Jump to content

Позив Синода СПЦ на Свенародни молебан за светињу брака и породице, слогу и мир у нашем народу

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 13.9.2022. at 14:43, Božena рече

И толики број људи се појавио, зар то не говори све?

 

Ја колико сам испратио Синод и партијарх су позвали на МОЛЕБАН, нису позвали ни на каве литије! Нико из патријаршије није позивао никога ни на каве литије - или?

Те литије? Владика Никанор мало збрзао - у најмању руку - беседећи - није му први пут - и кренуле су неке литије под његовим багословом. Његова епархија мало "дотиче" БГ и то је то. Ту су увек дежурни спасиоци српства, Златановић и други, а пошто је Синод ћутао, и те какве-такве литије ипак под окриљем некога из Цркве, прикључили су се угледни људи: Миша Ђурковић, Павић, Нестроровић и др.

И то се спојило, а паралелно је и није синхронизовано, литија "никанорова" и "србин.инфоова" са молебаном. Тако да је патријарх "покусао" фашисте, билдере, тетовиране и радикалне професионалне Србе.

Како год, све ово говори да је Синод прекасно реагоао. Иначе је увек проблем кад нас Срба да ми санирамо последице, уместо превентиве и иницијативе.

Мада, прајд је отказан не ради вл. Никанора, не ради Златановића, него ради деловања Синода и патријарха "иза кулиса".

И још нешто - и Вучић је у праву, у сложеној ситуацији отишла је лоша слика из Србије. Ми никако да се научимо да будемо мудри - вазда по поној "језик рече и главу одсече".

Да сумирамо:

  • Црква је вршила притисак на државу да се то откаже тихо, иза кулиса - да не би спутавала државу у вођењу државниче политике. То је добро, мудро и неки вид синергије где се може.
  • Десничари, већином нецрквени, мрзитељи власти, многу живе од тога и на томе (као Србин.инфо) су устали "у одбрану Србије", а онда је владика Никанор збразо и то јако грубо и непримерно.
  • Да би ублжио своје "лапсусе" кренула је литија и наравно десничари су се прикључили.
  • Патријарх је позвао на молебан, увидевши да све добива масовност, а да врх Цркве није у јавности са тим.
  • Све у свемо - као и увек непослуни Срби, свако у своје звоно удара. Звони се да, али нема ту никаве мелодије нити диригнта. Овај пут то пролази, иначе то је опасна бољка и често кошта народ крви и погибељи.

И шта имамо: Имамо слике у свету где српски владика позива на оружје, имамо тетовиране билдере, месоједе и повопије од по 120 кила са фашистичким ознакама на литијама. И тако се гради слика о правослаљу - ортодоксија!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ćiriličar рече

Ја колико сам испратио Синод и партијарх су позвали на МОЛЕБАН, нису позвали ни на каве литије! Нико из патријаршије није позивао никога ни на каве литије - или?

Те литије? Владика Никанор мало збрзао - у најмању руку - беседећи - није му први пут - и кренуле су неке литије под његовим багословом. Његова епархија мало "дотиче" БГ и то је то. Ту су увек дежурни спасиоци српства, Златановић и други, а пошто је Синод ћутао, и те какве-такве литије ипак под окриљем некога из Цркве, прикључили су се угледни људи: Миша Ђурковић, Павић, Нестроровић и др.

И то се спојило, а паралелно је и није синхронизовано, литија "никанорова" и "србин.инфоова" са молебаном. Тако да је патријарх "покусао" фашисте, билдере, тетовиране и радикалне професионалне Србе.

Како год, све ово говори да је Синод прекасно реагоао. Иначе је увек проблем кад нас Срба да ми санирамо последице, уместо превентиве и иницијативе.

Мада, прајд је отказан не ради вл. Никанора, не ради Златановића, него ради деловања Синода и патријарха "иза кулиса".

