Jump to content

Иницијатива за опорезовање зараде по основу вероисповести

Оцени ову тему


karabanana

Препоручена порука

Дакле, једна ствар ми никада до краја неће бити јасна: зашто се и ми не придружимо подужем списку земаља у којима се црква финансира кроз директно опорезовање појединца - то јест, порезом на зараду свакога ко би се изјаснио као припадник неке од организованих религија?

Тиме бисмо коначно разоружали сваку аргументацију на рачун финансијских односа између цркве и државе.

Будући да ће и овај попис недвосмислено показати да је верника у овој држави више од 95% - од чега православаца барем 85% - мишљења сам да би тиме црква добила значајнији прилив неопходних средстава, како за обнову тако и за развој.

Аутоматски би, уколико би предлог био да се од плате/зараде појединца издваја 1% зараде за цркву којој припада, смањи издвајања на име пореза на зараде држави за 1% - мислим да је тренутно 20%, дакле на 19%, али би држава престала да издваја паре из буџета на верске организације, па би државни приход остао исти, а најбитније је што би атеисти коначно изгубили сваку аргументацију и артиљерију - јер би им остајао тај један посто више.

Ваша мишљења???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ih, sta sve kod nas nije kako treba... inace, nisam o ovome razmisljao, zvuci veoma dobro ovako na prvu loptu...

Dobrodosao na forum... thank_you777

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваша мишљења???

Potpuno podržavam... mi smo u AS i pričali o tome... samo nije realno da se tako nešto uvede... jer bi se tih 85% preko noći "istopilo"... ;)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, једна ствар ми никада до краја неће бити јасна: зашто се и ми не придружимо подужем списку земаља у којима се црква финансира кроз директно опорезовање појединца - то јест, порезом на зараду свакога ко би се изјаснио као припадник неке од организованих религија?

Тиме бисмо коначно разоружали сваку аргументацију на рачун финансијских односа између цркве и државе.

Заправо, прво би неко требао да нам разјасни стварно тренутно стање финансијских односа између Цркве и државе.

Оно што сигурно знам је:

Уколико би држава узимала из нашег новчаника на име пореза, а ми то могли да спречимо декларишући се као атеисти - број верника пао на испод 30% (вероватно и на мањи проценат).

Ја бих то први урадио.

И, уопште ми не би било битно колики је износ у питању. Чак и да сам незапослен - у питању је принцип. Нећу да плаћам држави НИШТА што не морам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Potpuno podržavam... mi smo u AS i pričali o tome... samo nije realno da se tako nešto uvede... jer bi se tih 85% preko noći "istopilo"... ;)

Jasno mi je odakle tebi ovakvo misljenje, pricali smo o tome vec na vise tema, ali licno smatram da ni blizu nisi u pravu.

Porez od 1% mnogi bi rado odvojili, jer je maltene beznacajno mali, samo da su ljudi unapred upoznati sa tim do kraja.

I gotovo sam siguran da taj % izjasnjenih ne bi skoro ni malo devalvirao...

Odnosno, drugim recima, smatram da vi ateisti daleko potcenjujete iskrenost ljudi koji se izjasnjavaju pravoslavnima, bez obzira kolika je trenutno njihova stvarna vera...

Upravo, i samo njihovo ubedjenje, imajuci u vidu u kakvom verski ispranom ambijentu zivimo vec decenijama, sasvim je dovoljno za neku osnovu... i vise od toga... da je potrebna znatna nadgradnja toj osnovi kod vecine - to niko ne porice, ali to ne moze da opovrgne taj osecaj koji ljudi imaju makar u osnovi...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Porez od 1% mnogi bi rado odvojili, jer je maltene beznacajno mali, samo da su ljudi unapred unapred upoznati sa tim do kraja.

Grešiš ako misliš da sam tu svrstao sve vernike... siguran sam da bi MNOGI odvojili i daleko više od 1%... i da i sada daju Crkvi više od toga... samo nema ih ni blizu 85%...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Grešiš ako misliš da sam tu svrstao sve vernike... siguran sam da bi MNOGI odvojili i daleko više od 1%... i da i sada daju Crkvi više od toga... samo nema ih ni blizu 85%...

Dobro, ovo je opet na racun popisa... da ne spamujemo sad i ovu temu...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заправо, прво би неко требао да нам разјасни стварно тренутно стање финансијских односа између Цркве и државе.

Оно што сигурно знам је:

Уколико би држава узимала из нашег новчаника на име пореза, а ми то могли да спречимо декларишући се као атеисти - број верника пао на испод 30% (вероватно и на мањи проценат).

Ја бих то први урадио.

И, уопште ми не би било битно колики је износ у питању. Чак и да сам незапослен - у питању је принцип. Нећу да плаћам држави НИШТА што не морам.

I dobro je da je tako, da se izdvoje ljudi koji, kao ti sad, sve razmisljaju i gledaju kroz jed i bes, koji sve - da tako kazem - gledaju zatvorenih ociju, bez sirine i sveobuhvatnosti...

Jedino sto bi % takvih bio zanemarljivo mali u odnosu na one druge...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Немачкој је - мислим - 3% од зараде, и иде директно верској организацији којој си се изјаснио да припадаш; код нас, један посто на бруто лични доходак би у просеку износило 500 динара (рачунам да је просечна плата у бруто износу око 50.000 динкића), а атеисти и слични би били слободни да тих 500 динара задрже.

Мислим да је то поштено, а тај новац, тих 500 динара месечно већ ионако иде држави, стога мислим да никоме не би био проблем.

И, хвала на речима добродошлице - боље вас нашао!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

50.000 динкића

grin.gif

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I dobro je da je tako, da se izdvoje ljudi koji, kao ti sad, sve razmisljaju i gledaju kroz jed i bes, koji sve - da tako kazem - gledaju zatvorenih ociju, bez sirine i sveobuhvatnosti...

Jedino sto bi % takvih bio zanemarljivo mali u odnosu na one druge...

1. Не разумем како би ми то били издвојени?

2. Одакле ти идеја да посматрам ствари кроз јед и бес?

3. Што се тиче превиђања - ту сам слаб и могуће да си ти у праву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је то поштено, а тај новац, тих 500 динара месечно већ ионако иде држави, стога мислим да никоме не би био проблем.

Не знам да ли тај новац сада иде држави и онда га она прослеђује црквама (јел то истина?) али знам да би у случају остварења твоје идеје новац ишао црквама УКОЛИКО порески обвезници то дозволе.

Ево да вас питам овако:

да ТВ претплата није обавезна - ко би је плаћао?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Не разумем како би ми то били издвојени?

2. Одакле ти идеја да посматрам ствари кроз јед и бес?

3. Што се тиче превиђања - ту сам слаб и могуће да си ти у праву.

Pa izdvojen bi bio tako da ne moras da das taj novac, tako da se niko sa takvim ubedjenjem ne bi vise bunio oko toga...

A kad neko "iz principa" pravi pitanje za 500 dinara - kako on to gleda nego kroz jed?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro, ovo je opet na racun popisa... da ne spamujemo sad i ovu temu...

Ma nije samo na račun popisa... da 85% ljudi želi da daje Crkvi 1% od svoje plate svakog meseca... ne bi ti za to trebao zakon i Crkva ne bi ni morala da uzme ni dinar od države...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...