Jump to content

Ateisti srbije - udruženje koje mrzi vjernike?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Stvarno mi se popelo na vrh glave koliko ovdje prozivate pomenuto udruženje - posebno Александар - pa sam odlučio da stvarno ispitam o čemu se tu radi... I da pokušamo tu temu zatvoriti jednom za svagda... Inače - nisam član udruženja - ali mi se zaista sviđa mnogo toga što rade, bio sam na par druženja i znam neke ljude tamo i od ranije...

Znači - Александар je napisao:

...али и ово што си написао је потврда лицемерја "Атеиста Србије". Јер, са једне стране имамо културно нашминкана званична саопштења, прогласе да атеисти не мрзе вернике, тандара мандар а са друге НАЈВЕЋИ ДЕО истих тих људи КОЈИ ПРИПАДАЈУ наведеним удружењу, пишу сасвим нешто друго на јавном простору. То је или шизофренија или лицемерје, драги пријатељу. Ја бих рекао да је ово друго у питању - ЛИЦЕМЕРЈЕ.

Званична саоштења неке организације не могу да буду дијаметрално супротна од ставова већине појединаца који су њени чланови. У противном, ти појединци не припадају тој организацији. Ваши појединачни ставови на јавном простору, у већини случајева, су дијаметрално супротни од онога штп као удружење званично пишете и саопштавате. Ову чињеницу не треба да превиђате веђ да се озбиљно њоме позабавите, ако мислите да у друштву будете озбиљно прихватани и вредновани.

Ok - sada ću uzeti poslednjih 20 postova na njihovoj FB grupi - za prvih 5 ću kopirati i sve komentare - neću više ni postova komentara jer će i ovako biti previše...

Pomenuti grupu nisam pogledao sedmicama - tako da nemam pojma šta sada tamo piše - pa eto - ako je aleksandar u pravu - ispostaviće se da sam ja u krivu i uredno ću se izviniti...

Sada postujem ovu svoju namjeru - pa ću otvoriti grupu u FB i u sledećem postu kopirati postove... Znam da nemate razloga da mi vjerujete da nisam čekao pogodan trenutak kada nema uvreda pa pozivam i vas ako hoćete da isto uradite - izaberete neki random trenutak i bez prethodnog praćenja grupe uradite postujete poslednjih 20 postova - da vidimo da li će se rezultati bitno razlikovati...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mihael Širka

To je аpsolutno bolesno i zаistа ne znаm kome može dа pаdne nа um dа štаmpа školske sveske sа sаtаnističkim simbolom u stilu Alisterа Kroulijа. Nije normаlno dа dete od sedаm godinа, koje još nemа izgrаđen sistem vrednosti, svаkog dаnа gledа tаkvu grozotu i dа mu to postаne simbol početkа školovаnjа. Prosvetnа inspekcijа i nаdležni bi morаli dа se ovim pozаbаve, jer nije ovo nimаlo bezаzleno, kаko bi nekome moglo dа izgledа u prvi mаh - upozorаvа prof. Mаrić.

1. Prva Srpska Televizija :: Đacima mrtvačke glave ?!

www.prva.rs

Najmlađi đaci Osnovne škole „Josif Pančić“ u Beogradu dobili su kao poklon gradske uprave sveske na kojima su odštampane mrtvačke glave u plamenu.

Jelena Slović Kakvi su im i crtani takve su im i sveske, nije za padanje u nesvest. Ja sam imala ovakve sveske, nemam nikakvih dusevnih trauma, a i deci su te sveske kako kaze u clanku bas "strava".

2 hours ago · Like · 1 person

Milena Burgić Kad mogu deci da dele knjige u kojima je do detalja opisan seksualni čin, što ne bi mogli i ovo. Eros i tanatos često idu ruku pod ruku.

2 hours ago · Like · 1 person

Мирослав Шарац Koji to prof. Marić? Da nije onaj seksolog?

2 hours ago via mobile · Like · 1 person

Milena Burgić Cenim da je taj.

2 hours ago · Like · 1 person

Sasha Sotirov zalosno je kako odrasli tako cesto smatraju svoju sopstvenu decu za retarde.. to je kao reci da vam je muz nasilnik zato sto je kao mali bio inspirisan nasiljem u Tom & Jerry..

2 hours ago · Like · 2 people

Sasha Sotirov ‎^ispravka - samo 'sopstvenu', bez 'svoju'.. :P

2 hours ago · Like

Srboljub Brkić nikad ne treba potcenjivati stripove i crtane filmove, ja sam kao mali "gutao" Diznijevu produkciju, i - eto, postao sam ateista.

2 hours ago · Like

Мирослав Шарац Aha, on bi verovatno voleo da na koricama bude nacrtana vagina. Šta fali lobanjama, to asocira na hevi metal i to je u redu, neka se deca uče pravim vrednostima. Neće nikakve lobanje od njih napraviti psihopate, to je smešno. Zanima me šta bi on rekao da je na tim sveskama slika Ćele-kule?

