Jump to content

Косово и Метохија данас

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 530
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 4 часа, sampaganini92 рече

A najveci deo patriotski orijentisanih Srba koji ne glasaju ni za vucica ni za eu opoziciju ostaje bez svojih predstavnika i ne moze da kanalise sviju energiju. Jer su gadljivi gordeljivci pa nece na ulicu ako tu kojim slucajem ima neko ko se u apsolutni bilo cemu stavom razlikuje od njihove visosti. To je to seme razdora i nesloge koje cuci u srbima. I nije to nesloga izmedju srba i drugosrbijanaca, nego izmedju srba patriota i drugih srba patriota. 

Заједница различитих политика већ је сабрана у СНС-у, а ти би да разбијеш Режим да би још мања група таквих истих преузела власт. Иста таква прича је са разбијањем Југославије да би настала иста таква заједница звана БиХ, мања и мизерна, са стотинама хиљада мртвих и унесрећених. То ти је последица размишљања незрелог и неискусног човека, који мисли да ће пасти са неба свака срећа, добра женска, брдо пара, све екстра, само да скинемо некога са власти. А заповест Божија је да поштујемо оне који су на власти, да служимо верно и дисциплиновано. Ако си паметан да можеш допринети бољитку земље, труди се да се школујеш, да будеш разборит, да имаш вештине још више и боље да онда понудиш нешто боље. А овако је све само спрдачина од које има само глава да те боли, само ће време проћи у бунцању и очекивању немогућега. 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

RTS.RS

Председник Србије Александар Вучић рекао је да нам следи најтежа ситуација на КиМ, нешто што нисмо сањали да ће се десити, све због неодговорне политике Аљбина...

"Најтежа ситуација на Косову и Метохији следи. Нешто што до сада нисмо видели..." :scratch_head::loading:

"Загреб, део политичког Сарајева, део политичке Подгорице и Приштина желе по сваку цену да дође до промене режима у Србији" :buba:

"Нећу потписати прелазну владу док сам жив, једино решење је да ме убију.." :sossos: 7896634

"..нисам се уплашио ни када су опколили Председништво и када су упадали са тестерама у РТС, и када су долазили њих петорица да ме туку, ја сам сам изашао пред њих петорицу и нису ме тукли" sFun_bat :kriminalac:

"Када сте спремни да дате свој живот за отаџбину у сваком тренутку и да размишљате само о томе шта ће писати сутра, онда немате никакав проблем, ја немам баш никакав проблем." confused1

"у земљи шта имам сви знају, а ускоро ћу да купим плац на истоку Србије, са погледом на Дунав" :pecanje::ok:

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Aleksandar Stojkovic рече

Твој господар убија душу овом народу и хоће да га уобличи према своме патетично кукавичком лику. Свети владика је о њему рекао: ,,Баш кукавица - знам га, видео сам га, разговарао сам са њим. То је гола кукавица.''

Треба анализирати ове две и по реченице.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вучевић:
- Зашто је подигнута борбена готовост? Па да не би на Јарињу и Брњаку или Мердарима чекали Србе са ћебадима и водом и сендвичима, и викали да то није лепо што нам се дешава, него да они који треба да знају, да знају да постоје црвене линије и да не може да се понови 5. август 1995. или 17. март 2004., а ми да се купамо дотле или да идемо на роштиљање или не знам шта да радимо. То није више та Србија која се тог августа '95. ваљда стидела својих сународника или 1. маја '95. када је био Бљесак, онда смо сви ишли да правимо првомајски уранак, а о 17. марту 2004. и тада државном руководству боље да не причам.

https://www.youtube.com/live/1hgTP83yR2s?feature=share&t=1424

 

  • Свиђа ми се 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Вилер Текс рече

Људи попут мене немају никакав политички утицај. Ја могу само да мислим својом главом и доносим закључке на основу доживљеног и прочитаног. Препорука за тебе Марко С Марковић: Истина о француској револуцији. 

Мој главни оријентир је Црква. Више вреди једна молитва за јединство Цркве и народа него сви протести и револуције.

Нисам члан никакве политичке странке, тако да се обрати наведенима, које си сам навео.

Само да знаш, нема потребе да причаш тако са мном и да ме вређаш. Браћа смо.

Ја чекам Месију, Господа Исуса Христа а не боље време. 

Апслоутно си у праву да смо браћа и извињавам се на оштријим речима.

Наравно да је Црква главни оријентир, и она нас упућује на заштиту Космета у саставу Србије. Ту нема грешке никакве, превасходно мењајући себе како скоро рече патријарх. И ту нема грешке никакве. Али то превасходно је кључна реч, јер није једино то оно што је потребно. Исто као што су молитва за очување КиМ и јединство народа насушна и примарна потреба али не исцрпљују људску делатност на очувању КиМ у саставу Србије. Понајвише не онда када се на делу спороводи последњи чин вишедеценијске издаје у којој је актуелна власт само последња у низу.

Нисмо ми монаси па да нам молитва буде једина делатност. Ко је у свету, у њему мора и да дела. Молитва је основа и даје снагу за остало деловање којег мора бити иначе је јалова.