И још нешто - и Вучић је у праву, у сложеној ситуацији отишла је лоша слика из Србије. Ми никако да се научимо да будемо мудри - вазда по поној "језик рече и главу одсече".

Да сумирамо:

  • Црква је вршила притисак на државу да се то откаже тихо, иза кулиса - да не би спутавала државу у вођењу државниче политике. То је добро, мудро и неки вид синергије где се може.
  • Десничари, већином нецрквени, мрзитељи власти, многу живе од тога и на томе (као Србин.инфо) су устали "у одбрану Србије", а онда је владика Никанор збразо и то јако грубо и непримерно.
  • Да би ублжио своје "лапсусе" кренула је литија и наравно десничари су се прикључили.
  • Патријарх је позвао на молебан, увидевши да све добива масовност, а да врх Цркве није у јавности са тим.
  • Све у свемо - као и увек непослуни Срби, свако у своје звоно удара. Звони се да, али нема ту никаве мелодије нити диригнта. Овај пут то пролази, иначе то је опасна бољка и често кошта народ крви и погибељи.

И шта имамо: Имамо слике у свету где српски владика позива на оружје, имамо тетовиране билдере, месоједе и повопије од по 120 кила са фашистичким ознакама на литијама. И тако се гради слика о правослаљу - ортодоксија!

Ниси скроз у праву.

Ови ликови са фашистичким ознакама нису били на литијама. Нигде нисам  бидео да се точи пиво и продају пљескавице. Ко зна одакле је слика. Шта год да урадимо евро усташе ће да нас опљуну. За слику коју шаљемо( а сама та флоскула је одвратна аутошовинистичка изрека јао шта ће "Свети Странци" рећи) ме баш брига.

95% људи са народних литија су обичан нормалан црквени или традиционални народ!

Свештенства је било у литијама и београдског(додуше најмање) и из других епархија. 

Дакле слике које је окачио овај сомболед нису са литија.

******

Мада, прајд је отказан не ради вл. Никанора, не ради Златановића, него ради деловања Синода и патријарха "иза кулиса"

*******

Има и тај огромни део који је до Патријарха а и огромни део до народа који је извршио притисак на улици. А највише до Господа Бога. Е сад ови би ипак да се противе свима али неће им то проћи, не мере се против државе, Цркве и Бога.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Saint Eustachius рече
пре 20 часа, Somboled рече

Kakve veze imaju fasisti sa litijom pitas?

evo ne znam majkemi

(na litiji)
image.thumb.png.3b472cb5c7fd6e1d07eace44e3744bde.png

 

(posle litije, isti likovi)
Image

 

 

Za opciju koja toliko "mrzi naciste" poprilicno ste tolerantni na njihovo prisustvo na svojim litijama...

Expand  

Мајкане, ај реци ти мени ђе је ова локација на потезу патријаршија- храм Св. Саве и како ја њесам виђо ову пивску точилицу а био сам жедан баш? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Saint Eustachius рече

Strašno dok sam bio Pravoslavac redovito sam izbjegavao ici na liturgije a u nikakvim litijama nikada nisam ucestvovao. Te znakove u SPC imaju i neke pojedine vladike koje propagiraju fasizam i rade sve protiv jedine nam i voljene Hrvatske, protiv Bosnjaka, Albanaca, Crnogoraca i drugih. Sva sreca ima nas sve vise koji se vracamo pravoj vjeri i vodimo borbu i vatrenije branimo svoje, svoju zemlju, narod , tradiciju i kulturu Hrvata nego vecinski narod ! Kojima se bude islo drugim putem morace da putuju, kao i uvijek prije jer su gosti.

Sestricna sljedeci tjedan krsti blizance u katolickoj crkvi imacemo jos dva clana Hrvata i ponosna katolika. :)  Dok sam ziv boricu se protiv onoga djela SPC koji nije dobar i dati punu potporu pravoj SPC, vladici Grigoriju i svima koji zele dobro svom narodu, crkvi i drzavi. Takva Srbija nam treba i takva ce biti, svastike nece proci.