2 hours ago via mobile · Like · 3 people

Мирослав Шарац Da, naravno, da je njegova partija u vlasti, onda bi rekao da takav gest vlasti jača hrabrost i samopouzdanje kod mlade generacije.

2 hours ago via mobile · Like

Jelena Slović Kakve sad veze ima Dizni? :P

about an hour ago · Like

Srboljub Brkić ma setio sam se da je bila povika na snezanu, odnosno na patuljke, konkretno na onog celavog and mutavog... nesto o losem uticaju na klince, ali to je bilo davnooo, a ostalo, zezam se, pa ovaj Maric je ego manijak po sebi, ne "uzimam ga za ozbiljno" :)

2. Khargash Hippiekiller

3. Aleksandar Pavlović

Iskreno mi je stalo da na popisu 2011. dobijemo realnu sliku broja ateista u Srbiji.

Povodom toga, interesuje me da li ce se udruzenje Ateisti Srbije aktivnije ukljuciti u citav proces...

Branka Milenkovic Maletkovic ja sam instruktor za popis ove godine i naravno da cu kontaktirati ljude iz Ateista ako uocim problem.

5 hours ago · Like

Dejan Gucunski ja popisujem :)

5 hours ago · Like

Aleksandar Pavlović Mislio sam na kampanju pre popisa, posle je kasno...

5 hours ago · Like

Branka Milenkovic Maletkovic ok, shvatila sam, mislim da su oni jos uvek u poluilegali, nemaju pristup ni moc da kontrolisu (bar ja tako mislim, a neka me opovrgnu, bilo bi jos bolje), ono sto sam htela reci je da ipak ima ljudi koji ce raditi popis i koji su svesni manipulacije. Ipak je ovo pionirski poduhvat u ovoj sredini, u ovom vremenu u Srbiji ( ko bi rekao, do pre 20 godina svi smo bili ateisti)

5 hours ago · Like · 1 person

Miljan Puzovic ‎Branka Milenkovic Maletkovic, skoro nijednu tvoju recenicu ne razumem. Kako to "poluilegali"? Ko inace "kontrolise"? Inace, postoji kampanja ovog udruzenja povodom popisa: http://popis2011.com/

I nismo bili svi ateisti, iako znam na sta si aludirala.

4 hours ago · Like

Branka Milenkovic Maletkovic pa gde su bilbordi, gde su reklame, gde ste u novinama? Da nije ove grupe, ja iskreno, ne bih ni znala za kampanju! Kontrola mislim, nesto kao Cesid, dase mogu proveriti tacnost informacija.

4 hours ago · Like

Miljan Puzovic Ovo je neprofitno udruzenje i bilbordi i reklame bi postojale ako bi bilo donacija. Takodje, svako moze uplatiti clanarinu ovom udruzenju i pomoci u promociji. Vise informacija na:

http://popis2011.com/

i

http://ateisti.com/

4 hours ago · Like

Branka Milenkovic Maletkovic ok je sve to, ali hajde da vidim koliko ce uopste ljudi smeti da se izjasni kao ateista, iako bi oni zeleli, ali se boje prozivke ili bilo cega, jer ne osecaju podrsku? Kad ljudi budu osetili da se smeju izjasniti, onda ce broj biti realniji, a toga nema bez podrske vase iz medija ili bilborda! Drugo, kako ce onih 76 ostalih u mojoj opstini smeti se suprostaviti nacelnici, kad im bude rekla "Srbin-pisi pravoslavan"! E, kad bi bio bilo kakav monitorin ( iliti kontrola) toga ne bi ni bilo, a to je Aleksandar i hteo da pita (ako sam ga dobro skapirala)Pavlović

4 hours ago · Like

Marin Gligo Lepo rece Miljan , kampanja postoji i mi smo vec neko vreme aktivni po tom pitanju. Nismo ilegala, ali istina je da nemamo mnogo moci i pristupa. Ipak, postoji sajt popis2011.com , planiramo da organizujemo mrezu posmatraca kako bismo sprecili nepravilnosti, a pozvali smo i popisivace i instruktore da nam se jave, kako bismo i predupredili. Branka , prijavi se na [email protected] ako zelis da pomognes.

Pokusali smo, u saradnji sa Koalicijom za sekularnu drzavu, u prepisci sa Zavodom za statistiku da promenimo nacin popisivanja veroispovesti i nazalost, nismo naisli na razumevanje. Bavili smo se popisom i u drugom broju Velikog praska - http://www.velikiprasak.com/2011/07/ako-nisi-religiozan-zaboga-reci-tako/

Imamo planove i za razne akcije u septembru, ali ne bih da pricam i najavljujem dok ne bude sigurno. Pratite, ukljucite se..

