom smislu te reči. Pravoslavlje je pravoverje i pravoživljenje. Nije pravoslavlje da staviš na čelo etiketu pravoslavlje, ili da se obučeš pravoslavno, a da ostalo ne bude tako. Onaj koji veruje znaće kako treba da se ponaša, a ako ne veruje, onda mu nema pomoći ovde“, naveo je sveštenik.

Otac Marjan u razgovoru s vernicima provede dnevno i pet, šest sati.  Zamolili smo ga da nam ispriča kakva su se to čuda desila uz pomoć molitvi iz Jevanđelja koje se čitaju u crkvi u Stavama, iako ih u drugim pravoslavnim bogomoljama, retko koji sveštenik koristi.

Dolazio je jedan čovek čija je ćerka imala tumor na mozgu od osam centimetara. Trećinu su odstranili, ali više nisu mogli da joj ne bi oštetili čulo vida, sluha... Onda su došli na molitvu Jeloosvećenja (za bolesne), koja se održava na svakih 15 dana, a nekada i češće. Nakon par nedelja, otac obolele je doneo novi snimak i tumora više nije bilo – ostala je samo senka. Dete je živo i zdravo, ide u školu, i hvala Bogu, dobro je“, ispričao je otac Marjan.

Kako kaže, na molitve je dolazila i jedna žena sa galopirajućim rakom limfnih žlezda.Nakon određenog vremena rak se smirio, a žena je još uvek živa i zdrava. Sličan slučaj bio je i sa jednom gospođom iz Osečine, koja se posle molitvi takođe oporavila, vratila se poslu i dobro je“, tvrdi sveštenik.

Molitva je razgovor duše čovekove sa Bogom, a dužnost sveštenika je da propoveda i pomaže vernicima. Ako ima vere i nade, onda ima i pomoći, ali ako nema vere, tu onda ima malo nade, kaže otac Marjan.

Mnogi su pisali da ja lečim, ali ja zaista ništa ne lečim, ja se samo molim, a Gospod leči i isceljuje, i spasava. Ja se samo molim, kao posrednik. Mislim da narod i dolazi, jer oseti da sveštenik želi da mu pomogne i da se u tome mnogo trudi. Da li će neko ozdraviti ne zavisi samo od njega, ili od tog vernika, koji se moli, već od Gospoda najviše...  Ima tu toliko čuda da se zabeleži, ali, Gospodu se molimo i on isceljuje, a ne ja“, istakao je otac Marjan koji je rođen u Stavama gde u seoskoj crkvi radi  38 godina.

Dok smo razgovarali sa sveštenikom odlučili smo da ostanemo na službi koja počinje u 17 sati. Imali smo nešto više od sat vremena do početka. Za to vreme čuli smo još neverovatnih priča...

Ljubazna žena u maloj kafani, gde osim domaće kafe sa ratlukom, “žestine“ i piva, nema skoro ništa drugo da se popije, kada smo je upitali da nam ispriča nešto o ovom neobičnom mestu u koje hrle vernici, prvo šta je rekla je - otac Marjan.

U Stave dolazi mnogo ljudi, skoro svi oni idu kod oca Marjana. On je i meni pomogao. Mnoga deca su ovde progovorila i mnogi se izlečili“, rekla je ova žena koja godinama radi u seoskoj kafani i služi goste iz cele Srbije. Ona nam je ispričala da je imala pre nekoliko godina jake bolove u peti koje je “izlečila zahvaljujući molitvama“.

Kako kaže, onda je počela sa molitvama kad god je imala slobodnog vremena i to joj je “pomoglo da reši probleme“. “Sve to je istina. Ali, to je samo za one koji veruju u njegovu molitvu i poštuju je. Mnogi judi su se oslobodili od bolova,raznih zla, rakova, deca su mnoga prohodala i progovorila...“.

 

U podnožju planine Medvednik na oko 130 kilometara od Beograda sreli smo i Slavoljuba Srećkovića, veselog 62-godišnjeg sedog meštanina sela Majinovići, od Stava udaljenog par kilometara, koji nam je takođe potvrdio da se “u Stavama čuda dešavaju“.

