Jump to content

О чему размишљаш тренутно?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Sad razmišljam o tome šta bih mogao normalno da ručam,a da nije pasulj,kupus ili boranija!

Печено пиленце са кромпирићима... :D

Десерт-колач са јабукама и филом од пудинга...

ПС. извини јер је већ прошла и вечера...али као идеја... 0503_music

Link to comment
Подели на овим сајтовима

o tome kakav bi mi bio zivot da sam se rodila u drugo vreme,kao druga osoba...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sta je to belo na zitu...kokos ili...i ovaj krst..na prvoj slici..da li je to secer ili sta?

jako sam prijatno iznenadjena...

a cime li slikaju ovo...to necu ni da pitam jer to necu umeti verovatno nikada...

Злато моја слатка...види ове монахе што пуне филом печене облике сличне принцес крофнама... По томе се може закључити да су вешти посластичари, али и да имају и добар алат за колаче, а пошто Грци и иначе имају дивне колаче, закључујем да при изради оваквих кољива(жита), имају вероватно и одређене шаблоне и мустре...

Рецимо гледала сам да сестре из Ново-Тихвинског манастира користе и компјутерске програме за израду таквих шаблона... пошто комп- програме користе и при везењу и иконописању...

Мислим да је ова бела боја шећер у праху, а боја оног крста може бити и препечени шећер ситно млевен, а иможда и неки зачин са бадемом...

И мислим да би сигурно могла и ти да их правиш...уз добру обуку...и да не заборавимо-молитву.

Јер је она кључ код свих послушања... Зато су њихови радови- ремек дела...

Зато додајем још ових пар жита у прилог...

Послушания в Ватопеде: На кухне

7CQ-HX0-00J-A.jpg

XN1J0581.jpg

IMG_1567.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo meni Taisa zadade temu za razmisljanje i otvori kutiju sa gomilom lepih uspomena. Praznici u manastirima. Divota.

Eh, kako mi nedostaje miris Zice, Studenice, Stupova, Sopocana ... :( .... odoh da okadim da bar malo zelju umirim :(

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo meni Taisa zadade temu za razmisljanje i otvori kutiju sa gomilom lepih uspomena. Praznici u manastirima. Divota.

Eh, kako mi nedostaje miris Zice, Studenice, Stupova, Sopocana ... :( .... odoh da okadim da bar malo zelju umirim :(

Nemoj biti tuzna. Bice prilike da opet dozivis slicno :)

Ove godine cu biti u Koporinu, pa ti slikama mogu docarati :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemoj biti tuzna. Bice prilike da opet dozivis slicno :)

Ove godine cu biti u Koporinu, pa ti slikama mogu docarati :)

bighugbighug .... nisam bila u Srbiji 32 meseca. Puno mi nedostaje blizina crkve i mogucnost cestog odlaska na Liturgiju.

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bighugbighug .... nisam bila u Srbiji 32 meseca. Puno mi nedostaje blizina crkve i mogucnost cestog odlaska na Liturgiju.

Ahaaa, nostalgija.

Ali doci ces... Bar mozes mislima biti ovde.

:) :) :) i zagrljaj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Trenutno razmisljam o ljubavi :-),preciznije o jednom decku :-)

Што ће да ти буде глупо када прочиташ ову поруку за једно пола године :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razmisljam o tome kako je Bog VEEEEEEEEEEEEEELIKI..

bas,bas..

Brinula sam se mnogo ovih nedelja da li ce sve biti ok sa bebom zbog antidepresiva koje sam pila... zbog nacina zivota...zbog svega po malo...

Ali je najstrucniji tim u Bgu na celu sa prof. Mikovicem dao misljenje da je beba zdrava nikad zdravija..i da nema potrebe za brigom..cak ni aminocintezom ( na kojoj cu ipak insistirati, zbog unutrasnjeg mira)

IIIIIIIIIIIIIIIIIIII rec je o malom batici definitivno...vrlo zivahnom..Eto...

hvala svim divnim ljudima koji su me pomenuli u molitvama, znam da je jednim delom ovo i vasa zasluga...ZATO JEDNO VELIKO HVALA!!!

P.S. I sa tatom su se odnosi popravili tako da cemo izgleda biti jedna happy family 1307_womens 1502_baby harp

Slava Bogu i hvala za sve! slava3 .Bogorodica. sv-maksim isus-sinai

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...