Jump to content

Позив Синода СПЦ на Свенародни молебан за светињу брака и породице, слогу и мир у нашем народу

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, sanja84 рече

@Somboled ти си скроз наскроз... Блуа

У року од одмаХ сам познала његов тупсо.... наратив . :ani_biggrin:

  • Свиђа ми се 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Рапсоди рече

У року од одмаХ сам познала његов тупсо.... наратив . :ani_biggrin:

Да, наш клауд... Само секирације с њим. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Somboled рече

Ne mislis li da se bore na pogresnom frontu?

Ispravi me ako gresim ali bog te poziva na samo jednu jedinu borbu- sa samim sobom. Zar ne?

Наравно да се боре на правом фронту. У Цркви.

На погрешном фронту су они који траже да се њихове страсти прогласе за врлине и суштину њиховог бића или за природну ствар.

Борба са страстима је борба са собом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Наравно да се боре на правом фронту. У Цркви.

На погрешном фронту су они који траже да се њихове страсти прогласе за врлине и суштину њиховог бића или за природну ствар.

Борба са страстима је борба са собом.

Jesi probao ti da se izboris sa tom strascu da osudjujes ljude i da probas da vidis da li si dovoljno jak da ih volis uprkos njihovim manama kao sto ti i sam Bog zapoveda a ti se o tu zapovest vrlo bahato oglusujes?

Zamisli da uspes  u tome. Zamisli da pocnes da volis homoseksualce i pored toga sto te demon iskusava  i tera na mrznju i osudu? Zamisli kakv bi tad pravoslavac bio! Ej, iz iskusenja bi izasao kao pobednik!

A ovo sad sto radis je podilazenje instinktu, podilazenje strastima jer je netrpeljivost i osuda prva stvar na koju smo evolutivno programirani. Priuhvatanjem toga kao svog modela ponasanja odrices se samog boga i proglasavas sebe pravoslavcem a da prstom nisi mrdnuo iako znas da pravoslavlje  nije kitka koju ces da okacis na rever nego krst koji nosis dok si ziv...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Somboled рече

Jesi probao ti da se izboris sa tom strascu da osudjujes ljude i da probas da vidis da li si dovoljno jak da ih volis uprkos njihovim manama kao sto ti i sam Bog zapoveda a ti se o tu zapovest vrlo bahato oglusujes?

Zamisli da uspes  u tome. Zamisli da pocnes da volis homoseksualce i pored toga sto te demon iskusava  i tera na mrznju i osudu? Zamisli kakv bi tad pravoslavac bio! Ej, iz iskusenja bi izasao kao pobednik!

A ovo sad sto radis je podilazenje instinktu, podilazenje strastima jer je netrpeljivost i osuda prva stvar na koju smo evolutivno programirani. Priuhvatanjem toga kao svog modela ponasanja odrices se samog boga i proglasavas sebe pravoslavcem a da prstom nisi mrdnuo iako znas da pravoslavlje  nije kitka koju ces da okacis na rever nego krst koji nosis dok si ziv...

Реч мржње нисам написао.

Ја своје страсти не проглашавам за норму, врлину и слично.

Обрћеш и изврћеш. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Вилер Текс рече

Ја своје страсти не проглашавам за норму, врлину и слично.


Izvini, kad kazem "ti" ja mislim na crkvu kao telo. Ne poznajemo se da bih pisao o tebi licno. Bicu precizniji nadalje.

Ali neproglasavanje strasti za normu nije nikava vrlina. To je vrlina prema hriscanskom ucenju a mi koliko se secam ne zivimo u hgriscanskoj drzavi. Otkud ta zelja da se svoj pogled na svet ne samo posto poto nametne svima nego da se proglasi za jedini ispravan tako da svaka varijacija biva prolgasavana za "stetnu".