Kod sveštenika je dolazila i jedna žena sa detetom koje nije govorilo, ali se čudo desilo zahvaljujući molitvama. Kada su izlazile iz crkve, devojčica koja ne govori, progovori i kaže -  ’mama ja sam žedna’, a mama pade na zemlju. Mnogo njih se izlečilo, ali ja nisam školovan da to mogu da objasnim“, rekao je Srećković.

GUŽVA U CRKVI

 

Bliži se vreme liturgije. Već oko 16.30 u Stave su počeli da pristižu automobili sa raznim registarskim oznakama, a među njima, najviše Beograđana i vernika iz Valjeva. Parking ispred male crkve za nekoliko minuta bio je skroz pun.

Zvuci drvenog klepetala oglasili su početak litrugije i u 17 sati svi smo ušli unutra, a vrata crkve se zatvorila. Otac Marjan počeo je sa molitvama. Među vernicima je bilo i dece, mladih i starih, svi su se klanjali, a služenje je trajalo sat i po vremena.

Za one koji ne idu u crkvu često, prizor pomalo neuobičajen, jer je većina vernika vršila duboki poklon - klečeći, rukama i čelom dodirujući pod, ponovo dižući se sa zemlje i tako nekoliko puta.  Veliki pokloni (metanije) najčešće se praktikuju za vreme velikoposnih bogosluženja, dok nedeljom i praznicima nisu dozvojene, jer su to dani duhovne radosti zbog vaskrsenja Isusa Hrista.

Služba je završena nešto pre 19 časova, a u mestu Stave, u podnožju planine Medvednik, mrkli mrak. U selu kao da više nema žive duše, osim vernika, koji su izašli iz crkve.

http://mondo.rs/a777093/Info/Drustvo/Stave-Vernici-idu-kod-oca-Marjana.html

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Harizmatik.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
ČUDESNA ISCELJENA NA HILJADE SRBA OD NAJTEŽIH BOLESTI U CRKVI KOD VALJEVA: VERNICI IZLEČENI OD RAKA PUNI HVALE, NEPOKRETNI PROHODALI A NEMI PROGOVORILI!     

 

Nedaleko od Valjeva nalazise selo Stave ukoje dolaze ljudi iz cele Srbije u nadi da će naći spas i izlečiti se od teških bolesti

crkva-svestenici-600x450.jpg

Za sveštenika Marjana Kneževića koji služi u Crkvi svetog Petra i Pavla pri Valjevskoj eparhiji, vernici imaju samo reči hvale, jer kako kažu, zahvaljujući njegovim molitvama desila su se prava čuda…

Bolesnici od raka su izlečeni, mnogi nepokretni su prohodali i izlečili se od raznih drugih teških oboljena, a ima i onih koji dolaze, jer ne mogu da imaju decu, rekla je meštanka sela Stave koja se, kako tvrdi, i sama uverila u moć molitvi i ozdravila.

Međutim, kako kaže otac Marjan, on ne leči, već se moli za ozdravljenje vernika koji od njega zatraže pomoć, a „Bog je taj koji će nekoga izlečiti“.

Hiljade vernika

Kroz Stave nedeljno prođu stotine vernika – mladih, starih bolesnih i zdravih, a godišnje više hiljada njih. Dolaze i ljudi sa Kosova, iz Republike Srpske, Hrvatske… Čak postoji i organizovan autobuski prevoz iz mnogih gradova do crkve u Stavama, posebno kada su praznici. Službe se vrše svaki dan, pa i subotom.

Crkva svetog Petra i Pavla prilagodila se narodu, tako da služba radnim danima počinje u 17 časova, kako bi vernici koji rade mogli da dođu posle posla.

Otac Marjan kaže da u crkvu dolaze ljudi sa raznim problemima, ali da je „put do izlečenja uz njegove molitve lakši samo za prave vernike“.

“Sa svakim vernikom koji dođe i želi da razgovara sa mnom ja to činim s ljubavlju i uz prijatan razgovor. Prvo je neophodno da se pronađe uzrok te muke, a to detektovanje se stiče iskustvom. Nekada 500 ljudi dođe do mene za 15 dana i kada se pronađe uzrok, kreće se sa molitvama. Oni koji dolaze ovde da traže pomoć moraju biti pravoslavni, u pravom smislu te reči. Pravoslavlje je pravoverje i pravoživljenje. Nije pravoslavlje da staviš na čelo etiketu pravoslavlje, ili da se obučeš pravoslavno, a da ostalo ne bude tako. Onaj koji veruje znaće kako treba da se ponaša, a ako ne veruje, onda mu nema pomoći ovde“, naveo je sveštenik.