4 hours ago · Like · 1 person

Branka Milenkovic Maletkovic hvala na informaciji, nisam znala ni da ste pozivali za prijavu. Imas li neki link o informaciji sta vam treba od podataka o meni ( za prijavu)? Hoces li mi napisati?

4 hours ago · Like

Marin Gligo Od licnih podataka nam ne treba mnogo. Ime, prezime, lokacija, bilo bi dobro i kontakt telefon. Ono sto nam treba jeste upravo informacija, a jos bolje i dokaz, o slucajevima poput tog opisanog sa nacelnicom, i to cim se dogodi, kako bismo mogli odmah da reagujemo tj da dignemo dzevu oko toga. To je veoma, veoma bitno. Upravo od takvih stvari strepimo i zbog toga i pokusavamo da organizujemo kakvu-takvu kontrolu procesa.

4 hours ago · Like

Branka Milenkovic Maletkovic ok, na telefonu imam i kameru i diktafon, bice dovoljno

4 hours ago · Like

Marin Gligo Vidim da se odlicno razumemo! :)

4 hours ago · Like

Aleksandar Pavlović Mislim da bi trebalo na neki nacin uci u medije, najlakse organizovanjem konferencije za stampu sa koje bi poslali poziv nereligioznim gradjanima da se tako i izjasne. To sto postoji sajt nema posebno velikog uticaja na javno mnenje.

4 hours ago · Like

Branka Milenkovic Maletkovic ‎Marin Gligo bas tako! A tek ce te iznenaditi to sto sam u Cacku... Zveri i ostalo... bice gusto!

4 hours ago · Like

Marija Dudic ljudi, citate li vi mejlove koje dobijete od grupe? Malo, malo mi saljemo obavestenja o aktivnosti, ali to niko izgleda ne cita.

4 hours ago · Like

Marin Gligo ‎Aleksandar , slazem se. Planiramo i tribinu i konferenciju za stampu, ali nam treba pomoc oko toga. Delicemo i flajere, neke smo vec i delili na Exitu. Uopste, trazimo nacine da dopremo do medija sa ovom temom.

4 hours ago · Like

Marija Dudic Planirano je sve ovo sto Marin kaze, a moguce i bilbordi. Cak je objavljen i konkurs u vezi sa bilbordima

http://www.facebook.com/event.php?eid=229774717075468

PROCITATI INFO EVENTA. Inace, bicete obavesteni za sve akcije, samo je potrebno da pratite vesti (bilo sa grupe, fan page-a ili foruma). Kada dodje vreme, samo se javite za ono sto mislite da mozete da odradite. SVAKA pomoc je dobrodosla!

4 hours ago · Like

Branka Milenkovic Maletkovic ‎Marija Dudic ok je sve to, ali sam i u drugim grupama, imam gomilu mailova, pa nisam obratila paznju! Moja greska!

4 hours ago · Like

Aleksandar Pavlović Marija, nismo mi problem, mislim na clanove grupe. Mi znamo sta treba da radimo. Ali ovde nas ima nesto preko 2 000. Za ozbiljan rezultat potrebni su proboji u medije. Mozda se neko zainteresuje, pa pozove nase predstavnike i u ozbiljne politicke emisije, tipa Utisak nedelje, itd.

4 hours ago · Like

Marija Dudic Pa kontam da je tako. Problem je sto nam je svima veoma stalo do ovoga, a bezveze propustamo prilike. Moj je predlog da se registrujete na forum http://forum.ateisti.com/ posto mejlovi sa njega ne dolaze sa facebooka. Samim tim, mogucnost da se previdi je manja (znam, posto i ja ignosrisem mejlove sa facebooka).

4 hours ago · Like · 1 person

Marija Dudic ‎Aleksandar Pavlović kao sto je rekao Marin, u narednom periodu planiramo dosta toga.Probojnost u medijima je lakse reci, nego uciniti. Mi se ubismo od slanja kojecega, a probojnost je nula. Ako znas nekoga u medijima ko bi nam izasao u susret, slobodno kontaktiraj bilo koga od admina sa ove strane, fan page-a ili foruma. JBG nije nasa krivica sto nismo NATASADACA pa nismo jednako interesantni.

4 hours ago · Like

Aleksandar Pavlović Mislim da je konferencija za stampu za pocetak dobra stvar, a moguce je da nakon nje ukoliko ostavi utisak uslede i pozivi za gostovanja u medijima...

4 hours ago · Like

Marija Dudic ali treba da prvo novinari dodju na tu pres konferenciju :/

4 hours ago · Like

Aleksandar Pavlović Evo podatka sa poslednjeg popisa 2002. : od ukupno 7 498 001 gradjana Srbije kao ateisti ili nereligiozni izjasnilo se 40 068 ( 0,53% ).

