Jump to content

ГМО (спојене теме)


Препоручена порука

Bila je emisija ranije na RTS- u o tome gde su govorili strucnjaci.Nije bas bezopasno.Pokusacu da nadjem i da postavim.

Enormna zarada i monopol nad onim sto predstavlja osnovu za opstanak ljudi dace potpunu kontrolu onome ko kontrolise hranu.

Ti strucnjaci o kojima ti pricas su strucnjaci za temu isto koliko i miroljub za geologiju ili teologiju. Pa ti veruj kol'ko oces.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Pa i nisi rekao istinu. Rekao si da je zabranjeno ustavom. Ne znam sta se sad kitis, kad si lupio glupost.

Dakle ja koji sam za to da se slobodno uvozi, pa da mi posle biramo hocemo li da kupimo ili ne sam komunisticki komesar, gde su zadovoljeni i oni koji nece gmo, ne moraju da je kupe i mi koji hocemo imamo pravo da je kupimo.To nije demokratski.

A ovi koji bi da zabrane uvoz i proizvodnju gde nama koji bi kupovali gmo zabranjuju da kupujemo gmo moramo da im dozvolimo da se bore za to jer je to njihovo pravo i to nije komunizam i to je demokratski?

Zeljko. Jes ti svestan sta pricas? Ja znam da me ne volis ali ono daj razmisli. :D

Ниси ти ништа схватио , а лепо сам ти реко, и што би те ја воло/мрзио ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниси ти ништа схватио , а лепо сам ти реко, и што би те ја воло/мрзио ?

Shvatio sam ja sve odlichno.

Ja koji imam stav: Ko hoce da kupuje genetski modifikovanu hranu neka kupuje ko nece ne mora, treba da se ima sloboda izbora. Po tebi sam ja Komunisticki komsar.

Oni koji imaju stav: Zabraniti genetski modifikovanu hranu. Time da niko ne moze da je kupuje oni hoce demokratski dijalog.

Tvoje odusustvo logike da razlikujes ko je tu za slobodu a ko je za zabranjivanje olicje je tvog emocionalnog stava prema meni jer razmisljanja nije. Eto sa zvonkom sam imao mnoge prepirke ali njemu je moj stav jasan kao dan.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odgledah ceo klip.

Nista specijalno nisu rekli. Poljoprivredni sturcnjaci su pricali da je ok ali eto ima neke lose efekte po zemljist pa treba vremena da se zemljiste ovnovi posle toga.

Ovaj ekonomista agronomije on je bio najglasniji on je pricao sve i svasta na granici sa teorijama zavere multinacionalnih kompanija.

Doktorka je (makrobioticarka haha) rekla jednu neistinu a to je da nema istraazivanja ima ih na kile.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ОК, нисам знао да то не учите...

Ради се о трик питању. Одговор је да Bill of Rights не "даје" грађанима никаква права, већ само констатује очигледну чињеницу да људи имају урођена и неотуђива права и онда листа ствари које држава не сме да уради да не би прекршила та права.

Мени та прича о природним правима баш и не пије воду из много разлога. Пре бих рекао да је либерализам цивилизацијско достигнуће, а не нешто што је усађено у човекову природу. Једно је питање да ли држава даје права или их само штити (ту се слажем с тобом), а сасвим друго извор самих тих права. Елем, природан и урођен (и појединцима и људској врсти у целини) нам је колективизам сваке врсте, а за индивидуализам се треба изборити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

природан и урођен (и појединцима и људској врсти у целини) нам је колективизам сваке врсте, а за индивидуализам се треба изборити.

Убоо си га!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени та прича о природним правима баш и не пије воду из много разлога. Пре бих рекао да је либерализам цивилизацијско достигнуће, а не нешто што је усађено у човекову природу. Једно је питање да ли држава даје права или их само штити (ту се слажем с тобом), а сасвим друго извор самих тих права.

Medju pojedinim tumacima prirodnih prava prirodna prava su stvorena covekovim razumom. Tako da i to sto pricas je jedno od vidova skole prirodnog prava.

Poenta kod prirodnih prava jete da ona postoje nepromenljiva i vecito vredna u coveku(naprimer osecaj prava na zivot) a izvor istih je ili razum ili bozanska volja ili nesto trece(razni teoretichari se pozivaju na razlicite stari)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Shvatio sam ja sve odlichno.

Ja koji imam stav: Ko hoce da kupuje genetski modifikovanu hranu neka kupuje ko nece ne mora, treba da se ima sloboda izbora. Po tebi sam ja Komunisticki komsar.

Oni koji imaju stav: Zabraniti genetski modifikovanu hranu. Time da niko ne moze da je kupuje oni hoce demokratski dijalog.

Tvoje odusustvo logike da razlikujes ko je tu za slobodu a ko je za zabranjivanje olicje je tvog emocionalnog stava prema meni jer razmisljanja nije. Eto sa zvonkom sam imao mnoge prepirke ali njemu je moj stav jasan kao dan.