 

 

Otac Marjan u razgovoru s vernicima provede dnevno i pet, šest sati, a novinarima portala Mondo ispričao je kakva su se to čuda desila uz pomoć molitvi iz Jevanđelja koje se čitaju u crkvi u Stavama, iako ih u drugim pravoslavnim bogomoljama retko koji sveštenik koristi.

“Dolazio je jedan čovek čija je ćerka imala tumor na mozgu od osam centimetara. Trećinu su odstranili, ali više nisu mogli da joj ne bi oštetili čulo vida, sluha… Onda su došli na molitvu Jeloosvećenja (za bolesne), koja se održava na svakih 15 dana, a nekada i češće. Nakon par nedelja, otac obolele je doneo novi snimak i tumora više nije bilo – ostala je samo senka. Dete je živo i zdravo, ide u školu, i hvala Bogu, dobro je“, ispričao je otac Marjan.

Kako kaže, na molitve je dolazila i jedna žena sa galopirajućim rakom limfnih žlezda. “Nakon određenog vremena rak se smirio, a žena je još uvek živa i zdrava. Sličan slučaj bio je i sa jednom gospođom iz Osečine, koja se posle molitvi takođe oporavila, vratila se poslu i dobro je“, tvrdi sveštenik.

Molitva je razgovor duše čovekove sa Bogom, a dužnost sveštenika je da propoveda i pomaže vernicima. Ako ima vere i nade, onda ima i pomoći, ali ako nema vere, tu onda ima malo nade, kaže otac Marjan.

“Mnogi su pisali da ja lečim, ali ja zaista ništa ne lečim, ja se samo molim, a Gospod leči i isceljuje, i spasava. Ja se samo molim, kao posrednik. Mislim da narod i dolazi, jer oseti da sveštenik želi da mu pomogne i da se u tome mnogo trudi. Da li će neko ozdraviti ne zavisi samo od njega, ili od tog vernika, koji se moli, već od Gospoda najviše… Ima tu toliko čuda da se zabeleži, ali, Gospodu se molimo i on isceljuje, a ne ja“, istakao je otac Marjan koji je rođen u Stavama gde u seoskoj crkvi radi 38 godina.

„Dok smo razgovarali sa sveštenikom odlučili smo da ostanemo na službi koja počinje u 17 sati. Imali smo nešto više od sat vremena do početka. Za to vreme čuli smo još neverovatnih priča…“, kažu novinari koji su posetili crkvu u Stavama.

„Ovde se čuda dešavaju“

crkva-svestenici-1-600x450.jpg

Ljubazna žena u maloj kafani, gde osim domaće kafe sa ratlukom, “žestine“ i piva, nema skoro ništa drugo da se popije, upitana da ispriča nešto o ovom neobičnom mestu u koje hrle vernici, prvo je rekla – otac Marjan.

“U Stave dolazi mnogo ljudi, skoro svi oni idu kod oca Marjana. On je i meni pomogao. Mnoga deca su ovde progovorila i mnogi se izlečili“, rekla je ova žena koja godinama radi u seoskoj kafani i služi goste iz cele Srbije. Ona je ispričala da je imala pre nekoliko godina jake bolove u peti koje je “izlečila zahvaljujući molitvama“.

Kako kaže, onda je počela sa molitvama kad god je imala slobodnog vremena i to joj je “pomoglo da reši probleme“. “Sve to je istina. Ali, to je samo za one koji veruju u njegovu molitvu i poštuju je. Mnogi ljudi su se oslobodili od bolova, raznih zala, rakova, deca su mnoga prohodala i progovorila…“.

U podnožju planine Medvednik na oko 130 kilometara od Beograda Slavoljub Srećković, veseli 62-godišnji meštanin sela Majinovići, od Stava udaljenog par kilometara, takođe je potvrdio da se “u Stavama čuda dešavaju“.

