Jump to content

Напето на форуму а око Косова и Метохије

Оцени ову тему


Препоручена порука

Има, што их не било. Па погледајте колико је данас људи живо у вјери.

Danas za danas. A '41 kada su klali po Jasenovcu i bacali u jame srpske seljake po Bosni i Lici, za ta te pitam, mislis da se nisu pomolili Svetoj Trojici? Da se "sizmatici" nisu prekrstili pre nego sto su bili ubijeni?

I da li su "sizmatici" stradali Hrista radi ili zbog "okolnosti"?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 296
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

ствар заједнице-колектива.

Итекако је ствар заједнице, то је сасвим друга прича. Само да не испадне онда да нико не може да страда ако није у групи био.

Наравно у праву си. Страдање може бити и појединачно и колективно Христа ради.

Него зар ми нећеш одговорити и на остатак текста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има, што их не било. Па погледајте колико је данас људи живо у вјери.

Danas za danas. A '41 kada su klali po Jasenovcu i bacali u jame srpske seljake po Bosni i Lici, za ta te pitam, mislis da se nisu pomolili Svetoj Trojici? Da se "sizmatici" nisu prekrstili pre nego sto su bili ubijeni?

I da li su "sizmatici" stradali Hrista radi ili zbog "okolnosti"?

Dedi su mi pobili celu porodicu, a niko od njih nije bio 'ziv u veri'. Pobili su ih ko i ostale iz sela - zato sto su bili srpskog porekla.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има, што их не било. Па погледајте колико је данас људи живо у вјери.

Danas za danas. A '41 kada su klali po Jasenovcu i bacali u jame srpske seljake po Bosni i Lici, za ta te pitam, mislis da se nisu pomolili Svetoj Trojici? Da se "sizmatici" nisu prekrstili pre nego sto su bili ubijeni?

I da li su "sizmatici" stradali Hrista radi ili zbog "okolnosti"?

Због чега се примио комунизам одмах након геноцида у НДХ и неким новим боговима клицало? Или су сви који су вјерни баш побијени у Јасеновцу, а преживјели потенцијали традиционалисти? Да мало не идеализујемо вјеру код људи '41 године?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има, што их не било. Па погледајте колико је данас људи живо у вјери.

Danas za danas. A '41 kada su klali po Jasenovcu i bacali u jame srpske seljake po Bosni i Lici, za ta te pitam, mislis da se nisu pomolili Svetoj Trojici? Da se "sizmatici" nisu prekrstili pre nego sto su bili ubijeni?

I da li su "sizmatici" stradali Hrista radi ili zbog "okolnosti"?

Dedi su mi pobili celu porodicu, a niko od njih nije bio 'ziv u veri'. Pobili su ih ko i ostale iz sela - zato sto su bili srpskog porekla.

Па и ти што су убијали су Српског порекла, побили су их зато што их нису претходно питали да ли су заиста убеђени православци , него су просто претпоставили да чим су Срби самим тим су православци, и ајд у јаму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Због чега се примио комунизам одмах након геноцида у НДХ и неким новим боговима клицало? Или су сви који су вјерни баш побијени у Јасеновцу, а преживјели потенцијали традиционалисти? Да мало не идеализујемо вјеру код људи '41 године?

Ne idealizujem ja Veru  kod ondasnjih Srba ali nema ni jednoga koji se nije pomolio Svetoj Trojici i prizvao  svog Sveca. Verovao ili ne, bio "ziv u veri" ili ne. Nema ni jednog koga su klali kao "sizmatika" da nije bio svestan zbog cega to rade.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има, што их не било. Па погледајте колико је данас људи живо у вјери.

Danas za danas. A '41 kada su klali po Jasenovcu i bacali u jame srpske seljake po Bosni i Lici, za ta te pitam, mislis da se nisu pomolili Svetoj Trojici? Da se "sizmatici" nisu prekrstili pre nego sto su bili ubijeni?

I da li su "sizmatici" stradali Hrista radi ili zbog "okolnosti"?

Због чега се примио комунизам одмах након геноцида у НДХ и неким новим боговима клицало? Или су сви који су вјерни баш побијени у Јасеновцу, а преживјели потенцијали традиционалисти? Да мало не идеализујемо вјеру код људи '41 године?

Твој коментар можемо да схватимо и да су они који су побијени у Јасеновцу побијени јер су то заслужили , пошто су њихови потомци постали комунисти?

Комунизам је насилно уведен , а партизани нису сви листом били комунисти , напротив, јако мали број партизана су били комунисти.

Но после погрома и насилне комунизације људи су били заплашени јер ни камунисти нису баш били невинашца и они су попунили неке јаме.

Народ је утихнуо  у страху после апокалипсе коју је преживео.

Дуго времена су Срби из тих западних српских крајева својо деци давали неодређена имена тако да се не зна да су Срби да не би страдали у неком новом рату или ко зна чему.

комунисти су такође спроводили антисрпске репресалије и уопште антинационалне репресалије , нису они волели ни једну националност посебно.

А ни веру.

