Jump to content

10 Pitanja ateiste na koja svaki hrišćanin mora da odgovori?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Мрачњак, можеш ли ти да нам кажеш зашто настају катастрофе по свету, ратови, убиства, земљотреси...?

@ Darko -  victory78

Neverovatno neprecizno ppitanje na koje ti imas samo jedan odgovor a ja hiljadu...

ratovi- zbog  religije, ljudske sujete, megalomanije, sexualnog nagona, sadizma, ideologije............

ubistva- zbog religije, strasti, premecenosti, bolesti, slucajnosti, osvete, pomracenosti uma...........

Zemljotresi- zbog pomeranja tektonskih ploca (najcesce)

A koji je tvoj odgovor na isto pitanje? zanima me da li ti spadas u onu pravoslavnu grupu koja veruje bog izaziva katastrofe  ili si pak pristalica da su katastrofe samo posledica "prvobitnog greha" i "pale prirode"?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 863
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Гости

Ја верујем да је све помало помешано од овога што си рекао и да Господ ово допушта. Главни проблем у ратовима и злочинима видим у погрешно усмереној слободи која нам је дарована од Бога. Земљотреси заиста настају услед померања тектонских плоча али исто тако верујем да су земљотреси и допуштење Божије. Оно што је замене "апорија" јесте да нисам способан да тумачим вољу и допуштење Божије. Бог је слободно Биће, то је најпре битно да разумемо (мислим најпре да разумемо ми хришћани) и да Њему није нужно да се држи платонових идеја и људске етике. У сваком случају, овај живот који живимо је само тренутак наспрам вечности која нас чека. Ко зна како ћу ја завршити живот, оно што је мени битно је да добар одговор дам на страшном Христовом суду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To znaci da su zaklana deca zapravo spasena jer nece morati da prodju kroz zivotna iskusenja te nece imati sta da prijave na granici ka vecnom zivotu...

Divota... radujmo se zbog njih...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

To znaci da su zaklana deca zapravo spasena jer nece morati da prodju kroz zivotna iskusenja te nece imati sta da prijave na granici ka vecnom zivotu...

Divota... radujmo se zbog njih...

То је Твоје тумачење. Ти желиш да прочиташ оно што желиш мени да наметнеш да ја говорим. Из ове Твоје премисе следи конклузија да идемо да убијамо децу не би ли се спасили! Видиш драги мој, то је Твој проблем, Ти можеш томе да се радујеш и да качиш по оном болеснм сајту а не ја. Бог жели да се сви људи спасу и дођу до познања Истине- а истина је да је Христос Спаситељ света. А да ли ће се спасити већ заклана деца коју су побили болесни, изопачени умови (било атеисти, религијски, овакви-онакви) моје уверење и вера у Господа је сте да ће се спасити и да ће се вечно радовати у Цартсву Небеском.

То што Теби смета моја вера или Христос заиста није мој проблем, јер ја не проповедам убијање док Ти и Твој сајт то проповедате и то са слашћу и уживањем!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To znaci da su zaklana deca zapravo spasena jer nece morati da prodju kroz zivotna iskusenja te nece imati sta da prijave na granici ka vecnom zivotu...

Divota... radujmo se zbog njih...

То је Твоје тумачење. Ти желиш да прочиташ оно што желиш мени да наметнеш да ја говорим. Из ове Твоје премисе следи конклузија да идемо да убијамо децу не би ли се спасили! Видиш драги мој, то је Твој проблем, Ти можеш томе да се радујеш и да качиш по оном болеснм сајту а не ја. Бог жели да се сви људи спасу и дођу до познања Истине- а истина је да је Христос Спаситељ света. А да ли ће се спасити већ заклана деца коју су побили болесни, изопачени умови (било атеисти, религијски, овакви-онакви) моје уверење и вера у Господа је сте да ће се спасити и да ће се вечно радовати у Цартсву Небеском.

То што Теби смета моја вера или Христос заиста није мој проблем, јер ја не проповедам убијање док Ти и Твој сајт то проповедате и то са слашћу и уживањем!

Bold 1: Otkud ti to da njemu to smeta?

Bold 2: Kako tonjegov sajt propoveda ubijanje "sa slascu i uzivanjem"? Njegov sajt samo prenosi ubistva koja su se vec desila ...

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidim da gubis zivce pa necu da se osvrcem na ona pominjanja mog sajta jer je to na razini licnog napada a to je gotovo uvek znak slabosti u raspravi...

Nego, bog zeli da se svi spasu ali ipak dopusta da deca stradaju u najgorim mukama? Bog je stvarajuci ovaj svet morao znati sta stvara inace ga ne bi stvarao... a ako nije znao, onda ili nije svemocan ili je sadistican...