“Kod sveštenika je dolazila i jedna žena sa detetom koje nije govorilo, ali se čudo desilo zahvaljujući molitvama. Kada su izlazile iz crkve, devojčica koja ne govori, progovori i kaže – ’mama ja sam žedna’, a mama pade na zemlju. Mnogo njih se izlečilo, ali ja nisam školovan da to mogu da objasnim“, rekao je Srećković.

Gužva u crkvi

svestenik-marjan-knezevic-450x600.jpgOtac Marjan Knežević

 

Bliži se vreme liturgije. Već oko 16:30 u Stave su počeli da pristižu automobili sa raznim registarskim oznakama, a među njima, najviše Beograđana i vernika iz Valjeva. Parking ispred male crkve za nekoliko minuta bio je skroz pun.

Zvuci drvenog klepetala oglasili su početak litrugije i u 17 sati svi su ušli unutra, a vrata crkve se zatvorila. Otac Marjan počeo je sa molitvama. Među vernicima je bilo i dece, mladih i starih, svi su se klanjali, a bogosluženje je trajalo sat i po vremena.

Za one koji ne idu u crkvu često, prizor pomalo neuobičajen, jer je većina vernika vršila duboki poklon – klečeći, rukama i čelom dodirujući pod, ponovo dižući se sa zemlje i tako nekoliko puta. Veliki pokloni (metanije) najčešće se praktikuju za vreme velikoposnih bogosluženja, dok nedeljom i praznicima nisu dozvoljene, jer su to dani duhovne radosti zbog vaskrsenja Isusa Hrista.

Služba je završena nešto pre 19 časova, a u mestu Stave, u podnožju planine Medvednik, mrkli mrak. U selu kao da više nema žive duše, osim vernika, koji su izašli iz crkve.

Energetska polja

U Stavama postoji i jedan neobičan drveni putokaz koji vodi ka „energetskim poljima“. Od Stava udaljeno sedam kilometara, na oko 600 metara nadmorske visine, dolazi se do misterioznih polja ograđenih bodljikavom žicom.

Na ulazu u krugove, obeležene belim ciglama i belim i crvenim kanapom, istaknuto je upozorenje: „U energetskim poljima stojite na sopstvenu odgovornost. Pre stajanja u energetskim poljima o indikacijama, merama opreza i neželjenim reakcijama posavetujte se sa lekarom“.

 

U tim energetskim poljima, koje je otkrio izvesni Dragoslav Kovačević čije su ime i fotografija istaknuti na tabli, ljudi takođe “pronalaze spas“. Kako smo čuli od meštana, najčešće dolaze oni koji boluju od raznih tumora i koji su podvrgnuti zračenjima. Međutim, u krugovima na vrhu planine, nismo zatekli nikog.

Meštanin Majinovića Slavoljub Srećković ispričao je da u „polja idu oni koji su pri kraju“. “Nije to magija, već kao neka struja. Tu dolaze oni koji su primali hemoterapije i koji su puno zračeni. Nadaju se da će im ta polja pomoći“, kazao je Srećković.

Uglavnom, nešto slično kao sada već popularni Najdanovi krugovi kod Bele Palanke, koje je Najdan S. Rakić otkrio uz pomoć viska dok se vraćao iz vinograda. Za njih se veruje da imaju jaka geozračenja koja mogu da izleče od raznih bolesti.

Novinari Monda su upitali i oca Marjana za energetska polja i on im je rekao da se sigurno „nešto oseća gore“ , međutim, njemu se taj odlazak u polja uopšte ne sviđa, jer kako kaže, čudno se ponašaju ti ljudi u krugovima.

“Moguće da je tamo bio nekada neki hram. Oni to zovu energetsko polje, jer navodno ima magnetnih polja. Ali, čini mi se da oni tu nešto magijaju – podignu ruke ka nebu i viknu: ’Gospode, da li će da ozdravi taj i taj, pitaju ko će i da li će da ozdravi’“, rekao je sveštenik i ponovio da je tu bila verovatno neka svetinja (hram, grob nekog sveca, oltar…) iz koje sada “izbija sila“.

Za oca Marjana znaju vernici iz cele Srbije, a da li njegove molitve mogu da pomognu, to najbolje mogu da kažu oni koji su potražili spas u maloj crkvi u podnožju valjevske planine Medvednik…

(Mondo)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...