Jump to content

ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

Оцени ову тему


Препоручена порука

У овој тешкој проблематици живота постоје и међу нама, који себе препознајемо као црквене, по мом мишљењу два скретања, а тога је било и раније. Једно скретање је некултурно јавно и острашћени нападање Српског Патријарха и Архијереја јер су рекли или нису рекли, учинили или нису учинили. Друго скретање је такође острашћено "брањење" Српског Патријарха и Архијереја у форми острашћеног нападања на оне међу нама,који искажу своје незадовољство са претходно наведеним. Намерно кажем међу нама, јер овде се заборавља да смо такви какви смо сви Црква Христова и духовна деца и Српског Патријарха и Архијереја и сви треба да се усавршавамо. Нажалост, речник неких свештеника,активних онлајн, су биле толико непастирске и ружне, што би глобалисти назвали говором мржње. Као да смо Српском Патријарху ми потребни да га бранимо или учимо. 

Предложио бих да престанемо са расипањем енергије на узајамна вређања и вербалне окршаје и да свако од нас да свој допринос у супротстављању овом злу. Људи, минут до 12. Законима по свом кроју већ на мала врата улазе у наше животе, Евро тзв. прајдом хоће то да преокрену у јуриш на наше животе на велика врата. Уозбиљимо се.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Били смо на обе литије,  и сада у недељу  ако Бог да, долазимо. 

Надам се да неће бити фајта 12 . Да неће изаћи, да неће доћи, да ће нас се проћи . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.politika.rs/sr/clanak/516553/patrijarh-porfirije-saucesce-preminula-kraljica-elizabeta-ii-druga

 

Darija Dugina :cmizdrenje:... ona i otac pravi prijatelji naseg naroda i drzave.... kraljica eto moze da prebiva cak i medju pravednicima..... :POPOcorn1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Bokisd рече

https://www.politika.rs/sr/clanak/516553/patrijarh-porfirije-saucesce-preminula-kraljica-elizabeta-ii-druga

 

Darija Dugina :cmizdrenje:... ona i otac pravi prijatelji naseg naroda i drzave.... kraljica eto moze da prebiva cak i medju pravednicima..... :POPOcorn1:

Ти оно беше одустао од писања ћирилицом?

Ово што ти радиш је тужно и ружно.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Ти оно беше одустао од писања ћирилицом?

Ово што ти радиш је тужно и ружно.

 

Заборавио да пребацим.

Мени је тужно,:blush: Дарија убијена од терориста и нациста из Украјине, велики пријатељ нашег народа, као и отац, ми исти словенски народ, исте вере, сличне историје и културе, мало молитвене пажње је ваљда заслузила.

За краљицу,  таква молитвена пажња, чиме је она то заслузила. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Bokisd рече

Заборавио да пребацим.

Мени је тужно,:blush: Дарија убијена од терориста и нациста из Украјине, велики пријатељ нашег народа, као и отац, ми исти словенски народ, исте вере, сличне историје и културе, мало молитвене пажње је ваљда заслузила.

За краљицу,  таква молитвена пажња, чиме је она то заслузила. 

 

 

То што ти радиш у континуитету је ружно и тужно. Исто радиш што и н1, само из другог угла. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

 

То што ти радиш у континуитету је ружно и тужно. Исто радиш што и н1, само из другог угла. 

 

Само ми кажи чиме је краљица заслузила такву молитвену пажњу, мени то не може да уђе у главу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Bokisd рече

Само ми кажи чиме је краљица заслузила такву молитвену пажњу, мени то не може да уђе у главу.

Ти тражиш да се теби полажу рачуни зашто се неко за неког моли?

Дођи ти на Усековање у Београд и не филозофирај.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

By Марко Танасковић

Најновији спин и подла лаж које српски англофили и агенти од утицаја, као по команди, немилице шире по друштвеним мрежама-како је, тобоже, краљица Елизабета II била против бомбардовања СР Југославије 1999. Истина је да је Тони Блер на посебном састанку још у октобру 1998. добио благослов од краљице за ваздушне ударе на Србију, а и, по потреби, за учешће британских трупа у копненој инвазији НАТО снага која је била у плану. То се лако може проверити читањем британске штампе из тог периода. Уосталом свако ко се иоле разуме у политичку културу и обичаје на острву савршено добро зна да је такве војне акције немогуће спровести мимо воље монарха. Тако да мало оладите са том патетичном и лажном причом “да нам та жена никакво зло није нанела”

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Ти тражиш да се теби полажу рачуни зашто се неко за неког моли?

Дођи ти на Усековање у Београд и не филозофирај.

Коментаришем оно што видим, ти ако оћеш да забијаш главу као ној, ја то не могу, и нећу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Bokisd рече

За краљицу,  таква молитвена пажња, чиме је она то заслузила. 

Боки, постоји језик и норме дипломатије, и секуларне и црквене. "Мудри као змије а безазлени као голубови" значи много тога.

И Путин је Чарлсу упутио саучешће и замолио да то "пренесе британском народу". Нити ће Чарлс причати са народом...замисли они, иде Чарлс са бусом по Краљевству и обичази народ и виче: "Поздравио вас је Путин".

То је политика све. И има то смисла, а ево како иако је често лицемерно, то јест не одражава искрене ставове. Док је у међународној политиц, а и црквеној, неки језик кутоазије, макар и неискрен, ту је ново сукоба низак. Кад се пређе на груб језик, као што сада имамо: "наши интереси", "диктатура", "осовина зла" и сл., ту је већ ратно стање.

Као и у приватном животу, другачије је кад мало користиш иронију и сарказам, другачије је кад псујеш, претиш. Ти се бавиш теологијом, а шта је најјаче оружје ту? Па РЕЧ!

То је најнормалнија пракса да великодостојници секуларни и црквени упућују телеграме саучешћа. То нико и не чита, просто је тако. Имаш рецимо САД честита Србији дан државности, а отима јој 15% територије...и.т.д.

Пошто ти то све знаш, што се правиш Енглез :)

Мани се Србин.инфо...људи су пукли у главу...

ПС: Путин саучешће Чарлсу а његове десне руке поручују Енглезима да ће да срване Лондон ако затреба. Некад ме изненадиш шта ти запада за ухо.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ćiriličar рече

И Путин је Чарлсу упутио саучешће и замолио да то "пренесе британском народу

Боки на апаратима! :smeh1:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...