Radi u svo zivotu sa vrlinama sta god ti volja, ili u crkvi. NIko vam ne brani, ali odakle dolazi taj narcisizam da svi moraju da slede tvoj primer? Da li mislis da si ti sam m anje vredan ako nemas tu vrstu validacije od strane svih ostalih? Pa ako nece milom da ti slede ucenja morace silom a to postizes time sto negiras razlicitost misljenja kao vrlinu vec insistiras na crkvenom ucenju kao jedinom drustvenom ispravnom.

Pozivanje na oruzije ostavljam za neki naredni post ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Somboled рече


Izvini, kad kazem "ti" ja mislim na crkvu kao telo. Ne poznajemo se da bih pisao o tebi licno. Bicu precizniji nadalje.

Ali neproglasavanje strasti za normu nije nikava vrlina. To je vrlina prema hriscanskom ucenju a mi koliko se secam ne zivimo u hgriscanskoj drzavi. Otkud ta zelja da se svoj pogled na svet ne samo posto poto nametne svima nego da se proglasi za jedini ispravan tako da svaka varijacija biva prolgasavana za "stetnu".

Radi u svo zivotu sa vrlinama sta god ti volja, ili u crkvi. NIko vam ne brani, ali odakle dolazi taj narcisizam da svi moraju da slede tvoj primer? Da li mislis da si ti sam m anje vredan ako nemas tu vrstu validacije od strane svih ostalih? Pa ako nece milom da ti slede ucenja morace silom a to postizes time sto negiras razlicitost misljenja kao vrlinu vec insistiras na crkvenom ucenju kao jedinom drustvenom ispravnom.

Pozivanje na oruzije ostavljam za neki naredni post ;)

Ја напишем бело, ти читаш црно.

Јесам ли ја рекао да је непроглашавање сопствених страсти за норму нека врлина? Нисам. То је минимум здраве памети.

Можеш ти да обрћеш ствари колико хоћеш, Срби имају још колико толико здраве памети да им се не продаје блато као да је злато.

Ништа ван Јеванђеља нисам рекао, нити сам рекао да си мање вреднији али нећу да ћутим док ти вичеш на Цркву и грех желиш да прогласиш за норму. 

Довиђења Клауде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Вилер Текс рече

Ја напишем бело, ти читаш црно.

Јесам ли ја рекао да је непроглашавање сопствених страсти за норму нека врлина? Нисам. То је минимум здраве памети.

Можеш ти да обрћеш ствари колико хоћеш, Срби имају још колико толико здраве памети да им се не продаје блато као да је злато.

Ништа ван Јеванђеља нисам рекао, нити сам рекао да си мање вреднији али нећу да ћутим док ти вичеш на Цркву и грех желиш да прогласиш за норму. 

Довиђења Клауде.

Srbi?
Jel pricamo o Srbima ili o pravoslavcima?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Somboled рече

Uuu svasta je umem da budem kad sagovornik nema sta pametno da kaze ;)

Кад не пратиш разговор, не одговараш на питања већ само причаш и причаш, сам са собом. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Somboled рече

Srbi?
Jel pricamo o Srbima ili o pravoslavcima?

Причамо о суштинским а не формалним Србима .:)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Somboled рече

Sad li i ta podela postoji? Kolko ce ih izmislite? :D

Sad se vise i ne stidite etnofiletizma. Ranije je na forumu to bio veoma osudjivan pojam, danas se promovise...

Клауд Кинг, теби још није истекао бан од годину дана?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Somboled рече

Ne mislis li da se bore na pogresnom frontu?

Ispravi me ako gresim ali bog te poziva na samo jednu jedinu borbu- sa samim sobom. Zar ne?

Грешиш, пола, :D борба са самим собом, то је прва и најважнија борба, али није једина, има и борба за ближње.

Борба за веру и Цркву, такође, као и борба за правду и мир у свету и међу људима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ЊС: "Да се молимо да нам Бог да мир и здраву породицу, слогу и јединство, јер имамо много искушења и проблема. И зато је потребно да будемо једно у вери и добру. Да се молимо за нашу посрнулу браћу, са сваким нашим падом и грехом".

Очински позив свима нама. 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...