Jump to content

Напето на форуму а око Косова и Метохије

Оцени ову тему


Препоручена порука

јел ико на овом форуму проверава године...  facenew22222222

пустили сте децу да куцкају по форуму...

испод 33 године забрана писања на пола форума...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 296
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

P.S. Đorđe reče da mu je ideal mučeništvo. Pa da, naš narod voli da bude žrtva, da se pati...jedan kontinuirani mazohizam za posmatranje. Lepo je pokojni Jovan Rašković rekao da je srpski narod lud (čak nam je dodelio kolektivnu dijagnozu) facenew22222222

Вјероватно и Христа убрајаш у ту групу јер се сам добровољно предао на мучење на крсту.

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma neka daju to Kosovo više pa da završimo priču s tim. Uostalom, odavno nije naše tako da ništa ne gubimo. Muka mi je više od tih dešavanja na Kosovu- neka ga daju već jednom i čiča miča gotova priča!

А да игром случаја баш ти живиш овог момента на Космету и да су ти тамо сви пријатељи и родбина?

Нешто нисам сигуран да би тако причала...

ŽIVELA SAM U KRAJINI TAKO DA MI JE SVE VEĆ JASNO- ISTI SCENARIO, ISTE ŠUPLJE PRIČE I NEKAKVI MITOVI O NEBESKOJ SRBIJI I OSTALIM NEBULOZAMA. TAKO DA VRLO DOBRO ZNAM ŠTA SAM REKLA I O ČEMU PRIČAM. DOSTA MI JE VIŠE TE DESNIČARSKE POLITIKE! DA LI JE GREH AKO ŽELIM U OVOJ ZEMLJI MIR, facenew22222222?

Ti ne zelis ovoj zemlji mir, ti zelis svom d***tu mir....

...сазидаћу Цркву своју, и врата пакла неће је надвладати...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=15934.msg490659#msg490659 date=1311715019]

Па врати се тамо да живиш, умро је и Туђман и Милошевић.

Ја бих пре дао Београд, него Косово и Метохију. Нико то није добио да би могао да даје. Живот је борба, и Христос није дошао да донесе мир, него рат.

чему овакав тон?

ја не бих дао нити једно, а Христос није донео телесни рат већ духовни, са поднебесјем и његовим злим становницима.

рат треба да је ПОСЛЕДЊА мера, а не прва.

crvenilo Kako neki ljudi znaju da iskrive Hristove reči, svako prema svojim potrebama. 4chsmu1Strašno je i pomisliti da je Isus došao da donese rat a ne mir, ali nije na meni da o tome prosuđujem.

Što se tiče mog povratka, ja sam odatle otišla još 80-ih godina PROŠLOG VEKA i nemam nameru da se vraćam (a i da hoću, nemam gde jer je sve zapaljeno). A i iz Bg-a ću da palim uskoro, ako Bog da, jer u ovoj zemlji nema života. Toliko o ovoj temi.

па и није дошао да донесе мир  .mislise.

Не мислите да сам ја дошао да донесем мир на земљу; нисам дошао да донесем мир него мач.

свето Јеванђеље по Матеју, глава 10, стих 34

исто тако, треба бити и опразан са својим тумачењима, па се зато приклањамо и светим Оцима, јер многи су ово користили да звецкају оружјем.

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/TumacenjeJevandjeljapoMateju/10.htm

34-36. Не мислите да сам дошао да донесем мир на земљу; нисам дошао да донесем мир[12] него мач. Јер сам дошао да раставим човјека од оца његова и кћер од матере њезине и снаху од свекрве њезине и непријатељи човјеку постаће домаћи његови.

Није увек добро остати у слози и понекад је боље раздвојити се. "Мач" је, дакле, реч вере који нас одсеца и раставља од веза с нашим ближњим и рођацима, када они ометају нашу побожност. Господ нам не говори да се од њих одвојимо без оправданог разлога, већ само онда када они не желе да прихвате нашу веру и труде се да нас омету у њој.[13]

НАПОМЕНЕ

12 Господ није проповедао пацифизам, мир по сваку цену, мир који настаЈе као компромис између истине и лажи, Бога и ђавола.

Говорећи о рату Св. Златоуст каже: "Јединомислије није увек добро, јер и разбојници бивају сагласни. Тако рат није последица Христовог опредељења, већ дело воље самих људи. Сам Христос жели да сви буду једногласни у делима побожности, али како су се људи међу собом поделили, отуда је и настао рат", (Ibid, Homil. 35, 1). Зато је Господ Христос једини "мир наш , мир до кога се долази кроз рат и победу над грехом, смрћу и ђаволом (уп. Еф. 2, 14-16).

Имајући ово у виду, Св. Григорије Богослов каже: "Бољи је похвални рат од мира који од Бога одваја", (Homil. 2, 82. РС 35, со1. 488).

