Jump to content

Da protestant postane pravoslavac - zašto?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Зато што Библија није "Сам свој мајстор" за хришћане него литургијска књига.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато што Библија није "Сам свој мајстор" за хришћане него литургијска књига.

0442_feel

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato što je jeres pokušavati ograničiti Boga Jedinoga.

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zato sto se bavi protestvovanjem, ko i ateisti samo na drugaciji nacin

  • Свиђа ми се 1

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako bi vi to objasnili jednom protestantu?

  Ја му ништа не бих  објашњавала ал би за домаћи добио, да прочита, "Плесати сам"  0311_womens

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zato sto se bavi protestvovanjem, ko i ateisti samo na drugaciji nacin

0311_womens stadaradim prstgore, bas vala, samo se nesto i jedni i drugi pro... protest protest protest... womens bangin 0102_laugh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izgleda da niste raspoloženi za ozbiljno razmišljanje o ovoj temi...

Zar ne biste željeli da neki vaši kolege (kolegice) ili prijatelji (prijateljice) koji su protestanti postanu pravoslavni?

Svejedno vam je?

Što bi oni dobili prelaskom na pravoslavlje? Ili mislite da ne bi ništa dobili?

Ili da okrenemo ploču: da vas protestant upita zašto ste vi baš pravoslavni a ne protestanti, što biste mu na to odgovorili?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ево ја сам био протестант, али то је дуга прича брате Иване. Протестант би прво требало да разуме да су "доктрине" само празна љуштура, да вера није "шта мислим о томе", да Господ неће да нас пита "шта ти Звонко мислиш о чистилишту и крштењу деце", него нека мало другачија питања. Они имају сасвим другачије виђење вере од нас, да се неко од њих не увреди али из искуства кажем да се читав живот баве решавањем ребуса и укрштених речи. То зовем "окови разума", јер се они све време заокупљају "проучавањем" и "размишљањем". Неки никада не увиде колико је то празно. Хвала Богу, неки примете па крену да траже боље. Е ту је сада проблем што већина опет тражи "исправну доктрину" па лутају од једног до другог шупљег стабла. Коначно, ако схвати да не треба да тражи "исправну доктрину" него Цркву молитве и богослужења пронађе Православље...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo konačno jedan konstruktivan odgovor.  0110_hahaha

Da, i ja mislim da je bitna razlika u Crkvi i bogoslužju (svetoj liturgiji i svetim tajnama).

Е па кад ти се свиђа, онда брате пређи и ти у Православље.  0110_hahaha

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo konačno jedan konstruktivan odgovor.  prstgore

Da, i ja mislim da je bitna razlika u Crkvi i bogoslužju (svetoj liturgiji i svetim tajnama).

Е па кад ти се свиђа, онда брате пређи и ти у Православље.  stadaradim

eto opeta to mora da nest lezi odavno u svima ne u ovom vijeku  da uzme moju vjeru jel je najbolja i tako dalje 1000000001010 t1007 dada crvenilo 4chsmu1 0110_hahaha
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo konačno jedan konstruktivan odgovor.  :)

Da, i ja mislim da je bitna razlika u Crkvi i bogoslužju (svetoj liturgiji i svetim tajnama).

Е па кад ти се свиђа, онда брате пређи и ти у Православље.  :cheesy:

Pitanje na ovoj temi se tiče protestanata, a ja nisam protestant.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...