Jump to content

Пси лају, а каравани пролазе - администратори закључавају теме, а усташфили се исмејавају


Ćiriličar

Препоручена порука

пре 52 минута, Ćiriličar рече

Нисам те пратио, понеку поруку, али имам утисак да си ОК чова и добронамеран...а сад, то што ниси упознао православље и волиш католичанство, то је сасвим нормално...

Рођо ко Рођо...знаш како, човек је елита, адвокат, тресе паре, високо друштво, добар статус...треба да ти је част кад те он критикује и "рецензира" - тада си у рангу српског патријарха...јер и њему то ради :))

 

Ne, ne, ne, ništa od toga što si naveo ja neznam. Za mene njegov jedini problem je to  da se on (Rodoljub) stalno oseća ugroženim. Nikad nisam dobio osećaj da njega pravoslavlje ispunjava nekom unutrašnjom radošću i lepotom.

Pravoslavlje poznajem odlično, a rimokatolik sam od prvog dana života, kršten u crkvi šest sati posle rođenja.

                                              The Orthodox Church by Kallistos Ware

  • Свиђа ми се 1

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bernard рече

Nikad nisam dobio osećaj da njega pravoslavlje ispunjava nekom unutrašnjom radošću i lepotom.

Па шта мислиш до кога је - до Рође или до православља?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ćiriličar рече

Па шта мислиш до кога је - до Рође или до православља?

Ne znam, neke stvari zna samo Otac Nebeski!

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Bernard рече

Za mene njegov jedini problem je to  da se on (Rodoljub) stalno oseća ugroženim. Nikad nisam dobio osećaj da njega pravoslavlje ispunjava nekom unutrašnjom radošću i lepotom.

То је твој субјективни осећај. Радост и лепота је оно што изражавам на неким темама,  као на пример на темама где се говори о уметности или где се постављају мисли светих отаца, или на родољубивим темама. 

С друге стране, ја сам традиционалиста на овом, претежно модернистичком, илити екуменистичком, сајту. Сасвим је логично да осећам да ме многе ствари ту угрожавају. Имам могућност да одем, а имам и могућност да износим свој став о стварима са којима се не слажем. Изабрао сам ово друго, и отуда можда долази такав твој осећај.  А свакако се осећам незадовољним када видим да ти вршиш мисионарење овде за рачун Римокатоличке цркве. 

Да сам у твојој позицији - да на римокатоличком сајту мисионарим Православље, и да ме притом нико не омета - и ја бих зрачио задовољство и радост.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Ćiriličar рече

Па шта мислиш до кога је - до Рође или до православља?

До погрешне перцепције.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...