Jump to content

Православље и либертаријанизам

Оцени ову тему


  

63 члановâ је гласало

  1. 1. Liberalizam = nacionalna i državna izdaja?

    • Da, izdaja je
      24
    • Ne, nije izdaja
      32
    • Ne znam
      7


Препоручена порука

E sada ono sto rece Dragi, neka prodaju kuce pa neka kupe komp pa onda u onu supicu koju si pomenuo ranije ...

 

 Vidim danas si narocito u boljsevickom napadu inteligencije. :D Pa imas li ti imalo razuma covece? Pa tako su poceli sto su prodali jednu prosecnu kucu da bi kupili racunare a sa parama sto su ima ostali su uzeli neku supu a uz pomoc racunara koje su kupili sa parama prodate kuce su zaradili takve pare da danas imaju graficke studije i zive u luksuzu. Mozes li da prestanes sa ti glupiranjem i da ozbilnno razgoaras makar samo jednom?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жељко Билбија, on 03 Feb 2013 - 21:49, said:

A to im je nesto mnogo lose... umiru od gladi, indijanska plemena ih terosrisu, narocito Sijuksi, moraju da idu u Meksiko da rade na crno itd... jednom recju katastrofa...

Па и даље су, и поред свега нелибералног, антилибералног чак, једна од најлибералнијих држава на свету... Шта мислиш, зашто могу да уводе социјализам на мала врата, да спасавају фирме од банкрота и да се бахате по свету? Па зато што имају од кога да отму паре, док у Србији не можеш ни да зарадиш па да политичари имају шта да ти отму...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim, ljudi...mimoilazite se uveliko u priči, jer niste precizirali o čemu raspravljate. Samo da napomenem, glasao sam da liberilazam nije izdaja. Mogu obrazložiti, ako treba. Spektar liberalizma je toliko širok da se zaista mora precizirati o čemu se misli. Neoliberalizam, nova desnica i treći put nisu minarhizam. Ne slažem se sa minarhistima, ali su njihove pozicije prilično konzistente.Oni su, za sada, takođe utopisti - izvan realpolitike. Možda treba da napustimo polje poznatih paradigmi i tragamo za novim putevim.

 

PS Ono što meni smeta jeste povezivanje libertarijanstva kao kompatibilnog sa hrišćanstvom, šta više gotovo da se  (bar ovdje na forumu) stavlja znak jednakosti između ta dva pojma, a svi koji ne usvajaju tu poziciju su socijalisti. Postoji obilje legitimnih političkih pozicija koje su legitimne i nisu socijalističke, a ne pripadaju ni libertarijanskom nazoru, npr komunitaristi...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па и даље су, и поред свега нелибералног, антилибералног чак, једна од најлибералнијих држава на свету... Шта мислиш, зашто могу да уводе социјализам на мала врата, да спасавају фирме од банкрота и да се бахате по свету? Па зато што имају од кога да отму паре, док у Србији не можеш ни да зарадиш па да политичари имају шта да ти отму...

 

 

Nemci ne otimaju pare, izvoz im raste po stopi od 10% u vreme krize a "socijalisticki" finansiraju nezaposlene, ugrozene itd, krajnje neliberalno se ponasaju. A opet im ide sjajno... Kako to?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Vidim danas si narocito u boljsevickom napadu inteligencije. :D Pa imas li ti imalo razuma covece? Pa tako su poceli sto su prodali jednu prosecnu kucu da bi kupili racunare a sa parama sto su ima ostali su uzeli neku supu a uz pomoc racunara koje su kupili sa parama prodate kuce su zaradili takve pare da danas imaju graficke studije i zive u luksuzu. Mozes li da prestanes sa ti glupiranjem i da ozbilnno razgoaras makar samo jednom?

 

 

Ma ne ja samo vracam opet tvoj primer na Dragijev komentar . Kazes da su ljudi prodali kucu da bi kupili komp. Neka opet ponove tu operaciju.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemci ne otimaju pare, izvoz im raste po stopi od 10% u vreme krize a "socijalisticki" finansiraju nezaposlene, ugrozene itd, krajnje neliberalno se ponasaju. A opet im ide sjajno... Kako to?

Отимају паре, имају прогресивне порезе до 47% чини ми се... Међутим као што ти је то Ивица објаснио већ више пута до сада, у Немачкој те бирократа пусти да зарадиш пре него што те опљачка...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim, ljudi...mimoilazite se uveliko u priči, jer niste precizirali o čemu raspravljate. Samo da napomenem, glasao sam da liberilazam nije izdaja. Mogu obrazložiti, ako treba. Spektar liberalizma je toliko širok da se zaista mora precizirati o čemu se misli. Neoliberalizam, nova desnica i treći put nisu minarhizam. Ne slažem se sa minarhistima, ali su njihove pozicije prilično konzistente.Oni su, za sada, takođe utopisti - izvan realpolitike. Možda treba da napustimo polje poznatih paradigmi i tragamo za novim putevim.

