Jump to content

ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 41 минута, Вилер Текс рече

Боки на апаратима! :smeh1:

Боки је на Grape Brandy- Lozovaca – OZCRO IMPORTS

 

Узгред...мало сте претерано оцрнили @Bokisd ...човек има сасвим здраве резоне. Мислим да је његов проблем што није ожењен, па је мало застранио у индивидалитичкој мистици :). Нема кога да трпи и нема ко да му креше сујету. Лако је уз лозу паметовати, треба пелене мењати деци, прати жени веш и бити за све крив...пошто то нема онда је постао "савест" другима :))

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Овај форум годинама пратим и сматрам га врло озбиљним. Скренуо бих пажњу администраторима да се удаљавање од теме, о којој се дискутује не дозвољава, јер то форум чини четом, и делује неозбиљно. А то се више пута дешавало и раније. 

 

Да се вратимо на тему. Велика је радост што ће сутра сви творбеници Цркве бити сабрани пред спомен храмом свих светосаваца: наш Патријарх,наши архијереји, наше свештенство и монаштво и наш верни народ. Последњих недеља је свако по својој савести и својим даровима улагао труд у борби са џендер идеологијом зла и процесима њене инсталације у друштвено-политичко-правни систем наше државе: Патријарх и архијереји на свој начин, свештенство и монаштво на свој, народ масовном сабирањем у првопрестоном граду на свој. Уџбеници биологије са џендер додацима су од 1.септ.већ у школама. Документа по вртићима са новом формулацијом родитељ 1 и родитељ 2 су већ у употреби. Глас народа,глас Божији. Наш Патријарх,наши архијереји,свештеници и монаси из хоризонтале Крста- народа Божијег црпе снагу. Промотери џендеризма су све више разбешњени, а њихови медији све огољеније обрушени на све који чине нашу Цркву. Потребно је много молитвене подршке нашим оцима, којима је дато да управљају прамцем Цркве, да из сутрашњег свенародног сабрања у литију и на молебан извуку снагу да се коначно један вишедеценијски низ лошег односа власти (која год да је) према вредносном систему сопственог народа почне да мења. По мом скромном мишљењу, управни део наше Цркве би могао да оформи посебан орган правника, психолога, политиколога и других умних људи, који би се најозбиљније бавио и најмањим покушајем угуравања џендер идеологије и спречавањем истих. Правни систем је већ заражен траговима ове идеологије кроз већ донете законе или допуне и измене закона. А нови се увелико спремају. Мислим да би се требало посебно позабавити кроз организовану јединицу Цркве за реалне патње и проблеме браће мужеложника и сестара женеложница и то би био прави пут у обрачуну са џендер агресивцима. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Bokisd рече

Само ми кажи чиме је краљица заслузила такву молитвену пажњу, мени то не може да уђе у главу.

Eno nekih tamo iz Crne Gore tuguju i uluziju se u isto vreme ..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Sun14861 рече

Eno nekih tamo iz Crne Gore tuguju i uluziju se u isto vreme ..

Разумем да се ода нормално људско поштовање и част и пијетет умрломе, али толико тог неког улизивања и подилажења , е то уопште не разумем. ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=09&dd=10&nav_category=11&nav_id=2211100

Зар није децидирано тврдио да ће бити отказано, надам се да ће да одржи реч (као и сваки пут досад пуно пута...:D), иначе можда ће тако и за КиМ, прво иде нећемо да признамо, па онда, под притисцима смо, па морамо да очувамо мир, па боримо се ко лавови, па морамо компромис, па потписаћемо нешто није признавање независности КиМ шта знају ове лажне патриоте који по парковима глуме јунаке.

Иначе, човек је невероватан циник, :(( нашо је да тражи јунаке по БГ парковима за КиМ, док овамо Албанци раде буквално шта хоће са нашим Србима на КиМ и он јунак над јунацима ништа не може да уради да им помогне. Читам оног нашег Србина кога су ухапсили на Газиместану осудили на 8.месеци затвора, јадан човек.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Ćiriličar рече

Боки, постоји језик и норме дипломатије, и секуларне и црквене. "Мудри као змије а безазлени као голубови" значи много тога.

И Путин је Чарлсу упутио саучешће и замолио да то "пренесе британском народу". Нити ће Чарлс причати са народом...замисли они, иде Чарлс са бусом по Краљевству и обичази народ и виче: "Поздравио вас је Путин".

То је политика све. И има то смисла, а ево како иако је често лицемерно, то јест не одражава искрене ставове. Док је у међународној политиц, а и црквеној, неки језик кутоазије, макар и неискрен, ту је ново сукоба низак. Кад се пређе на груб језик, као што сада имамо: "наши интереси", "диктатура", "осовина зла" и сл., ту је већ ратно стање.

Као и у приватном животу, другачије је кад мало користиш иронију и сарказам, другачије је кад псујеш, претиш. Ти се бавиш теологијом, а шта је најјаче оружје ту? Па РЕЧ!

То је најнормалнија пракса да великодостојници секуларни и црквени упућују телеграме саучешћа. То нико и не чита, просто је тако. Имаш рецимо САД честита Србији дан државности, а отима јој 15% територије...и.т.д.

Пошто ти то све знаш, што се правиш Енглез :)

Мани се Србин.инфо...људи су пукли у главу...

ПС: Путин саучешће Чарлсу а његове десне руке поручују Енглезима да ће да срване Лондон ако затреба. Некад ме изненадиш шта ти запада за ухо.

 

Па наравно Ћирилко да ја то знам да постоји и црквена дипломатија и икономија и слично, и да је нормално и људски одати почаст и пијетет умрломе и може то да буде то и нека куртоазија и слично у многим случајевима али је то првенствено људски чин и већина га поштује и нормално је да и Путин као човек и државник и припадник цркве упути саучешће Британцима.

Мислим да није било потребе за нешто више од те "куртоазије" код овог саучесћа Патријарха, јел било баш потребно рећи да је била Заштитник вере, то може да се тумачи на разне начине, као и оно да је Патријарх децидно сигуран да је она сада тамо где праведници блаженствују. Мени никако није јасно које су њене животне и верске ствари које треба да има неко како би се поистоветио са тиме да буде достојан живота праведника на небу. 

Јел треба сад да вадим цитате светитеља не о томе ко се само спасава, него и о томе шта значи бити са праведницима у блаженству и коју веру и цркву треба да имају такви праведници.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...