Jump to content

Разговори верујућих чланова форума са атеистима о свему и свачему

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mileva a šta je za tebe Isus, jesi li ti videla nekad Isusa, jesi li ga osetila čulima, jesi li nekad osetila bilo koji dokaz Božije sile. Svi tvoji pojmovi o Bogu, o Isusu, o religiji, su veštački utisnuti su ti od strane drugih vernika kao i od strane popova.

Meni samo nije jasno kako neko i pored toliko cuda, koja se desavaju, ne veruje....... eto to mi nije jasno....

KOjih čuda? Zar nije mnogo veće čudo što se svi procesi mogu odvijati bez Božijeg upliva i njegovog postojanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mileva a šta je za tebe Isus, jesi li ti videla nekad Isusa, jesi li ga osetila čulima, jesi li nekad osetila bilo koji dokaz Božije sile. Svi tvoji pojmovi o Bogu, o Isusu, o religiji, su veštački utisnuti su ti od strane drugih vernika kao i od strane popova.

Meni samo nije jasno kako neko i pored toliko cuda, koja se desavaju, ne veruje....... eto to mi nije jasno....

KOjih čuda? Zar nije mnogo veće čudo što se svi procesi mogu odvijati bez Božijeg upliva i njegovog postojanja.

koja cuda, pa recimo ovako: Blagodatni oganj, mirotocive ikone, svete mosti..... evo recimo te tri stvari niko nije objasnio jer ne mogu da se objasne.... a nije da se nisu bavili njima...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sekularno, gradjansko drustvo je nazalost ono sto Srbija tek treba da postane. Sekularnost znaci potpunu odvojenost svetovne vlasti i crkve. Nazalost svedoci smo popovske agresije, obesni popovi bi hteli pored silnog bogatstva koje su zgrnuli i vlast nad umom narodnih masa. Tako smo bili svedoci kako su pokušali divljački da izbace Teoriju evolucije iz obrazovnog programa, kako su uspostavili veronauku u cilju indoktrinacije, ispiranja i programiranja nevinog dečijeg uma. Zatim svedoci smo bujanja verskih simbola, vlada pravilo gde god stigneš a ti krst posadi, zatim tu je i sveopšta težnja crkve da bude sveopšte prisutna u svesti naroda, tako da crkva teži da se locira i na mestima predvidjenim za relaksaciju i zabavu, kao što je recimo gradnja crkve u obliku broda na Adi Ciganliji. Crkva veoma vešto prati savremene trendove kojima se povinuju mladi ljudi i nastoji da bude uključena u njih i dostupna na svakom mestu, naravno krajnji cilj toga je utiskivanje simbola i ideja podsvesno u ljudski um kao i indoktrinacija u pravcu vere. Naravno to se sve radi u cilju zgrtanja moći od strane popina, za koje važi pravilo što veće stado (ovaca) to veća naša moć. Zbog prevelike popovske moći svedoci smo toga da crkva zabada nos u svaku svetovnu stvar koja je se realno ne tiče, tako crkva vrši negativistički uticaj na naučna istraživanja, negira pravo na slobodu mišljenja, negira slobodu seksualnog opredeljenja itd.

Mislim da kad bi umesto reč popina stavio reč tito ili neki drugi ateistički vladar ili vlast priča bi isto zvučala .Sve ovo što si ti napisao kao ateista mogu i ja kao vernik da napišem vama!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mileva a šta je za tebe Isus, jesi li ti videla nekad Isusa, jesi li ga osetila čulima, jesi li nekad osetila bilo koji dokaz Božije sile. Svi tvoji pojmovi o Bogu, o Isusu, o religiji, su veštački utisnuti su ti od strane drugih vernika kao i od strane popova.

Meni samo nije jasno kako neko i pored toliko cuda, koja se desavaju, ne veruje....... eto to mi nije jasno....

KOjih čuda? Zar nije mnogo veće čudo što se svi procesi mogu odvijati bez Božijeg upliva i njegovog postojanja.

Ja sam osetio!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

добро нам дошао брате Јуришник :drugarstvo:nasznak

само да те упознам и са ЈЕДИНИМ правилом форума: нема вређања и нема клеветања.

молим те да га испоштујеш, пошто је баш данас твој претходник, такође атеиста по уверењу, није успео да га испоштује после три опомене за сат времена поставши апсолутни шампион у категорији доживотног бана.

унапред хвала на разумевању, надам се да ћемо имати времена да се упознамо и размењујемо дуго мишљења и искуства.