 

PS Ono što meni smeta jeste povezivanje libertarijanstva kao kompatibilnog sa hrišćanstvom, šta više gotovo da se  (bar ovdje na forumu) stavlja znak jednakosti između ta dva pojma, a svi koji ne usvajaju tu poziciju su socijalisti. Postoji obilje legitimnih političkih pozicija koje su legitimne i nisu socijalističke, a ne pripadaju ni libertarijanskom nazoru, npr komunitaristi...

 

 Ali hajde prvo da se slozimo, bar za pocetak, da libertarijanizm nije nekomaptibilan sa hriscanstvom.

 

 A smatram da nije pravilno reci da je minarhizam utopija isto kao sto ni ekoloski motor nije utopija i ako uvek moze da se zamisli model koji jso manje zagadjuje.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отимају паре, имају прогресивне порезе до 47% чини ми се... Међутим као што ти је то Ивица објаснио већ више пута до сада, у Немачкој те бирократа пусти да зарадиш пре него што те опљачка...

  Pa nemci se ne zale na standard. Voze odlicna kola po jos boljim putevima kada idu na zimovanja i letovanja.  Kako je to moguce pored tolike pljacke?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ne ja samo vracam opet tvoj primer na Dragijev komentar . Kazes da su ljudi prodali kucu da bi kupili komp. Neka opet ponove tu operaciju.

 

 

Zasto bi to ponovili??? Nijedan liberan nece tvrditi da je svaki put pozeljno i dobro prodati kucu za komp. Ne. Nego liberal tvrdi da ima situacija kad je mudro i pametno prodati kucu za komp sto potvrduje i primer ova moja dva poznanika. Ali Dragi tvrdi da je SVAKO u bilo kojoj situaciju ko proda kucu za komp naprosto lud. Sto je besmislica i neistina.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim, ljudi...mimoilazite se uveliko u priči, jer niste precizirali o čemu raspravljate. Samo da napomenem, glasao sam da liberilazam nije izdaja. Mogu obrazložiti, ako treba. Spektar liberalizma je toliko širok da se zaista mora precizirati o čemu se misli. Neoliberalizam, nova desnica i treći put nisu minarhizam. Ne slažem se sa minarhistima, ali su njihove pozicije prilično konzistente.Oni su, za sada, takođe utopisti - izvan realpolitike. Možda treba da napustimo polje poznatih paradigmi i tragamo za novim putevim.

 

PS Ono što meni smeta jeste povezivanje libertarijanstva kao kompatibilnog sa hrišćanstvom, šta više gotovo da se  (bar ovdje na forumu) stavlja znak jednakosti između ta dva pojma, a svi koji ne usvajaju tu poziciju su socijalisti. Postoji obilje legitimnih političkih pozicija koje su legitimne i nisu socijalističke, a ne pripadaju ni libertarijanskom nazoru, npr komunitaristi...

Не постоји ни један политички систем који је компатибилан с Хришћанством. Хришћанство није политичка идеологија, за разлику од древног Јудејства које је било полу-религија, полу-идеологија и где је систем владавине био теократски, као данас Мухамеданство. Јасно, да сваки покушај прављења државе по Библијски води у пропаст (па шта је Марксизам друго, него теорија остварења Царства Небеског на земљи) нпр. добијеш пост-реформацијске протестантске теократије што спаљују људе на ломачи за рукоблуд и псовање...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ne ja samo vracam opet tvoj primer na Dragijev komentar . Kazes da su ljudi prodali kucu da bi kupili komp. Neka opet ponove tu operaciju.

 

ОК, сад сам сигуран да се батаљујеш од шљиве. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto bi to ponovili??? Nijedan liberan nece tvrditi da je svaki put pozeljno i dobro prodati kucu za komp. Ne. Nego liberal tvrdi da ima situacija kad je mudro i pametno prodati kucu za komp sto potvrduje i primer ova moja dva poznanika. Ali Dragi tvrdi da je SVAKO u bilo kojoj situaciju ko proda kucu za komp naprosto lud. Sto je besmislica i neistina.

  To je potpuno tacno. Ko da kucu za komp nije normalan, ali "kucu" a ne nesto sto se zove kuca. Tvoj primer je "neposten" jer se tu ocigledno radilo o kuci bez neke vrednosti te stoga ja sada kazem neka opet prodaju stan ili kucu za komp.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...