Jump to content

ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 44 минута, Вилер Текс рече

А ко је рекао и кад да хоћемо ми православни Срби, светосавци, да спаљујемо и да имамо конц логоре? 

Ако ми не кажеш ко и кад, значи да си клеветник.

Ти очигледно не разумеш или нећеш да разумеш да је лгбт идеологија глобална ствар.

Pazi da ti nebo ne padne na glavu kao onim Galima u Asteriks-stripovima. :)

A danas je sve globalno. Mi živimo u vremenu globalizma, gde je planeta jedno selo, i u tom globalizmu mi moramo da nađemo naše mesto, našu poziciju, ovo mi hteli ili ne. Lako je onome da se sakrije od sveta ko ništa ne poseduje, pa nema ni šta da izgubi. Ali mi valjda hoćemo nešto da imamo i da izgradimo, i našoj deci nešto da ostavimo. Ne mogu da nađem posao ako sedim kući, nego moram u svet, u preduzeća, fabrike, ili pak sam da stvorim svoje preduzeće, radnju, šta god. Njiva neće sama od sebe da se ori. Danas iz Beča mogu da naručim kamen u Srbiji i da ga doteram u Austriju. Da li Srbija time nešto gubi? To je globalizam. A da vidim radnika rodoljuba u Srbiji koji će da se odrekne dve hiljade evra posla! "I tako dakle po rodovima njihovim poznaćete ih." (Mat. 7, 20)

Ako ovi sarađuju globalno, ko nama zabranjuje da mi sarađujemo globalno? Jesmo Svetosavci, ali nismo jedini Hrišćani na svetu. Ima mnogih divnih Hrišćana u svetu, a svi su oni deca Božija a time naša familija. Ili se možda plašimo od sveta? Ali ne reče li Jovan u svom Otkrivenju da plašljivi neće da uđu u novi Jerusalim, to da neće da naslede carstvo nebesko? Gledajmo da savladamo strah, jer Srb je Hristov, raduje se smrti! Ovo zadnje ko razume.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 26 минута, Bernard рече

Ti svetosavac??? :coolio::0426_feel::unbelieveble: :0222_shocked:

Ti si toliko svetosavac koliko su ljevičar kopitar i onaj magarac katolici!!!:))12:smeha:

Vreme je da se probudiš i da prestaneš da sanjaš!

Ja sam Svetosavac a ti si Rimokatolik. 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Dragi рече

Pazi da ti nebo ne padne na glavu kao onim Galima u Asteriks-stripovima. :)

A danas je sve globalno. Mi živimo u vremenu globalizma, gde je planeta jedno selo, i u tom globalizmu mi moramo da nađemo naše mesto, našu poziciju, ovo mi hteli ili ne. Lako je onome da se sakrije od sveta ko ništa ne poseduje, pa nema ni šta da izgubi. Ali mi valjda hoćemo nešto da imamo i da izgradimo, i našoj deci nešto da ostavimo. Ne mogu da nađem posao ako sedim kući, nego moram u svet, u preduzeća, fabrike, ili pak sam da stvorim svoje preduzeće, radnju, šta god. Njiva neće sama od sebe da se ori. Danas iz Beča mogu da naručim kamen u Srbiji i da ga doteram u Austriju. Da li Srbija time nešto gubi? To je globalizam. A da vidim radnika rodoljuba u Srbiji koji će da se odrekne dve hiljade evra posla! "I tako dakle po rodovima njihovim poznaćete ih." (Mat. 7, 20)

Ako ovi sarađuju globalno, ko nama zabranjuje da mi sarađujemo globalno? Jesmo Svetosavci, ali nismo jedini Hrišćani na svetu. Ima mnogih divnih Hrišćana u svetu, a svi su oni deca Božija a time naša familija. Ili se možda plašimo od sveta? Ali ne reče li Jovan u svom Otkrivenju da plašljivi neće da uđu u novi Jerusalim, to da neće da naslede carstvo nebesko? Gledajmo da savladamo strah, jer Srb je Hristov, raduje se smrti! Ovo zadnje ko razume.

