Jump to content

Panslavizam

Оцени ову тему

Zayron

Препоручена порука

Hidden

Riješi ti prvo tu svoju konfuziju u svojoj glavi da li si uopšte ikakvim Slovenom ili nisi i kako ćeš se osjećati, Možeš se što se mene tiče osjećati kako hoćeš, to nije moj problem. Isto tako ja nemam šta raspravljati ni razgovarati s čovjekom koji u par postova gore napiše da nije nikakvim Slovenom jer Sloveni ne postoje a slovenski jezik je tako reći okupatorski, nametnut ili nešto takvo u tom smislu a potom ponovo napiše poslije 15 minuta da je Slovenom a to poprilično velikim.

• Одговори 90
  • Креирано
  • Последњи одговор
Hidden

Riješi ti prvo tu svoju konfuziju u svojoj glavi da li si uopšte ikakvim Slovenom ili nisi i kako će se osjećati, Možeš se što se mene tiče osjećati kako hoćeš, to nije moj problem. Inače nemam šta raspravljati ni razgovarati s čovjekom koji u par postova gore napiše da nije nikakvim Slovenom jer Sloveni ne postoje a slovenski jezik je tako reći okupatorski, nametnut ili nešto takvo u tom smislu a potom ponovo napiše poslije 15 minuta da je Slovenom a to poprilično velikim.

Šta da ti kažem, tvoj rimokatolički um se prosto ne snalazi u višedimenzionalnom prostoru.

Hidden

Evo stalne izložbe, ekspozicije slovenske klasične i duhovne muzike. Duhovnu muziku dodam sljedeći put. Videa će se tamo mjenjati jedanput mjesečno dok ne završim taj posao s otvaranjem svih tih dijelova multiplexa, poslije će se mjenjati dva puta mjesečno, svakog prvog i petnaestog u mjesecu.

http://www.ecu.site11.com/

Hidden

Vi biste srpsko-rusku vezu sveli na slovenstvo, što nema blage veze sa istinom. Podilazite tom tobože brigom o Lužičkim Srbima i maltretiranju od strane Njemaca ne bi li izazvali kakvo vještačko osjećanje solidarnosti među Srbima ovdje. Providno do kraja, no ovdje na forumu možda i nađete publike za svoju predstavu. Idealista ne manjka.

Možda smo to htjeli, da izazovemo nekakvu solidarniost i saosjećanje solidarnosti, ali sad se više bavimo tim što ispravljamo štete koje su nekakvi južni Srbi počinili tim što su na lužičkosrpskom Forumu vulgarno izvrijeđali lužičke Srbe napisavši im da su njemačke sluge i da vole da ih ljube u dupe, misli se Njemce. Naravno da su im tamo ostavili i gomilu takvih nekakvih mapa sa tim haplo-grupama koji dokazuju i pokazuju jednoznačno i neopovrgljivo da u Evropi ustvari i ne postoji nikakav drugi narod osim Srba, mišljeno tim južnoslovenskih Srba, a svi ostali narodi u Evropi su ustvari pokatoličeni ili protestantizirani ili islamizirani a odpravoslavljeni ili raspravoslavljeni, prekršteni i odnarodnjeni i asimilirani Srbi. Inače oni više s nikim sa strane više ne komuniciraju zato na tom svom forumu, imaju na FB zatvorenu grupu koje sam sad član a tamo pažljivo biraju koga će u grupu primiti da im se ne ponovi opet neka slična stvar jer to nikome od njih zaista nije zabavno ni čitati ni slušati.

Hidden

Podilazite tom tobože brigom o Lužičkim Srbima i maltretiranju od strane Njemaca ne bi li izazvali kakvo vještačko osjećanje solidarnosti među Srbima ovdje. Providno do kraja, no ovdje na forumu možda i nađete publike za svoju predstavu. Idealista ne manjka.

Isto tako smo nastojali a i uspjeli kod velikog broja ljudi "izazvati" zanimanje za probleme Srba na Kosovu i osjećaj solidarnosti prema kosovskim Srbima a ne vidim razlog zašto bi ta solidarnost i taj osjećaj trebao biti "vještački". Međutim, istina je da je marna ne znam kakva solidarnost ako si Srbi i lužički i ti na Balkanu, na Kosovu ne pomognu prvo sami. Na žalost i to je istina, postoje stvari koje i vi i lužički Srbi morate učiniti sami jer umjesto vas ih učiniti niko neće, ne može a ni ne mora, nije dužan.

Hidden

Lužičkih Srba je sve manje i manje a šta sad mi možemo u stvari uraditi osim da ih u svemu podržavamo. Da se razmnožavamo umjesto njih ne možemo, tamo je malo djece, nikakva nova generacija. Da im učimo djecu lužičkosrpskom jeziku također ne možemo. Podržati ih možemo, solidarni biti možemo a to i činimo. Ali ono što je njima najvažnije, od kapitalnog značaja po njih, pitanje njihovog biti ili ne biti, te stvari umjesto njih ne možemo uraditi niti kako na njih značjno utjecati, nažalost.