И шта ти очекујеш да народ устане после тога свега и крене на црвену армију противу стаљина и тите ?

Мислим смешно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E то ја и ти не знамо, шта је Богу на уму.  

Dobro ovo.

A mislis li da ima Srbina koji je skoncao u Jasenovcu a da se nije pomolio Svetoj Trojici?

Има, што их не било. Па погледајте колико је данас људи живо у вјери. Мој отац никад није био живо вјерујући, а њега су одгојили људи који такође нису било живо вјерујући. Послије усташког геноцида већина Срба је почела да слави Тита, а само мали, јако мали проценат је задржао своју вјерност Богу.

Због овога се противим идеализовању прошлости, јер историја је показала ипак нешто другачије него што ми хоћемо да замислимо.

Разлика између Срба данас и Срба с почетка 20 века је као разлика између два народа.

Смешно је то поредити.

Вера је наравно тада била већа, али никада се код Србаља вера није могла доказивати и истраживати тим западњачким научним методама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И да поновим питање Јустину видим да га није прочитао :

Да ли ти мислиш ако мало дете , рецимо 14 000 младенаца витлејемских , не разуме зашто страда да самим тим не страда за Христа ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има, што их не било. Па погледајте колико је данас људи живо у вјери.

Danas za danas. A '41 kada su klali po Jasenovcu i bacali u jame srpske seljake po Bosni i Lici, za ta te pitam, mislis da se nisu pomolili Svetoj Trojici? Da se "sizmatici" nisu prekrstili pre nego sto su bili ubijeni?

I da li su "sizmatici" stradali Hrista radi ili zbog "okolnosti"?

Због чега се примио комунизам одмах након геноцида у НДХ и неким новим боговима клицало? Или су сви који су вјерни баш побијени у Јасеновцу, а преживјели потенцијали традиционалисти? Да мало не идеализујемо вјеру код људи '41 године?

Твој коментар можемо да схватимо и да су они који су побијени у Јасеновцу побијени јер су то заслужили , пошто су њихови потомци постали комунисти?

Комунизам је насилно уведен , а партизани нису сви листом били комунисти , напротив, јако мали број партизана су били комунисти.

Но после погрома и насилне комунизације људи су били заплашени јер ни камунисти нису баш били невинашца и они су попунили неке јаме.

Народ је утихнуо  у страху после апокалипсе коју је преживео.

Дуго времена су Срби из тих западних српских крајева својо деци давали неодређена имена тако да се не зна да су Срби да не би страдали у неком новом рату или ко зна чему.

комунисти су такође спроводили антисрпске репресалије и уопште антинационалне репресалије , нису они волели ни једну националност посебно.

А ни веру.

И шта ти очекујеш да народ устане после тога свега и крене на црвену армију противу стаљина и тите ?

Мислим смешно...

Не не мислим да су заслужили, и нисам то хтјео да кажем, него одговарам Билблији на његову тврдњу да су сви Срби који су побијени имали свијест да страдају ради Христа ради и да су се молили Богу у тренутку страдања.

А што се тиче осталога, па по твом би се могло схватити да су Срби кукали у Југославији и били су заплашени....али напротив били су најгласнији у слављену Тита, и данас их много више жали за Титом и Југославијом него што се интересује за Цркву.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E то ја и ти не знамо, шта је Богу на уму.  

Dobro ovo.

A mislis li da ima Srbina koji je skoncao u Jasenovcu a da se nije pomolio Svetoj Trojici?

Има, што их не било. Па погледајте колико је данас људи живо у вјери. Мој отац никад није био живо вјерујући, а њега су одгојили људи који такође нису било живо вјерујући. Послије усташког геноцида већина Срба је почела да слави Тита, а само мали, јако мали проценат је задржао своју вјерност Богу.

Због овога се противим идеализовању прошлости, јер историја је показала ипак нешто другачије него што ми хоћемо да замислимо.

Разлика између Срба данас и Срба с почетка 20 века је као разлика између два народа.

Смешно је то поредити.

Вера је наравно тада била већа, али никада се код Србаља вера није могла доказивати и истраживати тим западњачким научним методама.

Ма каква вјера, па мој дједа је рођен 1908 године, није ни слова вјере пренио мом оцу. Све што је радио је традиционализам. Крштење због традиције, слављење славе због традиције, одлажење понекад на велике празнике ради традиције....

Зато и инсистзирам на стању у Југославији. Стање у Југославији није наступило као последица заплашњивања. Срби су били најбоље инкорпорирани у комунизам, јер су излапели у вјери још раније, можда и до одређеног периода у Турском добу.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има, што их не било. Па погледајте колико је данас људи живо у вјери.

Danas za danas. A '41 kada su klali po Jasenovcu i bacali u jame srpske seljake po Bosni i Lici, za ta te pitam, mislis da se nisu pomolili Svetoj Trojici? Da se "sizmatici" nisu prekrstili pre nego sto su bili ubijeni?

I da li su "sizmatici" stradali Hrista radi ili zbog "okolnosti"?

