Jump to content

Kur'an-islamska sveta knjiga: pitanja i diskusija

Оцени ову тему


Препоручена порука

Постоје ли у хадисима подробнија објашњења ових "временских раздобља"?

Brate Aleksandre da ja vama uputim jednu zadaću a to je:Objasnite mi kako je Isus, vaš Bog uspio da jaše u jednom monetu dva magarca.Kako to navodi Novi zavjet!

Где то пише,брате?  0104_cheesy
Evo brate da ne ispadne da lažem, ako sam pogrešno naveo ispravite me:Dovedoše magaricu i magare, metnuše na njih haljine svoje, i on sjede na njih. Matej:21/7
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, кад толико говорите о науци:

Куран у сукобу са науком

Било је на енглеском, па сам превео преко Googla, тако да може да се деси да није лепо преведено.

- У Сура 23:14, ембрион се каже да је формиран из спајања сперматозоида са угрушком крви.

Овај погрешан поглед у потпуности игнорише подједнако важно присуство женског Тхис (јаје), као и процес ђубрива која се јавља између јаја и сперме.

- У Сура 18:86, Ку'ран каже да путник види сунце скупова у пролеће таман воде, ау 18:90 тог истог путник проналази одређене тачке на којој сунце излази. Знамо, наравно, да сунце не поставља у мрачни извора, и даље да се земља није равна, који је од стране Претпостављено проналажење специфичних места где се подиже и поставља.

- У Сура 51:49, Ку'ран тврди да је Аллах направио све што је у паровима. Међутим, ми знамо да постоји неколико врста биљака, животиња и монеронс који репродукује кроз асексуаллы партеногенеза, који имају само један пол, или стварно нема рода уопште.

- Сурахс 21:31 и 31:10 и изгледа да тврдим да планине постоје да би спречили потреси, нешто што и наука и једноставних посматрања показују да је лажан.

- У Сура 28:38, фараон (египатски краљ) налога Хамана да почне израду цигле печена у пећи од глине, овај за време Мојсија. Историјски докази показују да су Египћани у овом тренутку изградили своје објекте од два материјала: камен и рез сушен на сунцу цигле. Египћани не би печене цигле њихове (пракса није уведена у Египат до римско доба), али их је и осушити их у топлоту сунца 20.

- У Сура 20:87 и 20:95, Јевреји су, рекао је да су направили златно теле идола у налогу самаријанско група људи која није постојала све док то време хеленистичког периода, скоро хиљаду година после егзодуса.

- Да Сура 18:89-98, ортодоксне исламске тумачењу наводи се да овај одломак се односи на Александра Великог, и да је муслиманске који су живели у старости. Историјски записи нам, међутим, да је Александар био пагански геј идола-Обожавалац који је умро у доби од 32, а који су живели скоро хиљаду година пре Мухамеда увео ислама

Brate greci mi samo gdje si nasao da treba Kuran da prevodis preko Googla:)

prvo nadji pravi prijevod pa cemo razgovarati

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate reci mi samo gdje si nasao da treba Kuran da prevodis preko Googla:)

prvo nadji pravi prijevod pa cemo razgovarati

Куран у сукобу са науком:

- In Surah 23:14, the embryo is said to be formed from a joining of the sperm with a clot of blood.

This incorrect view entirely ignores the equally important presence of the female ova (egg), and the process of fertilisation which occurs between the egg and the sperm.

- In Surah 18:86, the Qu'ran says that a traveller sees the sun sets in a spring of murky water, and in 18:90 this same traveller finds the specific point at which the sun rises. We know, of course, that the sun does not set into a murky spring of water, and further that the earth is not flat, which is presupposed by the finding of specific places where it rises and sets.

- In Surah 51:49, the Qu'ran claims that Allah made everything in pairs. However, we know that there are several species of plants, animals, and monerons which reproduce asexually through parthenogenesis, and which have only one gender, or really no gender at all.

- Surahs 21:31 and 31:10 both seem to claim that mountains exist to prevent earthquakes, something which both science and simple observation demonstrate to be false.

- In Surah 28:38, Pharaoh (the king of Egypt) orders Haman to begin making baked bricks in a kiln out of clay, this during the time of Moses. Historical evidence demonstrates that the Egyptians at this time built their buildings out of two materials: cut stone and sun-dried bricks. The Egyptians would not have baked their bricks (a practice not introduced to Egypt until the Roman era), but made them and dried them in the heat of the sun 20.

- In Surah 20:87 and 20:95, the Jews are said to have made the golden calf idol at the behest of the Samaritans, a group of people who did not exist until around the time of the Hellenistic period, nearly a thousand years after the Exodus.