3 hours ago · Like

Marin Gligo Apsolvirali smo podatke sa proslog popisa. Ima toga i u clanku http://www.velikiprasak.com/2011/07/ako-nisi-religiozan-zaboga-reci-tako/

3 hours ago · Like · 1 person

Aleksandar Pavlović Bar na 1 % da skocimo:)

3 hours ago · Like

Marin Gligo Pa to i jeste jedina svetla tacka - sa 1% smo duplirali rezultat! :D Ono sto je veoma mracna cinjenica je to da ce podaci sa ovog popisa vaziti narednih 10 godina..

3 hours ago · Like · 2 people

Aleksandar Pavlović Na nedavno zavrsenom popisu u Crnoj Gori, ateista je 1,24%.

3 hours ago · Like · 2 people

Marija Dudic jedina svetla tacka bila bi kada bi se dobili realni rezultati, a to je mnogo vise nego 1%. Kada bi se samo tzv pravoslavni ateisti opametili

3 hours ago · Like · 1 person

Srboljub Brkić ne bih da zvuči(m) paranoično, ali važno je i "ko broji", mslm, sećamo se Slobine ere, zar ne - možno li je nešto u tom smislu učiniti?

4. Stefan Aleksić was added by Предраг Стојадиновић.

Marko Mitić likes this.

Marko Mitić prijatelju, dobro dosao :)

7 hours ago · Like

Stefan Aleksić hm... Bolje vas našao? Može i "bog s' tobom!" XAXAXAXAXAXAXA eto, nisam znao za ovo. i sviđa mi se. doduše, mislio sam na popisu da se izjasnim kao džedaj...

5 hours ago · Like

Miljan Puzovic Svako ko se izjasni kao "dzedaj", na papiru ce biti "vernik", kao i hriscani, muslimani... Zato je vrlo btino da se "dzedaji", koje inace smatram kul likovima, izjasne kao nevernici. Subjektivno opazanje mi govori da ni nisu vernici vec su samo nasli zanimljiv nacin da se poigraju sa religijom, kao recomo pastafarijanci. Ali, Popis je ozbiljna stvar, pa bi bio red da se malo uozbiljimo.

5 hours ago · Like · 3 people

Marija Dudic pitanje br. 3 http://popis2011.com/zasto/cpp/

4 hours ago · Like

5. Srboljub Brkić

http://www.peticije24.com/peticija_za_ukidanje_veronauke_u_skolama

6 people like this.

Natasha Borovicanin Potpisala i postavila na SRP ;)

4 hours ago · Like · 1 person

Miljan Puzovic Potpisao :)

4 hours ago · Like · 1 person

Jelena Slović samo 5 potpisa :( da li je moguce

4 hours ago · Like · 1 person

Jelena Slović postavi i na stop veronauci ovaj link :P

4 hours ago · Like

Miljan Puzovic tamo postoji. I to je upravo onaj Slavko Banjac postavio ali 2500 ljudi koji su se i okupili u toj grupi oko ovog problema .ladno zanemaruje ovu peticiju.

4 hours ago · Like · 1 person

Jelena Slović mozda im je promakla kao i meni

4 hours ago · Like · 1 person

Jelena Slović dok covek sedne za kompjuter vec ima milion postova ne moze sve da isproverava, razumes

4 hours ago · Like · 1 person

Miljan Puzovic podigao sam je komentarom ;)

4 hours ago · Like · 1 person

Zorica Golubovic evo i mene :)

4 hours ago · Like · 2 people

6. Matija Ilic

http://9gag.com/gag/241506

How many woman could be married now?

7. Viktor Markov

8. Andrija Šrek

Zar ne vređa SVE?

BL!N Magazin / Mediji - Na sjednici Nastavničkoga vijeća skoro došlo do fizičkoga obračuna među nast

www.banjalukain.com

Vršiteljica dužnosti ravnatelja škole Mirjana Biletić je donijela odluku prema kojoj se krst više se može nalaziti u školskim prostorijama jer vrijeđa učenike bošnjačke nacionalnosti

9. Milan Fehirov

‎"I don't know what you all believe, and I don't really care … but you have to admit that beliefs are odd. Lots of Christians wear crosses around their necks … you really think when Jesus comes back, he ever wants to see a fucking cross?" - Bill Hicks

10. Slobodan Atanasov

Konkurs za dom u Novom Sadu. :)

11. Vasilije Rajović

Prema kreacionistima, ljudi su živeli u isto vreme kad i dinosaurusi i navodno, nađene su figurice koje prikazuju ljude kako jašu dinosauruse.

Da li vam ovaj dinosaurus izgleda kao da vas želi na svojim leđima?