Ništa ti nisi shvatio !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Fora je sto u srbiji imas jak odred ovih anti/gmo koji bi da zabrane prodaju GMO na nasem trzistu medju kojima su vecina uglavnom dverasi, radikali i slichni :D

Sve to pod pretnjom da ce GMO da upropasti Srpsku poljoprivredu i potruje Srpski narod.

Ukratko. :)

Е кад га партија упрости , онда је објашњено.

Види синак партијашки, ја немам ништа против ГМО, не видим уопште како би то могло да некоме шкоди, све биљке и животиње редовно имају генетску модификацију већином природним путем, а само неке и генетским инжињерингом.

Али ово што ти причаш просто одише духом вашег демонократског духа.

О ГМО у Србији постоје различита мишљења , али је право свакога да изабере да ли хоће или неће ГМо, друго на медијима се о ГМО ништа не дивани паметно нити уопште дивани па је онда сасвим логично да имаш разне спекулације о ГМО.

Даље није истина да су само Дверјани и радикалци против ГМО туј су и Напредњаци и неки други мањи локалци, али ту су и еколошки покрети и зелени Србије, који су такође против ГМО, затим ту су неки медецинари који су против ГМО, затим неки учењаци и просветари .

Дакле престани бити безобразан и понашати се као комунистичи комесар '46 .

Да не ширим причу о оним компанијама којима је у интересу измена закона код нас и другде у свету зарад лакшег пласирања својих ГМО производа.

Ја као што рекох не верујем у неку штетност ГМО-а , али нисам нешто ни наишао на много информација у Србији које би то подробније објасниле, осим ваше пропаганде ЗА и оних других ПРОТИВ.

Shvatio sam ja sve odlichno.

Ja koji imam stav: Ko hoce da kupuje genetski modifikovanu hranu neka kupuje ko nece ne mora, treba da se ima sloboda izbora. Po tebi sam ja Komunisticki komsar.

Oni koji imaju stav: Zabraniti genetski modifikovanu hranu. Time da niko ne moze da je kupuje oni hoce demokratski dijalog.

Tvoje odusustvo logike da razlikujes ko je tu za slobodu a ko je za zabranjivanje olicje je tvog emocionalnog stava prema meni jer razmisljanja nije. Eto sa zvonkom sam imao mnoge prepirke ali njemu je moj stav jasan kao dan.

Види , ја уопште не бих овде ни учествовао да ти ниси спиновао против опозиције, а ја као вечити опозиционар морао сам да одреагујем.

Лепо сам ти рекао да нису само Двераши , Радикали и слични, навео сам и друге који су против ГМО.

На крају ја рекох моје је мишљење да генетски модификована храна нешкоди здрављу , али то не значи да сам ја у праву.

Ја немам деце па ме брига шта једем, међутим тешко ћеш некоме ко има децу објаснити да ГМО неможе да им нашкоди, и то нема везе са интелигенцијом , већ са страховима, и паметни људи чине смешне ствари из страха.

Друго Монсанто компанија није искључиво произвођач ГМО, него и разних отрова .

Треће што рече председнички кандидат Томислав Николић што би ми затирали нашу природну соју када смо познати по њој , јербо сви они поплашени у свету од ГМО баш од нас купују ту природну не модификовану соју .Значи имамо тржиште за њу, ал не саће нама Тадија да донесе ГМО соју и онда ћемо је моћи продати само нашим домаћим овцама, свињама и кравама , јер тога у свијет има колко оћеш.

И као што рекох на почетку изазво си ме твојом хајком на опозицију, да си наступио аргументовано ( а ти то не умеш ) ја се не бих ни мешао, а овако ти долазиш као неки комесар са пописанима за одстрел неподобнима за партију и вечитог друга БоТу .

Значи нису само Двери, нису само Радикали, има мноштво организација и покрета и код нас и у свету који су против ГМО.

То што теби сметају Двери или нека друга опозициона партија то је твој проблем, То што је БоТа дебил , и то је твој проблем. То што се људи плаше ГМО што би ти то био проблем ?

Мислиш да ће храна појефтинити у Србији ако дозволе увоз ГМО ?

Па ионако пола хране која се продаје у Србији је ГМО, јер стиже из увоза.

Али неће бити јефтинија, као што се ни курс Евра неће вратити на 98,7 .

А то да захвалиш БоТи , друже комесару !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види , ја уопште не бих овде ни учествовао да ти ниси спиновао против опозиције, а ја као вечити опозиционар морао сам да одреагујем.

To su nacionalisti u borbi protiv mansonsko iluminatskog americkog imperijalizma.

Normalne zemlje imaju i normalnu opoziciju. Mi nazalost nemamo pa eto ispada da bijem po "opoziciji" samo bijem po paranoichnim pricama iz devedesetih.

Лепо сам ти рекао да нису само Двераши , Радикали и слични, навео сам и друге који су против ГМО.