Због чега се примио комунизам одмах након геноцида у НДХ и неким новим боговима клицало? Или су сви који су вјерни баш побијени у Јасеновцу, а преживјели потенцијали традиционалисти? Да мало не идеализујемо вјеру код људи '41 године?

Твој коментар можемо да схватимо и да су они који су побијени у Јасеновцу побијени јер су то заслужили , пошто су њихови потомци постали комунисти?

Комунизам је насилно уведен , а партизани нису сви листом били комунисти , напротив, јако мали број партизана су били комунисти.

Но после погрома и насилне комунизације људи су били заплашени јер ни камунисти нису баш били невинашца и они су попунили неке јаме.

Народ је утихнуо  у страху после апокалипсе коју је преживео.

Дуго времена су Срби из тих западних српских крајева својо деци давали неодређена имена тако да се не зна да су Срби да не би страдали у неком новом рату или ко зна чему.

комунисти су такође спроводили антисрпске репресалије и уопште антинационалне репресалије , нису они волели ни једну националност посебно.

А ни веру.

И шта ти очекујеш да народ устане после тога свега и крене на црвену армију противу стаљина и тите ?

Мислим смешно...

Не не мислим да су заслужили, и нисам то хтјео да кажем, него одговарам Билблији на његову тврдњу да су сви Срби који су побијени имали свијест да страдају ради Христа ради и да су се молили Богу у тренутку страдања.

А што се тиче осталога, па по твом би се могло схватити да су Срби кукали у Југославији и били су заплашени....али напротив били су најгласнији у слављену Тита, и данас их много више жали за Титом и Југославијом него што се интересује за Цркву.

И ти и Билбија резонујете западњачки зато и не схватате суштину нашег народног крста.

Не знам ја за те Србе о којима ти говориш , моји нису били такви.

Ма каква вјера, па мој дједа је рођен 1908 године, није ни слова вјере пренио мом оцу. Све што је радио је традиционализам. Крштење због традиције, слављење славе због традиције, одлажење понекад на велике празнике ради традиције....

И ти на основу тога са 100% сигурношћу знаш да твој деда није имао веру ?

:291291291:

Зато и инсистзирам на стању у Југославији. Стање у Југославији није наступило као последица заплашњивања. Срби су били најбоље инкорпорирани у комунизам, јер су излапели у вјери још раније, можда и до одређеног периода у Турском добу.

Зависи о којим Србима говориш , ако говориш о ондашњој елити онда се слажемо , али ако говориш о простом народу онда се не слажемо.

Само углавном је страдао прост народ ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И да поновим питање Јустину видим да га није прочитао :

Да ли ти мислиш ако мало дете , рецимо 14 000 младенаца витлејемских , не разуме зашто страда да самим тим не страда за Христа ?

Витлејемски младенци јесу Христа ради страдали. Ирод их је побио због тога јер је мислио да ће да убије месију.

Јасеновачки мученици су побијени јер су били Срби. А коме ће Бог да узме мучеништво Христа ради, ја бих то оставио Богу.

Могао бих проширити питање, јесу ли онда сва дјеца невезавно у чије име буду побијена, ако су побијена, јесу ли спашена? Ако јесу, онда у чему је разлика између оних који су за Христа страдали и оних који нису. Можда у некој количини славе, али ни ти ни ја не знамо шта та количина представља.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ти и Билбија резонујете западњачки зато и не схватате суштину нашег народног крста.

Не знам ја за те Србе о којима ти говориш , моји нису били такви.

Ја ти кажем, какав је био мој деда, и какав је био отац. А такви су сви људи које познајем. Такви су сви у крајини. Било је њих који су били вјерујући, појединци као ето твоји ( и сад зависи шта подразумиејвамо под вјером, ја не подразумијевам традиционализам).

Ти хоћеш да кажеш да је народ ради страха утихнуо пред режимом, а ја кажем да није јер да није тако нико не би славио Тита. Већина народа није утихнула него просто прихватила Тита, јер им је понудио ријешавање материјалног статус. Већина наших очева је имала тежак живот, живот у сиромаштву, и многима је добро дошао посао и још земљиште и кућа ако су добили.

Сад ћеш ти рећи, ево га прича, продали вјеру за вечеру...Па можеш и тако мислити, ја не мислим да је икаква вјера продана, будући да је није ни било онакве какве бар замишљамо да би требало, ако читамо житија...можда су житија идеализована,

Не знам, твој народни крст је једно. А то што смо ми СРби оваки данас то је друго. Мене нико неће убједити да су Срби овакви постали јер су им криви масони, и илуминати. Не криви смо ми.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ти на основу тога са 100% сигурношћу знаш да твој деда није имао веру ?

:drugarstvo:

Тврдим јер је није имао ни мој отац, ни мој други стриц, а први стриц је био жестоки комуњара. Све тетке, дедине кћерке се поудале за шокце.

А такви су људи које ја већином познајем, који су поријеклом из Боснаске Крајине.

И шта ти подразумијеваш под вјером, а да би била жива? Каква је то жива вјера била у Срба у првој половини 20 вијека?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...