Jump to content

Ukinuti Godine uzleta

Оцени ову тему

Sun14861

Препоручена порука

• 2 weeks later...
On 15. 11. 2023. at 8:27, Sun14861 рече

Na poklon deci koja kreću u prvi razred 

IMG_20231115_082519.jpg

IMG_20231115_082600.jpg

Хоће ли неко стати на пут секташком менталитету у овом нашем тамном вилајету?

Ем се не поштује правопис, ем сва православна деца нису срБска, ем све то раде људи неутврђеног психичког здравља .

Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Дејан рече

Хоће ли неко стати на пут секташком менталитету у овом нашем тамном вилајету?

Ем се не поштује правопис, ем сва православна деца нису срБска, ем све то раде људи неутврђеног психичког здравља .

Em ti nisi pravoslavni Srbin...

Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Sun14861 рече

Ako sam to kupila u jednoj pravoslavnoj crkvi u Bg sigurno je prošlo neku proveru, bar veću nego u ministarstvu prosvete, a onda sam i lično proverila sadržaj i poklonila jednom budućem prvaku...

Prošlo , kako da ne.

Подели на овим сајтовима

@Sun14861 Однос ман. Рукумије и Епархије браничевске је у најмању руку дискутабилан. Епископ је 'ултралибералан', а игуан је 'ултразилот' (усовно речено) обоје.

Дакле поделе су свуда, и сад не знам колико је добро да манастир издаје неке своје букваре без благослова епископа. Посебно ако се узме да деца, колико знам, користе књижице владике Игнатија у веронауци. Или можда само вероучитељи. Како год, није добро стварати деци никаву конфузију, ионако су бомбардована свим и свачим.

Ја не знам како функциониште то са уџбеницима, али очито не функционише добро. Конкретно на ПБФ-у сваки профа може да уврсти шта му се ћефне у свој предмет за литературу. Што се тиче првачића и основаца - којешта се појаљује у медијима, од ЛГБТКју будалаштина, до да приватници штампају кљиге и сл.

@Дејан Не верујем да је рукумијски 'рукопис' прошао неку јаку проверу, али посебно не верујем да су уџбеници прошли неку јаку државно-институционалну проверу. СНС је 10 година на власти, нису могли да среде ни то, што и није баш тешко. Да имаш неки завод за уџбеника и то је то. Али 'тамни вилајет' није би по сивео, камоли посветлео...изгледа.

Али тако је свуда...рецимо историја на филоЗофском....Ковића оће да избаце а онај либераш предаје српским студентима накарадну историју и још је аутошовиниста. Оно што ми није јасно је - зар СНСа то све не интересује, или су толики вазали да не смеју да 'почисте' ни образовни кадар који трује друштво.

И онда се то пренесе и на Цркву па имамо разноразне 'тамновилајеташе' са својим трибинама по филоЗофском о слободи, цензури у Цркви и сл. (Миличевич, Кубат и друптво).

Све у свему - јад и беда и велика жалост и на црквеном и државном плану.

Подели на овим сајтовима

On 3. 12. 2023. at 2:33, Sun14861 рече

Matematika 4. razred. Zbog ovog maltretiranja dece treba preći na kućno školovanje. Ko je kupio ove udžbenike i odakle oni stižu?

Држава треба да има ТОТАЛНИ монопол на уџбенике: приређивање, штампање - да и штампање како би се спречила корупција, да приватници наплаћују милионе а власт узума рекет - дистрибуцију. Разреди у школи треба д аимају уџбенике као ИНВЕНТАР. Дете када крене у школу задужу књиге. Вежбанке се не враћају, али књиге се враћају, и деца се уче ОДГОВОРНОСТИ да чувају књиге.

НЕ треба прећи на кућно школовање, јер то то је више подела, и више разарања друштва и више застрањивања. Осим тога немогуће је у глобалном свету да будући студент - а знање му је извор средстава за живот, макар то - буде неки индивидуалац.

Треба ДРЖАВА да преузме комлетну, строгу контролу над свим наставним програмима и уџбеницима. За то треба имати ДРЖАВУ а не јато партијаша.

Што се тиче Цркве, Синод би требао да има посебно тело за образовање које би одобравало научно-наставни плану, укључујући литературу од А до Ж, од тачке до зереза. И то од богословија све до докторких студија. Дакле укључујучи основне и мастер студије (магистарске). То болоњско "мастерање" треба укинути.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Креирај ново...