Зато си сад редован на мисама за Павелића и блајбуршке ујаке?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Saint Eustachius рече

Nikoga uvrijedio i povrijedio. Vodimo krscanski razgovor o problemima u Crkvi. Naravno treba prevashodno izbjegavati neke jace rijeci pa i kada vidis sve ove slike gore to je tesko ali nuzno je ici putem mira i dijaloga.

Нисам ни ја тебе увредио. Само констатујем ради мира да си ти усташа. И кад одвојимо усташе од себе дистанцом, онда смо мирни. Чим нема дистанце ето вас да кидишете физички или вербално, зависи од могућности које имате.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Somboled рече

Kakve veze imaju fasisti sa litijom pitas?

evo ne znam majkemi

(na litiji)
image.thumb.png.3b472cb5c7fd6e1d07eace44e3744bde.png

 

(posle litije, isti likovi)
Image

 

 

Za opciju koja toliko "mrzi naciste" poprilicno ste tolerantni na njihovo prisustvo na svojim litijama...

Дакле, где су биле ове точилице за пиво на потезу патријаршија- храм Св.Саве, јел има неко да.препознаје локацију?

Живим и радим у Београду, јес да се доста изградило, ал точилице на улици за време литија нису изграђене још.

Јел неко препознаје локацију?

Ово нема везе са литијама.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Вилер Текс рече

Дакле, где су биле ове точилице за пиво на потезу патријаршија- храм Св.Саве, јел има неко да.препознаје локацију?

Живим и радим у Београду, јес да се доста изградило, ал точилице на улици за време литија нису изграђене још.

Јел неко препознаје локацију?

Ово нема везе са литијама.

Ма, то је Клауд. Он увек покуша нешто да слаже. Прошли пут је причао како је неко силовао бебу.... Пусти болесника... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, sanja84 рече

Ма, то је Клауд. Он увек покуша нешто да слаже. Прошли пут је причао како је неко силовао бебу.... Пусти болесника... 

Само је "проблем" што се нека браћа на фруму приме на лажи па онда износе погрешне закључке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Само је проблем што се нека браћа приме на ово.

На слици нигде литија. Нека природа, неки првомајски роштиљ, наводно у сред центра града!!! Ни трага од људи, зграда, ичег што личи на тај део града... Па нек се примају ако им је воља. Народ је покренуо литије. Народ је уплашио власт. Народ је одложио параду. Нико други. Сто хиљада обичних породичних људи, које овде називају хулиганима. Па нек је на част онима који тако етикетирају своју рају. Ко хоће да се огради од литије нек се огради. Ја се поносим. И тако... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Вилер Текс рече

Само је "проблем" што се нека браћа на фруму приме на лажи па онда износе погрешне закључке.

Hahah kako ja mogu biti Ustasa, nisam hrvatskog etnickog podrijetla vec politickog zasto bi inace bio ovdje, to sam samo za neprijatelje covjecanstva. Problem je sto ti mrzis ljude koji se konventiraju. Nemas razloga za to. Svatko bira svoj puta ja volim svoju lijepu milu i dragu zemlju i domovinu. A ne mrzim nikoga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Вилер Текс рече

Зато си сад редован на мисама за Павелића и блајбуршке ујаке?

 

Nisam bio niti cu to je mali maligni udio nase crkve. Oni su ubijali i svoje a posebno moje predke. O Stepincu ipak imam drugacije misljenje promjenio sam ga jer on je za mene nevin sto je pokazao kada je rekao dvojici biskupa iz Bosne "samo vi idite bjezite ja ne idem nigdje ostajem sa svojim narodom". On je veliki covjek. Iako prije nisam imao to misljenje zbog stava familije sada su i oni shvatili vecinom da je on ok osoba uspio sam ih uvjeriti cinjenicama. Btw Pavelić se sastajao sa Stojadinovićem i Srbijancima u Argentini pio jeo i pravio zajednicke planove.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...