у име администрације,

Меда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

исто тако бих желео да остале кориснике нашег форума замолим да приме са једнаком љубављу нашег новопридошлог брата, као што су и остале, чак и ако буде тврдо беседио, јер сам сигуран да је то, не незнања, већ из непознања.

додуше, из незнања сав грех.

у име администрације,

Меда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јуришниче, пошто си један од ретких атеиста овде, имам част да те проведем мало около и покажем ти шта нудимо на менију  :drugarstvo:

иначе, овде имаш о еволуцији и креационизму, па можеш образложити или питати све што те занима, имамо врло образоване научнике тамо.

да, научнике, који верују у Бога.

https://www.pouke.org/forum/index.php/board,28.0.html

овде можеш водити и дијалог и са муслиманима и католицима, ако желиш.

https://www.pouke.org/forum/index.php/board,69.0.html

а овде је центар наших интересовања, уколико желиш и да се информишеш о ономе што не познајеш у Православљу.

https://www.pouke.org/forum/index.php/board,70.0.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mileva a šta je za tebe Isus, jesi li ti videla nekad Isusa, jesi li ga osetila čulima, jesi li nekad osetila bilo koji dokaz Božije sile. Svi tvoji pojmovi o Bogu, o Isusu, o religiji, su veštački utisnuti su ti od strane drugih vernika kao i od strane popova.

Meni samo nije jasno kako neko i pored toliko cuda, koja se desavaju, ne veruje....... eto to mi nije jasno....

KOjih čuda? Zar nije mnogo veće čudo što se svi procesi mogu odvijati bez Božijeg upliva i njegovog postojanja.

Па наравно да сам осјетила доказ Божије силе, осјетим је сваки дан, али да би је осјетио ти то треба да желиш од свег срца. Знам ја како је то кад мислиш да нема Бога - вјеруј ми да знам и познато ми је све то што ти сад у свом срцу мислиш. Да би упознао Бога, да би га видио, осјетио или шта год си ти питао - мораш бити спреман на вјеру, потпуну, и безусловну, и тада ће ти се Бог показати у свој сили и моћи. Овако не вриједи да ти објашњавам, јер нећеш разумјети. Бога треба доживјети, ријечима се Он не може описати, нити објаснити.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

добро нам дошао брате Јуришник  

само да те упознам и са ЈЕДИНИМ правилом форума: нема вређања и нема клеветања.

молим те да га испоштујеш, пошто је баш данас твој претходник, такође атеиста по уверењу, није успео да га испоштује после три опомене за сат времена поставши апсолутни шампион у категорији доживотног бана.

унапред хвала на разумевању, надам се да ћемо имати времена да се упознамо и размењујемо дуго мишљења и искуства.

у име администрације,

Znam žalio nam se, pa su kao smirenijeg poslali mene...

Ok idemo jedno po jedno :

1.Ikone koje plaču su provaljene još u sovjetsko vreme od strane ruskih načnika koji su ih sistematski proučavali, stvar je u tome da su prilikom njihove izrade u oči sveca umetnute sićušne čestice higoskopskih metala koji imaju osobinu da u  okolini u kojoj vlada povišena vlažnost kondenzuju vlagu, kada se nakupi dovoljno molekula vode, stvori se kap koju gravitacija vuče dole...

2. Mirišljave mošti su posledica balsamovanja, nakon smrti sveštenici su travama koje ubijaju bakterije i koje lepo mirišu premazivali tela  "svetaca" . Poznato je da neke trave imaju osobinu da ubijaju bakterije i gljivice koje su odgovorne za truljenje od spolja ka unutra. Postoji i truljenje iznutra ka spolja koje se sastoji u tome da bakterije koje se nalaze u crevima i koje se nalaze za vreme života pod kontrolom imuno sistema nakon smrti počnu da bujaju i izjedaju telo iznutra. Do ove druge vrste truljenja kod "svetaca" ne dolazi zbog načina ishrane kojem su bili podvrgnuti za vreme svog života, naime oni su puno postili pa im je flora creva radikalno drugačija.

Kada se otvori kivot, miris trava počne da se širi i tako dalje. Postoje sveci koji nisu balsamovani i koji su naravno istrulili, takav je recimo Sveti Nikola od kojega su ostale samo kosti koje ne daju ama baš nikakvu mirotočivost.

3. Plamen, zar niko nikad nije čuo za upaljač.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni samo nije jasno kako neko i pored toliko cuda, koja se desavaju, ne veruje....... eto to mi nije jasno....