12. Владица Милутиновић

xaax..joj,ljudi,koja koma danas na hemiji..xaxaax...predaje nastavnik uvodnu lekciju o materiji i sl. stvarima... i u jednom trenutku pita kako je nastao svet,mislecina na suncev sistem i sve ostalo...Zamislite da je 10 ucenika k´o iz topa reklo ´Bog je stvorio svet´ !!!! o.O axxaax...joj,kad sam pocela da umirem od smeha na sred casa..xaaxxa..sva sreca pa je nastavnik mnooogo gotivan lik,inace... :) xxaxa.. :P covek je bilo najblaze receno zabezeknut kad je shvatio koji debilizam vlada medju vecinom ucenika u odeljenju..sva sreca pa je sve okrenuo na salu,dodao par ironicnih komentara koje smo ocigldno kapirali samo nas nekoliko.. :P

13. Andrija Šrek

"Raj ne postoji, to je bajka"

www.slobodnaevropa.org

Britanski teoretski fizičar Stephen Hawking u intervjuu za Guardian govorio je o smrti, paralelnim svjetovima, svrsi ljudskoj postojanja i opstanku ljudi na Zemlji. Između ostalog, istakao je da ra...

14. Предраг Стојадиновић

i posle neko pita zašto neki od nas kažu da su vernici glupi, zatucani i neobrazovani... ovaj čovek navodno trenutno radi doktorat iz teologije...

ŽRU Conan 6 hours ago Message #27...

forum.ateisti.com

Quote from Anita Jagic poenta je da se poslušnost istakne kao največa vrlina ...bilo u religijama ili sektama od samih začetaka raznih vjera i paganizma. Ovo ne važi u svim slučajevima. Mnoge religije su nastale tako što su ljudi pokušavali da objasne prirodne pojave ili kao bunt dela stanovništ...

15. Andrija Šrek

Text by myself...

Dnevni list Danas | Dijalog | Dogmama nije mesto u školi

www.danas.rs

Dnevne novine sa vestima iz sveta, politike, ekonomije, kulture, sporta, Beograda, Novog Sada i cele Srbije.

16. Marko Veljković

‎"Moral znači raditi ispravne stvari, bez obzira šta ti je rečeno. Religija znači raditi samo ono šta ti je rečeno, bez obzira na ono šta je ispravno." :-) Pozdrav svim ateistima i odličnoj grupi!

17. Предраг Стојадиновић

http://lh5.ggpht.com/-l5ry_SjE-Vs/TmQOzg3SloI/AAAAAAAAAgM/ORtp2i47SQo/s1600/Joseph-to-Mary%25255B5%25255D.jpg

18. Предраг Стојадиновић

www.youtube.com

Reporter, David Steel, investigates a new and growing branch of the "reparative therapy" movement. http://mrdeity.com/donate.html http://mrdeity.com/newslett...

19. Jelena Rakić

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/146938/Za-pocetak-skole-prozivanje-malih-nekatolika.html

Za početak škole - prozivanje malih nekatolika!

www.tportal.hr

‎'Hrvatska, kao mlada država, za razliku od razvijenih demokracija, još nije osvijestila što znači sekularna država i razvila kriterije prema kojima će naći razuman sklad između vjerskih osjećaja pojedinaca i vjerskih skupina', rekao je još 2009. godine Ivo Josipović i dodao kako ti kriteriji tek tre...

20. Kristina Gavrilović

Документарни филм "Електронски Логор" говори о садашњици и временима која нам предстоје. Највише пажње је посвећено проблему биометријских електронских лични...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od 20 postova i silnih komentara - eventualno bi ovo pod 14 što je Predrag napisao moglo biti podvedeno pod vređanje... Ok - i možda 17 nekome vređa osjećanja - mada to nije vređanje - i zaista ne vidim problem takvih šala kad su već za internu upotrebu na grupi ateista...

Ok - nadam se samo da Aleksandar neće doći i iskopati par postova gdje neki pripadnici grupe zaista vređaju vjernike i to prestaviti kao kolosalni dokaz kako velika većina pripadnika "ateista srbije" konstantno vređa vjernike i mrzi vjernike...

I zaista vas pozivam da ponovite ovo i sami u nekom drugom trenutku pogledate ili iskopirate presjek postova - da bi se i sami uvjerili... Grupa je na adresi http://www.facebook.com/groups/AteistiSrbije/

Opet ponavljam milion puta rečeno od strane drugih - u toj organizaciji, u toj grupi, i uopšte među ateistima ima svakakvih ljudi - neki od njih možda zaista mrze vjernike (ja nisam upoznao nijednog takvog ateistu u životu...), neki misle da je vjera bolest koju treba nasilnim metodama liječiti (takvih sam 2-3 sreo u životu), neki bi se svim nenasilnim metodama borili protiv religijskih institucija (takvih ima više - ali su i oni velika manjina)...

Prema tome - aleksandre - oladi - iskopaš sa vremena na vrijeme poneki post i onda iskorištavaš to u svom krstaškom ratu protiv ovog udruženja... Njohov forum i njihove grupe pratiš više od svih ateista na ovom forumu zajedno... - ili da iskoristimo termine nekih članova ovog foruma - pokazuješ da si zapravo antiateista -a ne teista i da priznaješ nepostojanje boga, ali se boriš protiv takvog stava ;)

P.S. Vidio sam da sam propustio jedan post - između 6. i 7.