Ima raznoraznih protiv gmo, ali je profil generalno isti dakle postoje neke multinacionalne kompanije koje oce da nam toboze mnogo naskode ili pak su to masoni i iluminati u sprovodjejnu svog plana.

На крају ја рекох моје је мишљење да генетски модификована храна нешкоди здрављу , али то не значи да сам ја у праву.

I misljenje vecine sveta. I ne samo misljenje vec ima 20 godina istrazivanja i konuzimiranja i nemamo za sada nikakav dokaz da skodi zdravlju ista vise od masnoga praseta. :D

Ја немам деце па ме брига шта једем, међутим тешко ћеш некоме ко има децу објаснити да ГМО неможе да им нашкоди, и то нема везе са интелигенцијом , већ са страховима, и паметни људи чине смешне ствари из страха.

Kada se pametnim ljudima stavi pred oci cinjenica da od devedeset i neke amerikanci jedu gmo a sad je proslo 20 godina od tad i nisu masovno pocrkali, pametnom dosta.

Треће што рече председнички кандидат Томислав Николић што би ми затирали нашу природну соју када смо познати по њој , јербо сви они поплашени у свету од ГМО баш од нас купују ту природну не модификовану соју .Значи имамо тржиште за њу, ал не саће нама Тадија да донесе ГМО соју и онда ћемо је моћи продати само нашим домаћим овцама, свињама и кравама , јер тога у свијет има колко оћеш.

Biznismeni se okrecu tamo gde im je trziste i gde im je zarada. Ako je zarada u organskoj uzgajace organsku ako je u GMO uzgajace gmo ne vidim zasto bi iko zabranjivao GMO zobg toga.

И као што рекох на почетку изазво си ме твојом хајком на опозицију, да си наступио аргументовано ( а ти то не умеш ) ја се не бих ни мешао, а овако ти долазиш као неки комесар са пописанима за одстрел неподобнима за партију и вечитог друга БоТу .

Значи нису само Двери, нису само Радикали, има мноштво организација и покрета и код нас и у свету који су против ГМО.

On i comrad Putin sigurno ima dosta toga da popricaju o pionirizmu, drugovanju, komesaranju i slichnim stvarima.

То што теби сметају Двери или нека друга опозициона партија то је твој проблем,

Meni ne smetaju dveri, meni smeta ocigledna i providna proapganda dveri i ostalih opozicionara(medju kojima su dveri najglasnije).

То што се људи плаше ГМО што би ти то био проблем ?

Ja nemam problem ni da se neko plasi mraka, ali nemoj da trazi da se zabrani izlazak posle 8 uvece zbog toga.

Мислиш да ће храна појефтинити у Србији ако дозволе увоз ГМО ?

Ne. Nigde to nisam rekao. Ali mislim da seljaci kao i potrosaci treba da dobiju izbor za jeftiniju hranu. Ja bih moje svinje naprimer rado hranio modifikovanom hranom. Ne da bi mi olaksalo budzet nego sve u 16! Kad prasac svari hranu, to se sve pretovri u proteine, masti i ostale hranjive supstance moze da bude gen odakle oces! Razgradi ga stomacna kiselina samo tako.

Па ионако пола хране која се продаје у Србији је ГМО, јер стиже из увоза.

I onda sam ja komesar, ti bi da diktiramo ekonomiju a ja sam drug komesar. Pa nisam ja za centralno planski sistem ovde nego si ti. Ja sam za libelarno trziste.

Али неће бити јефтинија, као што се ни курс Евра неће вратити на 98,7 .

А то да захвалиш БоТи , друже комесару !

Ima tu mnogo odgovornijih od Bote. I drugova a i gospode.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti strucnjaci o kojima ti pricas su strucnjaci za temu isto koliko i miroljub za geologiju ili teologiju. Pa ti veruj kol'ko oces.

A ti si eminentan da procenis ko sto daltonista razlikuje boje.Zivis na zemlji,trebas malo da se spustis na nju!

PS:Knowing the path and walking the path is't the same !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ti si eminentan da procenis ko sto daltonista razlikuje boje.Zivis na zemlji,trebas malo da se spustis na nju!

Pogledao sam ceo klip. Novinarka i Agroekonom pricaju price teorija zavere (alex jhones fazon) gde toboze imaju ceo krug kontrole i monopola te kompanije.

Ovi ostali ne pricaju nista negativno sem da u sustini ako hoce da se prebaci sa GMO na prirodno treba malo vremena da se zemlja oporavi i da neke kompanije osiguravaju svoj proizvod tako sto stave da ta biljka ne moze da se reprodukuje nego moras opet da kupis njihovo seme.

A doktorka, pa laze... citao sam gomilu istrazivanja raznoraznih naucnih institucija na skodljivost gmo hrane. Ne postoji nijedan indikator da je ista opasnija od obicne. Vec 20 godina ne postoji ni trunka indikatora.

A cim vidim prirodna medicina odma znam koliko ima sati. Homeopatije i slichne prevarae.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...