па кад ни не знају за њих, а мисле људи да се дрогирамо па трипујемо  :drugarstvo:

чак ни муслимани овде код нас са теме ''међурелигијског дијалога'' нису знали да кључеве од цркве Христовог гроба у Јерусалиму држи муслиманска породица већ генерацијама и да управо они проверавају Васељенског Патријрха кад треба да служи за Велику Суботу и печати се гроб Христов ...

шта додати, него незнање ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

добро нам дошао брате Јуришник  

само да те упознам и са ЈЕДИНИМ правилом форума: нема вређања и нема клеветања.

молим те да га испоштујеш, пошто је баш данас твој претходник, такође атеиста по уверењу, није успео да га испоштује после три опомене за сат времена поставши апсолутни шампион у категорији доживотног бана.

унапред хвала на разумевању, надам се да ћемо имати времена да се упознамо и размењујемо дуго мишљења и искуства.

у име администрације,

Znam žalio nam se, pa su kao smirenijeg poslali mene...

Ok idemo jedno po jedno :

1.Ikone koje plaču su provaljene još u sovjetsko vreme od strane ruskih načnika koji su ih sistematski proučavali, stvar je u tome da su prilikom njihove izrade u oči sveca umetnute sićušne čestice higoskopskih metala koji imaju osobinu da u  okolini u kojoj vlada povišena vlažnost kondenzuju vlagu, kada se nakupi dovoljno molekula vode, stvori se kap koju gravitacija vuče dole...

2. Mirišljave mošti su posledica balsamovanja, nakon smrti sveštenici su travama koje ubijaju bakterije i koje lepo mirišu premazivali tela  "svetaca" . Poznato je da neke trave imaju osobinu da ubijaju bakterije i gljivice koje su odgovorne za truljenje od spolja ka unutra. Postoji i truljenje iznutra ka spolja koje se sastoji u tome da bakterije koje se nalaze u crevima i koje se nalaze za vreme života pod kontrolom imuno sistema nakon smrti počnu da bujaju i izjedaju telo iznutra. Do ove druge vrste truljenja kod "svetaca" ne dolazi zbog načina ishrane kojem su bili podvrgnuti za vreme svog života, naime oni su puno postili pa im je flora creva radikalno drugačija.

Kada se otvori kivot, miris trava počne da se širi i tako dalje. Postoje sveci koji nisu balsamovani i koji su naravno istrulili, takav je recimo Sveti Nikola od kojega su ostale samo kosti koje ne daju ama baš nikakvu mirotočivost.

3. Plamen, zar niko nikad nije čuo za upaljač.

Pa ne bi baš rekao da je tako ali svako veruje onako kako mu je u srcu,kao prvo ne pojavi se samo jedna kap kad ikona plače već malo više kapi,.

Naučnici su takođe istraživali ikone koje krvotoče pa su čak našli i plazmu itd...

Sveto miro kako ističe iz ikone tako isto ističe i iz tela svetaca a takođe i iz zida osnosno iz freske na zidu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

брате мој драги, па нису нам та три чуда постулат вере у нашим срцима, нити су неистинита како ти кажеш ''проваљена'' ...

мислим да си доста неупућен ...

имам једно питање за тебе:

зашто Јуришник, чему напад, ако је секуларизам доброћудан и алтруистичан?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zatim svedoci smo bujanja verskih simbola, vlada pravilo gde god stigneš a ti krst posadi, zatim tu je i sveopšta težnja crkve da bude sveopšte prisutna u svesti naroda, tako da crkva teži da se locira i na mestima predvidjenim za relaksaciju i zabavu, kao što je recimo gradnja crkve u obliku broda na Adi Ciganliji.

право исповедања вере и подизања грађевина и симбола у то име је гарантовано право и обавеза је да се испоштује Уставом сваке државе на свету.

уколико ти се не свиђа Црква, игнориши је као што и ми игноришемо неку другу будалаштину.

Crkva veoma vešto prati savremene trendove kojima se povinuju mladi ljudi i nastoji da bude uključena u njih i dostupna na svakom mestu, naravno krajnji cilj toga je utiskivanje simbola i ideja podsvesno u ljudski um kao i indoktrinacija u pravcu vere.

Црква није корпорација или држава која путем телевизије и бомбардовања рекламама и сублиминалним, подсвесним, сличицама кока коле и пепсија побољшава промет и згрће богатство, већ институција која по слободној вољи прима прилог и располаже њима по свом уставном нахођењу.

