Jump to content

Мала ризница мудрости ♥ ♥ ♥

Оцени ову тему


Тавита

Препоручена порука

Svu svoju snagu izmerices u tome,

koliko si u stanju da izdrzis samocu.

Svu svoju jacinu prepoznaces po tome,

koliko si u stanju da prebrodis teskoce i trenutke.

Jer trenutak je tezi, duzi i stasniji od vremena i vecnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постављена слика

Gazeći travu na stazi začuh: "Poznaješ li me?"

Osvrnuh se, pogledah i rekoh:" Ne mogu vezati ni jedno ime za tvoje lice."

Ona odgovori: " Ja sam prva velika ljubav tvoje mladosti."

Njene oči su blistale kao rosno jutro.

Za-utah trenitak, a zatim zapitah: " jesi li iscrpla sav teret suza?"

Osmehnu se i ne odgovori.

Razumedoh da je njen plač imao vremena

da nauči govor osmeha.

Nekada prošapta ona: "Govorio si da ćeš uvek voleti svoju tugu."

Zbunjen rekoh:" Istina je, ali prošle su godine, i došao je zaborav."

Uzimajući njenu ruku u svoju, dodadoh:"I ti si se promenila, nekadašnji bol postao je vedrina."

To je samo dete gospodaru.

Ono trči oko tvog dvora, zaboravlja se, pokušava da i od tebe napravi igračku.<

Ne pazi na neuređenu kosu ni na nemarnu odeću koju vuče po prašini.

Zaspi i ne odgovori ti kad joj govoriš -

cvet koji joj daješ ujutru, iz njenih ruku pada u prašinu.

Kad se podigne oluja i kad se nebo smrači,

ona više ne spava, ostavljajući lutke rasturene po tlu, ona se priljubljuje

tebi, iz straha.

Boji se da ti dobro ne služi.

Ali ti posmatraš njenu igru smešeći se.

Ti je poznaješ.

Dete koje sedi u prašini tvoja je žena;

njene igre će se smiriti,

postaće ozbiljnije,

pretvoriće se u ljubav…

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Čarls Munger

Zavist je želja za uništavanjem vrijednosti koje su stvorile ili stekle druge osobe. Ona se javlja jer vrijednosti drugih ljudi otkrivaju greške i nesposobnost zavidne osobe. To pak uništava njezino samopoštovanje. Zavidna osoba želi uništiti tuđe vrijednosti, ali zapravo uništava svoj život. Ljudi koji razviju zavist čine to na svoju štetu jer time na kraju sami sebi nanose zlo i donose nesreću.

Glavni uzroci zavisti su neiskrenost prema samom sebi i lijenost. Iz straha i zlobnosti, zavidnici moraju napadati vrijednosti stečene od strane drugih osoba. Tuđe materijalne i nematerijalne vrijednosti čine zavidnu osobu svjesnom vlastite neuspješnosti. One otkrivaju šta zavidnoj osobi nedostaje i čine je svjesnom njene vlastite nesposobnosti da živi srećan život. Kao rezultat toga, zavidna osoba mrzi uspješne osobe iako zapravo želi biti poput njih.

Savjet je jednostavan: koncentrišite se na sebe i neka vas previše ne zamaraju uspjesi ili imovina drugih ljudi."

prelepo receno kao da su me procitali.ova misao je ziva istina!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Љубичице, ово је баш лијеп одломак.

Да ли имаш још оваквих текстова?

Вољела бих прочитати...

Данас је заиста велики проблем, што је већа градња знања о другима но о самом себи! И ту долази до огромних губитака... На крају свега Ко смо??

За многе друге "знамо" одговор...

И да....

Све док мислимо да смо такви, како о нама говоре наши пријатељи и непријатељи, онда не познајемо себе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Istinska Sreca

Jedan bogataš zamoli Sengaia da napiše nešto za trajnu sreću njegove porodice, a što bi moglo da se prenosi kao dragocenost iz generacije u generaciju.

Sengai uze veliki komad papira i napisa: "Otac umire, sin umire, unuk umire."

