Jump to content

Катахизис и верострофа

Оцени ову тему


Препоручена порука

Види се да је текст писао неко ко није теолог и неко ко није превише црквен а вероучитељ је или претендује да буде то. Пази: тешко му је да ујутру устане на литургију!?

Наравно да постоје проблеми са веронауком, уџбеницима и епископима... али нису ови. Имам утисак да је аутор више пројавио неке лична неразумевања и проблеме него што су то реални проблеми Цркве и веронауке.

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovo je ironija, a to znaci preterivanje, a u svakom preterivanju ima istine. autor nije veroucitelj (potpisao se), tekst je prenet sa Verujem i nastao je u stanju emotivne potresenosti.

Meni je jako simpatican tekst, znam autora, nije licno zainteresovan, profesionalno nije vezan za Crkvu, bol koja je proizvela ovu reakciju je saosecanje sa svojim prijateljima verouciteljima i dipl. bogoslovima iz Beograda ,

Text nije za siroke narodne mase.

Kao i u svakoj knizevnonoj vrsti, ironija, satira itd. ipak je to sve knjizevnost tj. fikcija.

Stvarnost je naravno mnogo, mnogo bolja (=ironija, prim.aut.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види се да је текст писао неко ко није теолог и неко ко није превише црквен а вероучитељ је или претендује да буде то.
Аутор је припадник нижег клира, рукопроизведени „чтец”, тако да ти примедба о нецрквености није на месту.

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аутор је припадник нижег клира, рукопроизведени „чтец”, тако да ти примедба о нецрквености није на месту.

Да, певао сам тамо годинама и знам Бојана као једног од најцрквенијих људи у Србији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a šta nije u redu sa textom?

Превише је улепшао ствари...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Знам за овај текст одавно и некоћ сам се питао да ли да га постављам, но рекох, наћи ће се већ неко ко ће га поставити. Слажем се са Бетменом (хехехе, како ово добро звучи :) ), текст је свакако настао у стању емотивне потресености, али исто тако не може се рећи да у многим сегментима није истинит. Чак, болно истинит.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slazem se sa skoro svim sto je napisao covek. Prosle godine sam bio srednjoskolac i pohadjao veronauku i svedok sam svega sto je rekao. Jedino sto nisam morao na Liturgiju da idem.

Ko drugome jamu kopa, ne cini prolece, jedna lasta u nju upada.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Да, и ово да додам: Уџбеници уопште нису досадни но је питање како вероучитељ зна да их презентује. Код мене су сигурно најлепши часови виших разреда управо због онога што је написано у уџбеницима и како се презентује. Бар ја тако мислим и знам да деца деле то мишљење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

амин на текст од а до ш

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...