Jelena Slović

www.youtube.com

A musical investigation into the nature of atoms and subatomic particles, the jiggly things that make up everything we see. Featuring Morgan Freeman, Frank C...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А јеси ли видео како је уважени председник Удружења, пре неки дан, честитао бајрам СВИМ муслиманским верницима? Вероватно ниси. Е па да ти кажем: закачио је сликицу и додао коментар/честитку где их је све оквалификовао као терористе.

Прегледај мало и сликице, па види како "не вређају" вернике...Они који висе на тој групи, наравно.

А, рецимо ово, "Атеисти Србије - ко смо ми?":

nandino_galijasevic.jpg

kristina_gavrilovic.jpg

 

А ово је већ увреда и за саму интелигенцију, просто да пукнеш од смеха (пажња, ТВ механичар даје философску изјаву!):

redzep_pehlic.jpg

klapklap klapklap klapklap

aleksandra_milosavljevic.jpg

zorica_golubovic.jpg

307806_156955247723915_100002283234284_313274_4321273_n.jpg

Предраг Стојадиновић:

Цитат
“Drugo, to što je TEBI ili VAMA nešto svetinja, to je vaša stvar i zadržite je za sebe. Za nas nije i nemam nameru te gluposti da poštujem jer ne zaslužuju poštovanje. Rastko je bezznačajna osoba iz istorije, nikakav prosvetitelj nije bio i apsolutno ništa za obrazovanje u ovoj zemlji nije uradio. Tako da ni na koji način za nas on nije važna osoba. A to kako je krvnički ubijao bogumile ga čini ubicom i kriminalcem. Mada, vi slavite i fašistu Velimirovića, što ne bi i Rastka…”

итд, итд, итд. Има тога колико хоћеш. Има и тема на форуму где смо расправљали да ли наведено Удружење прелази границе Закона Републике Србије, па потражи.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok - aleksandar - tamo je po nekoj mojoj procjeni barem 150 banera - a ti si izdvojio 6... Od toga su prva tri uvredljiva (dva od ta tri su ista - vjernovatno prepisana, ili su prijatelji, pa zajedno to poslali)... I ti ovo nazivaš velikom većinom?

4. baner -koji je problem sa TV mehaničarom? - on nije napisao ništa uvredljivo - možeš se slagati ili ne slagati sa njegovom izjavom, sa citatom (to važi za sve banere) - ali nema veze sa uvredljivošću - zapravo ti njega vređaš podcjenjivanjem njegovih eventalnih znanja ili inteligencije...

5. baner - jer uvreda ako ja mislim da ste vi samozavarani, zaluđeni, neargumentovano vjerujete u nešto što ne postoji? Mislim - dozvoljavam ti ja da vjeruješ u to koliko ti god hoćeš i živiš u zabludi... I ako je takav stav uvredljiv - onda vređam i samog sebe u prošlosti kada sam bio vjernik...

6. baner - mozak- razum (i nauka) su me preobratili u ateistu - šta je tu pogrešno i uvredljivo da neko to izjavi... Ok - možeš ti imati i suprotan stav - pročitao sam ovdje priče nekih koji su imali iskustvo suprotno mome (zvonko - ako se ne varam) - da su bili ateisti - pa su preispitivanjem došli do vjere... Ne vidim uvredljivost u bilo čemu... Plus - ovaj baner je vjerovatno kritika kreacionizma - pa nije usko ni vezan sa religijom...

Ovo sa majmunom je jedna od slika na grupi i može da se shvati kao uvreda - ali većina postovanih slika je totalno benigna (bar ove koje sam u prethodnih 10ak minuta pogledao)... Uostalom i ove koje donekle vređaju vjernike - to su interne šale na internoj grupi - nije kao da se oni zalažu da se taj poster postavi u škole... I ja mislim da je religija u mnogim pogledima unazadila društvo (srednji vijek npr) i tako razumijem poentu postera (mada ne vidim to kao opasnost za društvo jer smo sekularizacijom uspjeli malo da otmemo državu i društvo iz religioznih stega)... A sve i da jeste opasnost - nikada to ne bi moglo biti opravdanje za bilo kakvo nasilje prema vjernicima...