13 "Ове речи из Михејевог пророштва (Мих. 7, 6) изостављене су код Матеја. Он (пророк) каже: "Кћи устаје на матер своју, снаха на свекрву своју, непријатељи су човеку домашњи његови." Ова пророчка реч, да ће непријатељи човеку постати сви домаћи његови, опет је речена за Јевреје, који су се међусобно разделили. Христос је, дакле, благовремено предсказао присутним да ће сви домаћи оних који ће поверовати, постати напослетку њихови непријатељи." Ex. Collatione codd.Venet. S. Marci

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma neka daju to Kosovo više pa da završimo priču s tim. Uostalom, odavno nije naše tako da ništa ne gubimo. Muka mi je više od tih dešavanja na Kosovu- neka ga daju već jednom i čiča miča gotova priča!

А да игром случаја баш ти живиш овог момента на Космету и да су ти тамо сви пријатељи и родбина?

Нешто нисам сигуран да би тако причала...

ŽIVELA SAM U KRAJINI TAKO DA MI JE SVE VEĆ JASNO- ISTI SCENARIO, ISTE ŠUPLJE PRIČE I NEKAKVI MITOVI O NEBESKOJ SRBIJI I OSTALIM NEBULOZAMA. TAKO DA VRLO DOBRO ZNAM ŠTA SAM REKLA I O ČEMU PRIČAM. DOSTA MI JE VIŠE TE DESNIČARSKE POLITIKE! DA LI JE GREH AKO ŽELIM U OVOJ ZEMLJI MIR, .mislise.?

Ti ne zelis ovoj zemlji mir, ti zelis svom d***tu mir....

на што, признаћеш, свако има право да жели.  crvenilo
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Of kaurs, dajem i moju Zvezdaru samo da više ne ratujemo .mislise. :)

Повежем те сјутра...за трансфер..

можеш да бираш албанија или албанија

E neće moći- može jedino Kanada, Vankuver po mogućnosti- da begam iz Srbije jer ovde nema leba zbog politike nekih tamo "patriota" crvenilo

A ovde ima leba. Prosto ne mogu da ti opisem koliko nam je divno... Samo tebe cekamo...

...сазидаћу Цркву своју, и врата пакла неће је надвладати...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

P.S. Đorđe reče da mu je ideal mučeništvo. Pa da, naš narod voli da bude žrtva, da se pati...jedan kontinuirani mazohizam za posmatranje. Lepo je pokojni Jovan Rašković rekao da je srpski narod lud (čak nam je dodelio kolektivnu dijagnozu) crvenilo

Извини, мислио сам да си хришћанка. Тако да сам сигурно луд за тебе, као и остали православни хришћани, који са радошћу страдају за Христа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

26 Jul 2011 22:22 ---------

----------- 26 Jul 2011 22:39 ---------

Kada su hteli da u novembru 2007. proglase nezavisnost Ponos je istakao da je vojsci potrebno 72h da KiM stavi pod svoju kontrolu, u naredna dva meseca zna se sta se desilo za generalom, od tog trenutka nema ko da nas zastiti ni pretnjom.

LOL Kako The Little Perica zamišlja rat. 20 godina niste mogli da kontrolišete KiM, sad ćete za 3 dana da "stavite pod kontrolu" 2 mil. do zuba naoružanih, neprijateljski raspoloženih i ratu sklonih ljudi... da, da

Link to comment
Подели на овим сајтовима

P.S. Đorđe reče da mu je ideal mučeništvo. Pa da, naš narod voli da bude žrtva, da se pati...jedan kontinuirani mazohizam za posmatranje. Lepo je pokojni Jovan Rašković rekao da je srpski narod lud (čak nam je dodelio kolektivnu dijagnozu) .mislise.

Извини, мислио сам да си хришћанка. Тако да сам сигурно луд за тебе, као и остали православни хришћани, који са радошћу страдају за Христа.

Ti ne stradaš radi Hrista! Kad ćete već jednom da odvojite hrišćanstvo od pripadnosti naciji???

Ah, da, tebi je čast biti huligan, sad videh tvoj potpis... :).gif' class='bbc_emoticon' alt='crvenilo' />

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.vaseljenska.com/politika/a-vojska-srbije-vezba-u-ukrajini/

vojska-Srbije-u-Ukrajini.jpg

Београд – Припадници Војске Србије учествују на међународној вежби која се до 5. августа одржава у Украјини, саопштила је Војска Србије.

Да није жалосно..урлао би од смеха...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мрвице извини, али народ који је вијековима живио на својим имањима широм Хрватске, БиХ и Космета је убијан, протјериван, силован, мучен, касапљен ради продаје органа и шта све управо из разлога што се није одрекао Христа и православне вјере.