Naravno to se sve radi u cilju zgrtanja moći od strane popina, za koje važi pravilo što veće stado (ovaca) to veća naša moć. Zbog prevelike popovske moći svedoci smo toga da crkva zabada nos u svaku svetovnu stvar koja je se realno ne tiče, tako crkva vrši negativistički uticaj na naučna istraživanja, negira pravo na slobodu mišljenja, negira slobodu seksualnog opredeljenja itd.

ти би волео да је Црква некаква странка која заступа нешто, али то није тако.

уосталом, да наука функционише, не функционише и пуна је рупа, а теорија еволуције је на крају крајева само теорија и још увек није доказана на било који начин, тако да је за здрав развој детета свакако потребна и још нека, ако ништа друго, теорија која даје објашњење у истом или већем обиму на горућа питања историје, биологије, медицине, геологије и сличног.

ма колико се то некоме не свиђало, верници су већина у овој држави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mileva a šta je za tebe Isus, jesi li ti videla nekad Isusa, jesi li ga osetila čulima, jesi li nekad osetila bilo koji dokaz Božije sile. Svi tvoji pojmovi o Bogu, o Isusu, o religiji, su veštački utisnuti su ti od strane drugih vernika kao i od strane popova.

Meni samo nije jasno kako neko i pored toliko cuda, koja se desavaju, ne veruje....... eto to mi nije jasno....

KOjih čuda? Zar nije mnogo veće čudo što se svi procesi mogu odvijati bez Božijeg upliva i njegovog postojanja.

ево Господа Исуса Христа, и његовог отиска лица.

и ово није ствар вере, него опипљив доказ.

да не улазимо у историјска сведочења римљана и писане записе о распећу на Голготи.

Постављена слика

http://www.italiantourism.com.au/util/image.jsp?l=255

Link to comment
Подели на овим сајтовима

добро нам дошао брате Јуришник  

само да те упознам и са ЈЕДИНИМ правилом форума: нема вређања и нема клеветања.

молим те да га испоштујеш, пошто је баш данас твој претходник, такође атеиста по уверењу, није успео да га испоштује после три опомене за сат времена поставши апсолутни шампион у категорији доживотног бана.

унапред хвала на разумевању, надам се да ћемо имати времена да се упознамо и размењујемо дуго мишљења и искуства.

у име администрације,

Znam žalio nam se, pa su kao smirenijeg poslali mene...

Ok idemo jedno po jedno :

1.Ikone koje plaču su provaljene još u sovjetsko vreme od strane ruskih načnika koji su ih sistematski proučavali, stvar je u tome da su prilikom njihove izrade u oči sveca umetnute sićušne čestice higoskopskih metala koji imaju osobinu da u  okolini u kojoj vlada povišena vlažnost kondenzuju vlagu, kada se nakupi dovoljno molekula vode, stvori se kap koju gravitacija vuče dole...

2. Mirišljave mošti su posledica balsamovanja, nakon smrti sveštenici su travama koje ubijaju bakterije i koje lepo mirišu premazivali tela  "svetaca" . Poznato je da neke trave imaju osobinu da ubijaju bakterije i gljivice koje su odgovorne za truljenje od spolja ka unutra. Postoji i truljenje iznutra ka spolja koje se sastoji u tome da bakterije koje se nalaze u crevima i koje se nalaze za vreme života pod kontrolom imuno sistema nakon smrti počnu da bujaju i izjedaju telo iznutra. Do ove druge vrste truljenja kod "svetaca" ne dolazi zbog načina ishrane kojem su bili podvrgnuti za vreme svog života, naime oni su puno postili pa im je flora creva radikalno drugačija.

Kada se otvori kivot, miris trava počne da se širi i tako dalje. Postoje sveci koji nisu balsamovani i koji su naravno istrulili, takav je recimo Sveti Nikola od kojega su ostale samo kosti koje ne daju ama baš nikakvu mirotočivost.

3. Plamen, zar niko nikad nije čuo za upaljač.

odmah se hvatas za nauku, a bas naucnici nisu dali objasnjenja u vezi navedenih stvari....

sto se prve stvari tice, cini mi se da ti je neko vec objasnio u prethodnim porukama

sto se druge stvari tice, nema nikakvog balsamovanja i ostalih stvari (Dokazano)

sto se Ognja tice, pogledaj snimak, eto toliko....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...