- In Surah 18:89-98, the orthodox Islamic interpretation states that this passage refers to Alexander the Great, and that he was a Muslim who lived to an old age. Historical records tell us, however, that Alexander was a pagan homosexual idol-worshipper who died at the age of 32, and who lived nearly a thousand years before Mohammed introduced Islam

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоје ли у хадисима подробнија објашњења ових "временских раздобља"?

Brate Aleksandre da ja vama uputim jednu zadaću a to je:Objasnite mi kako je Isus, vaš Bog uspio da jaše u jednom monetu dva magarca.Kako to navodi Novi zavjet!

Где то пише,брате?  0104_cheesy
Evo brate da ne ispadne da lažem, ako sam pogrešno naveo ispravite me:Dovedoše magaricu i magare, metnuše na njih haljine svoje, i on sjede na njih. Matej:21/7

crvenilo 0110_hahaha 0110_hahaha

Брате, мислим стварно...хумор је то што причаш... 0110_hahaha

"И он сједе на њих" - мисли се брате, да седне на хаљине...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

za cveleta:

Odgovor za dužinu dana:“Penju se meleci i Duh Njemu, u danu čija je mjera bila pedeset hiljada godina.” (Kur an, 70:4)

Ovaj ajet se odnosi na uspon meleka i Duha na nebo nakon sređivanja stvari u životu univerzuma.

Ajet jasno kaže da je dan “bio”, a ne da dan “jeste”, što očito ukazuje da je taj dan bio u prošlosti (prije 50.000 godina).

“I požuruju te s kaznom. A neće Allah prekršiti obećanje Svoje. I uistinu, dan je kod Gospodara tvog kao hiljadu godina od onog što računate.” (Kur’an, 22:47)

Sa nekoliko jednostavnih jednačina dobijamo:

Pedeset hiljada godina spomenutih u prvom ajetu odnose se na Božije godine, a ne na ljudske. To iz razloga što čovjek u ovom ajetu uopće nije spomenut, i ono što je još važnije, predmet ovoga ajeta (stvaranje univerzuma) je očito stvar koju izvršava Bog, a ne čovjek.

Ovo postaje evidentno kada ovaj ajet uporedimo sa drugim ajetima koji jasno govore o godinama, vezano za način kako ih računa čovjek, kao ajet:

“Upravlja stvar od neba ka Zemlji, zatim se uspinje Njemu u danu čija je mjera hiljadu godina od onog šta računate.” (Kur’an, 32:5)

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоје ли у хадисима подробнија објашњења ових "временских раздобља"?

Brate Aleksandre da ja vama uputim jednu zadaću a to je:Objasnite mi kako je Isus, vaš Bog uspio da jaše u jednom monetu dva magarca.Kako to navodi Novi zavjet!

Где то пише,брате?  0104_cheesy
Evo brate da ne ispadne da lažem, ako sam pogrešno naveo ispravite me:Dovedoše magaricu i magare, metnuše na njih haljine svoje, i on sjede na njih. Matej:21/7

crvenilo 0110_hahaha 0110_hahaha

Брате, мислим стварно...хумор је то што причаш... 0110_hahaha

"И он сједе на њих" - мисли се брате, да седне на хаљине...

jest brate bas je smijeno. samo na koje haljine na magarcu ili na magarici? 0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоје ли у хадисима подробнија објашњења ових "временских раздобља"?

Brate Aleksandre da ja vama uputim jednu zadaću a to je:Objasnite mi kako je Isus, vaš Bog uspio da jaše u jednom monetu dva magarca.Kako to navodi Novi zavjet!

Где то пише,брате?  0104_cheesy
Evo brate da ne ispadne da lažem, ako sam pogrešno naveo ispravite me:Dovedoše magaricu i magare, metnuše na njih haljine svoje, i on sjede na njih. Matej:21/7

crvenilo 0110_hahaha 0110_hahaha

Брате, мислим стварно...хумор је то што причаш... 0110_hahaha

"И он сједе на њих" - мисли се брате, да седне на хаљине...

jest brate bas je smijeno. samo na koje haljine na magarcu ili na magarici? :)

0110_hahaha 0110_hahaha
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate reci mi samo gdje si nasao da treba Kuran da prevodis preko Googla:)

prvo nadji pravi prijevod pa cemo razgovarati

Куран у сукобу са науком:

- In Surah 23:14, the embryo is said to be formed from a joining of the sperm with a clot of blood.

This incorrect view entirely ignores the equally important presence of the female ova (egg), and the process of fertilisation which occurs between the egg and the sperm.