Изгубио си се.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 
Данас у Београду "Литија за спас Србије 
објављено: 2022-08-28 18:28а
 
 
 
1661705976-tan2022-8-28-184738797-3.jpg?fm=jpg&q=80&fit=max&crop=3600%2C1805%2C0%2C73
 
 
 

Литија под називом „За спас Србије“, у организацији удружења „Уједињени за традицију и породицу“, кренула је данас после подне од Саборне цркве у Београду, као одговор на најављену манифестацију Европрајд.

 

На почетку колоне су бајкери, а међу окупљенима, који држе црквена обиљежја и заставе Србије, налазе се и свештеници који носе платно на коме пише „Свети оче Саво – моли Бога за нас“.

 

 


 

Колона са бројним грађанима, организована као одговор на одржавање Параде поноса, зауставила се у Поп Лукиној улици, где су углас изговорили молитву „Оче наш“, а појци отпјевали неколико црквених пјесама, преноси Танјуг.

 

Шетња је потом настављена Бранковом и Призренском улицом одакле ће преко Теразија и Трга Славија, а затим кроз Булевар ослобођења, стићи до храма Светог Саве на Врачару.

 

Оваква шетња се, иначе, организује скоро сваке године као одговор на Параду поноса чије је одржавање и овога пута изазвало полемике у јавности

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није шетња у овој теми главни проблем. Прајдовање по улици на европском нивоу је окидач. Много већи проблем је оно што из прајдовања произилази: степ бај степ законодавно се укорењује антихришћански систем образовања и васпитања, нове дефиниције брака и породице, нове дефиниције шта је говор мржње и шта није слобода изражавања. Власт се бахато,често и дрско односи чак и према сопственим гласачима (у јучерашњој, кажу упућени у масовне скупове, заједници од 100000 људи, многи за овај мандат ове власти пролетос и гласали), називајући их издајницима, бедницима, петоколонашима и сл. Власт је та која је директно одговорна за друштвено-правне постепене измене и власт ће морати да промени своје понашање према сопственом народу, јер је од тог народа и изабрана. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је План „Euro Pride 2022 у Београду. 
Ако неко жели, може да организује прикладан дочек, планираних дана и на следећим локацијама:

1. дан  – петак, 16. септембар
Долазак у БГ

Појединачни доласци у ваше хотеле.
У каснијим поподневним сатима састанак са ЛГБТ вођом турнеје у хотелу а потом аперитив у неком амбијенту који је пријатељски наклоњен ЛГБТ особама.
После тога вечера добродошлице и конзумирање локалних специјалитета.
Остатак вечери је слободан за журке.

2. дан – субота, 17. септембар
„Геј“ турнеја у Београду & EuroPride 2022 

Доручак у хотелу.
Изванредна пешачка тура по Београду. Обилазак центра града

Народна скупштина, Бели двор, бивши дом синдиката, хотел Москва, Теразијска чесма... 
Обед у Скадарлији
Обилазак споменика кнезу Михаилу, Народног музеја, Народног позоришта, шетња Кнез Михаиловом улицом, обилазак Храма светог Саве и/или Цркве Вазнесења Господњег

Обилазак Косанчићевог венца, Калемегданског парка и тврђаве
Обед. 

Поподне, спремите се за мирну борбу за једнака права против сваког облика дискриминације
Вечера.
Увече журка са новим пријатељима на званичној „Геј журци“ EuroPride 2022.
Ноћење у хотелу.

 

3. дан – недеља, 18. септембар
„Геј екскурзија“ од Београда до Новог Сада и Сремских Карловаца

Доручак у хотелу.
Заједно са ЛГБТ водичем одлазак у Нови Сад и Сремске Карловце
Прва станица ће бити Фрушка Гора (звана „Српска Света Гора“) и манастир Крушедол.
Следећа станица ће бити Сремски Карловци, и посета Српској гимназији, Богословији, Цркви Светог Николе, римокатоличкој цркви светог Тројства и апотеци
Следећа станица је Петроварадинска тврђава.
Следећа станица је Нови Сад: Српско Народно Позориште и главни градски трг. 

