Jump to content

Позив Синода СПЦ на Свенародни молебан за светињу брака и породице, слогу и мир у нашем народу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Беседа патријарха је фантастична. Једина ствар на коју бих обратио пажњу је сам доживљај беседе. Сходно искуству личном са овог сајта, сматрам да је егзистенцијално битно каналисање и усмеравање енергије, воље и труда на овом пољу. 

Када  смо сву своју снагу, знање и енергију усмерили у чишћење сопственог дворишта и одстрањивање оних којима овде место није, имали смо фантастичне резултате!

Нисмо ишли оном племенском логиком "наш је".

Када  смо чистили туђе двориште, очистили га нисмо, а у нашем дворишту је коров нарастао. 

Црква данас има само један задатак, а то је изградња и јачање сопственог "имуног система".

Када имуни систем постане довољно јак и стабилан, тело Цркве може да се нађе у било којој инфективној и контаминираној зони, и биће безбедно, заштићено и корисно.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Вилер Текс рече

Верујући људи који имају било коју страст се боре, падају и устају. Због своје страсти не траже да их неко чеше по ушима и мења веру православну да им угоди. Читај Јеванђеље.

Немој да лажеш и избрћеш појмове.

Ne mislis li da se bore na pogresnom frontu?

Ispravi me ako gresim ali bog te poziva na samo jednu jedinu borbu- sa samim sobom. Zar ne?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Дејан рече

Беседа патријарха је фантастична. Једина ствар на коју бих обратио пажњу је сам доживљај беседе. Сходно искуству личном са овог сајта, сматрам да је егзистенцијално битно каналисање и усмеравање енергије, воље и труда на овом пољу. 

Када  смо сву своју снагу, знање и енергију усмерили у чишћење сопственог дворишта и одстрањивање оних којима овде место није, имали смо фантастичне резултате!

Нисмо ишли оном племенском логиком "наш је".

Када  смо чистили туђе двориште, очистили га нисмо, а у нашем дворишту је коров нарастао. 

Црква данас има само један задатак, а то је изградња и јачање сопственог "имуног система".

Када имуни систем постане довољно јак и стабилан, тело Цркве може да се нађе у било којој инфективној и контаминираној зони, и биће безбедно, заштићено и корисно.

 

Добро срочено.

И ма колико да је Паријархова порука била упућена свима,
доживљавам је као охрабрење усмерено понајвише на децу Цркве.

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Дејан рече

Када  смо сву своју снагу, знање и енергију усмерили у чишћење сопственог дворишта и одстрањивање оних којима овде место није, имали смо фантастичне резултате!

Ali to ne radimo i da se ne lazemo nikada necemo.

Zato ce ova novovremenska crkva zauvek da ostane utociste onih koji bi od crkve morali da beze...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Somboled рече

Ali to ne radimo i da se ne lazemo nikada necemo.

Zato ce ova novovremenska crkva zauvek da ostane utociste onih koji bi od crkve morali da beze...

Од Миланског едикта је Црква у проблему. 

Слобода носи позитивно и негативно.

Ја на Цркву гледам једнако као на полицију, здравство или било који систем и људску заједницу коју сачињава наш народ. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SLOBODAONLINE.RS

Na jučerašnjoj Litiji za spas Srbije u organizaciji desničarskih organizacija i molebanu ispred Hrama Svetog Save u...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Somboled рече

Pozivam tebe da mi objasnis zasto pedofili, izbacivanje dece iz vrtica, golotinja, zakoni protiv porodilja... nisu atak na porodicu a parada jeste. To je sve sto sam pitao.

Ја ћу да ти објасним клауд бој .

Хомосексуализам је социјално генерисан начин испољавања сексуалности и нема даље . 

Не можеш да намећеш омладини  своју геј идеологију и да је са свих страна бомбардујеш својим ставовима.

Са становишта цркве то је грех, острашћеност. А ви би да промовишете грех . То не траже педофили  нити траже ови што избацују децу из вртића, нити голаћи, не организују параде . Сад замисли да  алкоси траже параде, да остваре своја права или рецимо наркомани, да желе да уђу у све  поре друштва и наметну како је лепо здраво, нормално и ин бити пијан, дрогиран итд...

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Дејан рече

Од Миланског едикта је Црква у проблему. 

Слобода носи позитивно и негативно.

Ја на Цркву гледам једнако као на полицију, здравство или било који систем и људску заједницу коју сачињава наш народ. 