- In Surah 18:86, the Qu'ran says that a traveller sees the sun sets in a spring of murky water, and in 18:90 this same traveller finds the specific point at which the sun rises. We know, of course, that the sun does not set into a murky spring of water, and further that the earth is not flat, which is presupposed by the finding of specific places where it rises and sets.

- In Surah 51:49, the Qu'ran claims that Allah made everything in pairs. However, we know that there are several species of plants, animals, and monerons which reproduce asexually through parthenogenesis, and which have only one gender, or really no gender at all.

- Surahs 21:31 and 31:10 both seem to claim that mountains exist to prevent earthquakes, something which both science and simple observation demonstrate to be false.

- In Surah 28:38, Pharaoh (the king of Egypt) orders Haman to begin making baked bricks in a kiln out of clay, this during the time of Moses. Historical evidence demonstrates that the Egyptians at this time built their buildings out of two materials: cut stone and sun-dried bricks. The Egyptians would not have baked their bricks (a practice not introduced to Egypt until the Roman era), but made them and dried them in the heat of the sun 20.

- In Surah 20:87 and 20:95, the Jews are said to have made the golden calf idol at the behest of the Samaritans, a group of people who did not exist until around the time of the Hellenistic period, nearly a thousand years after the Exodus.

- In Surah 18:89-98, the orthodox Islamic interpretation states that this passage refers to Alexander the Great, and that he was a Muslim who lived to an old age. Historical records tell us, however, that Alexander was a pagan homosexual idol-worshipper who died at the age of 32, and who lived nearly a thousand years before Mohammed introduced Islam

Kuran,23

13. zatim ga kao kap sjemena na sigurno mjesto stavili,

14. pa onda kap sjemena ugruškom učinili, zatim od ugruška grudu mesa stvorili, pa od grude mesa kosti napravili, a onda kosti mesom zaodjenuli, i poslije ga, kao drugo stvorenje, oživljujemo, - pa neka je uzvišen Allah, najljepši stvoritelj!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоје ли у хадисима подробнија објашњења ових "временских раздобља"?

Brate Aleksandre da ja vama uputim jednu zadaću a to je:Objasnite mi kako je Isus, vaš Bog uspio da jaše u jednom monetu dva magarca.Kako to navodi Novi zavjet!

Где то пише,брате?  0104_cheesy
Evo brate da ne ispadne da lažem, ako sam pogrešno naveo ispravite me:Dovedoše magaricu i magare, metnuše na njih haljine svoje, i on sjede na njih. Matej:21/7

crvenilo 0110_hahaha 0110_hahaha

Брате, мислим стварно...хумор је то што причаш... 0110_hahaha

"И он сједе на њих" - мисли се брате, да седне на хаљине...

jest brate bas je smijeno. samo na koje haljine na magarcu ili na magarici? :)

0110_hahaha 0110_hahaha
Jesu li te haljine privezali, i zajedno stavili na dva magarca.....
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kuran, 18

86. Kad stiže do mjesta gdje Sunce zalazi, učini mu se kao da zalazi u jedan mutan izvor i nađe u blizini njegovoj jedan narod. "O Zulkarnejne," – rekosmo Mi – "ili ćeš da ih kazniš ili ćeš s njima lijepo da postupiš?"

brate koji ti Kuran na engleskom imas?sta je to kod tebe?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kuran, 18

86. Kad stiže do mjesta gdje Sunce zalazi, učini mu se kao da zalazi u jedan mutan izvor i nađe u blizini njegovoj jedan narod. "O Zulkarnejne," – rekosmo Mi – "ili ćeš da ih kazniš ili ćeš s njima lijepo da postupiš?"

brate koji ti Kuran na engleskom imas?sta je to kod tebe?

kako mi kazemo odoh na zapd do mjesta gdje sunce zalazi.gledam na moru kako sunce zalazi,gledam u planinama gdje sunce zalazi

pa mi se ucini da zalazi u mutni ili kipuci izvor..jel tako?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kuran 21

31. Mi smo po Zemlji nepomične planine razmjestili da ih ona ne potresa, i po njima smo staze i bogaze stvorili da bi oni kuda žele stizali.

31

10. Nebesa je, vidite ih, bez stubova stvorio, a po Zemlji planine nepomične razbacao da vas ne trese, i po njoj životinje svih vrsta razasuo. Mi s neba kišu spuštamo i činimo da po njoj niču svakovrsne plemenite biljke.

pa de malo geologije...kratko zemljina kora su tektonske ploce koje se micu i tako nastaju zemljotresi.alki svaka ploca sama bi STALNO podrhtaval da nje planina koji to podrhtavanje ne dozvoljavaju.znaci ploca je mirna.a zemljotresi dolaze zbog sudara ploca.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...