Jump to content

Шта радите ....како сте.....?

Оцени ову тему


prota-vk

Колико времена проводите на поукама?   

71 члановâ је гласало

  1. 1. Колико сати дневно проведете на поукама?

    • 1-2
      40
    • 2-3
      9
    • 3-4
      12
    • око 5
      5
    • више од 5
      2
    • некад по цео дан, само скокнем да једем и слично
      3
  2. 2. Колико година сте на поукама?

    • тек сам дошао
      19
    • 1
      15
    • 2
      9
    • 3 и више
      28


Препоручена порука

Најдраже ми је кад сам у цркви у то вријеме, јер тако осмислим цијелу претходну седмицу, и молим се за наредну...

Али се зна десити да не буде тако, па се недељно прије подне проведе на крајње глуп начин, нпр. преспава се.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E Blagosiljam sve vas!!

Ovih dana sam priredio i drugo izdanje jedne male knjizice, dzepno izdanje upravo s ovim naslovom!! pa malo da vidim i vasa Razmisljanja! Jer potrebno je upućivati verni narod na učestalo posecivanje nedeljnih bogosluzenja!

kaze ona pesma jel: Najmilije Gospodu je, Kad u hramu skupa svi Sloznim duhom braca, sestre Sve to Hrista proslavi. !!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је све како треба, зна се Света Литургија у 8:30,

него proto-vk, слободан сам упитати зашто ти брате не користиш ћирилично писмо, ... а братац?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па недељом пре подне сам у цркви на Литургији а после у кафани преко пута, пијемо кафу, ратлук и тако то.

Кад не одем на Литургију у недељу, цео дан ми је некако безвезе. Осећам се празно. Много занимљив осећај. Као да сам пропустио нешто много важно. Нпр, није ми такав осећај ако сам пропустио Литургију радним даном али недељом...уф..то ми је већ трип неки. И онда после Литургије дођем кући, чека ме клопа. Па опет кафа али сад са дневном штампом. Уживанција. Цео дан је посебан, ритуалан.

Али, кад останем да спавам из одређених разлога (читај, изашао увече у град и слично) онда ми је дан бљак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Pomaze Bog,protice!Kako si mi?Bas mi je drago da si se aktivirao ovde.

Znas valjda sta ja radim.Idem na Liturgiju u Staru crkvu,a posle sluzbe sa staresinom hrama pod lipu u porti,popijem kafu,rakiju i neko mezence.E,a kad nas blagoizvoli posetiti vladika Hriz ima i pecenja.No,ja ti ne sedam pod lipu zbog kafe,nisam zeljna nicega vec zbog casice razgovora.A staresina uvek zbori visokoumno.

Nego,svrati malo na kaficu u Zenski kutak!Tvojoj sestri ce biti cast.I posalji u isti malo najlepsu protinicu SPC.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Deda,i meni je nesto gadno,kad prespavam nedeljom Liturgiju.Sve se nesto osecam krivom,jadnom,bednom i gresnom.No,hvala Bogu,to mi se u zadnje vreme retko,skoro nikad,ne desava.Sad teram sebe i kad subotom izadjem da ujutru ustanem.Onda spavam popodne,pa ne odem na vecernju toga dana.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Pomaze Bog,protice!Kako si mi?Bas mi je drago da si se aktivirao ovde.

Znas valjda sta ja radim.Idem na Liturgiju u Staru crkvu,a posle sluzbe sa staresinom hrama pod lipu u porti,popijem kafu,rakiju i neko mezence.E,a kad nas blagoizvoli posetiti vladika Hriz ima i pecenja.No,ja ti ne sedam pod lipu zbog kafe,nisam zeljna nicega vec zbog casice razgovora.A staresina uvek zbori visokoumno.

Nego,svrati malo na kaficu u Zenski kutak!Tvojoj sestri ce biti cast.I posalji u isti malo najlepsu protinicu SPC.

???? ??? ?? ????, ??? ???? ??? ???? ?? ????? ? ??????????
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Падре, ево женског кутка. Имате тамо и Ћаскање уз кафицу. Мислим да тренутно Изида није ту.

https://www.pouke.org/forum/index.php/board,51.0.html

Пошто сте мушкарац, слободно свратите и у мушки ћошак да попијемо по неку, а не само код ових жена.  :)

Братија код моа (некада се звала Биртија код моа)

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,906.555.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...