Jump to content

Zanimljiva nauka.

Оцени ову тему


sqny

Препоручена порука

  • Одговори 53
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 14 минута, Vladan :::. рече

И кажу ли због чега је тако?

 

@Branka62 Чињеница је да и мушки могу то да ураде. Нема то везе са тежиштем. Као дете то нисам могао да урадим. Малопре сам пробао и урадио сам сада без проблема. Прво сам се удаљио како се у клипу налаже, а онда сам се и мало више удаљио. Оба пута сам успео. Приметио сам само да се код свега овога мало више ангажују мишићи потколенице, ткз. листови.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Vladan :::. рече

Зашто?

 

Pretpostavljam (moje objašnjenje) da je zato što žene imaju više naslaga sala oko bokova i u zadnjici. Jeste, žene imaju grudi ali muškarci imaju razvijeniji gornji deo tela i trbušne mišiće, pa to valjda, kompenzuje masu grudi. A centar mase bliži tački oslonca(stopala), veća stabilnost. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Branka62 рече

Pretpostavljam (moje objašnjenje) da je zato što žene imaju više naslaga sala oko bokova i u zadnjici. Jeste, žene imaju grudi ali muškarci imaju razvijeniji gornji deo tela i trbušne mišiće, pa to valjda, kompenzuje masu grudi. A centar mase bliži tački oslonca(stopala), veća stabilnost. 

 

Мени се више чини да има везе са нечим структуралним (тачка ослонца + још нешто) него са распоредом тежине... Занимљиво...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Vladan :::. 

Moja greška - jedno sam mislila a drugo napisal.

Ako ti je centar mase/težište* izvan oslonca, što je veća udeljenost, to je stabilnost manja. Kako je kod muškaraca centar mase, kada stoje uspravn, viši nego kod žena, eto belaja.:) Zato su neki muški, u klipi, mogli, koliko se seća, da podignu kada se, dodatno, oslone i rukom.

*Znam, nije isto, ali ovde može da prodje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Branka62 рече

Ako ti je centar mase/težište* izvan oslonca, što je veća udeljenost, to je stabilnost manja. Kako je kod muškaraca centar mase, kada stoje uspravn, viši nego kod žena, eto belaja.:) Zato su neki muški, u klipi, mogli, koliko se seća, da podignu kada se, dodatno, oslone i rukom.

Јесте. Ево пробао и рецимо ако се ослоним на зид малтене под углом од 90 (дакле задњи део тела иде више уназад) и ако не држим ништа у рукама онда некако могу да се усправим, али чак ни са малом столичицом не могу ни под 90 јер је горњи део тела тада претежак чак и за тај угао ослањања.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Branka62 рече

Pa da se zapitaš:ani_biggrin:

P.S. Izvini, samo šala - nism mogla da odolim

У клипу има и мушких и женских особа различите конситуције и онда ово твоје дефинитивно, што се тиче пола, нема везе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Branka62 рече

Pretpostavljam (moje objašnjenje) da je zato što žene imaju više naslaga sala oko bokova i u zadnjici. Jeste, žene imaju grudi ali muškarci imaju razvijeniji gornji deo tela i trbušne mišiće, pa to valjda, kompenzuje masu grudi. A centar mase bliži tački oslonca(stopala), veća stabilnost. 

 

Ух ала си овде контрадикторна са чињеницама из клипова. Поента свега је који се мишићи ангажују код овог теста. И ако су развијенији лакше се тест изводи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...