Што се политике тиче, нисам је у негативном контексту поменуо. Немам ништа против да неко буде члан ове или оне партије, штавише без политичке активност нема будућности овом народу. А тим смо путем кренули, препуштања стихији, повлачењем у псеудоисихазме и чекањем да нам молитве уроде плодом. Ал тешко да бива.

Месија је већ дошао и јасно нам оставио путоказе, а наше је да ли ћемо да их пратимо. Време ће заиста бити боље ако ми будемо бољи, а бити бољи значи не ћутати на зло. Ћутати на зло није одсуство зла него саучесништво у истом. Народ на КиМ је препознао да је издан, понизио оне квазиљуде (врло буквално, јер то нису личности) из српске листе које је Вучић послао да их пацификује и узео ствар у своје руке да преговара са Кфором. Србија је искључена јер је издала свој народ. То је туга, што они сем себе самих немају више никога. То је зло на које многи ћуте плашећи људе неким фиктивним револуцијама и пређашњим истрошеним властима.

То је Косово и Метохија баш данас. И то је Србија баш данас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Вилер Текс рече

Надам се. 

Али, 1999 године је било бомбардовање а 2000. године је западна агентура дошла на власт, на крилима навијача и српских родољуба. 

Зато је опрез прекопотребан. 

Па тад смо били војно сломљени и мање више један од првих полигона за обојене револуције америчких агентура на свету, искуслили смо до тад нешто невиђено.

Од тад их је било заиста много, а ми смо видели и искусили шта бива после. Опреза има више него довољно, нико неће изманипулисати народ. А многи ће пробати.. и да га пацификују и да га плаше револуцијама и да га усмере ка неком свом леволибералном курсу. Али ће и једни и други и трећи грдно да се преваре. А протести ће да расту и расту, ако изостане неко ваљан да стане иза нароних протеста, неће нам америчка амбасада томе бити крива.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Један Србин је добио прострелну рану из "калашњикова", а међу повређенима је и извештач Танјуга којем је шок бомба пала под ноге.

КФОР демонстрирао силу над недужним народом

WWW.NOVOSTI.RS

У ДАНАШЊИМ сукобима у Звечану између припадника Кфора и српског народа има много повређених.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Milan Nikolic рече

- Један Србин је добио прострелну рану из "калашњикова", а међу повређенима је и извештач Танјуга којем је шок бомба пала под ноге.

 

То је последица политике СНСа. Укидања ТО и разоружавања Срба на северу. Док СНС ниј еповео са 5:0 росу ниј есмео да крочи на север.

То је лудило у шта ми верујемо, пинк фантазијама. Просто је невероватно како се мењају тезе. Уведена је граница, разоружан сопствени народ и укинуте сопствене инстируције  и сад се као чудимо откуд росу тамо и откуд њихове војне базе таме.

Колико је сад? 8:0?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Председник Србије Александар Вучић обратиће се јавности у 20 сати поводом данашње ескалације кризе на северу Косова и Метохије.
Вучић ће се обратити из зграде Председништва Србије.
Одмах након обраћања, председник Србије запутиће се на административну линију.
Он ће провести ноћ са војском, и одатле ће пратити ситуацију.
https://sputnikportal.rs/20230529/vucic-se-obraca-veceras-u-20-sati-1156403032.html

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"41 KFOR contingent injured in clashes in Kosovo, including 11 Italians, three in serious condition - media reports and foreign ministers."

...

https://t.me/intelslava/48187

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

T.ME

🇷🇸🇽🇰Footage of clashes in northern Kosovo between Serbs and NATO occupiers.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Владика Теодосије са народом у Звечану у овим тешким тренуцима служи молебан за мир."

...

WWW.FACEBOOK.COM

...

347567390_187381294266976_2901950457218860046_n.jpg.c82fc0fd725441767af5ae2d80d8faf5.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Erdogan pobedio, a Rusi lome front u Ukrajini, dakle zapad gubi strateske tacke - istog trena otvara se KiM. Pametnom dosta...

(3 KFORovca teze povredjeni)

U BG mitinzi i kontramitinzi...samo budala moze misliti da je to sve slucajno.

U BiH vezba NATO, sutra lete bombarderi...da se malo pokaze sila.

Koje "slucajnosti".

 

Ховенијер, Абот и Суњог осуђују „насилне акције демонстраната” и „напад на Кфор”

WWW.POLITIKA.RS

Амбасадори Европске уније, Сједињених Држава и Велике Британије у Приштини, Томаш Суњог, Џефри Ховенијер и Николас Абот, осудили су вечерас, како су навели...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Министар иностраних послова Сергеј Лавров о терору НАТО окупатора на Космету:
"Велика „експлозија“ спрема се у центру Европе, управо на месту где је 1999. године НАТО извршио агресију на Југославију кршећи сваки замисливи принцип хелсиншког завршног акта и других докумената ОЕБС-а"."

...

T.ME

🇷🇺🇷🇸‼️ Министар иностраних послова Сергеј Лавров о терору НАТО окупатора на Космету: "Велика „експлозија“ спрема се у центру Европе, управо на месту где је 1999...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...