Слободно време за обед и куповину. 
Опроштајна вечера у ресторану.
Вече слободно за журке.
Спавање у хотелу.

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дигла се грађанистичко моралистичка хајка са Нова СС на брата Виктора, јер је дигао глас против лгбт идеологије. 

Сад га "дискредитују" јер је пре 16 година приведен због марихуане.

И ту се види разлика између Цркве и (мало)грађанистичко европејског морализма. Црква зна да човек може да греши и отвара му врата покајања увек. А малограђанисти, у стилу раних јеретика монтаниста, не дозвољавају могућност покајања а сами у греху живе. Додао бих да су (мало)грађанисти ћутали када је кокаин нађен код неких њихових истомошљенике такође уметника,  бранили неке њихове истомишљенике уметнике када су тукли људе по кафани... Толико о моралу, правима за све, причама како су сви једнаки и слично. 

Ево и (мало)грађанистичког памфлета. 

NOVA.RS

Glumac Viktor Savić još jedna je javna ličnost koja je tokom proteklih dana odlučila da napadne LGBT zajednicu...

Иначе, по чему се наслов разликује од Курировог,  кога се (мало)грађанисти као гаде?

Када схвате да сви, дословно сви могу да се покају, неће више имати.проблема ни са собом ни са другима ни са Богом.

 

Брате Викторе, Бог ти добро дао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NOVA.RS

Predstavnici građanske opozicije za Nova.rs poručuje da su spremni da izađu na ulice i da protestuju ukoliko...

Једва су ушли у парламент, па кад следећи пут, због ових суперинтелигентних изјава не пређу цензус, биће им крив Вучић.

И после они да причају како је неко заостао, примитиван и глупи сендвичар.

Ударио суши у главу изгледа.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nakon izjave predsednika Srbije da će predstojeći EuroPrajd u Beogradu biti "zabranjen i tačka", stigle su reakcije iz međunarodnih institucija, nevladinih organizacija, Saveta Evrope, zvaničnog Vašingtona, ali i iz regiona. O srpskoj sramoti i nepoštovanju ljudskih prava pisali su i svi svetski i regionalni mediji.

 

NOVA.RS

Nakon izjave predsednika Srbije da će predstojeći EuroPrajd u Beogradu biti "zabranjen i tačka", stigle su reakcije iz međunarodnih institucija, nevladinih organizacija, Saveta...

Питам се, питам се, за кај међународне институције, невладине организације, савет Европе, званични Вашингтон, опозиција, итд...итд, реагују тако само на непошовање људских права када је у питању  прајд , за сва остала многобројна непоштовања људских права нико се не буни нити реагују од горе поменутих, зашто им је прајд толико битан....питам се, али знам одговор.

 

Нису њима битна људска права, њима је битан прајд и све  остало што иде уз њега... 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Рапсоди рече

Питам се, питам се, за кај међународне институције, невладине организације, савет Европе, званични Вашингтон, опозиција, итд...итд, реагују тако само на непошовање људских права када је у питању  прајд , за сва остала многобројна непоштовања људских права нико се не буни нити реагују од горе поменутих, зашто им је прајд толико битан....питам се, али знам одговор

Сигурно је због тога јер се залажу да сви имају једнака права:smeh1:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SERBIANTIMES.INFO

Milka M. još nije bila internet senzacija kada je pre desetak dana prolazila Obrenovićevom ulicom u rodnom Nišu...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пошто се огласио Патријарх, да ли би неки који су свашта овде писали могли и да размисле о томе да су мало пренаглили и да кажу извињавам се?

Гледам коментаре на србин инфо, који је на yt пренео изјаву, и грозим се колико људи лупетају и шта све себи допуштају. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...