Bogataš se razljuti. "Zamolio sam te da napišeš nešto za sreću moje porodice! Zašto se ovako šališ?"

"Nisam imao nameru da se šalim", objasni Sengai. "Kada bi pre tebe tvoj sin umro, to bi te vrlo ojadilo. Kada bi tvoj unuk nestao pre tvog sina, obojici bi vam prepuklo srce. Ako tvoja porodica, generacija za generacijom, umire redom koji sam ja označio, to će biti prirodan ljudski tok. Ja to zovem istinskom srećom."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tavita,

cim nadjem nesto postavicu.

Meni se ovaj citat mnogo dopao jer sam se malo pronasla u njemu. 0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Duhovnost se ne sastoji u tome

da znamo šta hoćemo,

nego da shvatimo što nam nije potrebno.

:cmizdrenje:

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Један мудрац дође у варош Акбар, али људи се нису обазирали на њега.

Изузев једне шачице младих, мудрац није успео да привуче никог више; напротив, постао је предмет подсмеха. Једног дана, група мушкараца и жена поче да га обасипа увредама.

Мудрац им приђе и благосиља их. Кад су кренули даље, један ученик примети: Они говоре страшне ствари, а ви им узвраћате лепим речима.

Мудрац одговори: Свако од нас може да пружи само оно што има.

smej.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Najvažnija stvar koju čovjek može posjedovati u životu je dobra reputacija.

Uz to nije ni teško niti je skupo. Sve što treba da radite je sljedeće:

Budite pošteni.

Budite iskreni.

Budite vrijedni povjerenja.

Budite darežljivi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

U iščekivanju boljeg sutra, videli smo da danas moramo raditi više.

U oplakivanju lošijeg juče, videli smo da sutra moramo čekati strpljivije.

U življenju kvalitetnijeg danas videli smo da sutra i juče moraju biti biti zaboravljeni i oprošteni.

Jedan koji još uvek čeka sutra da dođe, sed je i sam i gleda kroz prozore večnosti.A njegova tuga šunja se kao zmija otrovnica oko nogu zaborava.

Dok ga ne ujede i ne zaboravimo ga svi...

Karl Gustav Jung

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Voleti drugog čoveka znači i razumeti ga, a svakako i – opraštati mu. Nije, doduše, lako voleti čoveka onakvog kakav jeste, ali samo ako budemo u stanju da ga ne samo prihvatimo već i da ga zavolimo upravo onakvog kakav jeste, podstaći ćemo ga da bude onakav kakav može da bude
 

V. Jerotić

 

glitter,blow,girl,kid,magic,cute-f62fa25

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jovan Dučić – Pesma Hristu

Ti ćeš ostati samac na jezeru na kojem si propovedao ubogim ribarima da je sreća u sirotinji a spas u ljubavi. Nestaće hrišćana na zemlji. Tvoje se ime neće više izgovarati po crkvama niti će te ko za sto moliti. Od istoka do zapada pevaće horovi novom sinu nebeskom koji ce doneti drugu istinu za druge ljude.

Ali ti ceš ostati i kad hrišćani budu nestali sa zemlje. I kada izraste trnje na putevima svih tvojih mučenika, ti ćeš jedini živeti, plavokosi i ljupki mladicu, jer si prvi ukazivao na puteve srca kao na puteve božje.

Ostaćeš, ali videvši da je evanđelje bilo nedovoljno. Jer nije Bog za ljude u postignutoj istini nego u večitom traženju. Tebe će svi napustiti jer si verovao da si ga našao. Bog je strasan samo u slutnji i neizmeran samo u očekivanju.

I kada te se svi ljudi budu odrekli, i kada te još jednom budi svi ismejali, ostaće još pesnici da ti se dive. I večita Magdalena brisaće i dalje svojim kosama tvoje krvave noge. Jer će ostati u pameti samo ono što je ostalo u ljudskom srcu.

 

Ti si svojom istinom samo ograničio nešto što je neograničeno; i govorio što je neizrecivo. Ali si svojim ranama pokazao ono što je božansko u čoveku. I zato, iako nisi otkrio Boga, ti si ga posvedočio.

 

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...