Osnovna je greška što vjernici često kao uvredu shvataju bilo kakvo poštovanje prema njihovim svetim stvarima koje nije na nivou njihovog poštovanja prema sopstvenim svetinjama... Jednom mi se desilo da sam se upoznavao sa jednim sveštenikom koji je bio vidno uvređen jer ga nisam htio poljubiti u ruku - već sam se rukovao i što mu se umjesto oče obraćam sa gospodine... Suniti se vrećaju kada nacrtaš Muhameda jer je to idopoklonstvo i prema njihovoj vjeri zabranjeno (šta mene briga šta tebi vjera zabranjuje - tvoja stvar, a ne moja)... Kad sam radio u školskim novinama rečeno mi je da ni slučajno ne oslovljavam crkvene zvaničnike bez onih zvaničnih titula "njegova svetost, njegovo preosveštenstvo jer bi to vjernike mnogo uvredilo)... Pretjerivanje je došlo dotle da se kao posebno velika uvreda smatra pisanje svetovnih imena crkvenih zvaničnika... Mislim - nije meni to toliki problem - i uglavnom i ispištujem vjernike za ove sitnice (osim za ono poljubac u ruku)... Ali to nije i ne može biti uvreda - ako pretendujemo da se dogovorimo da riječ uvreda ima zajedničko značenje za mene i tebe - a ne da svako svoj pojam posebno definiše...

I to tvoje pisanje o Svetom Savi je očigledan primjer... Nisam neki istoričar - pa se ne bi uputaštao u neke diskusije o njegovom životu - jer stvarno ne znam mnogo - ali i ovoliko koliko znam mi kaže da bi mnogo bolji školski praznici bili Dositej ili Vuk... Po čemu je Predragova kritika Svetog Save uvreda? On može biti manje ili više u pravu (ili potpuno griješiti), ali u svakom slučaju to je njegovo mišljenje o istorijskoj ličnosti... Ti se ne moraš slagati sa njim, možeš i reći da nema pojma, da je neznalica - ali ti ne dozvoljavam da svoje religijske norme nedodirljivosti svetaca namećeš nevjernicima i naše kršenje tih normi proglašavaš za uvredu tvojih religioznih osjećanja...

To bi bilo kao kada bi ja kritiku svakog naučnika kojeg cjenim smatrao za uvredu... Možeš i o Darvinu i o Ajštajnu i o Planku pričati šta hoćeš (

) i nećeš me uvrijediti - samo ćeš u mojim očima pokazati neznanje i nerazumjevanje i svaku tvoju kritiku ću vrlo lako odbaciti - osim onih opravdanih (npr. za Ajštajnovo nerazumjevanje kvantne mehanike) jer mi nemamo te nedodirljive...

Druga stvar su interne šale - npr. ovo... To mu dođe kao interna šala kreacionista kada nakalupe glavu Darvina na majmuna - neka ga crtaju do mile volje i kikoću se međusobno (mada je oni koriste prvenstveno eksterno misleći da nas to vrijeđa)...

Mislim da ako imaš čvrste stavove da te ovakve sitnice ne mogu uvrijediti... Čak šta više - nevezano za religiju - sa kolegama sa fakulteta često pričamo interne šale koje "vređaju" baš našu struku...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo koliko nas ateisti "vole"

Dalibor Stupavski 2 hours agoMessage #76

Quote from Conan Mi opasni!To je najveci problem vaseg udruzenja,vi ste si umislili da vam vernici namecu religiju,da su opasni po ljude,da koce napredak civilizacije.....

Znaš zašto ste opasni? Zato što ste kukavice, zato što ste neodgovorni, neodrasli i verujete u bajke, a želite da se bavite ozbiljnim stvarima! Samo uz boga ti imaš snage i

hrabrosti da se suprotstaviš životu, bez njega si ništa drugo već uplašeno razmaženo derište!!

Država je ozbiljna i odgovorna stvar, i vama tu nije mesto!

Toliko mi je odvratna religija i taj vaš kukavičluk spakovan u blaženu ikonu samoobožavanja - boga, da imam osećaj da ću ovog momenta povratiti!!! Gadiš mi se u svoj svojoj mirnoći i blaženosti iznoseći najneljudskije izjave.

http://forum.ateisti.com/forum/topic/383?page=4#post-13389

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok - sada ću uzeti poslednjih 20 postova na njihovoj FB grupi - za prvih 5 ću kopirati i sve komentare - neću više ni postova komentara jer će i ovako biti previše...

Sada postujem ovu svoju namjeru - pa ću otvoriti grupu u FB i u sledećem postu kopirati postove... Znam da nemate razloga da mi vjerujete da nisam čekao pogodan trenutak kada nema uvreda pa pozivam i vas ako hoćete da isto uradite - izaberete neki random trenutak i bez prethodnog praćenja grupe uradite postujete poslednjih 20 postova - da vidimo da li će se rezultati bitno razlikovati...

Evo koliko nas ateisti "vole"

Dalibor Stupavski 2 hours agoMessage #76

http://forum.ateisti.com/forum/topic/383?page=4#post-13389

Ajde sa Ignjate, budi fer kao sto spooky kaze pa pogledaj i okaci 20 postova. Opet si izvukao jedan post jednog ateiste i koristis kao argument za infantilnu generalizaciju "ateisti mrze vernike". Ako hoces da pobijes sta spooky kaze, budi fer i budi argumentovan.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde sa Ignjate, budi fer kao sto spooky kaze pa pogledaj i okaci 20 postova. Opet si izvukao jedan post jednog ateiste i koristis kao argument za infantilnu generalizaciju "ateisti mrze vernike". Ako hoces da pobijes sta spooky kaze, budi fer i budi argumentovan.

