Jump to content

Da protestant postane pravoslavac - zašto?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Можда може да допринесе мало овој теми:

 

http://www.youtube.com/watch?v=mlHkf4YbZEA

 

Отац Серафим лепо и искрено говори и објашњава доста убедљиво кроз своје сопствено искуство.

"Драги мој господине, није битно да ли Бог постоји или не, већ да ли бисте Ви своје понашање променили ако бисте открили да Он постоји? Ако је одговор: да, онда значи да је Вама Бог потребан."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sigurno najpoznatiji preobracenik iz protestantizma u pravoslavlje: Sv.Serafim Rouz.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 years later...

Problem je sto ovde niko nije u stanju da parira protestantima i dogmatski razbije njihovu nauku Svetim pismom (jer ga pravoslavni ni ni poznaju - sto je krajnje porazavajuce, jer Hristos je uvek govorio - "Pisano je"! )

A sta mi radimo? Nudimo liturgiju?

Nesto na sta ce se svaki protestant sablazniti, jer oni nasu liturgiju smatraju Hristijanizovanim oblikom (paganstva) bogosluzenja , njima su slike - idoli a transupstancijacija im je magija... Zato jer su tako nauceni, a niko od vas nema odgovor ta na njihova pitanja!

Sramota je da se nazivamo Hriscanima, a da ne poznajemo "ucenja nasih prvih crkvenih otaca" , ovde mislim na bibliju jer "Apostoli su nasi prvi crkveni oci", a mi ne znamo njihove reci, cak ih i ignorisemo!

Biblija je temelj nase pravoslavne vere a mi je ne znamo! (naravno odgovornost za to lezi na svestenstvu koje ne poucava narod Bibliji! Ni sami je ne znaju, pa kako ce uciti druge?)

I zato je porazavajuce uopste citati ove vase komentare i diskutovati na tu temu sa vama. Jer niste upoznati sa nacinom delovanja i ucenjem protestanata.

Sve napisano gore deluje smesno za njih, i nece ubediti nijednog ozbiljnog protestanta pogotovo ne Jehovinog Svedoka ili Adventistu, vec naprotiv to ce ih odbiti od Pravoslavlja!

Ja da sam protestant a bio sam, na sve ovo gore bih odmahnuo rukom, nasmejao se , i otisao dalje...

Ljudi, uozbiljite se! I pocnite ozbiljno da shvatate protestantizam, da citate i da proucavate bibliju!

Sta tu filozofirate?

U Bibliji je odgovor na sve!

Sramota je da protestanti bolje poznaju Pismo od vas!

Biblija je temelj nase pravoslavne vere! Shvatite to!

Ona je temelj i nase dogme, i prestanite govoriti kako je ona 'nedovoljna" i kako nam treba tradicija...

Tradicija je tumacenje biblije!

Prestanite se izgovarati!

Manite se 'kasnijih crkvenih otaca' i proucite nase 'prve crkvene oce' odnosno Novi Zavet!

Budite kao sto je kazao apostol Pavle: "spremni na odgovor svakome koji zatrazi razlog za nadu koja je u vama''!

Nazalost vi niste spremni na odgovor, i to je porazavajuce!

Послато са SM-J320FN користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@mire777 У праву си стари!

Сећам се да је у моје време на ПБФ-у Нови Завет (4 испита: Увод, Ерминевтика, Егзегеза, Теологија) припреман из скрипти дебљине индекса; то је био неки испти чисто да се побољша просек или да неки спит за пролаз године; па ти види ...

Али, ја сам другачије приступио још тада, вере ми!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, mire777 рече

Problem je sto ovde niko nije u stanju da parira protestantima i dogmatski razbije njihovu nauku Svetim pismom (jer ga pravoslavni ni ni poznaju - sto je krajnje porazavajuce, jer Hristos je uvek govorio - "Pisano je"! )
.......................................

Nazalost vi niste spremni na odgovor, i to je porazavajuce!

Послато са SM-J320FN користећи Pouke.org мобилну апликацију
 

Ima istine u tvojim rečima. Mi pravoslavni sporadično čitamo Sveto Pismo (ako i toliko).
Sa druge strane, onaj protestant koji ako i napamet zna celo Sveto Pismo i koji hoće da se 
svadja, ako naidje na pravoslavnog vernika koji takodje zna napamet celo Sveto Pismo - neće
čuti šta mu brat citira.
Ili grešim?

  • Волим 1

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, mire777 рече

Sta tu filozofirate?

U Bibliji je odgovor na sve!

Sramota je da protestanti bolje poznaju Pismo od vas!

