Jump to content

10 Pitanja ateiste na koja svaki hrišćanin mora da odgovori?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 863
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

1 hour ago, Tumaralo. рече

Islam isto.

A za druge religije sa raznim varijantama reinkarnacije.

Buvkalno nijedna religija ne uči da je smrt - kraj.

Da, to se i ocekuje od religija i vera (koliko znam i filosofski sistemi takodje), samo je pitanje kakva su ucenja o zivotu posle smrti svih religija i kako nas zivot ovde utice na nase duhovno stanje posle smrti.... jednostavno koje su razlike i koje slicnosti u vezi toga sta se desava posle smrti, tkz. eshatologija.... pojam koji se odnosi vremenski na poslednje stvari covekove egzistencije i opste kosmicke stvarnosti i ono sto je s tim u svezi...( Wiki..)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Tumaralo. рече

Ali on je prihvatio na sebe i platio za moje grehe 2000 godina pre mog rođenja!!!

Još ništa nisam ni sagrešio a on je već pruzeo "moju" kaznu na sebe?

Takođe to učenje podrazumeva da svako može izbeći posledice svojih greha ako poveruje.

A da li ćemo poverovati zaivisi od milosti/blagodati...

Mnogo je komplikovana ova teologija, nije ni čudo što je 90% hrišćanskog sveta lagano primilo islam back in the day.

Pa, zbog istovetnosti nase ljudske prirode sa prvim covekom ucestvujemo u grehu koji vlada nad tom nasom prirodom, radjamo se u 'povredjenom' stanju koje uzrokuje na kraju i smrt i propadanje i truleznost. Hristos je preuzeo na sebe posledice greha, smrt i truleznost i pobedio na krstu i vaskrsenjem.

Znaci uzeo je nasu prirodu u sebe  i postao Bogocovek i na taj nacin, pobedio smrt za nas i mi mozemo pobediti smrt tako sto ucestvujemo u njegovoj pobedi ako se sjedinimo sa Njim u Pricescu, najprisnijoj zajednici sa Bogom.

Da li cemo poverovati, po meni, zavisi i od nas i od milosti, to je dvosmeran proces, simbioza milosti i nase slobode i volje, bez milosti nema vere, kao i bez nase volje i nase slobode da prihvatimo milost i veru... nije bas lako pitanje, vekovima je vodjena rasprava o tome sta i kako i mislim da u svakom slucaju, nasa sloboda i volja je takodje neophodna za veru... jer hriscasntvo je i tesan put i uska vrata i oni koji se zalazu za carstvo na sili i snagu i trudom ga zadobijaju..... ali je i lako ako se uzme jaram i breme Hristovo i hriscanstvo pruza i utehu ljudima kada se covek prepusti veri...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 21.1.2019. at 23:10, Bokisd рече

Sto se tice uklapanja,... jedan Izvor (Jevandjelje), prica ono sto drugo (Jevandjelje ) izostavlja, to je princip koji se koristi u Jevandjeljima, ne znam tacno zbog cega, mozda kako ne bila previse obimna...

Izašao ovaj sjajan klip danas, pa te se setih

 

Mada... ovaj stari njegov je totalno tvoj:

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми не гледамо на ово што се види, него на оно што се не види. (II Кор. 4, 18)
Ми видимо овај свет материјални и пролазни, али ми гледамо на онај свет духовни и бесмртни.
Ми видимо весеље земаљско, често испрекидано плачем и уздасима, и на крају увек завршено смрћу, али ми гледамо на радост духовну, међу ангелима и светитељима Божјим на небесима, на радост беспрекидну и вечиту.
Ми видимо патње и неуспехе праведника у овом животу, но ми гледамо њихову славу и торжество у ономе свету.
Ми видимо многе успехе, и славу и чест неправедника у овом животу, но ми гледамо њихов пораз, осуду и муку неисказану у вечности.
Ми видимо Цркву Божју често понижавану и гоњену у овоме свету, но ми гледамо њену крајњу победу над свима противницима и супостатима, видљивим и невидљивим.
Ми видимо, браћо, насилнике и отмичаре често као властодршце и богаташе у овом веку, а светитеље као ниште и потиштене и заборављене, но ми гледамо једно друго царство, у коме ће светитељи царовати, без иједног, иједног насилника и отмичара, Царство Божје, вечито безгрешно и бесмртно.
Свети владика Николај

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.1.2019. at 23:39, Благовесник рече

чуо сам да у суботарима  и ЈС  има пуно инцеста...

 @MarkoA Јел и оно у вези брата који остане без деце а умре и даље важи да брат може да му остави потомство или је укинуто?

Не одговори ми @MarkoA ?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...
On 21.7.2011. at 12:21, Sherlock H. рече

1.Zasto Bog ne leci osobe sa amputiranim udovima?

2.Zasto ima toliko ljudi koji umiru od gladi,u  svetu?

3.Zasto Bog trazi smrt toliko nevinih ljudi u Bibliji?

4.Zasto Biblija sadrzi toliko anti-naucnih besmislica?

5.Zasto je Bog toliko veliki zagovornik ropstva?

6.Zasto se lose stvari desavaju dobrim ljudima?

7.Zasto nijedno Isusovo cudo u Bibliji,nije ostavilo iza sebe bilo koji dokaz?

8.Kako objasniti cinjenicu da ti se Isus nikad nije javio?

9.Zasto bi Isus zeleo da jedes njegovo telo i pijes njegovu krv?

10.Zasto se hriscani razvode po istoj stopi kao i ne-hriscani?

1. Зато што је Богу претежнија душа од тела. Мислим да пише чак да треба откинути руку ако човека саблажњава. То је оно кад се кидала рука лоповима у душановом закону...

2. Зато што су лени да уче и развијају се-пољопривреда,сточарство, сакупљање воде... Истовремено су довољно интелигентни да истребе целу врсту неке животиње или да једу удове албино деце јер их тако уче врачеви...

3. Невини у ком смислу, где пише да ће бог допустити да невини умиру? Цела књига говори о супротном да је физичка смрт део овог света и невини је неће окусити духом. Већ ће задобити бесмртност.

4. Не постоји анти научна бесмислица у библији, само искључиви читаоци који заборављају да нису присуствовали догађајима у библији. Чак и Исусово ходање по води може лако објаснити због густине воде која је изазвана специфичним саланитетом код мртвог мора (језеро) које је реком  јордан повезано са галилејским језером (место где би Исус могао да хода по води али тако да је испод њега дубина од преко 20 метара а њему је ниво воде мало изнад колена. значи за такво ходање по води је потребна вера у себе...)

5. Европско ропство диктирано бојом коже, не постоји у библији. Библијско ропство је опис хјерархије у друштву. Данас то библијско ропство по мени заузима позицију дужничког ропства и друштвене хјерархије. Чак мсм. да библија више критикује ропство у смислу присиле за разлику од добровољног служења, које се наводи да постоји као ропство...

6. Немам појма. Истрајни у праведности бивају повређени? Рекло би се некад да страдају горе и од човечије природе Исуса Христа ком су се десиле лоше ствари и опет је васкрсао или му је правда била позната пре њеног доласка у времену, типа Јуде или Латина који су му побили цео народ.

7. Рекавши да неће остати ни камен на месту после њега у Израелу.

8. Зато што се појављује пред успење на небеса током смрти неких. Или пророцима и апостолима за живота.

9. Зато што је то заједничка традиција Илира, Трачана, Јевреја, Грка, Јермена, Нордијаца... пре Христа. Самим тим, обраћао се широј народној родбини која дели исти корен вере...

10. Немам појма.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...