Jump to content

Патолошки лажови


marija

Препоручена порука

У чему је тајна лажи? Да ли лаж има смисла? У многим случајевима не можемо да разликујемо лаж од истине. У чему је ствар?

Stvar je u razboritoj odluci: istina je smisao , laz to nije.

Posle odluke ide nimalo lak trening ...

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tajna lazi jeste da ulepsa istinu da je ucini prihvatljivijom,ukusnijom .privlacnijom......medjutim sta je istina,sta je laz?Nista drugo do nas sud o stvarima ,dogadjaima,ljudima.....istina je uvek ono sto mi verujemo da je istina....u aposlutnom smislu mi ne znamo ni sta je istina ni sta je laz....mi samo verujemo da je nesto istina....i kako verujemo tako nam je u zivotu..... :good2:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tajna lazi jeste da ulepsa istinu da je ucini prihvatljivijom,ukusnijom .privlacnijom......medjutim sta je istina,sta je laz?Nista drugo do nas sud o stvarima ,dogadjaima,ljudima.....istina je uvek ono sto mi verujemo da je istina....u aposlutnom smislu mi ne znamo ni sta je istina ni sta je laz....mi samo verujemo da je nesto istina....i kako verujemo tako nam je u zivotu..... :good2:

Nemoj senko sad sta je to istina :) ne prilici to tebi

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пази, ако нема смисла зашто људи у њу верују? Немогуће је веровати у нешто бесмислено.

Ако бих сада ја овде причао како сам био у земљи где сви људи ходају наглавачке, да трава расте на небу и да евро(ви) расту по дрвећу не би ми нико веровао. То је бесмислена лаж. Но, постоје и лажи које имају смисла. Добар пример су рекламе на телевизији или предизборне кампање.

Za Adama i Evu smrtnost za zmiju tj. djavola smisao. Ima smislene lazi ali ima i nauk kome se veruje a kome ne. Kako sa djavolom ocem lazi tako i sa po nekim ljudima. Istina je smisao sama po sebi tj. po Bogu, treba uvek straziti i proveravati.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...
Ко до сад није чуо изреку "Лажови никад не гледају у очи"? Проучите трикове које саветују експерти а који ће вам помоћи да препознате лажова.


Можда мислте да осмехом можете сакрити права осећања, али се варате. Израз лица ће показати шта лажов заиста мисли, хтео то он или не. Експерти саветују да обратите пажњу на тешко уочљиве микро изразе. Можете препознати лажова и по црвеним образима, јер их изазива анксиозност. Такође, други показетељи су широке ноздрве, грицкање усне, дубоко дисање, као и брзо трептање.


Када простудирате лице, обратите пажњу на положај тела. Цело тело делује јединствено када лажемо, па су покрети, изрази лица, глас и говор усаглашени приликом лагања. Лажов ће прекрстити руке или ноге или ће смањити покрете како се не би одао. Такође, лажови често стављају руке иза леђа када лажу.


Осмехом покушавају да прикрију права осећања. Обратите пажњу како се смеју, као и на остале покрете лица. Моћићете да уочите осећања које покушавају да сакрију, попут страха, беса или гађења. Прави осмех повезује и очи и усне.


Иако су промене у гласу највећи показатељи лагања, експери кажу да треба да обратимо пажњу и на брзину излагања, као и на дисање особе која лаже. Ако особа успорава или убрзава своје излагање, постоје велике шансе да вам не говори истину.


Лажови избегавају да користе искључиве речи попут "али", "нити", "осим" и "док", јер имају проблем са комплексним процесом размишљања. Такође ретко користе речи "ја", "мени" или "моје", јер покушавају да се дистанцирају од својих лажних прича. Лажови ће користити речи које немају лично значање.


Експерти сматрају да промена уобичајеног понашања показује да нешто није у реду са причом коју вам особа сервира. Треба да обратите пажњу на брзину излагања, тон гласа, држање и гестикулацију.


Нормално је да особа погледа у страну када се суочава са тешким питањем. Међутим, када скреће поглед након једноставног и лаког питања, треба да посумњате да вам неће дати искрен одговор.


Извор: 24сата.рс
 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Такође ретко користе речи "ја", "мени" или "моје", јер покушавају да се дистанцирају од својих лажних прича. Лажови ће користити речи које немају лично значање.

 

 

Ето испадоше гордељивци најискренији

 

:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

uz 7 trikova LOL

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

а може и да се скине Lie to me серија, па лепо натенане да се то научи :)))

Пошто је изговорите, реч вама влада. Док је неизговорена, ви владате њоме.

Арапска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Haha kako smesan tekst, to mozda vazi za one koji slazu, ali ne za lazove tj profesionalne lazove, imam druga koji te gleda u oci fokusira prosto zuri u tebe kao da oce da te hipnotise i onda kad krenu lazi pa to nema u holivudskim filmovima :))

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да одговорим ја као женско, ми одмах знамо када нас муж или дете или комшиница или ученици лажу. (да не ширим тему на оно када желимо да нас лажу :wub: ) Потребан је скуп симптома, не може се одредити на основу само једне појаве. Лажов-аматер не гледа у очи, црвени, помера се сноге на ногу гледа да што пре збрише или скрене тему. Обично ситна деца а лепо васпитана. Е сад, лажов-мајстор...он гледа у очи, право директно, труди се да не трепче, како би одао утисак особе која нема шта да крије. У питању је пренаглашеност.  Има превише приче, детаља који доказују истинитост. Хоче да се куну свим и свачим. Купују време додиривањем носа, ушију, копањем по ташни уколико их затекне неспремне неко подпитање. Брзо се враћају на причу која тече превише глатко, као научена на памет. Ако је муж, хоче да направи свађу како би скренуо фокус галамом. Ако је дете оптужиче неког за нешто. Ако је комшиница брзо ће почети оговарање оне са трећег спрата, ако је ученик правиће се мртав када издекламује текст. Када се мушкарци међусобно лажу, много ласкају један другоме и грле преко рамена... тако...
 

 

да се самоцитирам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...