Sve što si napisao, potpisujem!  Većina pravoslavnih ne poznaje Sveto Pismo i na svaki pokušaj razgovora, odgovara svetootačkim citatima, a ne Pisano je:....

Nećeš ništa promeniti ovim što si rekao , ali si rekao- svaka čast! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, mire777 рече

Problem je sto ovde niko nije u stanju da parira protestantima i dogmatski razbije njihovu nauku Svetim pismom (jer ga pravoslavni ni ni poznaju - sto je krajnje porazavajuce, jer Hristos je uvek govorio - "Pisano je"! )

A sta mi radimo? Nudimo liturgiju?

Nesto na sta ce se svaki protestant sablazniti, jer oni nasu liturgiju smatraju Hristijanizovanim oblikom (paganstva) bogosluzenja , njima su slike - idoli a transupstancijacija im je magija... Zato jer su tako nauceni, a niko od vas nema odgovor ta na njihova pitanja!

Sramota je da se nazivamo Hriscanima, a da ne poznajemo "ucenja nasih prvih crkvenih otaca" , ovde mislim na bibliju jer "Apostoli su nasi prvi crkveni oci", a mi ne znamo njihove reci, cak ih i ignorisemo!

Biblija je temelj nase pravoslavne vere a mi je ne znamo! (naravno odgovornost za to lezi na svestenstvu koje ne poucava narod Bibliji! Ni sami je ne znaju, pa kako ce uciti druge?)

I zato je porazavajuce uopste citati ove vase komentare i diskutovati na tu temu sa vama. Jer niste upoznati sa nacinom delovanja i ucenjem protestanata.

Sve napisano gore deluje smesno za njih, i nece ubediti nijednog ozbiljnog protestanta pogotovo ne Jehovinog Svedoka ili Adventistu, vec naprotiv to ce ih odbiti od Pravoslavlja!

Ja da sam protestant a bio sam, na sve ovo gore bih odmahnuo rukom, nasmejao se , i otisao dalje...

Ljudi, uozbiljite se! I pocnite ozbiljno da shvatate protestantizam, da citate i da proucavate bibliju!

Sta tu filozofirate?

U Bibliji je odgovor na sve!

Sramota je da protestanti bolje poznaju Pismo od vas!

Biblija je temelj nase pravoslavne vere! Shvatite to!

Ona je temelj i nase dogme, i prestanite govoriti kako je ona 'nedovoljna" i kako nam treba tradicija...

Tradicija je tumacenje biblije!

Prestanite se izgovarati!

Manite se 'kasnijih crkvenih otaca' i proucite nase 'prve crkvene oce' odnosno Novi Zavet!

Budite kao sto je kazao apostol Pavle: "spremni na odgovor svakome koji zatrazi razlog za nadu koja je u vama''!

Nazalost vi niste spremni na odgovor, i to je porazavajuce!

Послато са SM-J320FN користећи Pouke.org мобилну апликацију
 

У једној реченици, да се не би` расплињавао одговарајући на појединачне твоје ставове. Вера у васкрслог Господа је темељ наше вере. Свето Писмо и Свето Предање, заокружено у литургијској заједници и вери у васкрслог Господа. Пука цитатологија, без опита вере, искуства, благодати, схваћеног контекста (и) кроз тумачења Отаца, је само то-проста цитатологија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[mention=17212]mire777[/mention] У праву си стари!
Сећам се да је у моје време на ПБФ-у Нови Завет (4 испита: Увод, Ерминевтика, Егзегеза, Теологија) припреман из скрипти дебљине индекса; то је био неки испти чисто да се побољша просек или да неки спит за пролаз године; па ти види ...
Али, ја сам другачије приступио још тада, вере ми!
Drago mi je da postoje ljudi koji shvataju problem. (Nasao sam ih mnogo). Ali opet, da sam ja cekao da mi neki svestenik odgovori na pitanja, nikada se ne bih vratio veri... Ja sam upravo proucavajuci bibliju shvatio da je Pravoslavno ucenje sadrzano tamo. Protestantima dakle, treba odgovoriti sa njihovog terena, koristeci bibliju, a ti spisi su i nas temelj, i ne smemo ih ignorisati govoreci kako to nije dovoljno samo po sebi, jer i apostoli nisu nista drugo imali do Pisma, i njime su rusili laznu nauku.

Ako je njima to bilo dovoljno, trebalo bi da bude i nama!

Ja evo vec 3 godine na serbian forumu razgovaram sa protestantima na temelju Pisma, i nikog nema da mi pomogne. Niko i ne zeli, jer im je to preteska tema, ne poznaju pismo..

Mnogo treba uraditi da se ljudi obrazuju, i to nije lak posao, jer i sami svestenici nisu upoznati.