Hidden

Danas tamo na toj internet ekspoziciji klasične i duhovne muzike dodajem tu duhovnu pa sam krenuo prvo sa zajedničkom hrišćansko-rodnovjernom temom - Slavia. Mislim da je dosta zanimljiva pa dok ne napostujem našu hrišćansku muziku tamo razgledajte barem to što sam sad postavio na Slaviji. Usput rečeno, koliko toga znam o slovenskom rodnovjerju tj. paganizmu, mogao bih se odmah prijaviti kao žrec da im držim obrede, vjenčanja i sprovode, hahahaha! Ma kakav žrec, arcižrec bih ja tamo bio s ovakvim znanjem što ga imam, samo da nisu to takvi neznabohy, hahahaha! Jedino što mi se ne bi nikako sviđalo hopsat, podvriskavat i juhat tamo razgolićen i polugol oko vatre s grančicom u ruci i vjenčićom na glavi, ali kako tamo hopsaju također i liepe mlade a isto tako polugole cure nekom bi se to mlađem sigurno svidjelo, hahjahaha!

ccvige :rolleyes:

Evo pogledajte to što sam tamo postavio dok ne postavim i našu hrišćansku duhovnu muziku. Uz svaki narod bude jedna rodnovjerna i jedna (ili više) hrišćanskih a nešto i islamskih recimo illahija u BiH, tj. tamo gdje žive slovenski muslimani u nekoj većoj većini.

http://ecu.site11.com/1_3_Slavia.html

Hidden

Mass pagan initiation of children in Russia

Mass pagan initiation of children in a state Russian kindergarten. Moscow. 2010.

Массовая языческая инициация детей в государственном детском саду в России. Москва. 2010.

Zanimljiva folkloristička rasprava tamo dole ispod tog videa na You Tube, zato sam vam i dao taj video ovdje, hahahaha!

idite tamo na You Tube pa pročitajte.

Hidden

Ti blaho, šta sad s ovim paganskim pjesmicama, kam s njima, gdje njih imam stavit? Ne budu ih valjda davati tamo zajedno sa tim hrišćanskim, s monasima iz optinskih i pečerskih klaštera i sličnim, OMG! Já se toho zdráham, što bi rekli Češi, odbijam to, navalim in ja tamo Arkone i sličnih stvari a ove ovakve njihove dodole strpam negdje posebno, OMG! No poogledajte, prave devotne pjesmice, kud sad s tim! Evo sad ovu puštaju tamo na našim grupama na FB - Mokoš ima svátek. Taj video izgleda kao nekakav kvaziindijski kič, baš su kičeraj ovi pagančići, hahahaha. Al ruku na srce imamo mi i svog kiča , recimo katoličkog, ta takozvana "katolička cingrlatka" kako to slikovito o nama kažu protestanti, zlatne poletujuće barokne debeljuškaste anđelčiće itd. To govorim ispred svoje crkve, kakvih sam sve videa vidio kod nas, isto tako kičastih. Ne možeš nekom zabranit da pravi videa kad je izvan sebe od sreće što ima internet i hoće da pokaže svoja videa al ukusa nema nikakvog.

:rolleyes:

МАКОШЬ.Mokos.

Hidden

Dok tražim videa za postovanje na http://www.ecu.site11.com/ naišao sam na ova dva videa, svidjela mi se dpa da vam ih pokažem. Na prvom su mještani iz češkog sela Želenice na kladensku, nedaleko od Praga. Na prvom videu iz 1999 su okupljemi prilikom proslave Uskrsa a i na drugom iz 2008 godine, znači o skoro 10 godina poslije. Tu na prvom videu možete vidjeti kako se Uskrs slavi obično, kad se ne obuku u noošnje i ne pripremaju posebno na to, tj. kako ga većina ljudi slavi u Češkoj. Inače postoje sela i cijeli regioni ili oblasti u kojim se Uskrs i slični praznici slave isključivo u nošnjama i uz narodne običaje, dakle iskljuůivo folkloristički i vrlo sveůano. Tamo je recimo do§i obučen na proslavu u normalnoj odje§i a ne u nošnji isto tako neumjesno kao na primjer u farmerkama otići na operu. U pozadini prvog videa kao zvučna kulisa se čuje pjesma od hrišćanske folk grupe Hradišt'an koja poůinje riječina. Zahvalimo se kao djeca za jabuku...

Velikonoce v Želenicích (05.04.1999)

Poděkování - Zahvala

Poděkujme jak děti za jablko

za vše co bývalo a znovu kdysi bude

za to že věrná po dni přicházela noc

za zarputilé ráno

za to že příští dávno je už za námi

že nás měl čas

jak rybář rybu v síti

a bez výčitek bez pokorné pýchy

za radost která pomohla nám přebolet

za odebraný dar

Velikonoce 2008 v Želenicích (24.03.2008)

Hidden

O slunovratu - lijepa slovenska muzika i poezija, grupa Hradištan iz Češke, možete je slušati ovdje:

http://www.hradistan.cz/cd16.htm

Ili vidjeti ovdje:

http://www.ecu.site11.com/1_3_Slavia.html

které byly inspirovány písněmi z alba

O slunovratu.

Olej00-titul.jpg

Hidden

Ah, gledam, postao sam i citiran na našim grupama na FB, još samo da počnem štucat ako me tamo nastave ovako spominjat:

ccvige :D

Hidden

Konačno smo opet u punom pogonu, glavna raskrsnica je opet u prometu:

Slovanski Info - slovanski.info

http://slovanski.info/index.php

Nije valjao prvi server pa prenijeli na drugi.

Te sajtove prenašamo ko mačka mačiće sa servera na server, OMG!

animal030

Hidden

Novi sveslovenski interaktivni informativni linking - linkovaci forum, dio jedinstvenog slovenskog informativnog multiplexa - sutra bude gotov, imam još dodati samo uputstvo i neka objašnjenja, vi ga vidite prvi:

http://slovanski.free-forum.net/

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

• Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
  • Креирај ново...