Dalibor Tupavski je jedan od "neunistivih" na foromu i jedan je od glavnih.Ajde ti meni kazi ko od njih ne mrzi vernike ? Ceo sajt sa svim bogohulnim slikama,postovima i video materijalima odise jednom netolerancijom a ponekad i otvorenom mrznjom.Naravno,oni to iskazuju na jedan skolovan, naucan i evolutivni nacin kao dr Mengele pre par decenija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dalibor Tupavski je jedan od "neunistivih" na foromu i jedan je od glavnih.Ajde ti meni kazi ko od njih ne mrzi vernike ? Ceo sajt sa svim bogohulnim slikama,postovima i video materijalima odise jednom netolerancijom a ponekad i otvorenom mrznjom.Naravno,oni to iskazuju na jedan skolovan, naucan i evolutivni nacin kao dr Mengele pre par decenija.

Covek se zove Stupavski - nemoj se spustati na nivo licnog vredjanja.

Ne poznajem vecinu foruma ali citam u poslednje vreme. Tacno je da ima izliva netolerancije - ali sve sto sam video (ukljucujuci i tvoj izbor posta) - je netolerancija na tvrdoglavost i izbegavanje odgovora, kao i na generalizacije i vredjanje. Procitaj celu raspravu od pocetka i videces koliko Conan izbegava odgovor na nekoliko pitanja i prebacuje teze - to nije kulturna i tolerantna rasprava.

Tvoje pitanje "Ajde ti meni kazi ko od njih ne mrzi vernike?" je uvredljivo, jel treba da objasnjavam zasto? Ajde ti meni dokazi da "ateisti mrze vernike" (recenica ima znacenje svi ateisti mrze sve vernike), ili kazi da to ne mislis pa da rasprava postane normalnija.

Isto vazi i za ovaj citat, spooky je lepo postavio raspravu sa svojom izjavom da je vecina izjava drustva Ateista Srbije tolerantna i kulturna. Nalazenje jedne (pa cak i nekoliko) izjava koje iskacu ne pobijaju njegovu tvrdnju.

(btw izabrani citat je govor mrznje i kao takav je za svaku osudu)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dalibor Tupavski je jedan od "neunistivih" na foromu i jedan je od glavnih.Ajde ti meni kazi ko od njih ne mrzi vernike ? Ceo sajt sa svim bogohulnim slikama,postovima i video materijalima odise jednom netolerancijom a ponekad i otvorenom mrznjom.Naravno,oni to iskazuju na jedan skolovan, naucan i evolutivni nacin kao dr Mengele pre par decenija.

Dalibor ne mrzi vernike.Vise puta je jasno rekao kako nema nameru da vredja i ponizava vernike.I to je bilo pre nekih mesec i po dana.Na kraju krajeva,dopisivao sam se na njim veoma cesto dok sam bio tamo,pa znam vrlo dobro sta misli.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo njihove tolerancije,banovali Conana i uz to ga dobro izvredjali. http://forum.ateisti.com/forum/topic/383?page=5#post-13411

Evo nesto samo za Stojadinovaca da se oraspolozi malo:

...

Jel da zakljucim da si odustao od argumentovanja i teme ovog posta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Спуки, по твојој логици, пошто моја мајка није твоја мајка и моја осећања према њој нису твоја осећања, даје ти за право да исмеваш и понижаваш личност и достојанство моје мајке. Ту своју софистерију причај на кафанским састанцима са атеистима. А ако ти је писае Стојадиновића о Светом Сави ноирмално и без иакквог проблема када су Срби у питању, онда са твојим нормативима нешто није у реду. Ја нисам рекао да су сви атеисти једнаки. Скренуо сам пажњу на понашање неких, нажалост водећих људи у том Удружењу. Такве бљувотине се заиста ретко срећу. Ти људи су истог менталног склопа као и оби из "образа", "наших" и сл. Но, о томе смо довољно рекли и не знам чему ова тема уопште. Да се нисте мало упрпали????

Гледајте и размишљајте:

2142_dacic03-fonet_kf.jpg?ver=1299520383

0205_whistling 0205_whistling 0205_whistling 0205_whistling 0205_whistling 0205_whistling 0205_whistling

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4. baner -koji je problem sa TV mehaničarom? - on nije napisao ništa uvredljivo - možeš se slagati ili ne slagati sa njegovom izjavom, sa citatom (to važi za sve banere) - ali nema veze sa uvredljivošću - zapravo ti njega vređaš podcjenjivanjem njegovih eventalnih znanja ili inteligencije...

Проблем је што је одвалио глупост миленијума. Он конкретно вређа разум, интелигенцију и позитивне тековине еволуције. 0212_rolleyes

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...