 

Ja mislim da je takav pogled u redu.

Ali nije dobro sto je ljudima crkva postala  vaznija od Boga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Рапсоди рече

Са становишта цркве то је грех, острашћеност

Koga briga za stanoviste crkve? Ja pricam o stanovistu drzave.

Vi u crkvama imate prava da pustate ili ne pustate koga god zelite i niko vam se u to ne mesa, vasa stvar... ali bi  ste vi malo da se mesate u stvari svih drugih u fazonu "moja crkva kaze da je to lose, znaci svi morate da prihvatite da je to lose". Takav stav pre svega nije hriscanski a da ne pricamo sad uopste u ljudksosti, civlizovanosti i humanizmu.

E zato je problem.
Neko ko se ne ponasa hriscanski pokusava da mi hriscanstvo nabije niz grlo, neko koga otvoreno boli uvo i za porodicu i za poridicne vrednosti pokusava da mi kidnapuje porodicne vrednosti kao sopstvenu borbu.

Kao da ti debela osoba dok lize sladoled prica kako ne smes da jedes sladoled jer to nije dobro za tvoje srce i ako pokusas da jedes lsadoled on ce ti ga zbiti iz ruku jer "on zna sta je dobro za tebe" :D...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Somboled рече

Koga briga za stanoviste crkve? Ja pricam o stanovistu drzave.

Је ли, па онда референдум, да видимо где смо, и шта мисли народ који чини државу .  

Брига нас, становиште цркве. Већина Срба у нашој држави се декларишу као православни хришћани, значи државу чини народ, а народ је већински православан, држава не може мимо народа. Не може шачица про  западних полтрона да се пита и намеће... 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Рапсоди рече

Је ли, па онда референдум, да видимо где смо, и шта мисли народ који чини државу .  

Брига нас, становиште цркве. Већина Срба у нашој држави се декларишу као православни хришћани, значи државу чини народ, а народ је већински православан, држава не може мимо народа. Не може шачица про  западних полтрона да се пита и намеће... 

Ja sam prvi za referendum. 

Da prestanete vise sa tom lazi o nekakvoj "vecinskoj srbiji" kao da je vecina nesto sto vam automatski dozvoljava da krsite ljudska prava.

Moja zemlja je zemlja prava i zakona. To sto vi traizte se kosi sa ustavom moje zemlje. Ja kao patriota imam duznost da ustav branim od takvih napada. Svaki napad na ustav moje zemje je napad na moju zemlju, to je valjda jasno ako smo se ikad makli dalje od plemenskog misljenja?

Jedino sto vam treba jeste da promenite ustav i da nikada vise nemate problem sa gejevima u zivotu a znas sta vam treba za to? 
Vecina.
E posto je vi satro vec imate, mozete u roku od odma da promenite ustav... osim ako bas i nemate vecinu a i sami ste toga svesni pa je prica  o vecini samo zgodna propagandica ;)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Somboled рече

Ja mislim da je takav pogled u redu.

Ali nije dobro sto je ljudima crkva postala  vaznija od Boga.

Са појавом Слободе, Црква постаје мода.Од некога ко је прогоњен постаје неко ко прогони. У Цркви се наједанпут отвара место и за тренд-сетере, каријеристе, оне који би да се окористе и сл. Свакако, и даље у Цркви има нормалног и искреног света. Само монаштво се као покрет и део Цркве јавља управо као реакција на новонастале негативне трендове. Свети Јован Златоусти јавно пише да је непримерено да свештеници имају кућне помоћнице . Причамо о  времену од пре хиљаду ипо година... 

Зато је улога Цркве данас да се бори против племенског менталитета, да ломи ,не бирајући средства, патолошки индивидуализам и малограђанштину. 

Прво то да ради унутар себе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Somboled рече

Ja sam prvi za referendum. 

Da prestanete vise sa tom lazi o nekakvoj "vecinskoj srbiji" kao da je vecina nesto sto vam dovoljava da krsite ljudska prava.

Замена теза....ви кршите људска права, намећете, обликујете, мањина против већине ...која људска права, ово је црквени форум и ја могу само са тог аспекта да коментаришем. А ти иди на државни или неки правнички форум те  са тог аспекта коментариши. Различите су нам парадигме...а то је оно што покушавате да наметнете и преобликујете, што рече Патријарх...испод радара да протурите   своју парадигму и наметнете као нешто модерно, ин, нормално ... 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...