Jump to content

Напето на форуму а око Косова и Метохије

Оцени ову тему


Препоручена порука

По изјави сведока, масовно клање у Јасеновцу досегло је врхунац месеца новембра 1944. године. Према овој тврдњи, број жртава у Јасеновцу прелази 1,200.000 убијених.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 296
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Поводом „дијалога” Стјепана Месића, председника Хрватске и Борислава Паравца, председника Председништва БиХ, у Меморијалном центру „Јад Вашем” у Јерусалему, Смиља Тишма, председ. Удружења заточеника логора у НДХ, и сама дете логораш, упутила је писмо председнику Месићу у коме тврди да... „само до 6. септембра 1943. године, према немачким изворима број жртава у Јасеновцу био је 600.000, Јадовну 72.000, Старој Градишки 75.000... А, колико је жртава после овог датума није познато, као што се не зна колико је убијених у логорима Сисак, Копривница, Ђаково и дечијим логорима Загреб - Јастребарско и другим?” \„Новости”-27.04.2005.\

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тема је КиМ и коментари на тренутна дешавања у јужној српској покрајини, да онај топик иде само са вестима.

Чему сада расправа о НДХ и наследници НДХ, РХ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када је реч о злочину геноцида над Србима и броју жртава, онда из постојећих података имамо да је у Другом светском рату страдало 2,050.000-2,150.000 Срба, а од тога хрватски војници НДХ су убили више од 1,800.000 душа. Само у Јасеновцу је убијено 800.000 Срба.

\„Политика”-3.11.1999.\

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тема је КиМ и коментари на тренутна дешавања у јужној српској покрајини, да онај топик иде само са вестима.

Чему сада расправа о НДХ и наследници НДХ, РХ?

Тема је о напетости на форуму поводом дешавања на Косову.

Видиш да је напето

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само број деце са поткозарја :

"Вјероватно никад нећемо сазнати имена све дјеце која су страдала у Јасеновцу. Приближан број је око 110 000. Поједини аутори најприје су дошли до око 20 000 имена и презимена дјеце, од којих је било око 1 000 јеврејске и та имена су већ предата меморијалном центру Јад Вашем у Израелу", рекао је Живановић.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какав још доказ треба да није било геноцида?

То је та гола демографска чињеница.

Ja sam negdje napisao da nije bilo nikakvog genocida Srba u NDH? Počeo si s tim da me ubjeđuješ u to kako da genocida nije bilo onda bi Srbi bi u Hrvatskoj bili ako ne većinom onda barem fifty-fifty s Hrvatima, o tome se radi. A ni s genocidom a ni bez njega su i sa najvećim mogućim hipotetičkim postotkom opet na tih najviše 20 % što je ustvari pozicija manjinskog naroda u bilo kojoj državi a ne samo u Hrvatskoj. I s tih 20 % kad biismo to tako uzeli a dole su podaci za 1931 godinu, 633.000 Srba u Hrvatskoj dakle 18, 5 % i takav taj podatak je isti i u srpskim izvorima. A o tom je bila rasprava da li su Srbi u Hrvatskoj za vrijeme Austrougarske bili većinskim ili manjinskim narodom dok je bila u funkciji Vojna Krajina i da li iz toga po Srbe proističu majoritna ili minoritna politička i nacionalna prava:

Popis stanovništva 1931. godine [uredi - уреди]

   Ukupno = 3,430,270

   Hrvati = 2,481,000 (72.3%)

   Srbi = 633,000 (18.5%)

   Nijemci = 98,990 (2.9%)

   Mađari = 69,540 (2%)

   Česi = 45,715 (1.3%)

   Slovene = 37,066 (1.1%)

   Židovi = 20,000 (0.6%)

   Romi = 14,000 (0.4%)

   Talijani = 6,169 (0.2%)

   Montenegrin = 2,000

   Šiptari = 818

Demografski razvoj Hrvatske

http://sh.wikipedia.org/wiki/Demografski_razvoj_Hrvatske

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какав још доказ треба да није било геноцида?

То је та гола демографска чињеница.