По теби и твојој логици је и један свети Ђорђе чисти лудак и мазохиста, јер је из чиста мира усред Диоклецианових иживљавања над хришћанима изјавио да је и сам хришћанин и преживио мучења до смрти.

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

P.S. Đorđe reče da mu je ideal mučeništvo. Pa da, naš narod voli da bude žrtva, da se pati...jedan kontinuirani mazohizam za posmatranje. Lepo je pokojni Jovan Rašković rekao da je srpski narod lud (čak nam je dodelio kolektivnu dijagnozu) :291291291:

Извини, мислио сам да си хришћанка. Тако да сам сигурно луд за тебе, као и остали православни хришћани, који са радошћу страдају за Христа.

Ti ne stradaš radi Hrista! Kad ćete već jednom da odvojite hrišćanstvo od pripadnosti naciji???

Ah, da, tebi je čast biti huligan, sad videh tvoj potpis... 0442_feel.gif' class='bbc_emoticon' alt=':cmizdrenje:' />

Далеко сам ја од хулиганства, него потпис само говори о систему вредности у данашњем друштву. Да је боље бити хулиган, него педер, полтрон, "курва" (која продаје себе и своје идеале зарад своје удобности).

А ти би радо страдала за Христа, али нећеш да страдаш за Србију? Па ништа, ти се одрекни свог имена, мислим да би те Хрвати без проблема примили у своје редове, пошто си рођена тамо. И бићеш мирна. По мени су сви мученици земље српске, истовремено и Хришћански мученици, од Јасеновца и Јадовна, до Милице Ракић и деце из Гораждовца, жетеоца из Старог Грацког и осталих Косовских и Метохијских мученика. По теби су вероватно и отац Харитон косовски и Платон бањалучки национални мученици, а не Христови?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.vaseljenska.com/politika/a-vojska-srbije-vezba-u-ukrajini/

vojska-Srbije-u-Ukrajini.jpg

Београд – Припадници Војске Србије учествују на међународној вежби која се до 5. августа одржава у Украјини, саопштила је Војска Србије.

Да није жалосно..урлао би од смеха...

ako bude bilo potrebno mogu da sednu na avion kad oce

al sto jes jes stvarno je smesno 0110_hahaha

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uvijek su mi stariji govorili - ne daji i ne prodaji svoju zemlju, to nije tvoja zemlja nego zemlja tvoje djece, nisi je ti dobio da bi je profućkao nego da bi je održavao, unaprijedio i takvu unaprijeđenu dao u nasledstvo svojoj djeci. Mrvice moram reći da sam razočarana tvojim pisanjem ovdje, zar neko ko je sve izgubio i zna kako je to može da tako nešto govori?! 0110_hahaha Zar ne misliš o svojoj djeci o tome gdje će oni živjeti, kako će se zvati i da li će biti hrišćani pravoslavni? To što ćemo da "damo" nekome svoju zemlju zarad navodnog "mira" je nešto najstrašnije što sam čula u poslednje vrijeme i najveća laž, neće se dobiti mir na takav način. Slobodno se ti odriči onoga što je tvoje, to nije problem, ali kako već rekoh, ova zemlja nije tvoja, nego nasleđe tvoje djece, i kao takvu nemaš pravo da je daješ kao da se radi o slatkišima. To je grijeh kako pred svojim narodom, tako i pred Bogom. Moj stav.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

P.S. Đorđe reče da mu je ideal mučeništvo. Pa da, naš narod voli da bude žrtva, da se pati...jedan kontinuirani mazohizam za posmatranje. Lepo je pokojni Jovan Rašković rekao da je srpski narod lud (čak nam je dodelio kolektivnu dijagnozu) :D

Извини, мислио сам да си хришћанка. Тако да сам сигурно луд за тебе, као и остали православни хришћани, који са радошћу страдају за Христа.

Ti ne stradaš radi Hrista! Kad ćete već jednom da odvojite hrišćanstvo od pripadnosti naciji???

Ah, da, tebi je čast biti huligan, sad videh tvoj potpis... :(.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' />

Далеко сам ја од хулиганства, него потпис само говори о систему вредности у данашњем друштву. Да је боље бити хулиган, него педер, полтрон, "курва" (која продаје себе и своје идеале зарад своје удобности).

А ти би радо страдала за Христа, али нећеш да страдаш за Србију? Па ништа, ти се одрекни свог имена, мислим да би те Хрвати без проблема примили у своје редове, пошто си рођена тамо. И бићеш мирна. По мени су сви мученици земље српске, истовремено и Хришћански мученици, од Јасеновца и Јадовна, до Милице Ракић и деце из Гораждовца, жетеоца из Старог Грацког и осталих Косовских и Метохијских мученика. По теби су вероватно и отац Харитон косовски и Платон бањалучки национални мученици, а не Христови?

Na koga se odnosi ona pogrdna reč? 0102_laugh Kad odgovoriš, možemo dalje da razgovaramo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...