Stavise, meni su cak rekli da ja pricam suprotno stavu crkve, kada kazem da u Pravoslavlju nema paganizma, jer bogoslovi kazu da je crkva preuzimala paganske obicaje i da paganizma u crkvi itekako ima.

To prosto nije tacno!

Istoriju pisu satanisti, i masoni uce da je judejska i Hriscanska religija preuzela egipatsku nauku. Npr. tvrde da je Trojstvo egipatsko ucenje jer trijade imamo i u egiptu, a to uce Jehovini Svedoci takodje.

Medjutim Svedoke osniva bivsi mason C.T.Russell, zato i ne cudi sto zadrzava ucenje - kako je Hriscansko Trojstvo ustvari poreklom iz egipta i Vavilonije.
On je bivsi mason!

Nazalost to je sada i oficijelna istorija. Ona uci da je citav sistem verovanja Hriscana i Judeja u stvari vera preuzeta od egipcana i vavilonjana.

Mnogi Pravoslavni istoricari su takodje zatrovani tim stavom, i tvrde - "da smo mi nesto pozajmili". Ali za to ne postoji nijedan materijalan dokaz, jer se teza o "izvedbi verovanja" zasniva na "slicnosti".
Nesto tipa romana Den Braun, dakle obicna "pretpostavka"!

Crkva je ustvari preuzela Jevrejski sistem bogosluzenja, stil,umetnost gradnje, slike su identicne onima iz Hristovog vremena na sinagogama itd.. Pa ako su Judeji pagani, onda smo to i mi!

Evo i jedan klasican primer izvrtanja istorije:

Protestanti tvrde da je Bozic praznik boga sunca i da potice iz mitraizma. Medjutim kriju da je 25. decembar bio poznat Hriscanima jos pre nastanka mitraizma.

Stavise, prica je sasvim suprotna, nisu Hriscani nista preuzeli iz mitraizma vec su mitraisti preuzeli od Hriscana, i to 25. decembar i sva ostala ucenja.

Njihov bog sunca se rodio 25. decembra, umro je i vaskrsao , imao je ucenike, vazneo se na nebo, cak je ustanovio i euharistiju.. Da neko ne zna, pomislio bi da je Hriscanstvo nastalo iz paganizma, a stvar je sasvim suprotna, mitraisti su zapravo sinkreticka religija koja je u sebe stapala ucenja svih drugih vera.

Tako mitraisti (pagani) preuzimaju Hriscanska ucenja..

Slicna je stvar i sa ostalim Hriscanskim - Pravoslavnim obicajima!

Послато са SM-J320FN користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У једној реченици, да се не би` расплињавао одговарајући на појединачне твоје ставове. Вера у васкрслог Господа је темељ наше вере. Свето Писмо и Свето Предање, заокружено у литургијској заједници и вери у васкрслог Господа. Пука цитатологија, без опита вере, искуства, благодати, схваћеног контекста (и) кроз тумачења Отаца, је само то-проста цитатологија.
I biblija je brate "predanje" koje se prenosilo usmeno a potom zapisano u vidu Novog Zaveta. Dakle biblija je "pisano predanje"!

I kao sto vec rekoh, apostolima je to predanje bilo dovoljno da se uhvate u kostac sa lazima, pa bi trebalo da bude i nama.

I ti nista neces dobiti citirajuci protestantima svetootacke tekstove, jer oni to ne priznaju!

A veru treba primerom pokazati, tu si u pravu, i nista ne svedoci vise niti snaznije nego pobozan zivot.

Послато са SM-J320FN користећи Pouke.org мобилну апликацију

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Toma рече

Ima istine u tvojim rečima. Mi pravoslavni sporadično čitamo Sveto Pismo (ako i toliko).
Sa druge strane, onaj protestant koji ako i napamet zna celo Sveto Pismo i koji hoće da se 
svadja, ako naidje na pravoslavnog vernika koji takodje zna napamet celo Sveto Pismo - neće
čuti šta mu brat citira.
Ili grešim?

Ne grešiš :ani_biggrin:

Vi`m da te theolozi ignoriraju haha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[mention=17212]mire777[/mention] Zadnjih 10 godina se menja situacija i na PBF; evo otvorili su biblijski institut, biće bolje!
Dace Bog da bude. Ja sam hteo da podstaknem ljude da se ozbiljnije pozabave temom, da bismo pomogli ljudima...

Послато са SM-J320FN користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Брка Жарковачки рече

Ti si Fibo sigurno od onih što poznaju? Da te malo propitam? :)

Aj u pivo da on ne zna .. ni ko je napisao poslanicu Rimljanima?

:POPOcorn1:

  • Хахаха 1

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...