Ja sam negdje napisao da nije bilo nikakvog genocida Srba u NDH? Počeo si s tim da me ubjeđuješ da genocida nije bilo Srbi bi u Hrvatskoj bili ako ne većinom onda barem fifty-fifty s Hrvatima, o tome se radi. A ni s genocidom a ni bez njega su i sa najvećim mogućim hipotetičkim postotkom opet na tih najviše 20 % što je ustvari pozicija manjinskog naroda u bilo kojoj državi a ne samo u Hrvatskoj. A s tih i 20 % kad biismo to tako uzeli a dole su podaci za 1931 godinu, 633.000 Srba u Hrvatskoj dakle 18, 5 % a takav podatak je isti i u srpskim izvorima. A o tom je bila rasprava da li su Srbi u Hrvatskoj za vrijeme Austrougarske bili većinskim ili manjinskim narodom dok je bila u funkciji Vojna Krajina i da li iz toga po Srbe proističu majoritna ili minoritna prava:

Popis stanovništva 1931. godine [uredi - уреди]

   Ukupno = 3,430,270

   Hrvati = 2,481,000 (72.3%)

   Srbi = 633,000 (18.5%)

   Nijemci = 98,990 (2.9%)

   Mađari = 69,540 (2%)

   Česi = 45,715 (1.3%)

   Slovene = 37,066 (1.1%)

   Židovi = 20,000 (0.6%)

   Romi = 14,000 (0.4%)

   Talijani = 6,169 (0.2%)

   Montenegrin = 2,000

   Šiptari = 818

Demografski razvoj Hrvatske

http://sh.wikipedia.org/wiki/Demografski_razvoj_Hrvatske

Још само када би објаснио о каквој хрватској говориш пре другог светског рата ?

Са далмацијом, без даламције, о бановини , мислим одакле ти ови подаци и за коју област важе ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какав још доказ треба да није било геноцида?

То је та гола демографска чињеница.

Ja sam negdje napisao da nije bilo nikakvog genocida Srba u NDH? Počeo si s tim da me ubjeđuješ da genocida nije bilo Srbi bi u Hrvatskoj bili ako ne većinom onda barem fifty-fifty s Hrvatima, o tome se radi. A ni s genocidom a ni bez njega su i sa najvećim mogućim hipotetičkim postotkom opet na tih najviše 20 % što je ustvari pozicija manjinskog naroda u bilo kojoj državi a ne samo u Hrvatskoj. A s tih i 20 % kad biismo to tako uzeli a dole su podaci za 1931 godinu, 633.000 Srba u Hrvatskoj dakle 18, 5 % a takav podatak je isti i u srpskim izvorima. A o tom je bila rasprava da li su Srbi u Hrvatskoj za vrijeme Austrougarske bili većinskim ili manjinskim narodom dok je bila u funkciji Vojna Krajina i da li iz toga po Srbe proističu majoritna ili minoritna prava:

Popis stanovništva 1931. godine [uredi - уреди]

   Ukupno = 3,430,270

   Hrvati = 2,481,000 (72.3%)

   Srbi = 633,000 (18.5%)

   Nijemci = 98,990 (2.9%)

   Mađari = 69,540 (2%)

   Česi = 45,715 (1.3%)

   Slovene = 37,066 (1.1%)

   Židovi = 20,000 (0.6%)

   Romi = 14,000 (0.4%)

   Talijani = 6,169 (0.2%)

   Montenegrin = 2,000

   Šiptari = 818

Demografski razvoj Hrvatske

http://sh.wikipedia.org/wiki/Demografski_razvoj_Hrvatske

Још само када би објаснио о каквој хрватској говориш пре другог светског рата ?

Са далмацијом, без даламције, о бановини , мислим одакле ти ови подаци и за коју област важе ?

To je proračun koji je napravljen sumarizacijom tačno tih i samo tih kotara Kraljevine Jugoslavije koji si obuhvaćeni teritorijom današnje republike Hrvatske a radi komparacije sa savremenim podacima. Negdje sam vidio i link na objašnjenje takve metodologije, ta je prihvaćena i od srpske i od hrvatske i svih ostalih strana kao zajednička statistička osnova. Išlo se kotar po kotaru i sumarizirali parcijalni rezultati, znači ne po tim bivšim banovinama, te ne kopiraju granice današnjih republika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...a da se prestane sa repetiranjem tastatura i zveckanjem misevima?! Molite se bre, molite se...Vidite da nije nista vise u nasim rukama! Samo Krst i MOLITVAAAAAAAA!

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego, niko od dezurnih demagoga da odgovori na Zeljkovu primedbu od pre neku stranu:

Kako to da je Jasenovac i ostala stratista Crkva vec davno davnim prepoznala kao mucenicka, a vi tvrdite suprotno?

Нисам пратио тему, али ми је невероватно да то неко оспорава...  :)

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,15966.175.html

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,15966.150.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Željko, ne možeš da kažeš da je srpski narod "izabran" zato što je doživeo tolika stradanja.

То не кажем ја то каже свети владика Николај .

Већи дарови доносе тежи пут, већа искушења и опасности, тежа страдања. Већи благослов и веће проклетство... Све има своје. Старозаветна и новозаветна историја је исписана таквим примерима, није то нешто ново или непознато. И наша историја нам сведочи ту истину, довољно је обратити пажњу.

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...