Jump to content

ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 28 минута, Bokisd рече

Pa to se ocekivalo, ovaj nas se ko lav bori, sta bi bilo da se ne bori ko lav. :D

Слажем се са тобом у овом таргикомчном коментару...(сад воде конзервативци против ЛГБТ-оваца 6:0, а да се не бори к'о лав премијр би био неки трансродни, вероватно) - АЛИ:

-ово ти показује да смо окупирани, а под окупацијом Синод и патријарх добро одмеравају шта ће и када рећи;

-овако су сви "здовољни", сви су све "добили", мада на рецке;

-иначе је Вучићева политика - вероватно и једино могућа, мада је питање колико је успешна у нијансама - таква, да окупља све, свима "даје" по мало, а тера по свом;

-таква му је и партија "ухвати/окупи све", зато и има близу 60%.

То ти је помало Обреновићева политика.

 

Иначе, да сумирамо:

-Вућић критикује ове што не желе прајд, али "успут" на дода како "на такве скупове никад не би ишао", а онда забрани прајд - залаже се јавно з апрајд, али га забрани;

-цело време се сатаје са људима из Синода и сигурно уважава њихово мишљење, а када је молебан каже да се са тим не слаже;

-онда Брнабићка - коју је оковао у звезде и сигурно је поставио како би се показало да Србија није хомофобна, јер треба ублажити ону ушасну слику прпаганде о Србији од пре - одржи говор како никада не смеју да буду угрожене традиционалне врендности Србије, а на другом скупи каже ЛГБТ-овцима да им нико не може забранити да шетају....ето, само се "омакло" министру олиције у ЊЕНОЈ влади :) да шетњу забрани.

 

Мене чуде, Боки, коментари, а и твој, да ви све гледате црно-бело. Можеш се не слагати са Вучићем, али не можеш му одрећи да је виртуоз у манипулацијама и политици. Е сад, друго је питање шта би ми хтели, шта можемо добити реално и шта добијамо/губимо!

Опсервација:

-конзервативци су добили забрану прајда;

-прајдовци имају право да шетају;

-чак им је једна и председница владе и куд ће им већи "добитак";

-сабери-одузми, ипак је држава забранила прајд, упркос свим притисцима...јер, не пика се шта се дешава, него шта се каже. Ми ионако, одавно, живимо у свету лажи и поремећене стварности.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПС:

Немојте бити у илузији да је то нешто екстра против Срба и православља...то је много шири пројекат. Сад се то отвара и у исламу по Европи, а у Јужној Африци имају џамије са комлетном ЛГБТКју паством и имамима. Тако да...није Вучић глуп човек...ово је глобални поход на све конзервативно, тзв. конзервативно....поента је да се релативизује све, породица, вера, традиција и да се то све стави под моралну анархију а глобално ропство.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.POLITIKA.RS

Председница Владе Србије Ана Брнабић одржаће вечерас конференцију за новинаре у згради Владе Србије.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Sun14861 рече

Jadna smo mi država kad je reč premijerke jača od reč patrijarha, a što ćuti predsednik???

Нешто си збркао, држава је држава ту премијер одлучује. А патрихарх у цркви. То што нама некад делује да ду Срби већински православни се лепо види и у овим ситуацијама да је само варка и јалова жеља. Хришћани ду увек у мањини, били и остаће, нажалост. На нама је да својим примером околину мењамо и да чинимо да удео хришћана буде већи. Закони, прописи, сила, то је све споља и непостојано, ми морамо изнутра да мењамо народ као Црква а не да се ослањамо на државу нити русе нити икога. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, sampaganini92 рече

Нешто си збркао, држава је држава ту премијер одлучује. А патрихарх у цркви. То што нама некад делује да ду Срби већински православни се лепо види и у овим ситуацијама да је само варка и јалова жеља. Хришћани ду увек у мањини, били и остаће, нажалост. На нама је да својим примером околину мењамо и да чинимо да удео хришћана буде већи. Закони, прописи, сила, то је све споља и непостојано, ми морамо изнутра да мењамо народ као Црква а не да се ослањамо на државу нити русе нити икога. 

Nažalost, ona to za sada ne razume kako to ide.......

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...