Bold 1: Otkud ti to da njemu to smeta? 

skolski primer predrasude...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izlgleda da je bogu daleko bitnije da projavljuje svoju ljubav pustajuci smolu kroz ikone ili mirotoceci kroz leseve nego da projavi svoju ljubav spasavajuci nejaku decu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve zavisi kako se definise pojam Bog ... Mislim, ljudski zivot je svejedno patnja. Pitanje je kakav bi zivot imala ta deca da su odrasla u takvim sredinama ...

Jedini nacin da se izbegnu skakljiva pitanja jeste svodjenje ovoga zivota na nesto nebitno ... a onda smo u kontradikciji sa podvizima, obozavanjem licnosti, puta prema Bogu ... To dete nije moglo ni da zna za pravoslavlje ni hriscanstvo ...

A ako prihvatimo da je ovaj zivot nas test na putu ka carstvu Bozjem, kako se spasavaju osobe koje stradaju kao deca ...?

Sta mislite o ovome?

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@Teleskop

Довољно ти једа погледаш болесне коментаре постављача клипова и још болесније гледалаца, па да схватиш о чему говорим.

@mracnjak

Потребно је да се осврнеш на помињање Твог сајта, ако бисмо могли да водимо даље разговор. Веоме је битно јер је и то показатељ Твоје мржње према Богу и животу. Да, ограђујем се да је ово моје мишљење, сигурно да има оних који га не деле са мном.

Да, Бог жели да се сви спасу и под спасењем се подразумева спасење од смрти, вечен смрти. Но, Ти и даље не налазиш проблем у људској слободи зар не? Кажем, Бог има план и са онима који су умрли од глади, помора, земљотреса, рата... Он зна шта ће са њима. Наше је да се се трудимо да проповедамо живот и радост живота у Христу.

Шта је Теби циљ? Јеси ли размишљао о томе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Teleskop

Довољно ти једа погледаш болесне коментаре постављача клипова и још болесније гледалаца, па да схватиш о чему говорим.

@mracnjak

Потребно је да се осврнеш на помињање Твог сајта, ако бисмо могли да водимо даље разговор. Веоме је битно јер је и то показатељ Твоје мржње према Богу и животу. Да, ограђујем се да је ово моје мишљење, сигурно да има оних који га не деле са мном.

Да, Бог жели да се сви спасу и под спасењем се подразумева спасење од смрти, вечен смрти. Но, Ти и даље не налазиш проблем у људској слободи зар не? Кажем, Бог има план и са онима који су умрли од глади, помора, земљотреса, рата... Он зна шта ће са њима. Наше је да се се трудимо да проповедамо живот и радост живота у Христу.

Шта је Теби циљ? Јеси ли размишљао о томе?

Cekajte, znaci da vi mislite da su ljudi i njihova zloupotreba slobode odgovorni za prirodne katastrofe?

Zasto ne bi postajao cilj i bez religije i vecnog zivota?

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Људи су у великој мери одговорни за природне катастрофе.

Не знам зашто не би постојао, ја не причам о разним религијама, причао о хришћанству и оно што живим. Волео бих да чујем који је то циљ ван вечног спасења. Наравно, тај циљ подразумева да не буде феноменолошки већ онтолошки.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Teleskop

Довољно ти једа погледаш болесне коментаре постављача клипова и још болесније гледалаца, па да схватиш о чему говорим.

Pretpostavljam da uzivas u moci da moje komentare nazivas bolesnim s obzirom da ja ne smem da uzvratim jer si admin i opalio bi me opomenom istog momenta... ali u svakom slucaju consider yourself served 0110_hahaha

Потребно је да се осврнеш на помињање Твог сајта, ако бисмо могли да водимо даље разговор. Веоме је битно јер је и то показатељ Твоје мржње према Богу и животу. Да, ограђујем се да је ово моје мишљење, сигурно да има оних који га не деле са мном.

Glupost... to si ti nesto istripovao pa pokusavas projekcijom da mi napmetnes iako nema veze sa istinom. Ja zivot obozavam... cenim ga daleko vise od tebe jer sam svestan da mi je jedini... da znam da mi je ovaj zivot samo uspustna stanica drukciju bi pesmu pevali 0110_hahaha ... ovako zivim zivot u kojem uzivam... presrecan sam jer se svakog jutra budim nasmejan, nemam na sta da se poalzim a to je istinski "blagoslov"... nista mi vise od toga ne treba.

Да, Бог жели да се сви спасу и под спасењем се подразумева спасење од смрти, вечен смрти. Но, Ти и даље не налазиш проблем у људској слободи зар не? Кажем, Бог има план и са онима који су умрли од глади, помора, земљотреса, рата... Он зна шта ће са њима. Наше је да се се трудимо да проповедамо живот и радост живота у Христу.

