Jump to content

ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, Вукашин рече

За Дугина су писали да је родноверац, па старообредник, али сам од њега самог чуо да се декларише као православни хришћанин. Могуће да је кроз живот лутао.

Politički Pravoslavac. Razlika između nas i njih - mi izlazimo iz vere, pa takvo i naše političko Pravoslavlje tj. država da se podčini veri koja je jednako nacija; dok bi oni da veru podine državi i državnoj ideologiji, a nacija im je pripadnost državi.

Mi Srbi srbujemo već u petoj generaciji ovde u dijaspori, dok ne znam nijednoga Rusa u drugoj a kamoli trećoj generaciji.

Neki bi to njihovo da uvedu i kod nas, kao neka srbijanska nacija, ali neće biti - narod i država, iako narodna, su kod nas bili uvek, od samoga početka u ranom srednjem veku, dva različita entiteta.
 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

I meni je bila čudna, jer za takve primere nisam čuo ovde kod mene u švapskoj dijaspori. A nema istine, gde moramo da argumentujemo lažima i prevarom.

https://youtu.be/-wLzYgbyTiQ
 

RS.N1INFO.COM

"Srpska mama iz Nemačke", koja je navodno platila kaznu jer je odbila da sinu obuče haljinu, u stvari je Ruskinja zaposlena u ruskom Humanitarnom centru u Nišu, objavio je na Tviteru...

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

24.08./11.08. РАСУЂИВАЊЕ И СОЗЕРЦАЊЕ

 

РАСУЂИВАЊЕ

Ако човек пође путем правде, нека иде само путем правде обема ногама, и нека не гази једном ногом по путу правде а другом по путу неправде. Јер је рекао Бог кроз пророка за праведника, који учини неправду: праведна дјела његова што је год чинио неће се споменути; за безакоње своје које учини и за гријех свој којим згријеши погинуће (Језек. 18, 24). Влашки кнез Радул беше човек праведан и чињаше многа добра дела. Он изведе св. Нифонта из ропства у Једрену и доведе га за архиепископа у Букурешт. Но наједанпут учини страшно безакоње: поквареном кнезу Молдавском Богдану даде своју сестру за жену код још живе жене Богданове. И не хте Радул чути протесте Нифонтове. Нифонт му прорече зао крај, одлучи га јавно од цркве и удаљи се из Влашке. Ускоро у Влашкој наста суша и велика глад, и Радул паде у неизлечиву болест, и покрише ране цело тело његово, и од смрада нико му се не могаше приближити. И кад га сахранише гроб му се тресао три дана као негда гроб царице Евдоксије, гонитељке св. Јована Златоуста.

https://www.voanerges.rs/index.php/sv-dn-vn-ci-nj/b-s-d-sv-nilsrpsg/r-sudiv-nj-i-s-z-rc-nj/1685-24-08-11-08-r-sudiv-nj-i-s-z-rc-nj

 

Свети Нифонте, моли Бога за нас да идемо путем правде и истине Божје.

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 23.8.2022. at 5:13, Вукашин рече

За Дугина су писали да је родноверац, па старообредник, али сам од њега самог чуо да се декларише као православни хришћанин. Могуће да је кроз живот лутао.

Ма то су глупости као и да је Путинов саветник.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 23.8.2022. at 6:57, Dragi рече

I meni je bila čudna, jer za takve primere nisam čuo ovde kod mene u švapskoj dijaspori. A nema istine, gde moramo da argumentujemo lažima i prevarom.

https://youtu.be/-wLzYgbyTiQ
 

RS.N1INFO.COM

"Srpska mama iz Nemačke", koja je navodno platila kaznu jer je odbila da sinu obuče haljinu, u stvari je Ruskinja zaposlena u ruskom Humanitarnom centru u Nišu, objavio je na Tviteru...

 

ха ха каве ти глупости овде одваљујеш, ти и Шормаз руку под руку и Н1, пази да те не пријаве и узму ти пасош чта онда. 

 

viber_image_2022-08-23_13-41-08-680.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је интересантно. Боки преварант али ово је добро. Млада је био тада и неискварен.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Владимир Владимирович Цар1 рече

ха ха каве ти глупости овде одваљујеш, ти и Шормаз руку под руку и Н1, пази да те не пријаве и узму ти пасош чта онда. 

 

viber_image_2022-08-23_13-41-08-680.jpg

Ne brini, naćićemo joj puno ime. A svakako nije istina što je govorila o Nemačkoj. To su nehrišćanske klevete.

Ne znam, ljudi, šta vam je ovo : ubij, kolji, zakolji - ovo ni u srednjem veku nismo imali. Zar ste toliko slabi, da bi rođenu decu streljali? 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Dragi рече

Ne brini, naćićemo joj puno ime. A svakako nije istina što je govorila o Nemačkoj. To su nehrišćanske klevete.

Ne znam, ljudi, šta vam je ovo : ubij, kolji, zakolji - ovo ni u srednjem veku nismo imali. Zar ste toliko slabi, da bi rođenu decu streljali? 

Ти си бре глуп или се правиш? Православан ниси, некта секта је у питању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Dragi рече

Ne brini, naćićemo joj puno ime. A svakako nije istina što je govorila o Nemačkoj. To su nehrišćanske klevete.

Ne znam, ljudi, šta vam je ovo : ubij, kolji, zakolji - ovo ni u srednjem veku nismo imali. Zar ste toliko slabi, da bi rođenu decu streljali? 

Ти си одлепио неки психо пријтељу, смири се! Живот је леп опусти се.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne brini, naćićemo joj puno ime. A svakako nije istina što je govorila o Nemačkoj. To su nehrišćanske klevete.

ха ха Србин истражује за Немачку па ти си бре будала кава не постоји на кугли земаљској. Одакле си пријтељу?  Ово само на интернету има овакве будале свет ниеј видео.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Саопштење пред литију заказану за Успеније Пресвете Богородице. Све је речено одлично!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...