Jump to content

Протојереј Слободан Лукић: Пастирска брига Цркве и содомски гријех

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 52 минута, Родољуб Лазић рече

Смири се брате" говори неко ко за себе мисли да је (довољно) смирен некоме за кога мисли да није смирен. Сама чињеница да процењујеш моје смирење и да налазиш да нисам смирен је лоша позиција. Независно од тога да ли си у праву. Генерално је потпуно безвезе говорити некоме да се смири, јер то свако од нас може рећи оном другом. Зато што нико од нас није довољно смирен. Па сагласно томе, могао бих и ја теби рећи - "смири се брате, немој смиривати друге". Али нећу. Јер сам ја смирен.:smeh1:

Да оставимо личну раван - ово је добро и општеважеће. Ово треба да говри неко ко је надређен некоме ко је подређен - игуман калуђеру и сл. Текс сору вери мач  :)

Него, вас двоица мало да оладите (=смирите се :))  ) поводом ових "духовних савета":

-Смири се: свако свакоме говори на прву.

-Не осуђуј, ко си ти да судиш другима: чим човек нешто критикује, одмах се јаве дежурни "духовници" да ти ударе чвоку са овим. Фол ти си осуђивач, а они тако пуну љубави. И управо тај став је код оних који немају куражи да осуде или критикују неку појаву или дело некога. "Ми осуђујемо грех а не грешника" они тиме претварају у: "ти осуђујеш грешника, пусти грех нека цепа по своме".

-Молитвеник у шаке и моли се: мислим, као да су ти "духовници" форумски излизали плочице керамичке од метанија. Као да је молити се пити лимунаду, па сад има мањак течности, дедер мало то порави - 2 литре на дан да попијеш.

-Да имаш љубави не би тако говорио: оно, као да је љубав виљамовка крушка која расте под балконом....само се протегни мало више и убери. Достижи љубав је светост највишег ранга где Закон престаје и настуа закон љубави. То је надилажење природе своје. И сл.

 

ПС:

Вас двојица, @Родољуб Лазић @Вилер Текс дедер мало се смиравајте. Само осуђујете јер немат љубави - молитвеник у шаке. :))

Сад ће да стигне поворла "ај лов ју"...све са дугом.

Prideen Affisch En Happy Pride Month Eller Ett Alla Hjärtans Dagkort Citat  Kärlek Är Kärlek Vektor Illustration För Queer Hbtsamhället Regnbåge Och  Hjärta Isolerat På En Vit Bakgrund Ett Gratulationskort-vektorgrafik och  fler

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 59
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 7 минута, Вилер Текс рече

Све ок, него како у саобраћају?:smeh1:

Ма...ниам разумео питање...ако је асоцијација гуп сам да укпирам...мож' ли конкретније? :)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Вилер Текс рече

Реци ми ако си возач, како успеваш да да се смириш у саобраћају? Спаси возаче, јер нам је туга преголема:smeh1:

Смирен човек је увек смирен, и на форуму и у саобраћају. :slikanje::coolio: :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једино озбиљно искушење је разговор са женом, понекад, кад некоме дође жута минута. Све остало је боза.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ćiriličar рече

Ма...ниам разумео питање...ако је асоцијација гуп сам да укпирам...мож' ли конкретније? :)

 

 

Пошто сам признао да је Рођа пример смирења питао сам га да ме посаветује како да прођем кроз саобраћајну гужву и будем смирен:smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Једино озбиљно искушење је разговор са женом. Све остало је боза.

Мудро збориш Рођа. Ту је ћутање не злато, него платина.:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Мудро збориш Рођа. Ту је ћутање не злато, него платина.:smeh1:

Понекад не ни обично ћутање, него ћутање "правим се мртав".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Родољуб Лазић рече

Смирен човек је увек смирен, и на форуму и у саобраћају. :slikanje::coolio: :smeh1:

И не смирен исто:smeh1:. Ако ти треба савет јави.

Помени. Жив био.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Ćiriličar рече

-Смири се: свако свакоме говори на прву.

-Не осуђуј, ко си ти да судиш другима: чим човек нешто критикује, одмах се јаве дежурни "духовници" да ти ударе чвоку са овим. Фол ти си осуђивач, а они тако пуну љубави. И управо тај став је код оних који немају куражи да осуде или критикују неку појаву или дело некога. "Ми осуђујемо грех а не грешника" они тиме претварају у: "ти осуђујеш грешника, пусти грех нека цепа по своме".

-Молитвеник у шаке и моли се: мислим, као да су ти "духовници" форумски излизали плочице керамичке од метанија. Као да је молити се пити лимунаду, па сад има мањак течности, дедер мало то порави - 2 литре на дан да попијеш.

-Да имаш љубави не би тако говорио: оно, као да је љубав виљамовка крушка која расте под балконом....само се протегни мало више и убери. Достижи љубав је светост највишег ранга где Закон престаје и настуа закон љубави. То је надилажење природе своје. И сл.

 

Ово ти је антологијски пост.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

И не смирен исто:smeh1:. Ако ти треба савет јави.

Помени. Жив био.

Помени и ти. И праштај.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Ово ти је антологијски пост.

Једино му је ова слика мало...дискутабилна. Нисам одмах видео.12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Родољуб Лазић рече

Једино озбиљно искушење је разговор са женом, понекад, кад некоме дође жута минута. Све остало је боза.

Мислиш да ти жена дигне...живце :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...