Meni niko da odgovori: kako to da bog nema nameru da se petlja u spasavanje stradalnika dok s druge strane prilicno paznje i energije posvecuje svojim projavama ljubavi (ikone koje placu krv, krstovi koji luce smolu, lesevi koji mirotoce... vi mi objasniste da su to projave bozije ljubavi- dakle ipak se petlja u nase zivote? Gde je sad ta sloboda? nema je zbog jedne izuzetno prikladne reci - licemerje 0110_hahaha

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи су у великој мери одговорни за природне катастрофе.

Da, da... a "u srbiju nisava porasla do vrbnjaci i to sve zbog bolbardovanje"

Vec sam nailazio na forumu na ovu monstruoznost od izjave... suvisno reci da je smesna

Не знам зашто не би постојао, ја не причам о разним религијама, причао о хришћанству и оно што живим. Волео бих да чујем који је то циљ ван вечног спасења. Наравно, тај циљ подразумева да не буде феноменолошки већ онтолошки.

Meni je cilj da mi svaka sekunda zivota bude ispunjena zadovoljstvom i srecom. Posto ces odma da skocis sa prozivkom da sam sebican, odmah cu ti reci da je za mene sreca, imedju ostalog, da budem okruzen srecnim ljudima...

Za sada mi zivot tako izgleda da mi se cini da bolje ne bih umeo da ga zamislim... sto bih u njega trpao boga koji ce mi curiti  smolu iz tapeta al ce ga boleti uvo ako treba da me udari auto i da zavrsim na mracnjaku jerbo mi je dao slobodu... slobodu da umrem iu najstrasnijim mukama... neka hvala meni takva sloboda ne treba... takvu slobodu mogu i sam sebi da stvorim 0110_hahaha

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ако мислиш да хришћанин не цени живот грдно ћеш да се разочараш. Итекако ценимо живот, највише од свега, највећи дар и највећа светиња и један је једини и непоновљиви. Управо је проблем Твој што се ниси потрудио да се позабавиш православном теологијом већ се дошао да нам солиш памет са атеистичким. Живот јесте један једини и радујем се ако ћу успети да овај дар живљења вратим Богу као уздарје моју љубав према Њему. Радост ми је највећа у томе што имам коме да захвалим на животу и што се сваког дана будим. Чак и да дође тренутак великих искушења, опет ћу имати Коме да захвалим на животу и нећу да "кунем судбу клету", јер Онај Који ме је довео на овај свет, он је кадар да ме опет подигне у трен ока. То је моја вера и невидим зашто би неко имао нешто против тога нешто, зашто би атеиста имао нешто против? Зашто би имао против да то проповедам и свом народу?

То што Ти немаш коме да захвалиш на животу и што ћеш се будити насмејан до оног тренутка када се разболиш и крене процес умирања (дај Боже да то буде у дубокој старости), онда ова твоја садашња прича неће имати ту снагу, напротив, неће имати никакву снагу.

Моје мишљење је да су коментари на твом сајту болесни и коментари посетилаца такође. Најболеснији сајт који постоји на овим просторима а и шире. Сатанистички.Не уживам у томе што морам то да кажем, најмање уживам и у овом разговору.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Људи су у великој мери одговорни за природне катастрофе.

Da, da... a "u srbiju nisava porasla do vrbnjaci i to sve zbog bolbardovanje"

Vec sam nailazio na forumu na ovu monstruoznost od izjave... suvisno reci da je smesna

Не знам зашто не би постојао, ја не причам о разним религијама, причао о хришћанству и оно што живим. Волео бих да чујем који је то циљ ван вечног спасења. Наравно, тај циљ подразумева да не буде феноменолошки већ онтолошки.

Meni je cilj da mi svaka sekunda zivota bude ispunjena zadovoljstvom i srecom. Posto ces odma da skocis sa prozivkom da sam sebican, odmah cu ti reci da je za mene sreca, imedju ostalog, da budem okruzen srecnim ljudima...

Za sada mi zivot tako izgleda da mi se cini da bolje ne bih umeo da ga zamislim... sto bih u njega trpao boga koji ce mi curiti  smolu iz tapeta al ce ga boleti uvo ako treba da me udari auto i da zavrsim na mracnjaku jerbo mi je dao slobodu... slobodu da umrem iu najstrasnijim mukama... neka hvala meni takva sloboda ne treba... takvu slobodu mogu i sam sebi da stvorim 0110_hahaha

Драго ми је да си срећан. Видиш, и ја сам срећан што сам окружен добрим људима, мојим пријатељима, мојом породицом и што имам највећу почаст да будем служитељ Олтара Божијег и да са људима делим радосну вест Еванђеља да је смрт побеђени непријатељ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...